Służba celna

Odpowiedź z IC Łódź i IC Olsztyn - podział II transzy z Uchwały Modernizacyjnej Rządu RP

 • 4 363
 • 4
Wpłynęła trzecia odpowiedź określająca sposób podziału II transzy z Uchwały Modernizacyjnej Rządu RP.
Średnia na jeden etat bez kwot na wysługę wyniosła w IC Łódź 201,80zł, a w IC Olsztyn 220,92zł
343 funkcjonariuszy IC Łódź nie otrzymało podwyżki.
54 funkcjonariuszy w IC Łódź otrzymało wyrówaniania w wysokości w przedziale od 10 do 20 tys. zł.

http://zz.celnicy.pl/tekst-550.html
http://zz.celnicy.pl/tekst-551.html

Jak wyglądał podział tzw. II transzy. Zamieszczamy pierwsze odpowiedzi z IC Toruń i Kielce

 • 3 639
 • 7
Zapytaliśmy wszystkich DIC o podział środków z Uchwały modernizacyjnej Rządu RP w ramach tzw. II transzy. Zapytanie skierowaliśmy w trybie wniosku o informację publiczną.
Przypominamy treść wniosku:
http://celnicy.pl/content.php?208-Związkowcy-pytają-o-kilka-spraw-związanych-z-wartościowaniem

Dotąd wpłynęły dwie odpowiedzi. Kilku innych DIC nie radzi sobie i poinformowało o konieczności przedłużenia terminu na udzielenie informacji aż o dwa miesiące.
Jeden DIC wykazuje się nieznajomością prawa albo też celowo okazuje ostracyzm organu żądając już po raz drugi podpisania wniosku o udzielenie informacji publicznej. Nasze tłumaczenia, że wniosek o informację publiczną nie musi być podpisany i można go przesłać w wersji elektronicznej dotąd nie skutkowały. Dalej z koniem kopać się nie zamierzamy i kwestię tę wytłumaczy Panu Dyrektorowi Prokuratura.

Poniżej odpowiedzi z IC Toruń i Kielce:
http://zz.celnicy.pl/tekst-546.html...

Wielka tragedia - spalony dom celnika

 • 3 553
 • 0
Spłonął doszczętnie dom celnika. Potrzebna każda pomoc. Ludzi dobrej woli prosimy o kontak pod mail magdalena.mikosza@wro.mofnet.gov.pl gdzie zostaną udzielone wszelkie informacje na temat tej tragedii i pomocy jakiej można udzielić

Zdjęcie spalonego domku:
http://zz.celnicy.pl/galeria.html

Walka MF z szarą strefą w branży spirytusowej?

 • 2 993
 • 0
Po dwóch latach licznych monitów wysyłanych do Szefa Służby Celnej, Resort Finansów zapowiedział walkę z szarą strefą w branży spirytusowej.
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=2&dzial=534&id=239294&typ=news
http://podatki.gazetaprawna.pl/arty...ra_strefa_panstwo_traci_1_mld_zl_rocznie.html
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomos...zet_polski_traci_miliard_zlotych_rocznie.html

Szara strefa obejmuje 10 procent rynku mocnych alkoholi, co oznacza, że budżet państwa może tracić 1 mld zł rocznie - powiedział w środę wiceminister finansów i Szef Służby Celnej Jacek Kapica.

Przypomnijmy. Jak poinformował 22 grudnia 2009 roku Z-ca Prokuratora Generalnego odpowiadając na interpelację poselską
"...Zgromadzony do tej pory materiał dowodowy rozszerzył pierwotnie określony zakres śledztwa, bowiem wynika z niego uzasadnione podejrzenie, iż nieprawidłowo...

Kolejne pismo w sprawie wartościowania skierowane do Marszałka Sejmu RP

 • 2 987
 • 2
"Dziękujemy za odpowiedź w sprawie dotyczącej patologii wartościowania stanowisk w Służbie Celnej i przekazanie tej skandalicznej sprawy do Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych..."
http://zz.celnicy.pl/tekst-544.html

Wystąpienie do RPO złożone przez OPZZ w związku z wartościowaniem

 • 2 664
 • 0
"W wyniku opisu i wartościowania stanowisk doszło zatem do swego rodzaju degradacji w ścieżce kariery zawodowej wielu funkcjonariuszy Służby Celnej" - piszą związkowcy w piśmie do RPO.
Związkowcy informują nadto RPO o braku możliwości złożenia odwołania od złożonej propozycji na podstawie art.222 ustawy o SC i braku możliwości merytorycznej i prawnej obrony osób pokrzywdzonych.
Pokaż załącznik: pismo do RPO (1).pdfNowy artykuł

Rozprawa karna dot. procesu mianowań na stopnie służbowe

 • 3 738
 • 8
temida.jpgW dniu 23.02.2011r. o godz. 12:10 w sali nr 382 w SR dla W-wy Śródmieścia odbędzie się rozprawa w sprawie karnej dot. mianowań funkcjonariuszy na stopnie służbowe w związku ze złożonym wnioskiem na podstawie art.17 par.1 pkt9 Kodeksu Postępowania Karnego.
Otrzymujemy informacje o składaniu oświadczeń przez pokrzywdzonych funkcjonariuszy o przyłączeniu się do procesu. Oświadczenie można złożyć jedynie do czasu otwarcia przewodu sądowego.

Odpowiedzialność majątkowa funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa

 • 3 252
 • 0
GP.jpgUstawa uchwalona 20 stycznia 2011 r. wprowadza odpowiedzialność majątkową funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Dziennik Gazeta Prawna opisuje temat nieco szerzej
http://podatki.gazetaprawna.pl/arty...fiskusa_za_bledy_zaplaca_swoimi_pensjami.html

Interpelacja Posła Sławomira Zawiślaka w sprawie wartościowania i odpowiedź MF

 • 3 223
 • 0
sejm.jpgPoseł Sławomir Zawiślak złożył interpelację w sprawie wartościowania.
Odpowiedzi udzielił Szef Służby Celnej.
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/0e...881131215669b0e8c12578060047cec4?OpenDocument

Co odpowie Minister Michał Boni?

 • 4 055
 • 3
Temat zrównania praw funkcjonariuszy SC z funkcjonariuszami innych służb mundurowych jest w chwili obecnej, obok skandalicznego procesu wdrożenia "modernizacji" Służby Celnej tematem podstawowym w środowisku Służby Celnej.
Reforma systemu zaopatrzeniowego powinna uporządkować wszelkie kwestie z tym związane, a więc powinna doprowadzić wreszcie także do przestrzegania Konstytucji RP i równego traktowania wobec prawa.
Wobec informacji otrzymanej z MSWiA wyjaśniającej, że o włączeniu funkcjonariuszy celnych do prac Zespołu opracowującego zmiany w zaopatrzeniowym systemie emerytalnym decyduje kierujący tym Zespołem, związkowcy zwrócili się do Ministra Michała Boniego, przypominając w piśmie o złożonych pisemnych gwarancjach, obietnicach i podpisanych porozumieniach z Rządem RP.
Ile jest warta gwarancja złożona na piśmie i ustne zapewnienia złożone przez Ministra KPRM działającego z upoważnienia i w imieniu Premiera Rządu RP?
Funkcjonariusze celni oczekują w chwili obecnej na odpowiedź...

TRWA AKCJA PAGON

 • 2 365
 • 0
DSCF3094.jpg
Funkcjonariusze celni wysyłają pagony i patki do instytucji UE http://celnicy.pl/content.php?197-W-Służbie-Celnej-rozpoczęła-się-AKCJA-PAGON

Notatka ze spotkania Federacji ZZSC z SSC w dniu 19.01.2011r.

 • 4 401
 • 5
Ukazała się notatka ze spotkania SSC z Federacją ZZSC
1.jpg
3.jpg2.jpg

Kolejna odpowiedź z MSWiA dot. prac nad emeryturami mundurowymi

Związkowcy pytają o kilka spraw związanych z wartościowaniem

 • 4 286
 • 2
W trybie dostępu do informacji publicznej zadaliśmy kilka pytań DIC i SSC dot. procesu wartościowania. Odpowiedzi będziemy publikować na stronie zz.celnicy.pl w zakładce pisma otrzymane.
Związek Zawodowy Celnicy PL jest informowany nieustannie o niesprawiedliwościach procesu wartościowania i jego szkodliwości dla Służby i Kraju. Pragnę zapewnić, że nigdy nie zaakceptujemy tego, jak postąpiono z tysiącami doświadczonych funkcjonariuszy i nie spoczniemy dopóki nie zmienimy takiego stanu rzeczy.
Warto zacytować reakcję jednego z funkcjonariuszy, która dobitnie pokazuje na czym polega "motywacyjna działalność" kierownictwa MF
"............(tutaj nazwisko) należy się proces o mobbing organizacyjny za rugowanie i prześladowanie pracowników ze znacznym stażem pracy i wykształceniem!!!"
Ja bym to ujął trochę inaczej, odnosząc się przede wszystkim do doświadczenia, które MF obiecywał uwzględniać w procesie wartościowania.
Upokorzono także wielu doświadczonych funkcjonariuszy ze średnim...

Szef SC odpowiada na wezwanie do złożenia rezygnacji i odwołanie Dyrektorów Izb Celnych

 • 3 625
 • 4
W dniu 10.11.2010r. ZZ Celnicy PL wezwał do złożenia rezygnacji Szefa Służby Celnej i odwołanie dyrektorów Izb Celnych http://zz.celnicy.pl/tekst-493.html. Po ok. siedemdziesięciu dniach wpłynęła odpowiedź Szefa SC, którą zamieszczamy do pobrania.
Pokaż załącznik: File0001 (1).PDF

I OGÓLNOPOLSKI ZLOT SŁUŻBY CELNEJ - TATRY 2010 - kilka zdjęć

 • 6 023
 • 0
znaczek wybrany CMYK.JPG W październiku 2010r. odbył się I Ogólnopolski Zlot Służby Celnej. Oto kilka fotografii ze Zlotu. Zakwaterowanie Zlotu było w pensjonacie "U Słodyczków" http://uslodyczkow.w.interia.pl/ Kościelisko, ul. Rysulówka 20, z którego rozlega się przepiękny widok na góry. Już dzisiaj zapraszamy w Tatry na II Zlot. Ze względu na niezwykłe piękno i mnogość atrakcji w naszych najwyższych górach, zapadła już decyzja o cyklicznym, corocznym organizowaniu Zlotu Służby Celnej właśnie w Tatrach.
ZAPRASZAMY
http://zz.celnicy.pl/galeria.html

PODZIĘKOWANIE

 • 3 076
 • 0
Uprzejmie informuję, że w ostatnich tygodniach wzrosła wyraźnie liczebność ZZ Celnicy PL. Deklarację członkowską złożyło ok. 20% nowych członków Związku.

Związek Zawodowy Celnicy PL zrzesza już funkcjonariuszy z każdej Izby Celnej.
ZZ Celnicy PL jest jednolitym ogólnopolskim Związkiem Zawodowym reprezentującym funkcjonariuszy ze wszystkich Izb Celnych. W SC funkcjonują wciąż federacje i zrzeszenia wielu Związków Zawodowych, m.in. Federacja ZZSC, która zrzesza funkcjonariuszy z 6 izb celnych oraz Zrzeszenie ZZSC, skupiające funkcjonariuszy z ok. 9 izb.

Do Związku Zawodowego Celnicy PL coraz chętniej zapisują się także funkcjonariusze z przejść granicznych. Mamy już członków na co najmniej 10-u przejściach granicznych na granicy wschodniej, oraz ponadto w dwóch portach morskich i trzech lotniczych.

Cieszy nas również niezmiernie, że w szeregi Związku wstępują także pracownicy cywilni i byli członkowie Korpusu Służby Cywilnej, obecnie funkcjonariusze.

Dziękujemy za zaufanie i...

Szef SC nieświadomy, czy celowo wprowadzający w błąd funkcjonariuszy celnych?

 • 3 322
 • 2
Przypominamy, że związkowcy wysłali pisma do kilku Ministrów Rządu RP, którzy obiecywali poparcie w sprawie włączenia funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego http://celnicy.pl/content.php?179-P...prac-nad-zaopatrzeniowym-systemem-emerytalnym

SSC odpowiadał, że dotąd nie został powołany międzyresortowy Zespół
http://zz.celnicy.pl/tekst-540.html

"Zespół pod kierownictwem ministra Michała Boniego intensywnie pracuje nad modyfikacją systemu zaopatrzeniowego, tak aby w zdecydowany sposób wydłużyć aktywność zawodową funkcjonariuszy i żołnierzy.
Proponuje się, aby pierwsze ograniczone co do wysokości prawa do emerytury przysługiwały dopiero po 25 latach służby, zamiast dzisiejszych 15"
Informował już na początku stycznia Minister A. Rapacki...

Szef Służby Celnej odpowiada za Ministra Finansów w sprawie emerytur

 • 3 513
 • 0
Szef SC udzielił odpowiedzi w sprawie podejmowanych działań o włączenie funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego
http://zz.celnicy.pl/tekst-540.html

MPiPS odpowiada na pismo w sprawie emerytur

 • 1 760
 • 0
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przekazało odpowiedź na nasz wniosek o podjęcie działań polegających na włączeniu funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego
http://zz.celnicy.pl/tekst-539.html
Do góry