Służba celna

Reklama

WDB - Programy ubezpieczeniowe

Fundacja Świętego Mateusza

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej

Nowe posty

Statystyki

Tematy
13 862
Posty
175 686
Użytkownicy
10 898
Ostatni użytkownik
Celnik1233

Projekt zmian w emeryturach mundurowych zaczeka do wyborów?

 • 2 545
 • 0
GP.jpg
"Nie wiadomo, czy rząd przedstawi w tej kadencji projekt ustawy reformującej emerytury służb mundurowych – niespodziewanie zapowiedział w czwartek Michał Boni. Stało się to na posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych, która zajmowała się zmianami w OFE. Tłumaczył, że decyzja w sprawie zmian emerytur mundurowych zależy od finału rozmów ze związkami zawodowymi służb mundurowych." - informuje Dziennik Gazeta Prawna


http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/497165,emerytury_sluzb_mundurowych_bez_zmian.html

Wywiad z Ministrem Jackiem Kapicą w Dzienniku Gazeta Prawna

 • 3 999
 • 1
GP.jpg
Dziennik Gazeta Prawna opublikował w dzisiejszym numerze wywiad z Podsekretarzem Stanu Jackiem Kapicą pt. "Od czerwca zakaz hazardu w internecie"
Minister opowiada o tym co zawiera nowelizacja ustawy oraz jak przebiega proces legislacyjny.

M.in. w wywiadzie możemy przeczytać, że:
"...Trzecia grupa zmian to przepisy określające zakaz organizacji gier w internecie i przepisy pozwalające maksymalnie skutecznie egzekwować ten zakaz. Projektowane przepisy jednoznacznie wskazują, że świadczenie usług w zakresie gier hazardowych w sieci internet podlega prawu polskiemu, jeżeli jej usługobiorca (gracz) lub urządzenie (serwer) jest w Polsce, a także gdy strona internetowa jest w języku polskim. Elementem umożliwiającym też egzekucję prawa jest zmiana w prawie telekomunikacyjnym. Proponuje się wprowadzenie przepisów umożliwiających uzyskiwanie...

IC Gdynia o rozdysponowaniu II transzy

 • 2 201
 • 1
Izba Celna w Gdyni przesłała uzupełniające informacje na temat rozdysponowania tzw. II transzy z Uchwały modernizacyjnej Rządu RP
http://zz.celnicy.pl/tekst-565.html

Odpowiedzi z Kancelarii Prezydenta i Senatu w sprawie PETYCJI Służby Celnej

 • 2 994
 • 0
Petycję Służby Celnej, którą jak szacujemy ponad tysiąc funkcjonariuszy przekazało na ręce Przewodniczącego Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego w ramach akcji PAGON, przesłaliśmy także do najważniejszych organów w Polsce.
Dotąd wpłynęły dwie odpowiedzi informujące o wpłynięciu Petycji. Są to odpowiedzi z Kancelarii Prezydenta i Senatu RP:
Pokaż załącznik: senat-petycja-odp.pdf
Pokaż załącznik: prezydent-petycja odp.pdf

70 zmian na lepsze

 • 2 205
 • 6
Centrum Informacyjne Rządu uruchomiło specjalną podstronę internetoną poświęconą realizacji obietnic Rządu. Jest tam specjalna zakładka "70 zmian na lepsze - zagłosuj", gdzie można oddać głos za konkretnym działaniem Rządu.
Dowiadujemy się z tej strony, że "rozwiązanie problemu hazardu w Polsce" to jeden z największych sukcesów Rządu:
http://www.premier.gov.pl/realizacja-expose/ulatwienia

Internauta pragnący wyrazić swoje zdanie na temat zrealizowania bądź nie obietnicy może co najwyżej najechać kursorem na dane pole i kliknąć, bądź nie kliknąć na zakładkę "PODOBA MI SIĘ" - innego wyboru nie ma.

Trzeba chyba kliknąć na zakładkę "rozwiązanie problemu hazardu w Polsce", bo jest dopiero na ten czas na czwartym miejscu, a powinien być przecież na pierwszym. :)

Dla porównania sonda, bez komentarza...

"Minister Finansów dziękuje ..."

 • 3 543
 • 2
tvn uwaga.jpg"Posługując się ukrytą kamerą reporterzy UWAGI! pokazali hazardową rzeczywistość po uchwaleniu ustawy likwidującej nielegalny hazard. Kioski internetowe z maszynami do złudzenia przypominającymi jednorękich bandytów, przerobione automaty hazardowe działające pod przykrywką symulatorów do gry - hazard wcale nie zszedł do podziemia, a nielegalne gry toczą się na oczach bezradnych urzędników..."

Link do newsa i video:
http://uwaga.tvn.pl/45258,news,,minister_finansow_dziekuje8230,reportaz.html

Dyskusja na ten temat:
http://celnicy.pl/showthread.php?7772-Państwo-przegrywa-hazardową-wojnę

IC Warszawa o rozdysponowaniu II transzy

 • 1 949
 • 7
Średnia kwota na wyrównanie/wzrost uposażenia zasadniczego (bez kwot na wysługę) na jeden etat funkcjonariusza przekazana do rozdysponowania w Izbie (w ujęciu miesięcznym) - 255,77 zł
http://zz.celnicy.pl/tekst-563.html

Newsweek o absurdalnych przepisach ustawy hazardowej

 • 1 423
 • 0
newsweek.jpg"Aby zorganizować loterię fantową na szkolnym boisku, pod kościołem czy w sali bankietowej podczas balu, trzeba uzyskać pozwolenie Izby Celnej" - pisze Newsweek.
W artykule wypowiada się Szef Służby Celnej

http://www.newsweek.pl/artykuly/sek...fanty--czyli-nielegalny-zywot-loterii,73600,1

Zmiana druków przystąpienia do ubezpieczenia w GENERALI

 • 7 011
 • 0
generali.jpgOsoby, które chcą przystąpić do ubezpieczenia grupowego Generali wypełniają nowe druki, które zamieszczamy pod linkiem:
http://zz.celnicy.pl/tekst-564.html

Nowe druki dotyczą tylko osób nowoprzystępujących. Już ubezpieczeni nic oczywiście nie muszą wypełniać

Przypominamy, że każdy może się ubezpieczyć bezpośrednio. Uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 czerwca 2010r. uruchomiliśmy ogólnopolską polisę grupowego ubezpieczenia na życie CERTUM MAX Generali Życie TU S.A. na warunkach specjalnego programu ubezpieczeń dla Służby Celnej.

Formuła ubezpieczenia jakie proponujemy jest stosowana przez firmę GENERALI w przypadku kilku ogólnopolskich podmiotów (np. w przypadku programu ubezpieczeń dla emerytowanych funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej) i z powodzeniem funkcjonuje od kilku lat.
Zasady funkcjonowania programu ubezpieczeń:
- Ubezpieczającym w ogólnopolskiej polisie dla Służby Celnej – jest ZZ CELNICY PL (na deklaracji w...

Spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych

 • 3 068
 • 2
Spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych

10 marca Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych. Spotkanie dotyczyło przygotowanych przez MSWiA założeń do projektu ustawy o racjonalizacji uposażeń funkcjonariuszy służb mundurowych. Przygotowane przez MSWiA zmiany przewidują m.in., że podczas absencji chorobowej wynagrodzenie służb mundurowych wynosiłoby 80 proc., a nie 100 proc. pensji jak określa to obecnie obowiązujące prawo.
Podczas spotkania Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że stworzenie założeń do projektu ustawy nie jest motywowane zamiarem oszczędności w formacjach, a jedynie umożliwieniem dodatkowego wynagrodzenia funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w zastępstwie osób przebywających na zwolnieniach. Minister podczas spotkania zaznaczył również, że nie mówimy o zabieraniu pieniędzy z tych służb. Mówimy natomiast o innym podziale...

Obietnice polityków i hazardowa rzeczywistoć - TVN UWAGA 10.03.2011r.

 • 2 628
 • 0
tvn uwaga.jpg
"Politycy zablokowali celnikom możliwość skutecznej walki z nielegalnym hazardem. Dziennikarze UWAGI! odkryli, że z projektu ustawy celnej zniknął zapis umożliwiający funkcjonariuszom tajne rozpracowywanie branży hazardowej. Co więcej, kiedy w końcu funkcjonariusze otrzymali możliwość nagrywania z ukrycia minister finansów rok czekał na podpisanie odpowiednich rozporządzeń..."

http://uwaga.tvn.pl/45138,news,,obietnice_politykow_i_hazardowa_rzeczywistosc,reportaz.html

Dyskusja na ten temat:
http://celnicy.pl/showthread.php?7772-Państwo-przegrywa-hazardową-wojnę

Senator Norbert Krajczy w obronie Sławomira Siwego

 • 3 071
 • 0
radio opole.jpgSenator Klubu Parlamentarnego PSL Pan Norbert Krajczy podjął interwencję w sprawie działań przeciwko Przewodniczącemu Związku Zawodowego Celnicy PL Panu Sławomirowi Siwemu
http://www.radio.opole.pl/2011/marzec/wiadomosci/senator-krajczy-w-obronie-slawomira-siwego.html

Państwo przegrywa hazardową wojnę - TVN Uwaga 09.03.2011r.

 • 3 160
 • 0
tvn uwaga.jpg "... Ponad rok temu po wybuchu afery hazardowej w ciągu kilku tygodni Sejm uchwalił ustawę, która miała zlikwidować rynek automatów do gier. Premier Donald Tusk zapowiedział wojnę z hazardem. Po roku funkcjonowania przepisów rządzący ogłosili sukces, informując o zmniejszeniu o połowę rynku jednorękich bandytów..."

Jak wygląda rzeczywistość? Cały artykuł i video:
http://uwaga.onet.pl/45113,news,,panstwo_przegrywa_hazardowa_wojne,reportaz.html

Dyskusja na ten temat tutaj:
http://celnicy.pl/showthread.php?7772-Państwo-przegrywa-hazardową-wojnę

Jutro ciąg dalszy audycji

TVN UWAGA i TVN 24 o zadaniach Służby Celnej

 • 3 971
 • 8
tvn.jpgOglądaj TVN UWAGA w dniu 09.03., 10.03 i 11.03 godz. 19:50 i w dniu 10.03. program "Czarno na białym" Tomasza Sekielskiego w TVN 24.

Od początku emisji nowego programu Tomasza Sekielskiego „Czarno na białym” oglądalność stacji TVN24 w wieczornym paśmie wzrosła o 41%.
W czasie emisji programu, od godz. 20:25 do 20:50, udziały dla całej populacji w styczniu i lutym wyniosły 2,48%, w grupie komercyjnej 1,49%. Dla porównania w ubiegłym roku w analogicznym czasie antenowym udziały oglądalności TVN24 wyniosły 1,76% dla całej populacji, a 1,23% dla grupy komercyjnej. Cała widownia (wszyscy 4+) względem zeszłego roku wzrosła o 41%, natomiast grupa komercyjna (16 – 49) o 21%.
W swoim autorskim programie Tomasz Sekielski skupia się na jednym albo dwóch wybranych wydarzeniach, które miały wpływ na życie społeczno-polityczne. Dziennikarz pełni zarówno rolę prowadzącego jak i reportera. „Czarno na białym” zawiera materiały filmowe i felietony autora...

Rzeczpospolita o dyscyplinarce wobec Przewodniczącego Związku Zawodowego Celnicy PL

 • 4 506
 • 2
czeczpospolita.jpgDzisiejsza Rzeczpospolita informuje o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec Przewodniczącego ZZ Celnicy PL. Sprawa robi się coraz głośniejsza. To nieporozumienie - tak w artykule wypowiada się jeden z Parlamentarzystów poproszony o opinię na ten temat

IC Białystok o rozdysponowaniu II transzy z Uchwały Modernizacyjnej Rządu RP

 • 4 412
 • 0
Średnia kwota na wzrost uposażenia zasadniczego na jeden etat funkcjonariusza przekazana do rozdysponowania Izbie Celnej Białymstoku (w ujęciu miesięcznym) wynosi 306,12 zł.

Odpowiedź IC Białystok:
http://zz.celnicy.pl/tekst-561.html

Oświadczenie Zarządu ZZ Celnicy PL w sprawie naruszenia zasad demokracji w Służbie Celnej

 • 2 470
 • 1
OŚWIADCZENIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO CELNICY PL
w sprawie naruszenia zasad demokracji w Służbie Celnej

Zarząd Główny ZZ Celnicy PL wyraża stanowczy sprzeciw dla działań jakie są podejmowane wobec wolnego i niezależnego Związku Zawodowego Celnicy PL i jego Przewodniczącego Pana Sławomira Siwego.
Z niepokojem informujemy, że 30 lat po wydarzeniach Sierpnia 80, w Służbie Celnej RP aktualny jest wciąż postawiony wtedy postulat przestrzegania zawartego w Konstytucji prawa do wolności słowa i inny mówiący o zaprzestaniu represji za działalność społeczną i przekonania.
Zapewnienie przestrzegania prawa wobec działalności społecznej i swobody wypowiedzi, pomimo upływu 20 lat istnienia wolnej Polski, jest wciąż zagrożone.
Obserwujemy działania organów władzy publicznej, wykorzystujących narzędzie prawne – postępowanie dyscyplinarne, do ograniczenia prawa głosu w debacie publicznej naszemu Związkowi i szykanowania za działalność...​

Radio Opole na temat postępowania dyscyplinarnego wobec Przewodniczącego ZZ Celnicy PL

 • 2 860
 • 2
radio opole.jpgW dniu dzisiejszym Radio Opole rozpoczęło przekazywanie informacji na temat postępowania dyscyplinarnego prowadzonego przeciwko Przewodniczącemu ZZ Celnicy PL
http://www.radio.opole.pl/2011/marzec/wiadomosci/mobbing-lamanie-konstytucji-i-praw-czlowieka.html

Zarząd ZZ Celnicy PL do NUC Opole w związku z wszczęciem postępowania dyscyplinarnego wobec Przewodniczącego Związku

 • 2 636
 • 2
"...Niniejszym informujemy, że wszystkie zarzuty dotyczą działalności związkowej. Związek nie zgadza się z tymi zarzutami, które są adresowane de facto do naszej organizacji ..." - piszą związkowcy do NUC w Opolu Pana Marka Ciupka.
Z uwagi na możliwe naruszenie prawa Zarząd Związku zawnioskował do NUC w Opolu o natychmiastowe umorzenie postępowania
http://zz.celnicy.pl/tekst-560.html

56% słuchaczy Trójki uważa, że są powody by martwić się o demokrację w Polsce

 • 2 188
 • 5
trójka.jpgW dniu 01.03.2011r. w audycji "Za a nawet przeciw" w radiowej Trójce dyskutowano na temat zagrożenia demokarcji w Polsce.
W audycji wypowiedział się Przewodniczący ZZ Celnicy PL Sławomir Siwy.

Posłuchaj 21 minuta 45 sek. audycji:
http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/320542,Warto-martwic-sie-o-demokracje
Do góry