Służba celna

Premier chce jednak włączyć mundurowych do ZUS?

 • 1 640
 • 0
"...nie możemy i nie chcemy zabierać praw nabytych. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie jest poza dyskusją, ten kto na dzień dzisiejszy jest beneficjentem (policjant, górnik, rolnik) "przywileju" emerytalnego temu nic nie zabierzemy, chcę aby przyjęci do służby np. od 1 stycznia 2013 roku byli powoli włączeni do ZUS, jednak będzie to bardziej kosztowne i mundurowi będą musieli więcej zarabiać, służba to nie kokosy, marne pieniądze, brak prestiżu i dlatego zabranie przywilejów to większe koszty dla budżetu..." - słowa Premiera podczas rozmowy telewizyjnej z Wicepremierem Waldemarem Pawlakiem.

http://www.nszzp.pl/index.php?optio...catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Czyżby w debacie Pan Premier przypadkowo wypowiedział się na temat tego jakie są prawdziwe zamiary dot. służb mundurowych?
Jak bowiem wiadomo pracuje Zespół ds. reformy emerytur mundurowych...

W Urzędzie Celnym będzie szybciej i milej

 • 3 351
 • 0
62318.jpgUroczyście otwarto nowy budynek Urzędu Celnego w Bielsku Białej.
"...Jacek Kapica, podsekretarz stanu w ministerstwie finansów przypomniał, że w 2008 roku bielscy celnicy pracowali w bardzo ciężkich warunkach. – W wynajmowanych pomieszczeniach pracowali w systemie 24 godzinnym, żeby wykonać wszystkie swoje obowiązki. Otwarty dzisiaj nowy budynek, to żywe świadectwo modernizacji Służby Celnej - powiedział..."

http://www.super-nowa.pl/art.php?i=21603

Budżet traci ogromne miliardy w szarej strefie paliwowej, tytoniowej i spirytusowej

 • 1 839
 • 1
"i będzie dalej tracił ...
wartościowanie stanowisk celniczych, mianowanie
na stopnie, takkie bedą straty jak traktowanie
celników"
http://biznes.interia.pl/wiadomosci...iliardow-zlotych/komentarze,1687390,,38649718

"Przemyt alkoholu, tytoniu i paliwa spowodował w ubiegłym roku straty budżetu państwa w wysokości ok. 6 mld zł. Całość szarej strefy w gospodarce narodowej, stanowi równowartość około 140 miliardów rocznie - wynika z raportu Pracodawców RP"
http://biznes.interia.pl/wiadomosci...mac-przemyt-zmniejszyc-straty-budzetu,1687390

"Walka z przemytem powinna być jednym z priorytetów państwa"
http://www.pracodawcyrp.pl/aktualno...powinna-byc-jednym-z-priorytetow-panstwa.html

Nagrody 3% c.d.

 • 2 832
 • 2
O podjęcie interwencji w związku z pomijaniem norm prawnych wynikających z ustawy o Związkach zawodowych i Konstytucji RP przy dysponowaniu 3% funduszem na nagrody związkowcy wystąpili do Premiera. KPRM przekazała pismo do Ministerstwa Finansów. Odpowiedzi udzielił Szefa Służby Celnej. Ponieważ odpowiedź nie jest satysfakcjonująca i nie chroni przed wykorzystywaniem publicznych środków do swoistego mobbingu służbowego, co niestety ma miejsce w Służbie Celnej, związkowcy ponowili prośbę do Premiera.

Pokaż załącznik: celnicy71-11 do Premiera nagrody.doc
Pokaż załącznik: celnicy71-11 do Premiera nagrody2.doc
Pokaż załącznik: odp. nagrody Premier.pdf
Pokaż załącznik: odp. nagrody Premier.2.pdf

Euromanifestacja - Wrocław 17 września

 • 1 499
 • 0
Zamieszczamy ulotkę informującą o Euromanifestacji w dniu 17 września we Wrocławiu.
W manifestacji biorą udział funkcjonariusze służb mundurowych.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału funkcjonariuszy Służby Celnej prosimy o kontakt z Zarządem ZZ Celnicy PL.

Pokaż załącznik: ulotka.pdf

Poseł Tadeusz Iwiński zapytał Ministra Finansów o kwestie zrównania praw funkcjonariuszy SC i SG

 • 2 226
 • 4
"(...)Zainteresowałem się całym zagadnieniem, m.in. w związku z zamieszczoną na stronie internetowej www.celnicy.pl obszerną analizą pt. "Porównanie praw i ograniczeń funkcjonariuszy Służby Celnej i Straży Granicznej" z charakterystycznym nadtytułem: "Każdy poseł i senator powinien to zobaczyć i odnieść się do tych faktów" (...)" - pisze Poseł Tadeusz Iwiński do Ministra Finansów w zapytaniu poselkim
Treść całego zapytania Posła dostępna tutaj:
Pokaż załącznik: Poseł iwiński.pdf

Supernowości kontynują temat o "grupie lubaczowskiej"

 • 3 047
 • 0
O celniczej “mafii” z Korczowej pisaliśmy kilka tygodni temu. Choć oficjalnie zapewniano nas, że rzekomo “grupa lubaczowska” nie istnieje, a wszelkie informacje o niej są wyssane z palca, kolejne osoby blisko związane ze środowiskiem celniczym nie tylko potwierdzają to, co do tej pory przekazali nam nasi informatorzy, ale i dodają nowe szczegóły - czytamy w Supernowościach

http://supernowosci24.pl/odkrywamy-kolejne-tajemnice-“grupy-lubaczowskiej”/

Oficjalnymi pismami jest informowany już od dawna o powyższym przez jednego z funkcjonariuszy Szef SC.
Niedawno Pan Jacek Kapica odwiedził IC Przemyśl. Dzień po wizycie SSC funkcjonariusz, który informował MF o możliwych nieprawidłowościach ma wszczętą sprawę administracyjną w celu zwolnienia ze służby. Z postanowienia o wszczęciu postępowania nie wynika jajkoby istniał jakikolwiek związek z przekazywanymi SSC informacjami na temat "grupy lubaczowskiej"

Psy służbowe

 • 1 760
 • 0
KZ NSZZ „Solidarność” zapytała Szefa Służby Celnej – „jakie w Służbie Celnej obowiązują zasady dotyczące postępowania z psami, które utraciły zdolność do służby?”

http://solid.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=589&Itemid=2

Skarżą się na celników po kiermaszu pierogów

 • 2 385
 • 1
Rada Miasta Biskupca poskarżyła się do prezydenta, premiera i ministra finansów na działania policji skarbowej i celników, którzy przeprowadzili kontrolę na wiejskim kiermaszu pierogów w sołectwie Biesowo.
http://wiadomosci.onet.pl/regionaln...aszu-pierogow,1,4825791,region-wiadomosc.html
http://m.olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/...rod_pierogow__czyli_sensacja_na_festynie.html

Komisja Petycji PE zajmuje się sprawą nieprawidłowości przy obrocie spirytusem

 • 1 509
 • 0
Sprawą nieprawidłowości w obrocie spirytusem zajmuje się także Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego. W załączonych plikach znajduje się informacja przekazana do ZZ Celnicy PL z Komisji Petycji.

Przypomnijmy:

Praktycznie bezpośrednio po wejściu Polski do UE w całej Służbie Celnej dosłownie aż huczy od informacji, że przestępczość w banalny sposób wykorzystuje na masową skalę koncentrat płynu do spryskiwaczy do celów spożywczych. Ministerstwo Finansów jest informowane drogą służbową o powyższym.
Niezależnie od powyższego Ministerstwo Finansów nie podejmuje żadnych realnych działań, które mogłyby powstrzymać proceder, wiedząc o istnieniu i rozwoju patologii.

Ogromne ilości koncentratu płynu do spryskiwaczy, będącego w dokumentacji producenta doskonałym smakowo spirytusem, jest przewożona przez przejście graniczne w OC Medyka Żurawica. Nie godząc się na dokonywanie odpraw zgodnie z wytycznymi przełożonych, o nieprawidłowościach w imporcie spirytusu na obszar UE informowali...

Celnicy zlikwidowali rozlewnię na Polesiu

ZZ Celnicy PL zgłosił uwagi do projektu zarządzenia w sprawie wartościowania

 • 2 310
 • 1
(...) "Należy wprowadzić także zmiany, które będą uwzględniać fakt skrajnie demotywacyjnego charakteru zarządzenia, które sklasyfikowało wielu funkcjonariuszy o bardzo wysokim doświadczeniu i kwalifikacjach na specjalistycznych stanowiskach służbowych, bez możliwości ubiegania się o stanowiska adekwatne do kwalifikacji. Skutki wartościowania oraz mianowania na stopnie w znacznym stopniu ograniczyły możliwość korzystania z zasobów kadrowych ze względu na niespełnienie sztucznych kryteriów formalnych tj. zbyt niskie stanowisko lub stopień służbowy. Usztywniono strukturę organizacyjną pozbawiając przełożonych możliwości elastycznego wykorzystania kadr. Narzucone absurdalne ograniczenia są obchodzone przez łamanie/nadużywanie prawa w zakresie delegowania bez świadczeń należnych dla delegacji. Funkcjonariusze są przypisani do jednych komórek, w których wyznaczono im określone zadania, natomiast wykonują zadania inne w innej komórce. Taka praktyka jest nagminna. Karta zakresu obowiązków...

II Ogólnopolski Zlot Służby Celnej - 29.09.-02.10.2011r.

 • 3 001
 • 0
znaczek 2011 WWW.jpgZwiązek Zawodowy Celnicy PL zaprasza na II Zlot Służby Celnej, który odbędzie się w dniach 29.09.-02.10.2011r. w Tatrach. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 września u Komandora Zlotu.

Karta zgłoszenia oraz wszelkie informacje w załączonych dokumentach:

Pokaż załącznik: Program 2011.doc
Pokaż załącznik: Regulamin 2011.doc
Pokaż załącznik: Komunikat ZOTU 2011.doc
Pokaż załącznik: Karta zgłoszenia 2011.doc

Akcyza na węgiel

 • 2 360
 • 0
GP.jpgJest już gotowa nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym dotycząca węgla i koksu. Przewiduje ona tak szeroki katalog zwolnień, że wpływy z akcyzy od tych surowców szacowane są tylko na 120 – 150 mln zł - mówi "DGP" Jacek Kapica, wiceminister finansów.
http://podatki.gazetaprawna.pl/wywiady/539014,niewiele_firm_zaplaci_akcyze_od_wegla_i_koksu.html

OSTATNIE POŻEGNANIE

 • 2 223
 • 0
Eliza Dudzińska zmarła w dniu 13-08-2011r, była wieloletnim funkcjonariuszem Służby Celnej, ostatnio pełniła służbę w Oddziale Celnym w Kowalewie, wiceprzewodnicząca Zarządu Zakładowej Organizacji Izbowej ZZ Celnicy PL przy IC Biała Podlaska. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 16-08-2011r. w Kościele pod wezwaniem Chrystusa-Miłosiernego przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej o godz. 15.00.

Okoliczności zatrzymania "Starucha"

 • 2 067
 • 1
"... Zofia Romaszewska, w czasach PRL szefowa Biura Interwencji KOR, zajmująca się badaniem nadużyć organów ścigania od ponad trzydziestu lat.Teraz nie chodzi już ani o ocenę osoby „Starucha”, ani o jego obronę, lecz o obronę demokracji i praworządności.

– Postępowanie służb państwowych w jego sprawie to kalka prowokacji z czasów PRL – mówi Krzysztof Wyszkowski, w latach 70. współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych."

Źródło:
http://autorzygazetypolskiej.salon24.pl/333183,wrog-tuska-aresztowany-za-rozboj

Maszynista jechał za szybko. A co o tym mówią kolejarze?

 • 1 746
 • 0
"Wszystkie media od prawa do lewa powtarzają jedna informację „ maszynista jechał 118 km tam gdzie mógł tylko 40”. Ja zajrzałem na forum kolejowe, bo mam zerowe zaufanie do informacji które powtarzają wszyscy."...
"Wina maszynisty którego zatrzymano na 48 godz i pewnie aresztuje się na 3 miesiące, bo wybory są za dwa, uwalnia od pytań o jakość infrastruktury. Tu mielibyśmy odpowiedzialność na znacznie wyższym szczeblu."...

Źródło:
http://romanzaleski.salon24.pl/333182,blad-pilota-znaczy-maszynisty

Już wiadomo, że Prokuratura wystąpiła oczywiście z wnioskiem o areszt tymczasowy.

Euromanifestacja we Wrocławiu

 • 1 610
 • 0
W dniu 17 września 2011 roku we Wrocławiu odbędzie się Euromanifestacja z udziałem związkowców z całej Europy.
Szczegóły:
http://www.solidarnosc.org.pl/pl/strona-glowna/przed-euromanifestacja.html

Związkowcy domagają się wyciągnięcia konsekwencji

 • 1 291
 • 0
NSZZ „Solidarność” domaga się wyciągnięcia konsekwencji wobec osób lub osoby odpowiedzialnej za przekazanie władzom Białorusi informacji o prywatnym koncie bankowym Alesia Bialackiego, lidera Wiasny.
Więcej:
http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/s-do-prokuratury-to-kompromitacja-.html

W tej sprawie bardzo ostre stanowisko zajęła Helsińska Fundacja Praw Człowieka:

„Naszym zdaniem przekazanie tej informacji kompromituje działalność Polski na rzecz demokracji, ochrony praw człowieka oraz pomocy represjonowanym w Białorusi” – mówiła Bogna Chmielewska, ekspertka HFPC – „Uważamy, że w tej sytuacji, niezależna polska prokuratura nie powinna działać w sposób sprzeczny z polską racją stanu i podstawowymi wartościami” – dodała.
„Z naszych informacji wynika, że przekazane informacje dotyczyły nie tylko Bialackiego. Stąd należy podać informację o pozostałych osobach, których dane zostały przekazane władzom białoruskim” – powiedziała Danuta Przywara, prezes zarządu...

Pielgrzymka na Jasną Górę - 14 sierpnia

 • 2 236
 • 0
"ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWEJ PIESZEJ PIELGRZYMCE ORDYNARIATU POLOWEGO WOJSKA POLSKIEGO

Jak co roku, w czasie letniego wypoczynku, chcę zaprosić Państwa na pielgrzymi szlak i przekazać informację o możliwości włączenia się do udziału w Pieszej Pielgrzymce Ordynariatu Polowego WP.
XX Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka Wojskowa na Jasną Górę wyruszy 5 sierpnia br. po Mszy św. o godz. 5.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15). Uczestnikami pielgrzymki będą żołnierze zawodowi, pracownicy wojska, osoby z ich rodzin. Oprócz żołnierzy z Polski w pielgrzymce wezmą udział żołnierze innych państw NATO. 14 sierpnia br. o godz. 9:00 w Siedlcu Mirowskim, na tzw. „Przeprośnej Górce”, na placu przy w sanktuarium Ojca Pio, biskup polowy WP Józef Guzdek odprawi uroczystą Eucharystię, a następnie mundurowi pątnicy, do których dołączą funkcjonariusze ze Służby Celnej, Straży Granicznej oraz Straży Ochrony Kolei, ruszą na ostatni etap pielgrzymki (ok. 14 km) przed obraz...
Do góry