• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zbliża się "godzina zero" w KAS?

Funkcjonariusze zapowiadają, że informacja o fiasku rozmów 30.09., zlekceważenie swoich podwładnych przez MF w przeciwieństwie do MS, oznaczać będzie sygnał do większego dbania o swoje zdrowie.
 
Szaleństwem byłoby odłączenie Celników od skarbowców i wcielenie do SG , a może nie :unsure::sleep:
Nigdy nie mówiłem o wcieleniu nas do SG. Brak pomysłu na dalszy byt Służby Celnej nie był równoznaczny z wcieleniem do innej formacji.
Moim zdaniem, to jesteśmy pośrodku....
Zaś mój ostatni post, że pełniąc służbę jako funkcjonariusz SCS od momentu powstania KAS mam (niestety) wrażenie, że chyba ta cała formacja to scenariusz do MIŚ 2... I (niestety) nic nie posuwa się do przodu... tylko potwierdza przytoczony przez whiteeagle, że "Odkąd zlikwidowano GUC, nie mam wrażenia, ale przekonanie graniczące z pewnością, że nie mają na Nas pomysłu (Celników). Chcą Nas zmieść z planszy"...
 
Ostatnia edycja:
@piracius, sam/sama wiesz, że ten ulepek nie ma sensu. I po co to się przepychać. Rozejdźmy się. Wy w swoją, a my w naszą stronę. Po prostu, jest nam nie po drodze.
No, niekoniecznie. Raczej każdy człon KAS powinien być doceniany - sposób należy do MF, to resort odpowiada za funkcjonowanie obydwu bytów. W mojej ocenie zainteresowanie skarbówką i celnikami ze strony MF sprowadza się do SKUTECZNEGO antagonizowania obydwu stron.
Wypowiedzi ( niektórych) forumowiczów odnośnie wyższości Celników nad skarbowcami dobitnie to potwierdzają - opinia idzie w świat. Pisanie o chlebie, którego się nie piecze ani nie próbuje oraz ocena jego
smaku na podstawie cudzych opinii i przedstawianie jego WYŻSZOŚCI nad innymi to tak trochę nie po ludzku.
Pozdrawiam WSZYSTKICH forumowiczów i życzę miłego dnia WOLNEGO.
P.s. O tym czy się rozejdziemy, to możemy najwyżej (na dzień dzisiejszy) pomarzyć. I jeszcze jedna uwaga...
Kontrola większości przez marchewkę dla mniejszości - pozostawiam rozważaniom osobistym każdemu
w pracy i służbie.
 
Nigdy nie mówiłem o wcieleniu nas do SG. Brak pomysłu na dalszy byt Służby Celnej nie był równoznaczny z wcieleniem do innej formacji.
Moim zdaniem, to jesteśmy pośrodku....
Zaś mój ostatni post, że pełniąc służbę jako funkcjonariusz SCS od momentu powstania KAS mam (niestety) wrażenie, że chyba ta cała formacja to scenariusz do MIŚ 2... I (niestety) nic nie posuwa się do przodu... tylko potwierdza przytoczony przez whiteeagle, że "Odkąd zlikwidowano GUC, nie mam wrażenia, ale przekonanie graniczące z pewnością, że nie mają na Nas pomysłu (Celników). Chcą Nas zmieść z planszy"...
Ciekawi mnie reakcja (hipotetycznie) funkcjonariuszy SG z o niebo wyższym uposażeniem, gdyby jednak służby
połączono....może zaproponować połączenie jako postulat służb mundurowych ??? Powodzenia.:)
 
.............................. W mojej ocenie zainteresowanie skarbówką i celnikami ze strony MF sprowadza się do SKUTECZNEGO antagonizowania obydwu stron.
Wypowiedzi ( niektórych) forumowiczów odnośnie wyższości Celników nad skarbowcami dobitnie to potwierdzają - opinia idzie w świat................................
Częś wypowiedzi niektórych celników faktycznie może wybrzmiewać nieco niezręcznie, ale nie wynika to z poczucia wyższości nad kimkolwiek. Nie znam w moim otoczeniu nikogo, kto uważa, że jesteśmy lepsi od tzw skarbowców.
Jesteśmy po prostu innym bytem i poczucie odrębności jest dla nas ważne. KAS uczynił wiele złego w naszych szeregach, dla Urzędów Skarbowych prawie nic się nie zmieniło, u nas było najwięcej ofiar deformy, nam zabrano tożsamość. Kim dzisiaj jesteśmy? Skarbocelnikami?
Brak potrzeby bratania się ze skarbowcami (dotyczy dużej części środowiska) nie oznacza ani wrogości ani braku szacunku do wykonywanych zadań.
Czy jeśli piekarz czuje dumę ze swojej pracy, cieszy go to, że dostarcza ludziom chleba, świadczy o tym że czuję się lepszy np. od krawca?
Kiedy piszemy o ważności naszych zadań część forumowych skarbowców reaguje zbyt alergicznie, odczytując to jako wywyższanie się.
Nie wszyscy też pogodzili się z faktem, że homogeniczne do niedawna forum, poszerzyło się o skarbową część kasu. Nie wszyscy starzy członkowie celnicy. pl akceptują to, że zarząd musi dzielić swoją uwagę na sprawy funkcjonariuszy i SC. Wynika z tego wiele nieporozumień, teraz nie jest dobry czas na ich podsycanie.

Obecnie związek walczy o równe traktowanie funkcjonariuszy, czyli o takie same podwyżki dla funkcjonariuszy SCS jak w innych formacjach. Nie jesteśmy przeciwni temu, żeby również cywile dostali podobne kwoty, ale nie ma zgody na stawianie warunków, że albo wszyscy w KAS dostaną albo nikt. Kto tu zachowuje się jak pies ogrodnika?
 
Obecnie związek walczy o równe traktowanie funkcjonariuszy, czyli o takie same podwyżki dla funkcjonariuszy SCS jak w innych formacjach. Nie jesteśmy przeciwni temu, żeby również cywile dostali podobne kwoty, ale nie ma zgody na stawianie warunków, że albo wszyscy w KAS dostaną albo nikt. Kto tu zachowuje się jak pies ogrodnika?
Dobrze, że walczy to raz. Ogrodnika nie widzę ( no może w postaci sygnatariuszy "porozumienia") to dwa. Wsparcie pozostałych służb jakoś nie działa na MF, może jest za słabe, a może tylko popierają "pro forma" to po trzecie. I na koniec, miło przeczytać wpis popierający także dążenia skarbówki. (y)
 
związek zawodowy występuje z żądaniami tylko w imieniu funkcjonariuszy i osób ucywilnionych. w przypadku odmowy spełnienia postulatów, próby odkładania w czasie ich podpisania, funkcjonariusze wykorzystują wszystkie dostępne prawem środki absencji w służbie (dot. to również kierowników zmian, ich zastępców i tych wszystkich zza biurek). w kupie siła i możliwość, że nikt z zewnątrz nie będzie próbował nas poróżnić. północ i wschód czekają tylko na datę godziny W. nie ma odwrotu.
 
związek zawodowy występuje z żądaniami tylko w imieniu funkcjonariuszy i osób ucywilnionych. w przypadku odmowy spełnienia postulatów, próby odkładania w czasie ich podpisania, funkcjonariusze wykorzystują wszystkie dostępne prawem środki absencji w służbie (dot. to również kierowników zmian, ich zastępców i tych wszystkich zza biurek). w kupie siła i możliwość, że nikt z zewnątrz nie będzie próbował nas poróżnić. północ i wschód czekają tylko na datę godziny W. nie ma odwrotu.

ja już od dziś jestem na el quattro. Psia grypa. Wschodnia ściana pozdrawia.
 
Wypalenie zawodowe od 2022 r. będzie podstawą do otrzymania zwolnienia lekarskiego (L4).
W czerwcu 2019 WHO wpisało wypalenie zawodowe do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD) i ma obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.


Myślę, że warto w przyszłości porządnie podratowywać zdrowie z tego powodu 🙂
 
Należy odnieść się w tym wątku również do konkluzji , że prymitywna reforma SC , pod przewodnictwem „prezesa” , doprowadziła przez skarbowe władze do celowej deprecjacji SC , a obecnie SCS. Skarbowcy nie znając specyfiki służby i lekceważąc zadania „celne” zignorowali i dalej ignorują potencjał SC jaki został wypracowany do czasu połączenia trzech jednostek. Proces ten widoczny jest szczególnie w obecnym czasie , gdy wyszkoleni i merytoryczni funkcjonariusze odchodzą bez żadnej refleksji ze strony władz poszczególnych Izb. CS, raczej liczą koszty. Warto więc skorzystać z jakiegoś rozwiązania, które wstrząśnie niektórymi.
 
Ostatnia edycja:
Należy odnieść się w tym wątku również do konkluzji , że prymitywna reforma SC , pod przewodnictwem „prezesa” , doprowadziła przez skarbowe władze do celowej deprecjacji SC , a obecnie SCS. Skarbowcy nie znając specyfiki służby i lekceważąc zadania „celne” zignorowali i dalej ignorują potencjał SC jaki został wypracowany do czasu połączenia trzech jednostek. Proces ten widoczny jest szczególnie w obecnym czasie , gdy wyszkoleni i merytoryczni funkcjonariusze odchodzą bez żadnej refleksji ze strony władz poszczególnych Izb. W tym zakresie postawiono na całkowitą wymianę pokoleniową bez względu na konsekwencje. W obecnym układzie SCS nie poczyniła żadnego rozwoju , jak to funkcjonowało w SC przed pseudo reformą , a wręcz przeciwnie , występuje błyskawiczne zacofanie SCS na skutek lubującej się w biurokracji władzy skarbowej oraz ewidentnie negatywnych ruchach. Spostrzeżenia prowadzą do wniosku , że nie będzie żadnych dodatków motywacyjnych , które mogłyby zatrzymać wartościowych dla służby funkcjonariuszy , należy o tym zapomnieć. Młodzi f.scs, może nie posiadają jeszcze dostatecznej wiedzy, ale dla władzy są wygodniejsi , tańsi i mniej konfliktowi z oczywistych względów. Wniosek nasuwa się sam, nieważna jest wiedza merytoryczna, braki w wyszkoleniu f.scs , niewielkie doświadczenie, gdyż niepowodzenia i porażki pokryje się z kieszeni podatnika. Obecnie dyrektorom izb nie zależy na sprawnej i doświadczonej SCS, raczej liczą koszty. Warto więc skorzystać z jakiegoś rozwiązania, które wstrząśnie niektórymi.
Prawda, tylko z jednym się nie zgodzę. U nas to młodzi jedynie chcą coś wywalczyć a to ci starsi są mniej konfliktowi i aby do emerytury
 
Back
Do góry