• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Zachęty" do dalszej służby jak Yeti

Już kolejny raz nasza Szefowa obiecuje, że będą zachęty dla dłuższej pracy i służby. Mijają miesiące i nie ma żadnych konkretów, a obiecano przedstawienie do konsultacji na początku września :)

Za to SKAS odrzuciła propozycję Związku, by świadczenia socjalne dla funkcjonariuszy poszerzyć o pożyczki i dofinansowanie do pakietów medycznych.

Tak się składa, że te świadczenia są wykorzystywane w biznesie jako wabik dla kandydatów, a czym SKAS chce zachęcać, skoro nawet na to nie ma środków w budżecie.

Dlaczego MF jest na nie? Ano zasłania się pośrednio tym, że w innych służbach nie ma i przyznanie funkcjonariuszom SCS takich świadczeń spowoduje "impuls makro" dla pozostałych. No i trzeba by robić analizy itd. A w ogóle to jest COVID i nas nie stać.

Nic też nie wiadomo, by MF zrobił cokolwiek, aby funkcjonariusze zarażeni w związku z wykonywaniem obowiązków otrzymali 100% uposażenia.

I tak f-sz SG zarażony na lotnisku ma prawo do 100% uposażenia, ale celnik kontrolujący pasażerów i ich bagaż z tego samego samolotu już nie.

Dlaczego? Z ostatniej odpowiedzi z MF wynika, że takiego prawa nie ma np. Straż Marszałkowska. Medal dla tego, kto widzi tu jakiś związek.

Dotarła do nas ostatnio informacja, że w MF powstała inicjatywa wsparcia służby zdrowia w walce z COVID przez służby mundurowe. Idea szczytna, tylko najpierw zadbajcie o swoich ludzi. Szukają ochotników -tylko funkcjonariuszy. Do wożenia chorych? Pogratulować rozsądku.

Na koniec info z tego samego dnia, że w przyszłym roku nie będzie nagród. Właśnie sejm przyjął ustawę.

Błyskawicznie wprowadzono przepisy, które są dla nas niekorzystne tj. brak 100% i pozbawienie nagród. Nie konsultowano tego ze związkami. Co będzie następne?
 
Zaorają administrację publiczną do końca. Otwieram popcorn i patrzę jak to wszystko jeb***.
A Pani Rzeczkowskiej gratuluję dobrego samopoczucie i osiągnięć zawodowych. Piękna karta w Pani życiu.
 
stop hejt

tak mnie zmotywowali, że wprawdzie mam kilka spraw do skończenia, no to je skończę, tyle że pewnie do końca 2021, bo na odejście w 2020 już raczej nie załapałam się,
wymarzona emeryturka w 2021:love:, pożegnanie i paaaaa,
ciekawe czy mój kierownik zdziwi się....., no przecież mnie taaaak motywował, a ja taka niewdzięczna.....
a jak zmienię zdanie to sobie sam skończy moje sprawy......., bo złożę wypowiedzenie jeszcze w tym roku......
no dalej, gdzie ta motywacja, motywacja potrzebna ale już chyba do odejścia na emeryturę......
rozmarzyłam się, co mogłoby mnie zmotywować......
może równe traktowanie z innymi służbami, może L4 100% płatne, może dodatek geriatryczny, może godne awanse, może godne podwyżki......, może stop hejt starych funkcjonariuszy......

stop hejt
 
Ja właśnie zapłaciłem z listopadowego uposażenia za to że nie chcąc zarażać innych zgłosiłem się do lekarza i wylądowałem na 2 tyg na l4. Koszt tego w mojej ocenie odpowiedzialnego działania pokryłem 20% niższą wypłatą. Dodatek covidowy zwany zadaniowym wg moich przełożonych mi nie przysługuje a pogorszenie stanu zdrowia miało miejsce na służbie a miałem 3 pod rząd i po ostatniej "odłączyło mi prąd" na 10 dni.
Ale co tam to ja stawiam.
 
Zaczyna być ciekawie, na co wskazują nabory do komórek dochodzeniowo-śledczczych. Odpływają doświadczone kadry, a rekrutujemy na stanowiska cywilne osoby z wykształceniem średnim wskazując, że będą narażone na naciski zorganizowanych grup przestępczych, o pensji przez grzecznośc nie wspomnę. Miłej lektury:

No ale 2770 na rękę pieszo nie chodzi - będzie ostra walka.
 
szkoda czasu na dyskusje o tym co wygaduje dzisiaj w obliczu zapaści organizacyjnej służby nasza dzielna kadra kierownicza, której nieformalnie przewodzi pion kadrowo-szkoleniowy wyspecjalizowany w tzw. szkoleniach o "niczym ważnym".
z niepokojem jednak trzeba patrzeć szczególnie na te pozoranckie działania w ramach "stop hejt". no cóż kuli nie wymyślą po raz drugi ale o ile pamięć nie myli to taka akcja polityczno/ medialna już była. nasi specjaliści miękko-szkolący jak zwykle się pożywią i to oni stoją za tym kolejnym nic nie wnoszącym dla naszego statusu kosztownym happeningiem.
to wymyślona socjotechnika aby nam zamknąć usta, należy się obawiać że jej elementem będzie po prostu "lojalka" z odbytego szkolenia.
teledysk wstępny nie wymaga komentarza - oskarowa perfekcja :).
proponuję związkowi odpowiedzieć akcją pozytywną - Szanujmy Się i koniecznie trzeba poprosić ministerstwo i szerokie kadry kierownicze o szerokie wsparcie tej oddolnej, prostej, szczerej i głębokoludzkiej inicjatywy.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Zaczyna być ciekawie, na co wskazują nabory do komórek dochodzeniowo-śledczczych. Odpływają doświadczone kadry, a rekrutujemy na stanowiska cywilne osoby z wykształceniem średnim wskazując, że będą narażone na naciski zorganizowanych grup przestępczych, o pensji przez grzecznośc nie wspomnę. Miłej lektury:

Niezbędne wymagania: wykształcenie średnie + praktyka pracy biurowej min. 0,5 roku + dobra znajomość prawa! Jak to pogodzić? :D Gdzie znaleźć takiego człowieka?:D Z tego co wiem, to absolwenci wydziałów prawa uniwersytetów, którzy je odbyli w trybie stacjonarnym i uzyskali tytuł magistra, przestali się zatrudniać w administracji celnej już pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku. Sam z kilkoma takimi pracowałem i trzeba przyznać, że byli naprawdę dobrzy, a na pewno dużo lepsi ode mnie, chociażby nasz Dyrektor A.T.!:) A teraz proszę, dobrym prawnikiem już się jest po szkole średniej!:D
 
Niezbędne wymagania: wykształcenie średnie + praktyka pracy biurowej min. 0,5 roku + dobra znajomość prawa! Jak to pogodzić? :D Gdzie znaleźć takiego człowieka?:D Z tego co wiem, to absolwenci wydziałów prawa uniwersytetów, którzy je odbyli w trybie stacjonarnym i uzyskali tytuł magistra, przestali się zatrudniać w administracji celnej już pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku. Sam z kilkoma takimi pracowałem i trzeba przyznać, że byli naprawdę dobrzy, a na pewno dużo lepsi ode mnie, chociażby nasz Dyrektor A.T.!:) A teraz proszę, dobrym prawnikiem już się jest po szkole średniej!:D
Nie matura lecz chęć szczera zrobią z Ciebie...... dochodzeniowca - mają rozmach ...
 
Zaczyna być ciekawie, na co wskazują nabory do komórek dochodzeniowo-śledczczych. Odpływają doświadczone kadry, a rekrutujemy na stanowiska cywilne osoby z wykształceniem średnim wskazując, że będą narażone na naciski zorganizowanych grup przestępczych, o pensji przez grzecznośc nie wspomnę. Miłej lektury:

Czyli zamysł jest taki, że dochodzeniówki i inne merytoryczne działy będą cywilne, obstawione Halinkami i Grazynkami ze skarbówek. Rekrutacja w miesiąc, bez testów, bez badań. Niepełnosprawnych też przyjmą.
W mundurach zostanie tylko realizacja do zatrzymywania poważnych przestępców VAT. Jednym słowem UKS bis.
 
Czyli zamysł jest taki, że dochodzeniówki i inne merytoryczne działy będą cywilne, obstawione Halinkami i Grazynkami ze skarbówek. Rekrutacja w miesiąc, bez testów, bez badań. Niepełnosprawnych też przyjmą.
W mundurach zostanie tylko realizacja do zatrzymywania poważnych przestępców VAT. Jednym słowem UKS bis.
Tak to może wyglądać. Z dochodzeniówek zaczynają lawinowo odchodzić doświadczone osoby i nikt nie ma zamiaru ani też argumentacji, aby ten proces zatrzymać.
Współczuję przychodzącym, nie będzie miał kto podzielić się z nimi wiedzą i doświadczeniem, a trzeba będzie niemal od razu wejść w buty doświadczonych dochodzeniowców i przejąć szafy spraw z całego spectrum zakresu działalności tj. paliwa, fajki, hazard, karuzele itp., itd., do koloru do wyboru.
Ale czego się spodziewać po obecnych kadrach kierowniczych, cały czas w pocie czołą pracują nad rozwiązaniami mającymi na celu zatrzymanie doświadczonych kadr i rozwój służby, żenua....
Nie pomogą wyreżyserowane filmiki z akcji, świetne programy informatyczne ''usprawniające'' prace, akcje medialne, ten okręt już nie nabiera wody, lecz niedługo zaryje dziobem po dnie Rowu Mariańskiego.

 
Back
Do góry