• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wysłuchanie w sprawie dyscyplinarnej Przewodniczącego ZZ Celnicy PL - sprawa nr 2

W dniu 28.11.2011r. przed Naczelnikiem UC Opole odbyło się wysłuchanie Przewodniczącego ZZ Celnicy PL w sprawie dyscyplinarnej - drugiej sprawie(pierwsza ma swój finał przed WSA W-wa i I rozprawa jest 8 grudnia)

Mimo, iż NUC usłyszał, że prowadzone postępowanie utrudnia prowadzenie działalności związkowej stwierdził, że jest zgrzyt pomiędzy tym, że funkcjonariusz i jednocześnie Przewodniczący Związku prezentuje w mediach wyraziste stanowisko na temat funkcjonowania formacji i części jej kadry kierowniczej, ale musi to rozsądzić sąd.

Jak wiadomo sprawa toczy się o naruszenie dóbr osobistych funkcjonariuszy na służbie. NUC Opole zapytany czy czuje się, że jego dobra osobiste zostały naruszone odpowiedział twierdząco.
Oddalił jednak wniosek o wyłączenie z prowadzenia sprawy, która w tej sytuacji dotyczy go bezpośrednio.
KPK nie pozostawia złudzeń. Sędzia podlega wyłączeniu z urzędu, gdy sprawa dotyczy go bezpośrednio.
NUC uznał jednak, że KPK nie ma tutaj zastosowania.
Ponieważ działalność związkowa - jej prowadzenie jest znacznie utrudnione, Przewodniczący Zwsiązku nie może realizować zapisów Statutu - konieczne jest podjęcie dalszych kroków.

Należy wyczekać jednak na orzeczenie dyscyplinarne, które zostanie ogłoszone w dniu 2 grudnia 2011r.
 
Jakie będzie orzeczenie - wiadomo. Porónując to z moją sprawą dyscyplinarną i taj jestem pełen podziwu dla NUC. U mnie, ledwo skończyłem mówić na wysłuchaniu, DIC od razu ogłosił orzeczenie. Głupia nazawa - wysłuchanie - tam nikt nikogo nie słucha.
 
Back
Do góry