• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

WYNIKI ANKIETY PROTESTACYJNEJ W KAS

Publikujemy pełne wyniki ankiety protestacyjnej w KAS.

System generuje trzy ankiety: kompletne, niekompletne i wszystkie razem.

My obrobiliśmy kompletne (wielokrotne i bez wielokrotnych) oraz wszystkie.

Ankiety kompletne to takie gdzie ktoś po wypełnieniu wszystkich pól nacisnął przycisk "Zagłosuj".

Ankiety niekompletne to takie gdzie po otwarciu okna z ankietą ktoś zaznaczył np. jedno, dwa pola lub nie zaznaczył nic i zamknął okno.

Takich pustych ankiet (bez żadnej odpowiedzi) jest 4889.


Podsumowując:

W systemie mamy 13444 ankiety z czego 4889 to ankiety puste, niewypełnione, porzucone.

Pozostaje więc 8555 ankiet ogółem.

W tych 8555 znajduje się 6942 ankiet kompletnych (po usunięciu głosowania wielokrotnego 5634).

Wychodzi na to, że mamy 1613 ankiet niekompletnych, gdzie przynajmniej jedno pole zostało wypełnione.

Proszę o Wasze spostrzeżenia do wyników ankiety. Zarząd podsumuje wyniki na najbliższym posiedzeniu.


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy-ankieta-kompletne-6942.pdf
    145 KB · Wyświetleń: 822
  • celnicy-ankieta-kompletne-bez-wielokrotnych-5634.pdf
    149,8 KB · Wyświetleń: 333
  • celnicy-ankieta-wszystkie-13444.pdf
    45,2 KB · Wyświetleń: 356
...

Proszę o Wasze spostrzeżenia do wyników ankiety.
...
...
-placz-boga.jpg
 
w ankiecie głosowało ponad 4600 funkcjonariuszy w służbie czynnej i 807 byłych funkcjonariuszy.
Patrząc na rozmiar naszej służby to na pewno nie jest mało.
Najważniejsze pytanie na dziś to jakie będą dalsze działania i czy będą?
W mojej skromnej ocenie SCS jest w stanie samodzielnie przeprowadzić protest,
mam nadzieję że nasz związek się nie wycofa i będziemy walczyć o nasze postulaty.
Prawda jest taka, że jeżeli nie będziemy działać to żadnych zmian na lepsze nie będzie.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli dobrze zrozumiałem to w ankiecie zagłosowało około 50% celników i okolob 5% skarbowców. Może już warto się zastanowić czy warto występować w imieniu całego tak zwanego środowiska czy może jednak tylko w imieniu celników?
I co ?? Liczbowo, to mizerna różnica ...
Teraz 3 tys. ludzi, którzy zaufali Sławkowi, powiesz:
- sorki, taki mamy klimat - radźcie sobie sami ?!
 
Jeśli dobrze zrozumiałem to w ankiecie zagłosowało około 50% celników i okolob 5% skarbowców. Może już warto się zastanowić czy warto występować w imieniu całego tak zwanego środowiska czy może jednak tylko w imieniu celników?
Z tego co pamiętam mówiłeś, że Ty na pewno nie będziesz protestować, bo świetnie zarabiasz, więc to chyba nie twój problem kto w czyim imieniu będzie występować.
 
Wnioski z ankiety? Proszę bardzo:
1. 3 pliki pdf z wynikami? Wy tak na serio? Kto to będzie analizował i po co? Tu potrzeba kilka prostych wykresów by każdy sobie wyciągnął wnioski i tyle. Rozumiem, że miało być uczciwie i transparentnie, jednak taka forma w ogóle nie jest czytelna.
2. Ankieta by była skuteczna musi być prosta i musi działać bezawaryjnie. Przyjmijcie, że ludzie boją się klikać w pracy ze względu na monitorowanie internetu, zatem spróbują w domu. Połowa, jeśli ktoś im zainstalował adblocka, nie będzie wiedziała co zrobić. Czasami, jako doświadczony w IT, zastanawiam się jak pracownicy KAS korzystają w domu z komputera :D robią zakupy, przelewy itp ;) więc nie oczekujcie od nich zbyt wiele. Niestety wiek pracownika nie ma znaczenia :D
3. Ankieta to tylko ankieta, ludzie myślą "kolejne głupoty, a kasy i tak nie ma. Połowa lutego, a Ci dopiero ankietę robią. W grudniu, gdy wstrzymano przelewy w ostatniej chwili, siedzieli cicho. Teraz to musztarda po obiedzie".
4. Chcecie coś wygrać? Realne działania, a nie bicie piany. Moje poparcie macie!
 
Wnioski z ankiety? Proszę bardzo:
1. 3 pliki pdf z wynikami? Wy tak na serio? Kto to będzie analizował i po co? Tu potrzeba kilka prostych wykresów by każdy sobie wyciągnął wnioski i tyle. Rozumiem, że miało być uczciwie i transparentnie, jednak taka forma w ogóle nie jest czytelna.
2. Ankieta by była skuteczna musi być prosta i musi działać bezawaryjnie. Przyjmijcie, że ludzie boją się klikać w pracy ze względu na monitorowanie internetu, zatem spróbują w domu. Połowa, jeśli ktoś im zainstalował adblocka, nie będzie wiedziała co zrobić. Czasami, jako doświadczony w IT, zastanawiam się jak pracownicy KAS korzystają w domu z komputera :D robią zakupy, przelewy itp ;) więc nie oczekujcie od nich zbyt wiele. Niestety wiek pracownika nie ma znaczenia :D
3. Ankieta to tylko ankieta, ludzie myślą "kolejne głupoty, a kasy i tak nie ma. Połowa lutego, a Ci dopiero ankietę robią. W grudniu, gdy wstrzymano przelewy w ostatniej chwili, siedzieli cicho. Teraz to musztarda po obiedzie".
4. Chcecie coś wygrać? Realne działania, a nie bicie piany. Moje poparcie macie!
Może trochę za ostro....jednak w samo sedno(y)
 
@Teofil Wyników czytać nie musisz jeśli to zbyt kłopotliwe. Wypełnienie ankiety trwało do minuty. Każdy kto chciał mógł ją wypełnić. Że się nie chciało niby? A to trochę słabe, bo przecież wiadomo było, że od tego zależą dalsze decyzje. Że niby ankieta nic nie mogła zmienić? Słabe, bo nawet górnicy, słynący z najostrzejszych protestów, też od ankiety zawsze zaczynają. To bardzo silne narzędzie, wzmacniające pozycję negocjacyjną nim dojdzie do protestu. Jeżeli ludzie wokół Ciebie tego nie rozumieją, to słabo.
Wybacz, ale nie kupuję tego.
 
A po ankiecie minie trochę czasu i nadal żadnej akcji widocznej nie będzie w KAS zorganizowanej przez związek. Pozostanie dalsze pisanie pism gdzie się da ;)
Patrząc na pdfy z analizą wyników ankiety z US to większość młodzi pracownicy bądź ludzie z krótkim stażem. Więc mundurowi chcą protestu plus ta część z US cywilów " młodych"
 
@Teofil Piszesz jeszcze o 70% i wyłączonymi komputerami. Pamiętasz jak to było z tym? Ja tą akcję przecież poparłem i wynik rzeczywiście był imponujący. MF był wtedy mocno osłabiony. Niestety KP i my osobno pojechaliśmy do MF, bo KP oprotestował wspólne spotkanie, które chciał zorganizować MF. Nie zgodził się na wspólne spotkanie i zaraz po wszyscy zrozumieli dlaczego. Tak duże poruszenie środowiska zostało zaprzepaszczone. Nie wiem czy pamiętasz, ale 6% ustalone z MF miało być sukcesem KP, pod hasłem, że mogło być zero, ale ludzie tego nie kupili. To nasz ZZ zaczął od razu po spotkaniu szum i dołożono za jakiś czas kolejne procenty.
 
A po ankiecie minie trochę czasu i nadal żadnej akcji widocznej nie będzie w KAS zorganizowanej przez związek. Pozostanie dalsze pisanie pism gdzie się da ;)
Patrząc na pdfy z analizą wyników ankiety z US to większość młodzi pracownicy bądź ludzie z krótkim stażem. Więc mundurowi chcą protestu plus ta część z US cywilów " młodych"
Starzy skarbowcy raczej nie bawią się w ankietowania. Ich to nie kręci. Sądzę, że dopóki nie będzie
jasno określona forma protestu, to marazm będzie trwał.
ANKIETĘ można powtórzyć po propozycji ZZ...poczekamy, zobaczymy.
p.s. Szkoda, że na forum zaczęła obowiązywać forma "cenzury"....w części "niechcianych komentarzy":cool:
 
Nie ma.co.ppwtarzac Ankiety,czy tez robić nowej..Czekamy na sygnał od Kierownictwa Naszego Związku. Jaki będzie kolejny etap po wynikach ankiety "protestacyjnej" Zgadzam się starsi pracownicy czy też było funkcjonariusze nie wchodzą n forum.nie wypełniają ankiety No chyba , że się ich przypilnuje. Tak u mnie przynajmniej w Dziale było (tak czytają maile z naszego ZZ Celnicy) 😪
 
Back
Do góry