• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wyłudzone przez przestępców podatki prawdopodobnie nigdy już nie wrócą do budżetu.

Zastrzegający anonimowość długoletni pracownik Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w rozmowie z „Rzeczpospolitą" zauważa, że wśród przyczyn wzrostu kwot nieściągalnego VAT jest fatalna polityka kadrowa i braki organizacyjne. – Wielu doświadczonych inspektorów pracujących w urzędach kontroli skarbowej przestało się zajmować czynnościami kontrolnymi albo w ogóle odeszło z administracji – mówi nasz rozmówca. Nawiązuje przy tym do reformy dawnego wiceministra finansów Mariana Banasia, czyli utworzenia KAS. W jej rezultacie prokuratorzy prowadzący śledztwa w sprawie m.in. karuzel VAT nie mają po stronie administracji skarbowej merytorycznego partnera, który by ich wspomagał wiedzą. – A przecież prokuratorzy nie zawsze znają się na sprawach podatków czy w ogóle finansów – ocenia urzędnik.
 
Chcący zachować anonimowość dziennikarz "Rzeczpospolitej" zauważa, że piszą artykuły na zamówienie, bowiem bossowie mafii vatowskich nie są zadowoleni z faktu ubywania ich dochodów Żali się dziennikarz, że grube miliony dla redakcji nie są równo dzielone za ich artykuły na zamówienie, które są wyssane z palca, a wypowiedzi anonimowe wymyślone przy butelce szkockiej. Jakby, co to zawsze będą się tłumaczyć że źródło chronią !!!! Mają żal, że sute pensje biorą redaktorzy, a oni produkują takie piękne s-f na zamówienie, uderzające w rządzących a dostają ochłapy. Wg anonimowego rozmówcy etos dziennikarza już dawno poszedł do lamusa. Liczy się kasa tu i teraz, zabawy wśród celebrytów, apartamencik i dobry hajs.

Taka jest wartość zamieszczania chłamu dla przygłupów !
 
Chcący zachować anonimowość dziennikarz "Rzeczpospolitej" zauważa, że piszą artykuły na zamówienie, bowiem bossowie mafii vatowskich nie są zadowoleni z faktu ubywania ich dochodów Żali się dziennikarz, że grube miliony dla redakcji nie są równo dzielone za ich artykuły na zamówienie, które są wyssane z palca, a wypowiedzi anonimowe wymyślone przy butelce szkockiej. Jakby, co to zawsze będą się tłumaczyć że źródło chronią !!!! Mają żal, że sute pensje biorą redaktorzy, a oni produkują takie piękne s-f na zamówienie, uderzające w rządzących a dostają ochłapy. Wg anonimowego rozmówcy etos dziennikarza już dawno poszedł do lamusa. Liczy się kasa tu i teraz, zabawy wśród celebrytów, apartamencik i dobry hajs.

Taka jest wartość zamieszczania chłamu dla przygłupów !
Wielki STIR pozwolił w zeszłym roku zabezpieczyć na kontach.... siedzicie?..... 50 mln. TAK. Nędzne milionów a nie miliardów - dane MF. Pozostałe kilkadziesiąt miliardów do kasy w ramach walki z wyłudzeniami VAT to morawiecki chyba z własnej kasy dołożył, żeby Jarka zadowolić. Bogaty jest to go stać.
Z drugiej strony wystarczyło pozbyć się doświadczonych ludzi i można dowolne farmazony w statystykach wpisywać.

Podaję Wam link do wypowiedzi człowieka z doświadczeniem.... chyba nie muszę nikomu pisać, gdzie wcześniej pracował i skąd ma wiedzę :)

 
Wielki STIR pozwolił w zeszłym roku zabezpieczyć na kontach.... siedzicie?..... 50 mln. TAK. Nędzne milionów a nie miliardów - dane MF. Pozostałe kilkadziesiąt miliardów do kasy w ramach walki z wyłudzeniami VAT to morawiecki chyba z własnej kasy dołożył, żeby Jarka zadowolić. Bogaty jest to go stać.
Z drugiej strony wystarczyło pozbyć się doświadczonych ludzi i można dowolne farmazony w statystykach wpisywać.

Podaję Wam link do wypowiedzi człowieka z doświadczeniem.... chyba nie muszę nikomu pisać, gdzie wcześniej pracował i skąd ma wiedzę :)

Szkoda, że nie napisałeś, że wielki STIR "widzący" ruch na koncie pozwala na szybkie zabezpieczenie należnych zaległości... A skąd w zeszłym roku pandemicznym były przelewy na konta firm? M in. Z tarcz

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Agata, co brałaś zanim to napisałaś?
Nie to co Ty, jak takimi bzdurnymi artykułami się nie jaram !!! dla płaczków i malkontentów takie wypociny ! Nic konstruktywnego i anonimowe wypowiedzi kogo od d...y ! Anonimowy, długoletni pracownik KAS - śmiechu warte. Taki AS, a gówniane mądrości serwuje, albo to tak jak u mnie w tekście wyżej : wymysł dziennikarzyny. Aż zal takie śmieci na Naszym forum umieszczać i się podniecać miernoctwem.
 
Wielki STIR pozwolił w zeszłym roku zabezpieczyć na kontach.... siedzicie?..... 50 mln. TAK. Nędzne milionów a nie miliardów - dane MF. Pozostałe kilkadziesiąt miliardów do kasy w ramach walki z wyłudzeniami VAT to morawiecki chyba z własnej kasy dołożył, żeby Jarka zadowolić. Bogaty jest to go stać.
Z drugiej strony wystarczyło pozbyć się doświadczonych ludzi i można dowolne farmazony w statystykach wpisywać.

Podaję Wam link do wypowiedzi człowieka z doświadczeniem.... chyba nie muszę nikomu pisać, gdzie wcześniej pracował i skąd ma wiedzę :)

Ja pierdzielę ? Ludziska jacy wy naiwni, co ma piernik do wiatraka. Przestępcy sondują konta, co wy myślicie że sami idioci tam siedzą ? Popracujcie trochę nad grupami przestępczymi, zróbcie STIR lub GIIf od A do Z i dopiero coś mądrego piszcie !!!! Poziom gimbazy.
 
Ja pierdzielę ? Ludziska jacy wy naiwni, co ma piernik do wiatraka. Przestępcy sondują konta, co wy myślicie że sami idioci tam siedzą ? Popracujcie trochę nad grupami przestępczymi, zróbcie STIR lub GIIf od A do Z i dopiero coś mądrego piszcie !!!! Poziom gimbazy.
Poziom gimbazy? No to ja ci napiszę zwrotnie, że jesteś niedorozwinięta.
A co ma wspólnego? A to, że DS-y w kraju leżą i kwiczą. Dokładnie tak jak to opisano w artykule.
Zabezpieczenia wyłudzonych pieniędzy na papierze są wielkie w praktyce to jakieś okruchy.
Pracownicy UKS w DS przy karuzelach coś tam robią, ale pospolite ruszenie z wszystkich komórek co najwyżej może wysłać wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka. Maglujemy teraz sprawy na słupy z 2016... najwyżej w październiku postawimy na pałę zarzut "PREZESOWI", ogłosimy pod koniec grudnia i heja - kolejne 5 lat piłka w grze.

Skoro nie siedzą idioci - a nie siedzą, a KAS ma gó.... nie wyniki w tym zakresie, to po co krzywousty tyle kłamie?


A co najmądrzejsza na świecie Agata Flis powie o wywiadzie z linku? Ćwierć wieku koleś pracował w MF to się pewnie nie zna co?
 
Ostatnia edycja:
Rzucać obelgami jest najłatwiej, tylko czemu akurat w kierunku "swoich" ?!
Poza tym czy ktoś z nas - "na dole" - wymyślił statystyki i nimi manipuluje ?!

Zwróćcie (proszę) uwagę - kłótnie w zakresie sposobów i procedur działania są bez sensu,
gdyż każda Izba ma inne nawyki, które zmieniają się całkiem niezależnie, ale ZAWSZE pod
dyktando MF'u!
Jeśli więc chodzi o efekty, to ośmielę się bezczelnie twierdzić, iż w dowolnym rodzaju walki
z przestępczością były, są i będą one zdecydowanie większe w wykonaniu nawet tych tzw.
niedouczonych ale dzięki doświadczeniu z lepszym "czujem" funkcjonariuszy, wolnych od
sztywnego, a bezsensownego nadzoru "excelomaniaków" z ministerstwa fajansu, niż tych
posłusznych, bezwolnych wykonawców nierozumianych poleceń ...
 
Do mnie wpływają informacje o nadmiernym, niebotycznym obciążeniu sprawami w DŚ. Czytałem alarmistyczne pisma np. z Katowic i innych IAS i to są fakty. Zgłaszałem Szefowej KAS, ale bez reakcji.
@Agata Flis jak myślisz komu taki stan pasuje i kto się z tego najbardziej cieszy? Ale rozumiem Ciebie, bo inf o tym stanie w artykule zabrakło.
 
Pracowałem przez 15 lat w egzekucji w Izbie celnej (starszy specjalista) i 4 lata w US-e również w egzekucji (poborca) i powiem tak:
Kasa jest tylko przy zatrzymaniu bezpośrednim i inne wartościowe gadżety, potem to liczy się i wystawia bzdurne decyzje na miliony złotych, które niejednokrotnie wystawione są na firmy już nieistniejące lub firmy którym komornik dawno sprzedał majątek.
Często bywa że decyzje te są doręczone zastępczo z uwagi na prawo Tima (firma była i już jej ni ma). Potem przekazuje się taką decyzję do egzekucji, egzekucja ją umarza przerywa bieg terminu przedawnienia i decyzja wraca do izby, następnie z uwagi na (sraczkę urzędnika) jak przychodzi termin przedawnienia to przekazuje się decyzję znów do egzekucji bo znaleźli znów ten sam pusty niezamknięty od lat rachunek i tak bujamy się mając robotę (gówno wartą) ale nikt nam nie może powiedzieć że nic nie robimy.

PS. Dlatego miedzy innymi odszedłem na emkę, zmęczyła mnie praca bez celu. :unsure:
 
Basic, dokładnie jak napisałeś. Dochodzeniówka przynajmniej u mnie, zawalona sprawami po byłym UKS. Sprawy sprzed nawet 8-10 lat. Decyzje powydawane na dziesiątki milionów z czego wiadomo, że nie będzie ani złotówki. A za kilka lat będziemy się bujać z tym co teraz robią UCS, czyli sprawy sprzed kilku lat, a miliony na bieżąco będą płynąć do kieszeni ..........
 
Poziom gimbazy? No to ja ci napiszę zwrotnie, że jesteś niedorozwinięta.
A co ma wspólnego? A to, że DS-y w kraju leżą i kwiczą. Dokładnie tak jak to opisano w artykule.
Zabezpieczenia wyłudzonych pieniędzy na papierze są wielkie w praktyce to jakieś okruchy.
Pracownicy UKS w DS przy karuzelach coś tam robią, ale pospolite ruszenie z wszystkich komórek co najwyżej może wysłać wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka. Maglujemy teraz sprawy na słupy z 2016... najwyżej w październiku postawimy na pałę zarzut "PREZESOWI", ogłosimy pod koniec grudnia i heja - kolejne 5 lat piłka w grze.

Skoro nie siedzą idioci - a nie siedzą, a KAS ma gó.... nie wyniki w tym zakresie, to po co krzywousty tyle kłamie?


A co najmądrzejsza na świecie Agata Flis powie o wywiadzie z linku? Ćwierć wieku koleś pracował w MF to się pewnie nie zna co?
znam takich, co już 29 lat tam pracują, a nadal się nie znają, albo może nie chcą widzieć i słyszeć - wygodniej, bezpieczniej, spokojniej !!!!
 
znam takich, co już 29 lat tam pracują, a nadal się nie znają, albo może nie chcą widzieć i słyszeć - wygodniej, bezpieczniej, spokojniej !!!!
Zapytaj podwładnych Banasia - może Ci powiedzą czy lody kręcili za zgodą szefa, przy jego przychylności czy tylko był tak mało bystry, że nie wiedział. Dowiesz się wtedy o co chodziło w tworzeniu KAS i niszczeniu dorobku kadrowego w UKS, US i UC oraz czy kierownictwu w MF mogło to być na rękę...
Nie znam DSowca ze stażem 29 lat lub zbliżony - musiałby się wywodzić z Karno-Skarbowego a to czasy prawie p.n.e. ....
Pełen szacunek dla ludzi w DS z doświadczeniem 10 lat i więcej. To jest praca nie zapłacona - jedynie osobiste satysfakcje mogą w niewielkiej części zrekompensować naprawdę wielki trud!
 
Agata, dawno cię nie było, a dzisiaj jak nakręcona. Albo zapomniałaś dawki, albo zmień dealera. Skoro znasz się lepiej od ludzi z DŚ na tym co robią to zapraszam. Wszędzie cię przyjmą z otwartymi ramionami bo z tego co wiem to bokami robimy od morza po góry.
 
Zapytaj podwładnych Banasia - może Ci powiedzą czy lody kręcili za zgodą szefa, przy jego przychylności czy tylko był tak mało bystry, że nie wiedział. Dowiesz się wtedy o co chodziło w tworzeniu KAS i niszczeniu dorobku kadrowego w UKS, US i UC oraz czy kierownictwu w MF mogło to być na rękę...
Nie znam DSowca ze stażem 29 lat lub zbliżony - musiałby się wywodzić z Karno-Skarbowego a to czasy prawie p.n.e. ....
Pełen szacunek dla ludzi w DS z doświadczeniem 10 lat i więcej. To jest praca nie zapłacona - jedynie osobiste satysfakcje mogą w niewielkiej części zrekompensować naprawdę wielki trud!
są tacy DSowcy, przejęci z karnych z UKS, co robią dochodzenia od 29 lat !! szacun im, są to akurat miłe panie, które poznałam w tych czasach p.n.e. :) i siusiumajtki wraz z płaczkami po czasach p.n.e. nie robią na mnie żadnego wrażenia ! Co do niszczenia dorobku kadrowego UKS, US i UC, to bez przesady. Sporo miernot było, sporo takich się pozbyto w 1998, 2003, 2008 i 2017 !!! Jakbyś miał pojęcie jakie lody były za Promila czy Ciesielskiego czy innych, to byś zamilkł. No ale skąd, dla Ciebie to p.n.e., ale przynajmniej nie było gimbazy.
 
Agata, dawno cię nie było, a dzisiaj jak nakręcona. Albo zapomniałaś dawki, albo zmień dealera. Skoro znasz się lepiej od ludzi z DŚ na tym co robią to zapraszam. Wszędzie cię przyjmą z otwartymi ramionami bo z tego co wiem to bokami robimy od morza po góry.
Ciągle tylko przyjmujecie, a i tak są dalej boki. Studnia bez dna. To nie róbcie 100 spraw na 100 przesyłek, gdzie każda polega na ujawnieniu 1-2 kg xyz na poczcie, czy w firmach kurierskich. Zamilczę w innych sprawach aby wstydu nie robić. Lepiej się nie licytuj, bo by w pięty poszło, nie należy wywlekać na forum ogólnym czegoś, co jest nie do obrony, a co lepiej jak jest ukryte. Mniej boli te lemingi czytające fakty, gwno, łonet czy ślepiące się w tfuen lub łykające wszystko jak żaba z tvp. Samodzielne i rozważne myślenie zanika niestety.
 
są tacy DSowcy, przejęci z karnych z UKS, co robią dochodzenia od 29 lat !! szacun im, są to akurat miłe panie, które poznałam w tych czasach p.n.e. :) i siusiumajtki wraz z płaczkami po czasach p.n.e. nie robią na mnie żadnego wrażenia ! Co do niszczenia dorobku kadrowego UKS, US i UC, to bez przesady. Sporo miernot było, sporo takich się pozbyto w 1998, 2003, 2008 i 2017 !!! Jakbyś miał pojęcie jakie lody były za Promila czy Ciesielskiego czy innych, to byś zamilkł. No ale skąd, dla Ciebie to p.n.e., ale przynajmniej nie było gimbazy.
Gdyby głupota miała skrzydła, latałaby Pani nad łazikiem Perserverance poruszającym się po Marsie.
 
Back
Do góry