• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Wygaszeni" walczą i zwyciężą!

Publikujemy korespondencję w sprawie osób "wygaszonych" w KAS.
W naszej ocenie pozostawanie DIAS w bezczynności, wobec jednolitej linii orzeczniczej NSA i ww. Uchwały NSA poprzez niewydawanie decyzji, może być ocenione jako działanie na szkodę interesu publicznego i prywatnego.
 

Attachments

  • celnicy91-19-do SKAS-brak decyzji.doc
    82 KB · Wyświetleń: 888
  • odp MF wygaszeni.pdf
    721,5 KB · Wyświetleń: 1 109
  • celnicy91-2-19-do DIAS-brak decyzji.doc
    82 KB · Wyświetleń: 750
  • celnicy91-1-19-do SKAS-brak decyzji.doc
    82,5 KB · Wyświetleń: 739
Brawo!! fajnie to napisal Szef:)) dajcie mi w koncu Św. spokój:)) to nie ja, to ONI (dias) hehehe.
nawiasem mowiac powinno sie wziac za ówczesnych "pseudo dyrektorów" pociągnąć ich do odpowiedzialności osobistej za niekompetencje jaką się wykazali - a obecnych dias za bezczynnosc i dzialanie na szkode... czas dobrac tej szarej eminencji sie do du..py!!!!!;) Brawo ZZ Celnicy za dotychczasowe dzialanie!(y)💪👋🤜
 
Problem ucywilnionych jest pokłosiem wadliwej organizacji kasu. Gdybysmy mieli normalna strukturę tzn. komendę główną i szefa zamiast 16 diasow którzy w większości są skarbowcami to problemów byłoby o połowę mniej.
 
Moja dtogs
Brawo!! fajnie to napisal Szef:)) dajcie mi w koncu Św. spokój:)) to nie ja, to ONI (dias) hehehe.
nawiasem mowiac powinno sie wziac za ówczesnych "pseudo dyrektorów" pociągnąć ich do odpowiedzialności osobistej za niekompetencje jaką się wykazali - a obecnych dias za bezczynnosc i dzialanie na szkode... czas dobrac tej szarej eminencji sie do du..py!!!!!;) Brawo ZZ Celnicy za dotychczasowe dzialanie!(y)💪👋🤜
W wątku "Notatka -Spotkanie z Szefem" Twój post 56 napisałaś miedzy innymi....
...nawiasem mówiąc ZZ co mogą zrobić w sprawie wygaszonych z Szefem?? nic..
Podsumowałaś przewodniczącego nie ma co....
A tu piszesz "brawo"
Nie wstyd Ci....
 
Moja dtogs
W wątku "Notatka -Spotkanie z Szefem" Twój post 56 napisałaś miedzy innymi....
...nawiasem mówiąc ZZ co mogą zrobić w sprawie wygaszonych z Szefem?? nic..
Podsumowałaś przewodniczącego nie ma co....
A tu piszesz "brawo"
Nie wstyd Ci....

"Czepiasz" się, jak stary ...

Po pierwsze - tam była mowa także o innych ZZ, a
po drugie - @bielka7777 po kilku rozmowach z innymi userami,
posiada już nieco inne podejście do naszych spraw!
 
Odpowiedź Walczaka ( celowo piszę bez tytułu bo nie zasługuje na niego ) pokazuje gzie tak naprawdę ma dobro byłych funkcjonariuszy służby celnej, tych wygaszonych i tych ucywilnionych. Wstyd panie Walczak bo byłeś pan jednym z nas. Byłeś.
 
A wg Ciebie co ma zrobić Walczak ? Diasy są niezależni. Robią co chcą. Jak przy ostatnich podwyżkach - góra twierdziła że każdy ma dostać po równo 655 zł na etat. A diasi wg własnego widzimisię to uwzględniali lub nie.
 
O czym ty piszesz kolego, diasy zawsze zrobią tak jak im szef każe, taka to ich niezależność. Ponadto nie porównuj podwyżek do spraw związanych ze stosunkiem służbowym, szef kas-u jest organem nadzoru a to oznacza, że jego psim obowiązkiem jest dbanie o jednolite stosowanie prawa.
Przyjmując, że masz rację i nic nie może to może złożyć projekt ustawy o zmianie ustawy o kas i uregulować prawnie powrót do munduru. Może ale nie chce bo byłoby to przyznanie się do błędu jakim był i jest kas.
 
No właśnie nie, czego dowodzi sposób zadysponowana podwyżek. Każdy ... Dias na swój strój i szefa mieli w d.
Nie żartuj. Dziś Dyrektor staje okoniem przeciw SKAS a jutro już go nie ma. Ten przekaz to tylko jest rozmywanie odpowiedzialności. A generalnie należy to odbierać jako niejawny sprzeciw SKAS-a, przeciw postulatom przywrócenia zwolnionych osób.
 
No właśnie nie, czego dowodzi sposób zadysponowana podwyżek. Każdy ... Dias na swój strój i szefa mieli w d.
DIASi mogli zrobić tylko tyle na ile pozwalała im ustawa napisana dla Banasia przez panią prawnik, która w nagrodę została sędzią WSA w Warszawie. Znany jest też przypadek że to nie DIAS a sam szef oferował 31.05.2017 propozycję w zamian za zaprzestanie krytyki reformy. Wiadomo już że plan zwolnienia bez decyzji nie wypalił w przypadku wygaszonych. Muszą wydawać decyzje i je uzasadniać. To załatwił już NSA, ucywilnieni muszą szukać sprawiedliwości w ETPCz. Sytuacja kadrowa jaka jest każdy widzi a będzie tylko gorzej. Najprościej byłoby zmienić ustawę i dać wygaszonym możliwość powrotu. Tak jak napisał wolny podział podwyżek i zwolnienie/przywrócenie do służby to trochę inna kategoria wagowa.
Już nie ma czego pudrować. To jednak nie była reforma tysiąclecia.
 
Moja dtogs
W wątku "Notatka -Spotkanie z Szefem" Twój post 56 napisałaś miedzy innymi....
...nawiasem mówiąc ZZ co mogą zrobić w sprawie wygaszonych z Szefem?? nic..
Podsumowałaś przewodniczącego nie ma co....
A tu piszesz "brawo"
Nie wstyd Ci....
pierniku... nie nie wstyd mi, wiecej jestem wrecz szczesliwy ze sie mylilem z checia w wielu sprawach bym sie chcial rowniez mylic aby byly z korzyscia dla ludzi nieslusznie skrzywdzonych. pzdr Cie i czekam na wiecej;)
 
Szef tłumaczy się niejednolitym orzecznictwem sądów, bo jakiś jeden no może dwa sądy orzekły na korzyść MF.
I to oczywiście jest w jego mniemaniu pretekst do tego żeby dalej nic nie robić i utrudniać życie byłym funkcjonariuszom.
A może by tak (skoro więcej jest wygranych w sądach na naszą korzyść) napisać do Sędziów list otwarty czy też apel żeby wreszcie ujednolicili te swoje orzecznictwo.
 
...
A może by tak (skoro więcej jest wygranych w sądach na naszą korzyść) napisać do Sędziów list otwarty czy też apel żeby wreszcie ujednolicili te swoje orzecznictwo.

Intencja właściwa i ze wszech miar słuszna!
Obawiam się jednak, że wobec podstawowej zasady niezawisłości sądów, tego rodzaju
podejście może być odebrane jako próba nacisku i przynieść skutek odwrotny.
Właściwe jednak skonstruowanie w tym temacie prośby o wyjaśnienie, zapytania
o informację czy też inne zwrócenie uwagi na podstawy uzasadnień w wyrokach
korzystnych, obok stosowanego powoływania się na nie w poszczególnych sprawach,
zapewne jest wskazane ...
 
Back
Do góry