• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Wygaszeni" walczą i zwyciężą!

Publikujemy korespondencję w sprawie osób "wygaszonych" w KAS.
W naszej ocenie pozostawanie DIAS w bezczynności, wobec jednolitej linii orzeczniczej NSA i ww. Uchwały NSA poprzez niewydawanie decyzji, może być ocenione jako działanie na szkodę interesu publicznego i prywatnego.
 

Attachments

  • celnicy91-19-do SKAS-brak decyzji.doc
    82 KB · Wyświetleń: 895
  • odp MF wygaszeni.pdf
    721,5 KB · Wyświetleń: 1 115
  • celnicy91-2-19-do DIAS-brak decyzji.doc
    82 KB · Wyświetleń: 756
  • celnicy91-1-19-do SKAS-brak decyzji.doc
    82,5 KB · Wyświetleń: 746
MF zadeklarował spotkanie w tej sprawie.
Ja proszę wszystkich "wygaszonych", by deklarowali swoje oczekiwania do związku. Ja też jestem wygaszony i czuję sprawę dobrze ale nie mogę za Was decydować.
Jesteśmy nierówno traktowani, bo są powroty na różnych zasadach. Nasza cierpliwość jest już na wyczerpaniu.
Dajmy sobie jeszcze tydzień/dwa, bo dopiero co weszliśmy w Nowy Rok i zobaczymy co zaproponuje MF. Potem, jeżeli nie dojdziemy do porozumienia zaczniemy mocno tę sprawę nagłaśniać, bo jest co nagłaśniać, po tym jak przeprowadził to MB rękami DIAS.
Cel nr 5 to cel dot. domknięcia tej kwestii, także sprawy ucywilnienia.
Dłużej czekać nie możemy, opierając się tylko na deklaracjach dobrej woli i to w sytuacji, gdy praktyka pokazuje w wielu przypadkach(co zgłaszacie do związku), że jest wbrew tym deklaracjom w wielu IAS.
Tutaj mamy różne podejście poszczególnych DIAS, ale do licha ciężkiego, tak być nie może.
 
Totalna patologia w tym zakresie jest w Rzeszowie. Mamy tu takiego mądrego dyrektora , który wydając decyzje wygaszonym , uzasadnia zwolnienie potrzebami kadrowymi zapominając o brakach kadrowych zgłaszanych przez kierowników oddziałów na początku 2017 roku . Żeby tego było mało osobom ucywilnionym chcącym wrócić do mundury mówi, że robi w tej sprawie wszystko sugerując że nieznana siła mu to uniemożliwia ( patrz MF). Wiadomym jest, że w innych izbach ta sprawa jest załatwiana bezproblemowo. I tak jest z wieloma sprawami w tej izbie - dyrektor co innego mówi a co innego robi, śmiejąc się nam w twarz.
 
(y)Informuję, że po ponad 4 latach finalizowana jest sprawa mojego powrotu do służby.👍
Uchylenie mojej drugiej decyzji zwalniającej nastąpiło pod koniec czerwca br.
Do służby wracają także inne osoby funkcyjne ze Związku, które zostały zwolnione przez reformę KAS, np. jedna osoba z Poznania oraz Przewodniczący ZOI z Opola.
Wciąż walczy kilku pozostałych, ale jestem przekonany, że także zwyciężą.
Jak już wrócę do służby, do sprawy w komunikacie odniesie się szerzej Zarząd Związku.
 
Ostatnia edycja:
Walczy kilku pozostałych... .życzę zwyciestwa . Dobrze że mają wsparcie.Po dwóch niekorzystnych wyrokach w dwóch moich sprawach wydanych przez sądy po czterech latach w jednym miesiącu już nie walczę.Zabrakło wiary w sprawiedliwość .Z uporem można walić głową w mur obojętności i nic to nie da. Gratuluję wygranym .
 
Walczy kilku pozostałych... .życzę zwyciestwa . Dobrze że mają wsparcie.Po dwóch niekorzystnych wyrokach w dwóch moich sprawach wydanych przez sądy po czterech latach w jednym miesiącu już nie walczę.Zabrakło wiary w sprawiedliwość .Z uporem można walić głową w mur obojętności i nic to nie da. Gratuluję wygranym .
Niezawisłość, niezależność sądów (sędziów) ...a może po prostu brak logiki w prawodawstwie :unsure:
 
Walczy kilku pozostałych... .życzę zwyciestwa . Dobrze że mają wsparcie.Po dwóch niekorzystnych wyrokach w dwóch moich sprawach wydanych przez sądy po czterech latach w jednym miesiącu już nie walczę.Zabrakło wiary w sprawiedliwość .Z uporem można walić głową w mur obojętności i nic to nie da. Gratuluję wygranym .
@piernik1, Kolego, jednak się udaje. Więc odpuściłeś. Dla podniesienia nosa Twojego, ja też. W sprawie składki od nagrody rocznej. Gdyby moja wiedza sięgała dalej niż dostały ją ZUS-y, odpuściłbym. ZUS- y, jako z góry z przegranym procesem nie poszłyby do Sądów. Miały promesę wygranej. Ja mam koszty wysyłki makulatury do agend.
 
Back
Do góry