• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wielokrotność kwoty bazowej

Pani Magdalena Rzeczkowska

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów

Szef Krajowej Administracji Skarbowej


Szanowna Pani Minister.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie prac w trybie obiegowym nad zmianą rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Otrzymujemy już liczne zgłoszenia w tej sprawie, stąd uprzejma prośba jw.

Załączamy jedno z opracowań, które wskazuje także wysokość mnożnika jaki powinien zostać uwzględniony w rozporządzeniu. Wielokrotność kwoty bazowej w rozporządzeniu powinna zostać określona na poziomie 3,60.

Mając na uwadze, iż odpowiednie rozporządzenia w innych formacjach, jak informują media, zostały wczoraj przyjęte przez Radę Ministrów, prosimy o podjęcie działań w trybie obiegowym.
 

Attachments

  • celnicy24-1-20-wielokrotność do Szefa KAS.doc
    78 KB · Wyświetleń: 805
  • celnicy24-20-wielokrotność do Szefa KAS.doc
    77,5 KB · Wyświetleń: 691
  • celnicy24-20-załącznik.pdf
    361,7 KB · Wyświetleń: 755
Dobry krok.
Trzeba przypominać. Warto też było wspomnieć o tym, że w ubiegłym roku zostaliśmy oszukani błędnymi wyliczeniami wielokrotności na 2019 r.
Na forum było wiele wyliczeń potwierdzających ten fakt
 
Owszem, jednak załącznik do pisma to cytat z postu użytkownika "Franek Kisiel" chyba z 8 lutego.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Wszystko ładnie i pięknie :).
Dlaczego w pliku PDF pozostała treść została zakryta kartką ? Widać to dosyć mocno - czyżby związek miał coś do "ukrycia" ?
Moi drodzy związek nic nie ukrywa.To pisemko z wyliczeniami ja sporządziłem i przekazałem Sławkowi na spotkaniu związkowym w naszej IAS.Sławek zobowiązał się poruszyć temat i wystosować odpowiednie pismo do MF-u.Ja natomiast lekko zmodyfikowaną treść umieściłem dnia 7 lutego na stronie pod nazwą "Nowe Rozporządzenie w sprawie wielokrotności kwoty bazowej......" .Sławek po prostu zrobił scan otrzymanego pisma , zasłonił jego końcową część która dotyczyła moich uwag odnośnie trybu procedowania naszego rozporządzenia , a następnie jako załącznik przekazał wraz z właściwym pismem do MF-u.
Zasłoniętą część pisma można odczytać w moim poście z 7 lutego.
Pozdrawiam wszystkich i proszę nie wietrzyć wszędzie spisku , gdyż Sławek wielokrotnie udowodnił że możemy na niego liczyć.
 
Rok 2019
kwota bazowa -1701,09zł
wielokrotność kwoty bazowej - 3,39

Rok 2020
Podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej 12,5 %.
6% - ustawa budżetowa, 1701,09 x 6%=1701,09 x 102,06=1803,15zł
6,5% - modernizacja
Uwzględniając tylko część podwyżki z ustawy budżetowej
wielokrotność kwoty bazowej – 3,39 x 6%=3,39 x 0,20=3,59
Uwzględniając całą podwyżkę dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej 12,5 %.
wielokrotność kwoty bazowej – 3,39 x 12,5% = 3,39 x 0,42 = 3,81
Współczynnik wielokrotności kwoty bazowej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na rok 2020 powinien wynosić 3,81, a nie 3,60.
 
Moi drodzy związek nic nie ukrywa.To pisemko z wyliczeniami ja sporządziłem i przekazałem Sławkowi na spotkaniu związkowym w naszej IAS.Sławek zobowiązał się poruszyć temat i wystosować odpowiednie pismo do MF-u.Ja natomiast lekko zmodyfikowaną treść umieściłem dnia 7 lutego na stronie pod nazwą "Nowe Rozporządzenie w sprawie wielokrotności kwoty bazowej......" .Sławek po prostu zrobił scan otrzymanego pisma , zasłonił jego końcową część która dotyczyła moich uwag odnośnie trybu procedowania naszego rozporządzenia , a następnie jako załącznik przekazał wraz z właściwym pismem do MF-u.
Zasłoniętą część pisma można odczytać w moim poście z 7 lutego.
Pozdrawiam wszystkich i proszę nie wietrzyć wszędzie spisku , gdyż Sławek wielokrotnie udowodnił że możemy na niego liczyć.
Franek a to Przepraszam za mój zły domysł :) Zwracam szacunek :)
 
Rok 2019
kwota bazowa -1701,09zł
wielokrotność kwoty bazowej - 3,39

Rok 2020
Podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej 12,5 %.
6% - ustawa budżetowa, 1701,09 x 6%=1701,09 x 102,06=1803,15zł
6,5% - modernizacja
Uwzględniając tylko część podwyżki z ustawy budżetowej
wielokrotność kwoty bazowej – 3,39 x 6%=3,39 x 0,20=3,59
Uwzględniając całą podwyżkę dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej 12,5 %.
wielokrotność kwoty bazowej – 3,39 x 12,5% = 3,39 x 0,42 = 3,81
Współczynnik wielokrotności kwoty bazowej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na rok 2020 powinien wynosić 3,81, a nie 3,60.
Własnie wczoraj też to obliczałem i wyszło mi tak samo jak Tobie. Czyli gdzieś ktoś o czymś zapomniał albo zle policzył :)
 
Rok 2019
kwota bazowa -1701,09zł
wielokrotność kwoty bazowej - 3,39

Rok 2020
Podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej 12,5 %.
6% - ustawa budżetowa, 1701,09 x 6%=1701,09 x 102,06=1803,15zł
6,5% - modernizacja
Uwzględniając tylko część podwyżki z ustawy budżetowej
wielokrotność kwoty bazowej – 3,39 x 6%=3,39 x 0,20=3,59
Uwzględniając całą podwyżkę dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej 12,5 %.
wielokrotność kwoty bazowej – 3,39 x 12,5% = 3,39 x 0,42 = 3,81
Współczynnik wielokrotności kwoty bazowej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na rok 2020 powinien wynosić 3,81, a nie 3,60.
A dlaczego liczysz wzrost kwoty bazowej, przecież w rozp jest jej wielokrotność?
 
Witam! A czy wiadomo już coś na temat równoważnika na rok 2021. Może warto byłoby się tym zająć nieco wcześniej, bo w ubiegłych latach bywało z tym różnie.
 
Witam! A czy wiadomo już coś na temat równoważnika na rok 2021. Może warto byłoby się tym zająć nieco wcześniej, bo w ubiegłych latach bywało z tym różnie.
Jeśli masz na myśli wielokrotność kwoty bazowej (równoważnik?jaki i czego?), to żeby była zmiana, musi być podwyżka. Szefowa oznajmiła, że podwyżek nie będzie, więc przeciętne uposażenie (fundusz płac) nie wzrośnie, więc tym samym nie będzie potrzeby zmiany wielokrotności.
Gdyby sztucznie podniesiono wielokrotność k.b., a płace by nie wzrosły, to nasz indywidualny wskaźnik za ten rok by zmalał bo zmniejszyłby się iloraz naszej pensji do średniej w SCS.
Reasumując, jeśli szefowa dotrzyma słowa, że nie da nam podwyżek kradnąc nasze środki z uchwały modernizacyjnej (myślę, że w tej kwestii możemy na nią liczyć), to nie będzie też zmiany wielokrotności kwoty bazowej określającej średnie uposażenie w SCS.
 
Zgadzam się z PJS w 100%, przeciętne miesięczne uposażenie jest powiązane z podwyżkami. W ubiegłych latach tj. 2012-2016 kwota przeciętnego uposażenia nie zmieniała się i wynosiła 5096,84 właśnie ze względu na brak podwyżek, jeżeli nic nie dostaniemy to żadnych zmian nie będzie.
 
Zgadzam się z PJS w 100%, przeciętne miesięczne uposażenie jest powiązane z podwyżkami. W ubiegłych latach tj. 2012-2016 kwota przeciętnego uposażenia nie zmieniała się i wynosiła 5096,84 właśnie ze względu na brak podwyżek, jeżeli nic nie dostaniemy to żadnych zmian nie będzie.
z tego by wynikało, że ruchy kadrowe tj odchodzenie starych i przyjmowanie nowych nie mają wpływu na średnią. Dziwne.
 
Wydaje mi się, że zeszłoroczne podwyżki modernizacyjne powinny mieć wpływ na średni wskaźnik kwoty bazowej w SCS. Bo inaczej nie mogę sobie wytłumaczyć, dlaczego w dalszym ciągu otrzymujemy uposażenie w trzech ratach. Gdyby modernizację podpieli pod indywidualny wskaźnik kwoty bazowej otrzymywalibysmy jeden przelew uposażenia.
 
Wydaje mi się, że zeszłoroczne podwyżki modernizacyjne powinny mieć wpływ na średni wskaźnik kwoty bazowej w SCS. Bo inaczej nie mogę sobie wytłumaczyć, dlaczego w dalszym ciągu otrzymujemy uposażenie w trzech ratach. Gdyby modernizację podpieli pod indywidualny wskaźnik kwoty bazowej otrzymywalibysmy jeden przelew uposażenia.
Przecież miała wpływ. W związku z zeszłorocznymi podwyżkami modernizacyjnymi zmieniło się rozporzadzenie o wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie.
WKB wzrosła w ubiegłym roku do 3,65
 
Back
Do góry