Wielokrotność kwoty bazowej

Pani Magdalena Rzeczkowska

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów

Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Szanowna Pani Minister.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie prac w trybie obiegowym nad zmianą rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Otrzymujemy już liczne zgłoszenia w tej sprawie, stąd uprzejma prośba jw.

Załączamy jedno z opracowań, które wskazuje także wysokość mnożnika jaki powinien zostać uwzględniony w rozporządzeniu. Wielokrotność kwoty bazowej w rozporządzeniu powinna zostać określona na poziomie 3,60.

Mając na uwadze, iż odpowiednie rozporządzenia w innych formacjach, jak informują media, zostały wczoraj przyjęte przez Radę Ministrów, prosimy o podjęcie działań w trybie obiegowym.

Attachments

Komentarze

Dobry krok.
Trzeba przypominać. Warto też było wspomnieć o tym, że w ubiegłym roku zostaliśmy oszukani błędnymi wyliczeniami wielokrotności na 2019 r.
Na forum było wiele wyliczeń potwierdzających ten fakt

Wszystko ładnie i pięknie :).
Dlaczego w pliku PDF pozostała treść została zakryta kartką ? Widać to dosyć mocno - czyżby związek miał coś do "ukrycia" ?

Owszem, jednak załącznik do pisma to cytat z postu użytkownika "Franek Kisiel" chyba z 8 lutego.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka

Wszystko ładnie i pięknie :).
Dlaczego w pliku PDF pozostała treść została zakryta kartką ? Widać to dosyć mocno - czyżby związek miał coś do "ukrycia" ?
Moi drodzy związek nic nie ukrywa.To pisemko z wyliczeniami ja sporządziłem i przekazałem Sławkowi na spotkaniu związkowym w naszej IAS.Sławek zobowiązał się poruszyć temat i wystosować odpowiednie pismo do MF-u.Ja natomiast lekko zmodyfikowaną treść umieściłem dnia 7 lutego na stronie pod nazwą "Nowe Rozporządzenie w sprawie wielokrotności kwoty bazowej......" .Sławek po prostu zrobił scan otrzymanego pisma , zasłonił jego końcową część która dotyczyła moich uwag odnośnie trybu procedowania naszego rozporządzenia , a następnie jako załącznik przekazał wraz z właściwym pismem do MF-u.
Zasłoniętą część pisma można odczytać w moim poście z 7 lutego.
Pozdrawiam wszystkich i proszę nie wietrzyć wszędzie spisku , gdyż Sławek wielokrotnie udowodnił że możemy na niego liczyć.

Rok 2019
kwota bazowa -1701,09zł
wielokrotność kwoty bazowej - 3,39

Rok 2020
Podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej 12,5 %.
6% - ustawa budżetowa, 1701,09 x 6%=1701,09 x 102,06=1803,15zł
6,5% - modernizacja
Uwzględniając tylko część podwyżki z ustawy budżetowej
wielokrotność kwoty bazowej – 3,39 x 6%=3,39 x 0,20=3,59
Uwzględniając całą podwyżkę dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej 12,5 %.
wielokrotność kwoty bazowej – 3,39 x 12,5% = 3,39 x 0,42 = 3,81
Współczynnik wielokrotności kwoty bazowej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na rok 2020 powinien wynosić 3,81, a nie 3,60.

Moi drodzy związek nic nie ukrywa.To pisemko z wyliczeniami ja sporządziłem i przekazałem Sławkowi na spotkaniu związkowym w naszej IAS.Sławek zobowiązał się poruszyć temat i wystosować odpowiednie pismo do MF-u.Ja natomiast lekko zmodyfikowaną treść umieściłem dnia 7 lutego na stronie pod nazwą "Nowe Rozporządzenie w sprawie wielokrotności kwoty bazowej......" .Sławek po prostu zrobił scan otrzymanego pisma , zasłonił jego końcową część która dotyczyła moich uwag odnośnie trybu procedowania naszego rozporządzenia , a następnie jako załącznik przekazał wraz z właściwym pismem do MF-u.
Zasłoniętą część pisma można odczytać w moim poście z 7 lutego.
Pozdrawiam wszystkich i proszę nie wietrzyć wszędzie spisku , gdyż Sławek wielokrotnie udowodnił że możemy na niego liczyć.
Franek a to Przepraszam za mój zły domysł :) Zwracam szacunek :)

Rok 2019
kwota bazowa -1701,09zł

Rok 2020
6,5% - modernizacja
Współczynnik wielokrotności kwoty bazowej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na rok 2020 powinien wynosić 3,81, a nie 3,60.
Własnie wczoraj też to obliczałem i wyszło mi tak samo jak Tobie. Czyli gdzieś ktoś o czymś zapomniał albo zle policzył :)

Rok 2019
kwota bazowa -1701,09zł

Rok 2020
6,5% - modernizacja
A dlaczego liczysz wzrost kwoty bazowej, przecież w rozp jest jej wielokrotność?

Do góry