• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Waloryzacja emerytur - informacja

Witamy,

W czerwcu br. odbyło się spotkanie Zarządu naszego ZZ z przedstawicielami ZER MSWiA .

Generalnie waloryzacja nie będzie wypłacana z urzędu, ale na wniosek i będzie wypłacona wstecz.

1. Jak ktoś nie składał wniosku o waloryzację lub składał, ale mu odmówiono i ma sprawę zamkniętą (nie odwoływał się do końca) - powinien złożyć wniosek o waloryzację.

2. Kto ma sprawę o waloryzację "na biegu"- nic nie musi robić. W tych sprawach z urzędu zostanie wydana decyzja przyznająca waloryzację. Jeżeli sprawa jest w sądzie, to sąd będzie poinformowany o zmianie decyzji.

Kto otrzymuje pisma procesowe - to wysyła stosowne do etapu postępowania odpowiedzi.

Są dwa możliwe przypadki:

a. ZER odmówił waloryzacji,emeryt składał odwołanie, ZER się ustosunkował. Sąd przekazuje stanowisko. Emeryt wysyła replikę.

b. ZER przegrał sprawę w sądzie, ale złożył apelację i tę apelację sąd przesyła do emeryta. Emeryt wysyła odpowiedź na apelację

Wzorami dla każdego etapu postępowania dysponują ZOI - otrzymali je 30.06.2022 r.:


- wniosek o waloryzację - jeśli ktoś już wysłał wniosek, to drugi raz nie należy wysyłać - wzór repliki,

- wzór odpowiedzi na apelację.

Co do zasady ZER wszystkim, którzy mają sprawy w toku wyda decyzję przyznająca świadczenia.

Omówione zostały również inne zagadnienia związane z emeryturami, ale została do ZER przekazana treść informacji z prośbą o autoryzację. Jak tylko otrzymamy odpowiedź ZER zostanie ona przekazana do przewodniczących ZOI.

Zespół ds. Emerytur

ZZ CELNICY PL
 
@ZOI WRO, nie potrzebuję żadnych wzorów. Wiele lat opłacałem składki i nie oczekiwałem nic w zamian, nawet jak prowadziłem swoją osobistą batalię sam redagowałem pisma procesowe. Płacąc składki czułem, że dokładałem się do dobrej sprawy, to mi wystarczało, więc proszę nie sugerować że chcę coś za darmo, bo wiele lat dokładałem się do tych wszystkich dobrych inicjatyw czyli pomoc prawna dla członków czy pensja przewodniczącego były opłacane również z moich pieniędzy.
Proszę nie brać do siebie moich wpisów bo nie odnosiłem się do żadnego konkretnego ZOI. Nawiasem mówiąc doceniam Pani wpisy na tym forum i w większości uważam je za konstruktywne.
A związek o którym pisałem faktycznie jest lokalny (chyba). Informacje o ubezpieczeniu zdrowotnym zamieszczali na stronie ias. Pani imienniczka z tego związku chętnie odpowiadała na dodatkowe pytania również osobom spoza ich organizacji.
A związkowi celnicy.pl życzę jak najlepszej przyszłości, ale już beze mnie.
 
@ZOI WRO, nie potrzebuję żadnych wzorów. Wiele lat opłacałem składki i nie oczekiwałem nic w zamian, nawet jak prowadziłem swoją osobistą batalię sam redagowałem pisma procesowe. Płacąc składki czułem, że dokładałem się do dobrej sprawy, to mi wystarczało, więc proszę nie sugerować że chcę coś za darmo, bo wiele lat dokładałem się do tych wszystkich dobrych inicjatyw czyli pomoc prawna dla członków czy pensja przewodniczącego były opłacane również z moich pieniędzy.
Proszę nie brać do siebie moich wpisów bo nie odnosiłem się do żadnego konkretnego ZOI. Nawiasem mówiąc doceniam Pani wpisy na tym forum i w większości uważam je za konstruktywne.
A związek o którym pisałem faktycznie jest lokalny (chyba). Informacje o ubezpieczeniu zdrowotnym zamieszczali na stronie ias. Pani imienniczka z tego związku chętnie odpowiadała na dodatkowe pytania również osobom spoza ich organizacji.
A związkowi celnicy.pl życzę jak najlepszej przyszłości, ale już beze mnie.
Bardzo dziękuję za ten wpis. Ja, jak i moje koleżanki i koledzy z innych ZOI z przyjemnością pomagamy każdej osobie, również niezrzeszonej jeśli tylko zwróci się do nas - maile i telefony znajdują się na tej stronie w zakładce KONTAKTY. Proszę też pamiętać, że publikowanie wzorów, pism procesowych na stronie - do której ma każdy nieograniczony dostęp - ma swoje implikacje. Summa summarum gramy jako ZZ do jednej bramki. Tylko, że wspólna gra ma to do siebie, że każdy powinien być aktywny, a czasami wygląda to różnie :). Pozdrawiam
 
Witamy,

W czerwcu br. odbyło się spotkanie Zarządu naszego ZZ z przedstawicielami ZER MSWiA .

Generalnie waloryzacja nie będzie wypłacana z urzędu, ale na wniosek i będzie wypłacona wstecz.

1. Jak ktoś nie składał wniosku o waloryzację lub składał, ale mu odmówiono i ma sprawę zamkniętą (nie odwoływał się do końca) - powinien złożyć wniosek o waloryzację.

2. Kto ma sprawę o waloryzację "na biegu"- nic nie musi robić. W tych sprawach z urzędu zostanie wydana decyzja przyznająca waloryzację. Jeżeli sprawa jest w sądzie, to sąd będzie poinformowany o zmianie decyzji.

Kto otrzymuje pisma procesowe - to wysyła stosowne do etapu postępowania odpowiedzi.

Są dwa możliwe przypadki:

a. ZER odmówił waloryzacji,emeryt składał odwołanie, ZER się ustosunkował. Sąd przekazuje stanowisko. Emeryt wysyła replikę.

b. ZER przegrał sprawę w sądzie, ale złożył apelację i tę apelację sąd przesyła do emeryta. Emeryt wysyła odpowiedź na apelację

Wzorami dla każdego etapu postępowania dysponują ZOI - otrzymali je 30.06.2022 r.:


- wniosek o waloryzację - jeśli ktoś już wysłał wniosek, to drugi raz nie należy wysyłać - wzór repliki,

- wzór odpowiedzi na apelację.

Co do zasady ZER wszystkim, którzy mają sprawy w toku wyda decyzję przyznająca świadczenia.

Omówione zostały również inne zagadnienia związane z emeryturami, ale została do ZER przekazana treść informacji z prośbą o autoryzację. Jak tylko otrzymamy odpowiedź ZER zostanie ona przekazana do przewodniczących ZOI.

Zespół ds. Emerytur

ZZ CELNICY PL
Witam. Info z zer MSWiA: bez składania wniosków, pism, etc., z automatu wszystkim naliczona zostanie waloryzacja za poprzednie lata. Cyt.: „Każdy otrzyma stosowna decyzje i tyle w temacie”. Bez odsetek oczywiście.
 
Czy ZER wyda również decyzję ws. waloryzacji w sytuacji gdy sprawa jest w Sądzie Apelacyjnym?
Cytat z powyższego komunikatu:
Kto ma sprawę o waloryzację "na biegu"- nic nie musi robić. W tych sprawach z urzędu zostanie wydana decyzja przyznająca waloryzację. Jeżeli sprawa jest w sądzie, to sąd będzie poinformowany o zmianie decyzji.
Pozdarwiam
 
Cytat z powyższego komunikatu:
Kto ma sprawę o waloryzację "na biegu"- nic nie musi robić. W tych sprawach z urzędu zostanie wydana decyzja przyznająca waloryzację. Jeżeli sprawa jest w sądzie, to sąd będzie poinformowany o zmianie decyzji.
Pozdarwiam
A ile lat nie trzeba nic robić ? Przecież można czekać w nieskończoność. Wystarczający jest już czas, który czekaliśmy w Sądzie o waloryzację?
 
Ostatnia edycja:
(wzór)
Miejscowość, data
Imię, nazwisko, adres

Adresat (właściwy oddział ZER)

WNIOSEK

W związku z ustalonym w Polsce orzecznictwem, dotyczącym uznania za właściwe waloryzacji emerytur za okres od zwolnienia funkcjonariusza ze służby do czasu ich przyznania, a także na podstawie oficjalnych ustaleń ZZ z przedstawicielami ZER MSWiA, zwracam się z wnioskiem o ponowne przeliczenie kwoty mojej emerytury z uwzględnieniem właściwych waloryzacji.

podpis


Niech mi ktoś udowodni, że taki wniosek nie może być rozpatrzony pozytywnie !!
 
Witam. Info z zer MSWiA: bez składania wniosków, pism, etc., z automatu wszystkim naliczona zostanie waloryzacja za poprzednie lata. Cyt.: „Każdy otrzyma stosowna decyzje i tyle w temacie”. Bez odsetek oczywiście.
Edit.: witam, info z zer MSWiA : waloryzacja emki TYLKO na wniosek emeryta. Pani przeprosiła za poprzednie info, brak wytycznych. Dziś wysyłam wniosek. Pozdrawiam!
 
Czy ZER wyda również decyzję ws. waloryzacji w sytuacji gdy sprawa jest w Sądzie Apelacyjnym?
Nie czekaj na żadne rozstrzygnięcie Sądu . Natychmiast
wyślij poleconym wniosek o zwaloryzowanie emerytury.
Należy Ci się z mocy Ustawy . Na rozstrzygnięcie Sądu
nie czekaj , bo tam walczysz z "armią " pełnomocników ,
radców prawnych których wynajął za grube pieniądze ZER .
Oni będą z Twoja sprawą robić wszystko co możliwe aby na tym
zarobić . Nawet jak Sąd odrzuci sprawę to potrafią
postanowieniem dołożyć koszty sądowe i zastępstwo .
Na to musisz uważać . W moim przypadku tak było . Sąd
delikatnie mówiąc wprowadzili w błąd .
Powodzenia .
 
Nie czekaj na żadne rozstrzygnięcie Sądu . Natychmiast
wyślij poleconym wniosek o zwaloryzowanie emerytury.
Należy Ci się z mocy Ustawy . Na rozstrzygnięcie Sądu
nie czekaj , bo tam walczysz z "banda" pełnomocników ,
radców prawnych których wynajął za grube pieniądze ZER .
Oni będą z Twoja sprawą robić wszystko co możliwe aby na tym
zarobić . Nawet jak Sąd odrzuci sprawę to potrafią
postanowieniem dołożyć koszty sądowe i zastępstwo .
Na to musisz uważać . W moim przypadku tak było . Sąd
delikatnie mówiąc wprowadzili w błąd .
Powodzenia .
Dziękuję za odpowiedź.
Dzisiaj wyślę wniosek do ZER
 
(wzór)
Miejscowość, data
Imię, nazwisko, adres

Adresat (właściwy oddział ZER)

WNIOSEK

W związku z ustalonym w Polsce orzecznictwem, dotyczącym uznania za właściwe waloryzacji emerytur za okres od zwolnienia funkcjonariusza ze służby do czasu ich przyznania, a także na podstawie oficjalnych ustaleń ZZ z przedstawicielami ZER MSWiA, zwracam się z wnioskiem o ponowne przeliczenie kwoty mojej emerytury z uwzględnieniem właściwych waloryzacji.

podpis


Niech mi ktoś udowodni, że taki wniosek nie może być rozpatrzony pozytywnie !!
chyba ok!ale dl "upierdliwców" może być za mało
 
Back
Do góry