• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Waloryzacja emerytur - informacja

Witamy,

W czerwcu br. odbyło się spotkanie Zarządu naszego ZZ z przedstawicielami ZER MSWiA .

Generalnie waloryzacja nie będzie wypłacana z urzędu, ale na wniosek i będzie wypłacona wstecz.

1. Jak ktoś nie składał wniosku o waloryzację lub składał, ale mu odmówiono i ma sprawę zamkniętą (nie odwoływał się do końca) - powinien złożyć wniosek o waloryzację.

2. Kto ma sprawę o waloryzację "na biegu"- nic nie musi robić. W tych sprawach z urzędu zostanie wydana decyzja przyznająca waloryzację. Jeżeli sprawa jest w sądzie, to sąd będzie poinformowany o zmianie decyzji.

Kto otrzymuje pisma procesowe - to wysyła stosowne do etapu postępowania odpowiedzi.

Są dwa możliwe przypadki:

a. ZER odmówił waloryzacji,emeryt składał odwołanie, ZER się ustosunkował. Sąd przekazuje stanowisko. Emeryt wysyła replikę.

b. ZER przegrał sprawę w sądzie, ale złożył apelację i tę apelację sąd przesyła do emeryta. Emeryt wysyła odpowiedź na apelację

Wzorami dla każdego etapu postępowania dysponują ZOI - otrzymali je 30.06.2022 r.:


- wniosek o waloryzację - jeśli ktoś już wysłał wniosek, to drugi raz nie należy wysyłać - wzór repliki,

- wzór odpowiedzi na apelację.

Co do zasady ZER wszystkim, którzy mają sprawy w toku wyda decyzję przyznająca świadczenia.

Omówione zostały również inne zagadnienia związane z emeryturami, ale została do ZER przekazana treść informacji z prośbą o autoryzację. Jak tylko otrzymamy odpowiedź ZER zostanie ona przekazana do przewodniczących ZOI.

Zespół ds. Emerytur

ZZ CELNICY PL
 
Proszę o zamieszczenie na forum wzoru wniosku o ponowne przeliczenie emerytury w związku z nowelą ustawy _ dot. waloryzacji za lata 2017/2018 . Proszę szczególnie te Osoby, których wnioski zostały rozpatrzone przez ZER pozytywnie. Z góry dziękuję
 

1656761195923.png


1656761239667.png

1656761290099.png

1656761326443.png
 

Attachments

  • zabazwa kalkulacyjna.xlsx
    9,3 KB · Wyświetleń: 258
Ostatnia edycja:

Pokaż załącznik: 9653

Pokaż załącznik: 9654
Pokaż załącznik: 9655
Pokaż załącznik: 9656
APELUJEMY
Nadajcie dalszy ekonomiczny sens pozostawania w służbie. emerytura wzięta za 6 lat powinna być wyższa od wziętej teraz uwzględniającej inflacje przynajmniej o 20% czyli przynajmniej 1200 pln netto
 
Prawdopodobnie chodzi o reglamentację tylko między członkami tego ZZ?
Ten związek z jednej strony otworzył się na cywilów ale jednocześnie zamknął się przed wszystkimi którzy nie są członkami, co jest sprzeczne z zasadami funkcjonowania ZZ które powinny działać dla dobra ogółu.
Doskonale rozumiem ewentualne zapomogi tylko dla członków czy pomoc prawną, które są finansowane ze składek, ale wymyślanie np ubezpieczeń zdrowotnych tylko dla członków jest działaniem również na szkodę członków związku. Np. w mojej izbie inny lokalny ZZ oferował ubezpieczenie medyczne na warunkach lepszych niż ogólnopolski celnicy.pl. Dlaczego? Bo zaoferował je wszystkim, nie tylko członkom, dzięki czemu było więcej chętnych i cena mogła być lepsza.
Przez wiele lat aktywnie agitowałem za wstępowaniem do celnicy.pl
Pasywność zarządu w wielu sprawach a nawet tłumienie oddolnych zrywów zmieniło moją ocenę tego związku, dlatego od kilku miesięcy jestem już byłym członkiem.
 
Ten związek z jednej strony otworzył się na cywilów ale jednocześnie zamknął się przed wszystkimi którzy nie są członkami, co jest sprzeczne z zasadami funkcjonowania ZZ które powinny działać dla dobra ogółu.
Doskonale rozumiem ewentualne zapomogi tylko dla członków czy pomoc prawną, które są finansowane ze składek, ale wymyślanie np ubezpieczeń zdrowotnych tylko dla członków jest działaniem również na szkodę członków związku. Np. w mojej izbie inny lokalny ZZ oferował ubezpieczenie medyczne na warunkach lepszych niż ogólnopolski celnicy.pl. Dlaczego? Bo zaoferował je wszystkim, nie tylko członkom, dzięki czemu było więcej chętnych i cena mogła być lepsza.
Przez wiele lat aktywnie agitowałem za wstępowaniem do celnicy.pl
Pasywność zarządu w wielu sprawach a nawet tłumienie oddolnych zrywów zmieniło moją ocenę tego związku, dlatego od kilku miesięcy jestem już byłym członkiem.
Pozwolę się z Tobą nie zgodzić.Wskaż mi inny ZZ , który w większym zakresie działa/działał dla dobra ogółu. Zapewne też doświadczyłeś tego kiedy np. kadra kierownicza tłumiła protesty za kolejną gwiazdkę na pagonie, wyśmiewała nasz projekt obywatelski . Tylko jak wspólnie osiągneliśmy sukces pierwsi szli na emerytury i chętnie dalej korzystają "za darmochę" z wszelkich inicjatyw tego ZZ. Przykład waloryzacji emerytur to właśnie ten ZZ rozpoczął sprawy pilotażowe w tej sprawie,za składki członków związek uruchomił pomoc prawną i się udało ( jak również poprzez dialog z ZER inne ZZ to robią?). Chyba nie muszę Tobie tłumaczyć jakie koszty generuje obsługa prawna związku Jedni składają się na to a drudzy chcieliby korzystać z tych dobrodziejstw za free. Dlaczego Orlen obniża cenę paliwa nie dla ogółu , bo w pierwszej kolejności dba o swoich stałych klientów a związek dba w pierwszej kolejności o swoich członków to jest chyba logiczne. Każdy ma prawo mieć własne spojrzenie na działalność tego związku ale żeby zmieniać jego kierunki działań nie należy się wypisywać z niego tylko się zaangażować fizycznie w jego działalność, startować w wyborach, inicjować nowe pomysły itd. Chyba nie muszę przypominać ,że osoby funkcyjne tego związku działają społecznie niejednokrotnie poświęcają swój prywatny czas ,życie rodzinne nie żeby poprawić swój status tylko ogółu. Najłatwiej stać z boku i recenzować działania związku niż samemu się zaangażować bo po co marnować swój wolny czas na działanie jak można ponarzekać przed klawiaturą.Pozdrawiam
 
@młekspert , piszesz o dawnych i niepodważalnych osiągnięciach tego związku. Nie można w nieskończoność bazować na dawnych dokonaniach i na krzywdach jakich doznali działacze z przewodniczącym na czele. To już jest historia, nieistotna np dla młodzieży która ma inne problemy i martyrologia celnictwa ich nie interesuje. Skarbowcy proszą mnie żebym im wskazał jakieś spektakularne dokonanie celników po 2017 r. Niestety nie potrafię.
Nie wkładaj mi też w usta oczekiwań że związek ma finansować cokolwiek nieczłonkom. Jasne jest, że pomoc prawna, zapomogi itp. muszą być zarezerwowane tylko dla członków, którzy płacą składki.
Ale jakiś wzór odwołania? Litości. Ubezpieczenia? Też powinny być dla wszystkich z pożytkiem dla członków bo im więcej ubezpieczonych tym lepsza cena. Poza tym związek, zwłaszcza reprezentatywny, powinien dbać o wszystkich, takie są zasady działania ZZ. To tak jakby związek postulował o podwyżki tylko dla członków. Przecież to bez sensu.
Piszesz o zmienianiu związku. Ja już nie mam na to czasu a nie byłem już w stanie firmować swoim nazwiskiem tego co się obecnie w związku dzieje, a raczej się nie dzieje.
 
PJS ubezpieczenie jest dostępne dla wszystkich funkcjonariuszy SCS i pracowników KAS jedynie aby kontynuować ubezpieczenie na emeryturze należy być członkiem ZZ. Tak jak jedna z ostatnich inicjatyw tego związku -karty sportowe również są dostępne dla wszystkich.
I tu jest sedno sprawy Ty nie masz czasu młodzież czeka aż wszystko zostanie podane im na tacy a inni nie garną się aby być osobą funkcyjną bo po co się narażać kadrze kierowniczej.A jak w każdej służbie następuje wymiana pokoleń a następców do działania nie widać.Miłego weekendu.
 
@młekspert , piszesz o dawnych i niepodważalnych osiągnięciach tego związku. Nie można w nieskończoność bazować na dawnych dokonaniach i na krzywdach jakich doznali działacze z przewodniczącym na czele. To już jest historia, nieistotna np dla młodzieży która ma inne problemy i martyrologia celnictwa ich nie interesuje. Skarbowcy proszą mnie żebym im wskazał jakieś spektakularne dokonanie celników po 2017 r. Niestety nie potrafię.
Nie wkładaj mi też w usta oczekiwań że związek ma finansować cokolwiek nieczłonkom. Jasne jest, że pomoc prawna, zapomogi itp. muszą być zarezerwowane tylko dla członków, którzy płacą składki.
Ale jakiś wzór odwołania? Litości. Ubezpieczenia? Też powinny być dla wszystkich z pożytkiem dla członków bo im więcej ubezpieczonych tym lepsza cena. Poza tym związek, zwłaszcza reprezentatywny, powinien dbać o wszystkich, takie są zasady działania ZZ. To tak jakby związek postulował o podwyżki tylko dla członków. Przecież to bez sensu.
Piszesz o zmienianiu związku. Ja już nie mam na to czasu a nie byłem już w stanie firmować swoim nazwiskiem tego co się obecnie w związku dzieje, a raczej się nie dzieje.
S T A T U T ZWIĄZEK ZAWODOWY– CELNICY PL (po zmianach z dnia 19 lutego 2020 r. )

Zgodnie z paragrafem 10 pkt 15 a – ZZ CELNICY PL finansuje lub współfinansuje pomoc prawną pomocy prawna w sprawach związanych ze służbą, pracą lub działalnością związkową, a każdy członek ma prawo korzystać z ochrony prawnej na zasadach określonych w przepisach prawa (staż min 6 miesięcy i regularne opłacanie składek).

Proszę powiedzieć mi jakim prawem nasz ZZ ma wydawać środki na rzecz osób niezrzeszonych w naszym związku?

Opłacamy pomoc prawną, w tym przygotowanie wzorów pozwów, pism procesowych , apelacji i skarg kasacyjnych z pomocą kancelarii prawnych, za składki naszych członków!!!

Nie jest Pan naszym członkiem, co wynika z postu, zatem może Pan nie wiedzieć jakie inicjatywy podejmujemy, bo w tygodniu na adresy mailowe naszych członków wysyłamy kilka informacji w różnych sprawach, informujemy o tym co robimy. Setki naszych członków zwraca się do nas o pomoc i ją dostaje, wygrywa sprawy w sądach z udziałem naszych prawników.

To nasz związek spotyka się z ZER, to funkcyjni naszego ZZ chodzą do sądu na rozprawy w całej Polsce i jest to nasza autorska praca na rzecz naszych członków, opłacana środkami ze składek.

Najlepiej krytykować i jeszcze chcieć coś za darmo, od ZZ o którym mówi Pan nieprawdę.


Proszę w sprawie wzorów zwrócić do związku zawodowego, do którego Pan należy.
 
Ten związek z jednej strony otworzył się na cywilów ale jednocześnie zamknął się przed wszystkimi którzy nie są członkami, co jest sprzeczne z zasadami funkcjonowania ZZ które powinny działać dla dobra ogółu.
Doskonale rozumiem ewentualne zapomogi tylko dla członków czy pomoc prawną, które są finansowane ze składek, ale wymyślanie np ubezpieczeń zdrowotnych tylko dla członków jest działaniem również na szkodę członków związku. Np. w mojej izbie inny lokalny ZZ oferował ubezpieczenie medyczne na warunkach lepszych niż ogólnopolski celnicy.pl. Dlaczego? Bo zaoferował je wszystkim, nie tylko członkom, dzięki czemu było więcej chętnych i cena mogła być lepsza.
Przez wiele lat aktywnie agitowałem za wstępowaniem do celnicy.pl
Pasywność zarządu w wielu sprawach a nawet tłumienie oddolnych zrywów zmieniło moją ocenę tego związku, dlatego od kilku miesięcy jestem już byłym członkiem.
Mam jeszcze prośbę do Pana , mogę prosić o link do strony związku zawodowego, o którym Pan pisze -
jak się domyślam chodzi o ZZ, który działa tylko w jednej Izbie. Proszę o link. Dziękuję i pozdrawiam
 
Back
Do góry