• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

W RDŚ wciąż bez widocznej poprawy.

Związek Zawodowy Celnicy PL działając na podstawie art. 4, art. 6, art. 26 oraz art. 28 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1666) ponawia wniosek o podjęcie działań w kierunku stworzenia korzystnych warunków pełnienia służby/pracy oraz adekwatnych do rodzaju i złożoności wykonywanych zadań przez funkcjonariuszy/pracowników komórek dochodzeniowo – śledczych.
(...)
Pismo w załączeniu.
 

Attachments

  • celnicy28-22-pismo do SKAS DŚ.pdf
    193,6 KB · Wyświetleń: 653
Z emeryturą zastanawiam się od zeszłego roku, w tym już postanowiłam, jakoś dociągnę do jesieni, potem jedno zdanie do Dyrektora, śmiech w twarz kierownikowi i koniec, 25 lat w służbie, 10 lat w dochodzeniówce i... emerytura,

Trochę szkoda tych wszystkich lat, zawsze na wysokich obrotach, widziałam już i w uc i w ucs chyba wszystko.
Teraz czasem obserwuję mimo woli jak w innych referatach plaża, no ale przecież to jest szlachta, w dochodzeniowych to ten gorszy sort, plebs,

Ostatnio przelała się czara, nowe rozdanie spraw, w szafie prawie 25 na biegu, 20 do wszczęcia, wszystko grube wielomiliomowe vatowskie, a tu niespodzianka, kierownik rozdał kolejne przedawniające się, jemu można, ale ja już nie muszę....

dodam, że jestem bardzo wdzięczna ZZ, Tobie Panie Sławku i wszystkim, którzy pomogli nam wywalczyć nasze emerytury, do powszechnej mam jeszcze 10 lat, szkoda zdrowia i szkoda życia na wieczną walkę z wiatrakami,
czas na święty spokój bez ciągłego myślenia, dowody, zarzuty, sądy, apelacje, jakieś pytania prokuratorów o co chodzi w tych sprawach, jak je poprowadzić,

niech młodych, znajomych króliczka i innych wysoko cenionych przeniosą do dochodzeniówek, pamiętam jak mnie przenosili to powiedzieli, że mam kierunkowe prawnicze wykształcenie i przecież to służba,
czas na zmianę, niech przejmą pałeczkę i wykażą się, przecież to służba, chce się mieć przywileje to może czas najwyższy na nie zapracować, służba to służba, czas na przenosiny tych świetnie wykształconych, mądrych, wykazujących się do dochodzeniówek.
 
Ostatnia edycja:
Powiem Ci jedno. Też zwlekałem, teraz żałuję. Nie szkoda Ci lata? Za oknem, miejmy nadzieję, ładna pogoda, a Ty będziesz zapier...ać w pocie czoła nie mając nic w zamian, oprócz opiedlolu przełożonych? Przemyśl jeszcze raz, czy warto zwlekać. Zapomniałem, jeszcze jaśnie szanowny pan prokuratur próbował po mnie jeździć tuż przed przejściem na emkę. Żałuję, że podczas rozmowy nie mogłem widzieć jego miny :)
 
Bardzo dobrze napisane. Niby nasza służba zwraca się w kierunku zwalczania przestępczości ekononicznej na poważnie. Jakieś Grupy Zabezpieczenia Działań, Techniki Operacyjne, Realizacje, srety-pierdety, a zapomina się w zasadzie, że sprawa karna kończy się skazaniem w Sądzie. A żeby do tego doprowadzić, to trzeba mieć silną, wykształconą, zmotywowaną, dokadrowaną dochodzeniówkę (chodź w zasadzie powinienem napisać Wydział Śledczy, bo dochodzeń u nas mniej niż śledztw).
 
Bardzo dobrze napisane. Niby nasza służba zwraca się w kierunku zwalczania przestępczości ekononicznej na poważnie. Jakieś Grupy Zabezpieczenia Działań, Techniki Operacyjne, Realizacje, srety-pierdety, a zapomina się w zasadzie, że sprawa karna kończy się skazaniem w Sądzie. A żeby do tego doprowadzić, to trzeba mieć silną, wykształconą, zmotywowaną, dokadrowaną dochodzeniówkę (chodź w zasadzie powinienem napisać Wydział Śledczy, bo dochodzeń u nas mniej niż śledztw).
Wszystko prawda, ale aby coś takiego stworzyć konieczne jest profesjonalne, propaństwowe kierownictwo służby, dla którego dobro kraju i profesjonalizm w walce z przestępczością i patologiami byłyby priorytetem. Które zadbałoby o pieniądze na stworzenie takowej tak, aby praca w niej była atrakcyjna dla absolwentów wydziałów prawa prawdziwych wyższych uczelni a nie Wyższych Szkół Seksu i Biznesu. Kiedyś się nawet wydawało, że to może pójść w tym kierunku, ale nieszczęście zaczęło się bodajże w 2001 roku, jak czerwoni doszli do władzy. Wtedy zaczęli się kolesie i znajomi królika, a mądrzy ludzie zamiast hołubieni, to zaczęli być wręcz tępieni. I tak co kolejna władza to następowało pogłębianie tej patologii, aż do teraz kiedy można się pokusić o podsumowanie zjawiska: w roku 2015 służba (SC/SCS) stała nad przepaścią, ale od tego czasu zrobiła poważny krok naprzód!
 
Bardzo dobrze napisane. Niby nasza służba zwraca się w kierunku zwalczania przestępczości ekononicznej na poważnie. Jakieś Grupy Zabezpieczenia Działań, Techniki Operacyjne, Realizacje, srety-pierdety, a zapomina się w zasadzie, że sprawa karna kończy się skazaniem w Sądzie. A żeby do tego doprowadzić, to trzeba mieć silną, wykształconą, zmotywowaną, dokadrowaną dochodzeniówkę (chodź w zasadzie powinienem napisać Wydział Śledczy, bo dochodzeń u nas mniej niż śledztw).
A ja jeszcze dodam, że aby dochodzeniówka sprawnie i skutecznie oskarżała w sprawach podatowych to musi mieć dobry materiał z kontroli i postępowania (tam robię). I nie miałbym nic przeciwko, gdyby na etapie wszczęcia i prowadzenia tych trybów coś wynikało z jednoczesnego działania na początku sprawy - czyli z Waszej realizacji.
 
A ja jeszcze dodam, że aby dochodzeniówka sprawnie i skutecznie oskarżała w sprawach podatowych to musi mieć dobry materiał z kontroli i postępowania (tam robię). I nie miałbym nic przeciwko, gdyby na etapie wszczęcia i prowadzenia tych trybów coś wynikało z jednoczesnego działania na początku sprawy - czyli z Waszej realizacji.
Czyli wzorem Policji dochodzeniowiec powinien być obecny podczas działań ww. grup realizacyjnych (w Policji podczas "wejść na czynności" kryminalnym zawsze towarzyszy dochodzeniowiec).
 
Trudno stworzyć profesjonalną dochodzeniówkę w obecnej sytuacji kadrowej. We wszystkich komórkach jest ciągłe łatanie braków kadrowych. Nie widzę żadnych działań MF żeby to zmienić. O starą kadrę się nie dba i uciekają na emki, młodzi ambitni szybko tracą zapał i też odchodzą. Wrzucanie do dochodzeniówki ludzi bez doświadczenia, nawet z najlepszym wykształceniem jest wielką pomyłką. Żeby pozyskać wartościową osobę, trzeba osłabić inną komórkę. nasza kołderka jest baaardzo krótka.
Dyskryminowanie naszej służby przy podwyżkach sprawia, że najlepsi na rynku pracy kandydaci szerokim łukiem omijają SC-S. Widać to w niektórych wypowiedziach w wątkach o naborach. Na pytanie dlaczego SC-S pada często odpowiedź - bo gdzie indziej się nie dostałem. Chcąc stworzyć profesjonalną służbę trzeba odpowiednio zapłacić funkcjonariuszom. Przy odpowiednim poziomie uposażeń moglibyśmy nawet pozyskiwać funkcjonariuszy z innych służb, przygotowanych i doświadczonych.
To nie jest wielka tajemnica, ale nasze rozbudowane ostatnio HR jeszcze tego nie widzą.
Chciałbym zobaczyć porównanie statystyk odejść młodych funkcjonariuszy w pierwszych 2 latach w różnych służbach. Może to dałoby do myślenia urzędnikom ze Świętokrzyskiej.
 
Związek Zawodowy Celnicy PL działając na podstawie art. 4, art. 6, art. 26 oraz art. 28 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1666) ponawia wniosek o podjęcie działań w kierunku stworzenia korzystnych warunków pełnienia służby/pracy oraz adekwatnych do rodzaju i złożoności wykonywanych zadań przez funkcjonariuszy/pracowników komórek dochodzeniowo – śledczych.
(...)
Pismo w załączeniu.
A o pracownikach us w SKK, którzy też są czlonkami zz nic, jestem rozczarowana i zastanawiam sie czy z tego zz się nie wypisać.
Ogólnie patrząc na stronę o pracownikach baaaaardzo mało
 
Back
Do góry