• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

UWAGA! Zmiana stawek ubezpieczenia medycznego PZU

KONIECZNOŚĆ WYPEŁNIENIA NOWEJ DEKLARACJI JEŚLI CHCEMY KONTYNUOWAĆ UBEZPIECZENIE oraz
MOŻLIWOŚĆ PRZYSTĄPIENIA NOWYCH OSÓB DO OPIEKI MEDYCZNEJ BEZ KARENCJI.

Szanowni Państwo,


Informujemy, iż w związku z rocznicą polisy OPIEKI MEDYCZNEJ dla ZZ
Celnicy PL przypadającą na dzień 01.10.2020 roku informujemy o
zmianie stawek za poszczególne pakiety.

Obecnie obowiązujące pakiety przestają funkcjonować z dniem 30.09.2020 roku.
Prosimy o wypełnienie nowego druku deklaracji przystąpienia wraz z
wyborem nowego pakietu.

W chwili przystąpienia do programu nie obowiązują okresy karencji.

Program Zdrowotny - PZU Opieka Medyczna zapewnia Państwu możliwość
korzystania z ponad 2140 placówek medycznych w całej Polsce.

W ramach Opieki Medycznej wizyty u specjalistów i badania się
nielimitowane i bez skierowań.
PZU Opieka Medyczna daje Państwu również możliwość skorzystania z
REFUNDACJI w przypadku chęci wykonania badania poza placówką medyczną
PZU - zgodnie z cennikiem refundacyjnym.
Program Grupowego Ubezpieczenia Zdrowotnego prowadzony przez ZZ
CELNICY PL zapewnia trzy warianty składek oraz bardzo szeroki zakres,
niedostępny w innych pakietach.
Jest to ogromna korzyść dla ubezpieczonych a ochroną można objąć
również osoby bliskie.
Do wyboru macie Państwo 3 zakresy: KOMFORT, KOMFORT PLUS i OPTIMUM z
możliwością wybrania pakietu indywidulanego, partnerskiego oraz
rodzinnego.

W załączeniu przekazujemy materiały informacyjne wraz z deklaracjami
przystąpienia.

Materiały dostępne są także na stronie www.wdbsa.pl <http://www.wdbsa.pl>

Aby przystąpić do programu należy wypełnić DEKLARACJĘ i wysłać ją do
20 września 2020 roku na adres WDB S.A. , Migdałowa 4 lok. 28, 02-796
Warszawa lub złożyć u osób obsługujących w Państwa Izbach.

Przed wysyłką oryginału konieczne wysłanie skanu na adres:
ubezpieczeniakas@wdbsa.pl


W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu:

WDB S.A. , Migdałowa 4 lok. 28 , 02-796 Warszawa

Tel.: 22 628 46 41, Tel. kom.: 885 390 800, e-mail:
ubezpieczeniakas@wdbsa.pl
 

Attachments

  • deklaracja_OMS_czlonek rodziny.pdf
    718,5 KB · Wyświetleń: 701
  • deklaracja_OMS_pracownik.pdf
    723,1 KB · Wyświetleń: 651
  • OWU Opieka Medyczna S UZGP33.PDF
    238,7 KB · Wyświetleń: 794
  • REFUNDACJA CENNIK OMS.pdf
    390,5 KB · Wyświetleń: 833
  • REFUNDACJA FORMULARZ ZGŁOSZENIA.pdf
    132 KB · Wyświetleń: 595
  • ulotka KAS_OM_PZU_08.2020.pdf
    272,3 KB · Wyświetleń: 1 188
  • Zakres świadczeń pakiet Komfort Plus.PDF
    230,2 KB · Wyświetleń: 767
  • Zakres świadczeń pakiet Komfort.PDF
    124,6 KB · Wyświetleń: 702
  • Zakres świadczeń pakiet Optimum.pdf
    139,3 KB · Wyświetleń: 655
Ostatnia edycja:
Przez rok do lipca miałam komfort plus. W rocznicę polisy tj pod koniec lipca zmieniłam na optimum i nacieszyłam się tylko dwa miesiące bo już stawki zmienione od października. Zastanawiam się tylko czy mnie obejmuje zmiana stawek?
 
Podobne pakiety PZU (chyba nawet identyczne) są dostępne również za pośrednictwem innych związków, niekoniecznie ich członków. Co ciekawe, chociaż nie są to związki ogólnopolskie, jak celnicy.pl, mają wynegocjowane lepsze warunki (niższe ceny).
Czy to jest jakaś dyskryminacja naszego związku, czy też tak mało osób przystąpiło do ubezpieczenia, że nie mamy zdolności negocjacyjnych?
Czy w takiej prostej sprawie, pożytecznej dla wszystkich, związki zawodowe nie mogłyby negocjować razem, wypracowując dla ogółu lepsze warunki?
Może wzorem innych zrezygnować z zapisu (tak jest w ulotce), że ubezpieczenie jest tylko dla członków związku i ich bliskich. Otwarcie się na niezwiązkowcow może sprawić, że znaczne zwiększenie liczebności ubezpieczonych obniży składkę
 
Podobne pakiety PZU (chyba nawet identyczne) są dostępne również za pośrednictwem innych związków, niekoniecznie ich członków. Co ciekawe, chociaż nie są to związki ogólnopolskie, jak celnicy.pl, mają wynegocjowane lepsze warunki (niższe ceny).
Czy to jest jakaś dyskryminacja naszego związku, czy też tak mało osób przystąpiło do ubezpieczenia, że nie mamy zdolności negocjacyjnych?
Czy w takiej prostej sprawie, pożytecznej dla wszystkich, związki zawodowe nie mogłyby negocjować razem, wypracowując dla ogółu lepsze warunki?
Może wzorem innych zrezygnować z zapisu (tak jest w ulotce), że ubezpieczenie jest tylko dla członków związku i ich bliskich. Otwarcie się na niezwiązkowcow może sprawić, że znaczne zwiększenie liczebności ubezpieczonych obniży składkę
Trzeba już chyba przyzwyczaić się, że w wielu kwestiach jesteśmy traktowani gorzej od reszty, te same ubezpieczenia u policjantów kosztuje do 60% mniej, więc to o czymś świadczy, dziwi mnie nagły wzrost cen abonamentów, rozumiem gdyby to jeszcze było 10-20 zł, ale 50 zł to już przesada, biorę pod uwagę, że to może mieć związek z covidem. Może pora zmienić brokera który zaproponowałby lepsze stawki.
 
Trzeba już chyba przyzwyczaić się, że w wielu kwestiach jesteśmy traktowani gorzej od reszty, te same ubezpieczenia u policjantów kosztuje do 60% mniej, więc to o czymś świadczy, dziwi mnie nagły wzrost cen abonamentów, rozumiem gdyby to jeszcze było 10-20 zł, ale 50 zł to już przesada, biorę pod uwagę, że to może mieć związek z covidem. Może pora zmienić brokera który zaproponowałby lepsze stawki.

Zmień...

I dealera też...
 
Trzeba już chyba przyzwyczaić się, że w wielu kwestiach jesteśmy traktowani gorzej od reszty, te same ubezpieczenia u policjantów kosztuje do 60% mniej, więc to o czymś świadczy, dziwi mnie nagły wzrost cen abonamentów, rozumiem gdyby to jeszcze było 10-20 zł, ale 50 zł to już przesada, biorę pod uwagę, że to może mieć związek z covidem. Może pora zmienić brokera który zaproponowałby lepsze stawki.
Zmień...

I dealera też...
Widzę, że motłoch trzyma najwyższe standardy regulaminu forum. Ze współczucia do Ciebie, nawet nie będę zgłaszał tego co napisałeś, jesteś po prostu dla mnie nikim, dlatego szkoda mi tylko, że instytucja jest obdarowana kimś takim jak Ty.
Pozdrawiam

Może tak ogłosimy konkurs ?!
W którym miejscu, jaki punkt regulaminu i w jaki sposób został naruszony ... ?
 
@PJS przesłałem Twój wpis do Brokera i wklejam odpowiedź.

Szanowny Panie Przewodniczący,

Negocjując warunki opieki medycznej dla ZZ CPL uzyskaliśmy na starcie programu najlepsze stawki w całej KAS. Mimo, że liczebność członków zzcpl przekracza 6000 osób i mimo naszych starań, spotkań i apeli osiągnęliśmy partycypację w programie na poziomie ok 300 osób. W oczywisty sposób przełożyło się to na szkodowość programu, stąd zmiana warunków w rocznicę polisy. Mimo dużo gorszych propozycji PZU na wstępie, przedłużyliśmy polisę bez zmian na 2 miesiące, w trakcie których wynegocjowaliśmy obniżenie podwyżki składki o połowę.

W związku z prowadzonym programem ZZ CPL otrzymuje wsparcie finansowe na działalność statutową, w wysokości uzależnionej od liczby uczestników. Jest to o tyle przykra sytuacja, że uczestnicząc w programach prowadzonych przez inne związki Związkowiec ZZ CPL de facto dofinansowuje te związki, a nie swój macierzysty.

Prowadzimy prace w trybie ciągłym, ciągle jeszcze możemy negocjować warunki z PZU, jednak pozbawieni argumentu liczebności grupy niewiele możemy zdziałać.

W przypadku zadeklarowania większej liczby uczestników (np. wszystkich Związkowców posiadających dziś opiekę medyczną pod egidą innego związku i tych, którzy w trudnym momencie rezygnują przechodząc do innych programów) jesteśmy w stanie renegocjować stawki raz jeszcze.

Serdecznie pozdrawiam,

Radosław Grzęda


Radosław Grzęda
Dyrektor Zespołu Ubezpieczeń Grupowych
Broker
 
Post o dealerze i post o motłochu-punkt 4,5,6 regulaminu. Post ogłaszający konkurs- punkt 6 i 7 regulaminu. Mój post- niebezpiecznie nagina punkt 6 i 7 🙃
Całkiem nieźle kombinujesz i chociaż nie wiem skąd wziąłeś te punkty, to i tak odpowiadasz
tylko na jeden z trzech proponowanych aspektów "konkursu".

Nie sądzę też, by właściwym było przyrównanie ukrytej sugestii do bezpośredniej insynuacji ...
 
@PJS przesłałem Twój wpis do Brokera i wklejam odpowiedź.

Szanowny Panie Przewodniczący,

Negocjując warunki opieki medycznej dla ZZ CPL uzyskaliśmy na starcie programu najlepsze stawki w całej KAS. Mimo, że liczebność członków zzcpl przekracza 6000 osób i mimo naszych starań, spotkań i apeli osiągnęliśmy partycypację w programie na poziomie ok 300 osób. W oczywisty sposób przełożyło się to na szkodowość programu, stąd zmiana warunków w rocznicę polisy. Mimo dużo gorszych propozycji PZU na wstępie, przedłużyliśmy polisę bez zmian na 2 miesiące, w trakcie których wynegocjowaliśmy obniżenie podwyżki składki o połowę.

W związku z prowadzonym programem ZZ CPL otrzymuje wsparcie finansowe na działalność statutową, w wysokości uzależnionej od liczby uczestników. Jest to o tyle przykra sytuacja, że uczestnicząc w programach prowadzonych przez inne związki Związkowiec ZZ CPL de facto dofinansowuje te związki, a nie swój macierzysty.

Prowadzimy prace w trybie ciągłym, ciągle jeszcze możemy negocjować warunki z PZU, jednak pozbawieni argumentu liczebności grupy niewiele możemy zdziałać.

W przypadku zadeklarowania większej liczby uczestników (np. wszystkich Związkowców posiadających dziś opiekę medyczną pod egidą innego związku i tych, którzy w trudnym momencie rezygnują przechodząc do innych programów) jesteśmy w stanie renegocjować stawki raz jeszcze.

Serdecznie pozdrawiam,

Radosław Grzęda


Radosław Grzęda
Dyrektor Zespołu Ubezpieczeń Grupowych
Broker
UBEZPIECZYCIEL nie może, zerwać umowy ubezpieczenia grupowego,
wygasa jeżeli UBEZPIECZONY nie opłaca składek.
SUMA SUMARUM, jeżeli grupa nie chce zmieniać warunków, to umowa trwa na warunkach dotychczasowych.
Dlatego warto sprawdzić "co w trawie piszczy":cool:
 
Ja osobiście mam ubezpieczenie w LUX MED zawarte również za pośrednictwem celnicy.pl. Jak patrzę po tych podwyżkach i porównując zakresy usług, to mój wariant w LUX MED: zakres porównywalny z Optimum (bo zawiera również rehabilitację) w pakiecie rodzinnym (dwójka rodziców i dwójka dzieci), jest obecnie bardziej korzystny, niż ww. w PZU, bo od października 2020 będę płacił 306 zł, a przed 295 zł. Czyli podwyżka była, ale raczej symboliczna, a tutaj jakaś masakra.
 
Back
Do góry