• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ustawa modernizacyjna uchwalona przez Sejm. 12 mld złotych na rozwój służb

W czwartek Sejm opowiedział się za przyjęciem ustawy o ustanowieniu programu modernizacji w służbach podległych MSWiA oraz w Służbie Więziennej w latach 2022-2025. Ustawa zakłada m.in. podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Przez 4 lata modernizacja służb mundurowych, zarówno tych nadzorowanych przez resort spraw wewnętrznych i administracji jak i Ministerstwo Sprawiedliwości, kosztować będzie ponad 12 mld złotych.
 
Wklejam to o modernizacji w innych formacjach, bo wierzę, że z czasem się przebudzimy jako środowisko.

Sprawa podwyżek i równego traktowania nie jest zamknięta i nie będzie także w przyszłym roku.
Może jak zaczną w innych służbach wypłacać, to już wtedy pojawi się autentyczne wrzenie w środowisku i wola do działania.
Jak zaczną płacić w innych formacjach, to może wtedy się przebudzimy jako środowisko i nawet wtedy nie będzie za późno, może wcześniej.
Temat równego traktowania jest aktualny i będzie taki też w przyszłym roku.
W tym kierunku należy działać i nie ustępować.
Sławek doskonale wszyscy wiedzą razem z rządem i tym ministerstwem, że tzw. kas nie jest żadną firma mundurową. Nie jest zarządzany i nie posiada struktury firmy mundurowej, poza tym w tzw. kasie jest 90% cywili, nawet nie jesteśmy brani na poważnie jako firma graniczna przy obecnym kryzysie. To o jakim tu można mówić nierównym traktowaniu? Jak długo będziemy w kasie tak długo nie mamy podstaw do mówienia o nierównym traktowaniu. Kas to firma cywilna a nie mundurowa. Mówienie o jakiejś nierówności jest tylko zaklinaniem rzeczywistości.
 
Ostatnia edycja:
Ten post pokazał, że indolencja i kunktatorstwo jest lepsza niż aktywne działanie, a oskarżanie kogoś o wspieranie MF jest typowym przykładem zamglenia sytuacji i próbą nieudolnego usprawiedliwiania się. Podejrzewam osobiście, że te odkładanie ofensywnych działań jest podyktowane czymś o czym nie wiedzą osoby niewtajemniczone w w strukturę związku, być może się mylę, ale chyba tylko nieznacznie. Wiele osób przestało wierzyć, że przyjdą dobre czasy i głosują nogami, odchodzą do innych służb, na emeryturę, przestają aktywnie wspierać inicjatywę, nie mieszają się w sprawy służby, dlaczego policjantom się udało? dlatego, że postawili sobie cel którym było przełamanie impasu niskiego uposażenia, ja do teraz uważam, że powinni zarabiać więcej, nie tylko zresztą policja, ale wszystkie służby mundurowe, i poszli prostym i jasnym pomysłem, który nie kosztował wiele oprócz pójścia do lekarza i przekazanie w jaki sposób zachować się podczas kontroli i wystawianiu mandatów. Ja napiszę cos niepopularnego na tym forum, ale musi to wreszcie wybrzmieć, ten strach przed aktywnością jest po prostu strachem przed utratą pozycji, dlatego działania idą tylko w kierunku pisania czegoś czego nikt nie czyta.
Najprościej oskarżać każdego kto ma inne zdanie. Zepchnąć na margines, obśmiać.
Ostatnie dwa lata dokończyło dzieło. Pierw padła instytucja, a później przyszła kolej na ludzi. Nie ma żadnego morale, jest tylko gorycz. Jak ktoś tego nie widzi, to znaczy nie czuje środowiska. Nie rozmawia z ludźmi.
Większość już zdała sobie sprawę, że na KASie (o SCS nie ma co pisać) świat się nie kończy.
Czekam kiedy zarząd przeczyta "Sztukę wojny", na pewno nowe cytaty zagrzeją wszystkich do boju.

Zresztą ludzie, tu nawet mundurówki nie ma :D
 
2 marca 2022 r., będzie największy exodus Naszej Służby. Właściwie, to nie exodus, tylko odejścia ze Służby, której nikt z rządzących nie traktuje poważnie
 
To, że jest wielka gorycz w środowisku to jest niepodważalne. Pisałem o tym wielokrotnie i mógłbym wiele linków do moich wpisów na ten temat podpiąć.
Problem w tym, że to nie przekłada się na chęć działania.

Dążymy do wyodrębnienia SCS ze struktur KAS i utworzenia Komendy Głównej SCS i status urzędnika KAS nic a nic w tym nie przeszkadza. W sytuacji braku zainteresowania protestem, mamy już jak wspomniałem pomysł na inne inicjatywy, aby drążyć ten temat. Będziemy z tym zwracać się do środowiska. Temat wymaga przygotowania, a więc trochę czasu.
 
@Gigard Po raz drugi powtarzasz pewną nieprawdziwą tezę. Otóż przyjmij do wiadomości, że ja nie tłumaczę się, ani nie usprawiedliwiam, bo nie ma przed kim i nie ma z czego. Odpisuję na wpisy kilku nicków, bo są szkodliwe dla spraw środowiska. Bo pozostawione bez reakcji mogą powodować wykreowanie u niektórych czytelników nieprawdziwego obrazu rzeczywistości. Uważam, że to jest celowe działanie tych kilku nicków. Kilka umówionych nicków może przynieść wiele szkód, stąd moja reakcja, którą błędnie, choć sądzę, że jednak celowo, odczytujesz tak jak napisałeś.

Ja już Wam dawno radziłem, abyście, skoro tacy z Was bohaterzy, wzięli sprawy we własne ręce tak jak Policjanci. Jeżeli uważacie, że trzeba inaczej, mocniej, aktywniej, agresywniej - to dlaczego nie zadziałacie tak jak Policjanci we wrześniu? Policjanci potrafili, a Wy co?
Tylko marudzić potraficie?
Wzorujesz się na Policjantach w swoich wpisach to zadziałaj jak Oni. Tam przecież zaczął jeden z Nich.
Taki sam funkcjonariusz w mundurze jak Ty.
Potrafisz coś więcej niż tylko narzekać i uprawiać krytykanctwo?
 
2 marca 2022 r., będzie największy exodus Naszej Służby. Właściwie, to nie exodus, tylko odejścia ze Służby, której nikt z rządzących nie traktuje poważnie
Nie sądzę. Tego dnia już nie przysługuje waloryzacja emerytury i odejście jest po prostu głupotą. Osobiście obstawiam pierwsze dwa miesiące 2023r. A nuż dodatkowo w 2023 zwiększy się kwota bazowa lub wielokrotność kwoty bazowej, a najlepiej to i to, tak jak było w 2020. A jest to możliwe, bo to rok wyborczy i logika wydatków idzie w odstawkę.
 
Ostatnia edycja:
Pan Przewodniczący lubi ostatnio rzucać oskarżenia i szukać wrogów we własnych szeregach, zniechęcać ludzi którzy wykazali wiele pozytywnej aktywności na forum i pewnie poza nim też.
Pomyśl Sławku jak się czują te osoby oskarżane o działalność agenturalną na rzecz MF?
Czy przyjemnie byłoby Ci czytać wpisy, że dlatego zdusiłeś protest bo jesteś agentem MF, że dogadałeś się np po to żeby ułatwili Ci powrót do służby? Nie twierdzę, że tak jest.
Widzisz źdźbło w oku bliźniego swego a nie widzisz......
 
Brawa dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy staneli murem za swoim przewodniczącym gdy go zwolnili ze służby za to, że walczył o ich prawa do mundurowej emerytury. Cieszę się bardzo, że ta oddolna inicjatywa doprowadziła, do ponownego zatrudnienia Sławka w szeregach celników. Naprawdę bardzo dzielnie walczyliście! To była wielka i wspaniała demonstracja ujęcia się za swoim przewodniczącym związku, który jak się okazało zdrowo się naraził. Solidarność roku 1981 może wszystkim tym, którzy zawalczyli o Sławka czyścić buty. Dlatego dziś wszyscy Ci, którzy wtedy wzięli udział w tym proteście mają dziś moralne prawo rozliczać go z tego, że Sławek nie potrafi umrzeć za nas kolejny raz. Kurcze, ma tylu odważnych związkowców gotowych na wszystko, a idzie na jakieś układy z rządzącymi.
Sławek, wstydź się!
 
pomijając oceny wszystkich dyskutantów i szanując ich emocje jedno pozostanie bez dyskusji.
dzień powrotu przewodniczącego ZZ Celnicy PL do służby będzie dniem zwycięstwa determinacji i woli charakteru prawdziwego lidera nad układami, polityką i mobbingiem w służbie.
.. i nie będzie to zwycięstwo środowiska, które w tej sprawie dało "twarzy" i dlatego między innymi w tej chwili prowadzimy tego rodzaju "jałowy intelektualnie" dyskurs także na tym forum.
bijmy się w swoje piersi, nikomu odrobina wyważonej być może bolesnej krytyki nie zaszkodzi.
dbajmy o siebie, nasze sprawy, rodziny i naszą przyszłość.
skłócono nas, metodycznie w służbie, a także poprzez forum.
lider stał się celem socjotechnicznego ataku wiele miesięcy temu i nikt inny tylko my sami na to pozwoliliśmy.
potem stał się celem ataków z |"naszego" środowiska.
jak to napisano powyżej - "nie twierdzę że tak jest .....'.
a jeśli !!!!!


celniku ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Brawa dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy staneli murem za swoim przewodniczącym gdy go zwolnili ze służby za to, że walczył o ich prawa do mundurowej emerytury. Cieszę się bardzo, że ta oddolna inicjatywa doprowadziła, do ponownego zatrudnienia Sławka w szeregach celników. Naprawdę bardzo dzielnie walczyliście! To była wielka i wspaniała demonstracja ujęcia się za swoim przewodniczącym związku, który jak się okazało zdrowo się naraził. Solidarność roku 1981 może wszystkim tym, którzy zawalczyli o Sławka czyścić buty. Dlatego dziś wszyscy Ci, którzy wtedy wzięli udział w tym proteście mają dziś moralne prawo rozliczać go z tego, że Sławek nie potrafi umrzeć za nas kolejny raz. Kurcze, ma tylu odważnych związkowców gotowych na wszystko, a idzie na jakieś układy z rządzącymi.
Sławek, wstydź się!
Może bohaterowie są zmęczeni? Może Ty spróbujesz teraz poprzewodzić związkowi? I o jakiej walce za Sławka mówisz? Jeszcze niedawno pluto na niego na tym forum, że miał czelność zachorować. Czas na emeryturę, bo Wasza pamięć już nie ta.
 
Myślałem, że ironia zawarta w moim wpisie jest czytelna.
Właśnie, veni vidi, o to mi chodzi, że jakimi my jesteśmy ludźmi, że prawie nikt za Sławka nie zawalczył. Przepraszam od razu tych, którzy próbowali coś zrobić. Ja spytałem u siebie i nie znalazłem chętnych. Wekszość była zmęczona lub przestraszona. Ja też się przestraszyłem i potrafię się do tego przyznać.
Jesteśmy zwykłymi smarkaczami, pozwalając Slawkowi być poza służbą bez żadnej dużej akcji pokazującej jego wsparcie!!!
 
@PJS Parę nicków zaczęło kpić z inicjatywy oddolnej, a to zrywy oddolne spowodowały największe protesty w SC w 2008 i 2016 roku.
Jednocześnie pojawił się wpis, który wychwala inicjatywę oddolną w Policji, która załatwiła podwyżki i obecną modernizację w MSWiA. Nie ZZ w Policji, a inicjatywa oddolna to spowodowała, co następnie rzutowało na całe MSWiA i dzięki MS, a nie ZZ, na Służbę Więzienną.

Zadałem więc logiczne pytanie, kto może tak się zachowywać?
 
Myślałem, że ironia zawarta w moim wpisie jest czytelna.
Właśnie, veni vidi, o to mi chodzi, że jakimi my jesteśmy ludźmi, że prawie nikt za Sławka nie zawalczył. Przepraszam od razu tych, którzy próbowali coś zrobić. Ja spytałem u siebie i nie znalazłem chętnych. Wekszość była zmęczona lub przestraszona. Ja też się przestraszyłem i potrafię się do tego przyznać.
Jesteśmy zwykłymi smarkaczami, pozwalając Slawkowi być poza służbą bez żadnej dużej akcji pokazującej jego wsparcie!!!
Gotowość działania wyrażała garstka i bardzo Wam wszystkim zaangażowanym dziękuję.
Wielu ze zgłoszonych sygnalizowało następnie konieczność przesunięcia pikiety z uwagi na sytuację na granicy.
Kilku zadzwoniło i przepraszało, że nie pojedzie, bo nie dostaną nagrody czy odbiorą Im dodatek specjalny.
Sami jako środowisko podcięliśmy sobie skrzydła i kto jak kto, ale ja jestem tą całą sytuacją chyba najbardziej zawiedziony z Was wszystkich.
 
Niemniej chcę napisać, że Związek i ja osobiście nie odpuścimy i będziemy dążyć do tego, by podwyżki u nas nie odbiegały od średniej w innych formacjach. Czas na działania wciąż jest, nawet w przyszłym roku i mamy już plan działania dostosowany do sytuacji. Tego nie wolno nam nigdy odpuścić.
 
Niemniej chcę napisać, że Związek i ja osobiście nie odpuścimy i będziemy dążyć do tego, by podwyżki u nas nie odbiegały od średniej w innych formacjach. Czas na działania wciąż jest, nawet w przyszłym roku i mamy już plan działania dostosowany do sytuacji. Tego nie wolno nam nigdy odpuścić.
A ja mam w dupie wszystkie podwyżki, modernizacje, art.15a i walki o lepsze jutro dopóki nie odbędzie się walka wszystkich o Twój powrót do służby!
Twój powrót, a potem wszystko inne.
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!!!*

* - chyba nie dotyczy celników
 
Ostatnia edycja:
Myślałem, że ironia zawarta w moim wpisie jest czytelna.
Właśnie, veni vidi, o to mi chodzi, że jakimi my jesteśmy ludźmi, że prawie nikt za Sławka nie zawalczył. Przepraszam od razu tych, którzy próbowali coś zrobić. Ja spytałem u siebie i nie znalazłem chętnych. Wekszość była zmęczona lub przestraszona. Ja też się przestraszyłem i potrafię się do tego przyznać.
Jesteśmy zwykłymi smarkaczami, pozwalając Slawkowi być poza służbą bez żadnej dużej akcji pokazującej jego wsparcie!!!
Już sie bałem, że może coś źle widzę, bo ja dostrzegłem tę ironię.
 
Back
Do góry