• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ustawa modernizacyjna uchwalona przez Sejm. 12 mld złotych na rozwój służb

W czwartek Sejm opowiedział się za przyjęciem ustawy o ustanowieniu programu modernizacji w służbach podległych MSWiA oraz w Służbie Więziennej w latach 2022-2025. Ustawa zakłada m.in. podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Przez 4 lata modernizacja służb mundurowych, zarówno tych nadzorowanych przez resort spraw wewnętrznych i administracji jak i Ministerstwo Sprawiedliwości, kosztować będzie ponad 12 mld złotych.
 
No co Ty. Kpisz sobie? Wszystkiemu złemu przecież winien jest związek. Nikt inny. MF też jest bez winy. A te kilka nicków pytam jedynie czy potrafią cokolwiek oprócz krytykanctwa i pomocnictwa MF w atakowaniu związku?
 
nie daj się prowokować, istnieją ludzie tak jak ty o ugruntowanych poglądach i te polemiki nic nie dają.
jedną rzeczą jest niezgoda na niektóre spojrzenia, a inną nadawanie im nadmiernego znaczenia poprzez polemikę.
szkoda czasu.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
@PJS Parę nicków zaczęło kpić z inicjatywy oddolnej, a to zrywy oddolne spowodowały największe protesty w SC w 2008 i 2016 roku.
Jednocześnie pojawił się wpis, który wychwala inicjatywę oddolną w Policji, która załatwiła podwyżki i obecną modernizację w MSWiA. Nie ZZ w Policji, a inicjatywa oddolna to spowodowała, co następnie rzutowało na całe MSWiA i dzięki MS, a nie ZZ, na Służbę Więzienną.
Panie Sławku,
pozwolę sobie zacytować wpis, o którym mowa dla zrozumienia:
"Udało się m. in. ZZ pracowników cywilnych Policji czy SG, którzy również uczestniczyli w Komisji Finansów Publicznych 2 grudnia br.(wcześniej np. 13.10. br. z podkomisją stałą do spraw modernizacji i rozwoju Policji, SG, PSP i SOP) Kolejne spotkanie z parlamentarzystami w ciągu 2 tygodni - dotyczy podwyżki uposażeń. Oczywiście wcześniej skrzynki poczty elektronicznej były zasypywane petycjami wraz z uzasadnieniem. I nie był potrzebny żaden protest (z wiadomych względów). To była desperacja i "krzyk" rozpaczy. I przyznam, że poziom merytoryczny podparty twardą argumentacją przedstawicielek ZZ wzbudza szacunek.

To nie jest wyważanie drzwi.
ZZ Celnicy tą ścieżkę w przeszłości już przeszedł, z sukcesem".

I dla wyjaśnienia.
W Izbach, UCS pracują nie tylko funkcjonariusze, ale również pracownicy cywilni wykonujący te same czynności, co funkcjonariusze tyle, że za inne uposażenie bez dodatkowych urlopów wypoczynkowych i zdrowotnych.
To nie tylko sekretarki, księgowe, kadrowe, logistycy, informatycy (chociaż i takie osoby są funkcjonariuszami) itp,
ale także (właściwym: przede wszystkim) orzecznicy w postępowaniach karnych, podatkowych i celnych, pracownicy referatów kontroli przedsiębiorców, akcyzy (teraz w US), którzy do 2017 roku byli funkcjonariuszami!
 
Ostatnia edycja:
@MOTYW-ACJA Dzięki za merytoryczny wpis. Odnosilem się już w innym wątku do tego. Sejm to jest bdb kierunek w aktualnej sytuacji i to już związek podjął.
Cenne jest każde wsparcie ze strony środowiska w Sejmie. Tak jak zrobili to pracownicy Policji i SG, do których się odwołujesz.
 
Myślę, że widać światełko w tunelu jeśli chodzi o prowadzoną walkę z dyskryminacją SCS na tle innych służb. Nie, nie, nie, nie chodzi o jakieś tam podwyżki ale o obowiązek szczepień przeciwko COVID od 1 marca 2022r. Jako służba mundurowa SCS na pewno będzie tym objęta! I z tego należy się cieszyć. Na COVID umiera obecnie po ok. 500 osób dziennie. Przed pandemią umierało w Polsce ok. 1000 osób dziennie, głównie na nowotwory, choroby układu krążenia i udary. W związku z faktem, że nie słychać o tzw. nadmiarowych zgonach, można uważać, że nadal umiera ok. 1000 osób dziennie. I tu pojawia się dodatkowy pozytywny aspekt szczepień. Zestawienie zgonów na COVD do wszystkich tj. 500/1000 prowadzi do wniosku, że szczepienie zmniejsza także dodatkowo dwukrotnie groźbę zgonu na w/w choroby! Zupełnie nie rozumiem dlaczego Ministerstwo Zdrowia nie wykorzystuje tego argumentu w celu propagowania szczepień.
 
Gotowość działania wyrażała garstka i bardzo Wam wszystkim zaangażowanym dziękuję.
Wielu ze zgłoszonych sygnalizowało następnie konieczność przesunięcia pikiety z uwagi na sytuację na granicy.
Kilku zadzwoniło i przepraszało, że nie pojedzie, bo nie dostaną nagrody czy odbiorą Im dodatek specjalny.
Sami jako środowisko podcięliśmy sobie skrzydła i kto jak kto, ale ja jestem tą całą sytuacją chyba najbardziej zawiedziony z Was wszystkich.
Zamiast się skupić na krytyce tych, co się tłumaczyli że nie pojadą na protest, bo im nagrodę zabiorą lub dodatek, to z uporem maniaka powtarza Pan o prawie mistycznych "kilku nickach", które rozwalają system. Niestety, żeby coś osiągnąć trzeba coś poświęcić. Pan wie o tym najlepiej. Osobiście wstydził bym się zadzwonić, że nie pojadę na protest bo mi nagrodę zabiorą.
 
Zamiast się skupić na krytyce tych, co się tłumaczyli że nie pojadą na protest, bo im nagrodę zabiorą lub dodatek, to z uporem maniaka powtarza Pan o prawie mistycznych "kilku nickach", które rozwalają system. Niestety, żeby coś osiągnąć trzeba coś poświęcić. Pan wie o tym najlepiej. Osobiście wstydził bym się zadzwonić, że nie pojadę na protest bo mi nagrodę zabiorą.
To poświęć coś. Potrafisz? Czy tylko umiesz uprawiać krytykanctwo, śmieszki i narzekać?
Jeżeli jesteś taki bohaterski i tak zły jest ten straszliwy związek, to dlaczego nie zachowasz się jak Koledzy w Policji?
Nie podobał im się związek, wzięli sprawy we własne ręce i zaczęli działać. Stworzyli potężną inicjatywę oddolną i wygrali podwyżki dla wszystkich.
Ale do tego trzeba mieć odwagę i trzeba coś właśnie poświęcić.
Trzeba coś oddać od siebie dla środowiska, dla poprawy funkcjonowania organizacji.
Ty wolisz zakpić z inicjatywy oddolnej.
Krytykanctwo i wchodzenie w rolę prześmiewcy to każde dziecko potrafi.
Oczekiwałbym od ciebie odrobiny obiektywizmu i odwagi.
 
Nie sądzę. Tego dnia już nie przysługuje waloryzacja emerytury i odejście jest po prostu głupotą. Osobiście obstawiam pierwsze dwa miesiące 2023r. A nuż dodatkowo w 2023 zwiększy się kwota bazowa lub wielokrotność kwoty bazowej, a najlepiej to i to, tak jak było w 2020. A jest to możliwe, bo to rok wyborczy i logika wydatków idzie w odstawkę.
@Kaszub99 Kaszub, jeżeli masz w perspektywie zarobienie ponad 7 koła netto i pomimo podpisanej lojalki z DIAS zwrotu za różne rzeczy, które Tobie się należały, a były reglamentowane dla zwykłych szeregowców, którym coś skapło, odejdziesz. Nawet za cenę zwrotu i straty na rewaloryzacji emki. Taka służba.
 
To poświęć coś. Potrafisz? Czy tylko umiesz uprawiać krytykanctwo, śmieszki i narzekać?
Jeżeli jesteś taki bohaterski i tak zły jest ten straszliwy związek, to dlaczego nie zachowasz się jak Koledzy w Policji?
Nie podobał im się związek, wzięli sprawy we własne ręce i zaczęli działać. Stworzyli potężną inicjatywę oddolną i wygrali podwyżki dla wszystkich.
Ale do tego trzeba mieć odwagę i trzeba coś właśnie poświęcić.
Trzeba coś oddać od siebie dla środowiska, dla poprawy funkcjonowania organizacji.
Ty wolisz zakpić z inicjatywy oddolnej.
Krytykanctwo i wchodzenie w rolę prześmiewcy to każde dziecko potrafi.
Oczekiwałbym od ciebie odrobiny obiektywizmu i odwagi.
Czytaj Pan ze zrozumieniem, a nie w kółko powtarzaj to samo. Zawsze pisałem, że wyrażam chęć udziału w proteście, zgłaszałem swój udział na wyjazd u lokalnego przedstawiciela związku. Jak trzeba było to nawet kilkukrotnie ratowałem swoje zdrowie, chociaż do końca nie było wiadomo czy to już czy za tydzień czy za..... Nie krytykuję związku, tylko wyrażam opinię, że skoro inicjatywa oddolna kuleje, to kierujący związkiem powinni dać sygnał co i kiedy. Ja właśnie poświęciłem swój czas, nie patrząc, że będę miał obcięte wynagrodzenie i będę pominięty w nagrodach i podziale innych dodatków. Wziąłem urlop na żądanie w dniu planowanego protestu, który Pan po telefonach od kilku tchórzy odwołał. Sorry, przełożył termin. Więc ja mimo wszystko coś poświęciłem. Do parlamentarzystów pisemka wysłałem, tak że uważam, że jako szeregowy funek zrobiłem swoje.
 
Ostatnia edycja:
Czytaj Pan ze zrozumieniem, a nie w kółko powtarzaj to samo. Zawsze pisałem, że wyrażam chęć udziału w proteście, zgłaszałem swój udział na wyjazd u lokalnego przedstawiciela związku. Jak trzeba było to nawet kilkukrotnie ratowałem swoje zdrowie, chociaż do końca nie było wiadomo czy to już czy za tydzień czy za..... Nie krytykuję związku, tylko wyrażam opinię, że skoro inicjatywa oddolna kuleje, to kierujący związkiem powinni dać sygnał co i kiedy. Ja właśnie poświęciłem swój czas, nie patrząc, że będę miał obcięte wynagrodzenie i będę pominięty w nagrodach i podziale innych dodatków. Wziąłem urlop na żądanie w dniu planowanego protestu, który Pan po telefonach od kilku tchórzy odwołał. Sorry, przełożył termin. Więc ja mimo wszystko coś poświęciłem.
I związek dał sygnał co i jak i kiedy i środowisko nie wyraziło woli działania poza nieliczną grupą, której bardzo dziękuję. Ty mimo tego dalej uprawiasz tylko śmieszki, kpiny i krytykanctwo.
Oczekiwałbym także czytania ze zrozumieniem.
 
@Kaszub99 Hmm..Ministerstwo podaje, że na COVID, być może. Nie rozumiem też innego faktu...co było
groźniejsze - COVID czy choroba której leczenia zaniechano albo nie wdrożono, tu opinie LEKARZY są druzgocące dla ministerstwa. P.s. I jeszcze ciekawostka...szybkość zmian i informacji z MZ znacznie wyprzedza szybkość mutacji wirusa - informacje podawane są zgodnie z kierunkiem wiatru ;), na wiosnę "niektórzy" będą zaszczepieni
obowiązkowo...o_O
 
Back
Do góry