• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Stanowisko MF w sprawie art.15a

Znowu okrężna droga, gra na zwłokę ???
Jakby nie można było napisać wprost, że na etapie uzgodnień międzyresortowych wnioskujemy o objęcie zmianami funkcjonariuszy Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej.
..."Zespół do spraw Programowania Prac Rządu na posiedzeniu 5 lutego 2021 r. wyraził zgodę na wprowadzenie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Jednocześnie Zespół postanowił o braku rozszerzenia katalogu podmiotowego na funkcjonariuszy służb mundurowych innych niż podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji i ponad propozycję, która trafiła na ZPPR. W razie zmiany tej decyzji MF uważa, że powinna być ona poddana zaopiniowaniu przez ZPPR."...
... "Niezależnie od powyższego uprzejmie informuję, że w przypadku zmiany decyzji ZPPR dot. nierozszerzania katalogu podmiotowego projektu niezbędne będzie objęcie nimi także funkcjonariuszy Służby Celnej i Służby Celno – Skarbowej...."
A co jak ZPPR nie zmieni decyzji, a Służba Więzienna zostanie szybko dopisana zgodnie z treścią pisma Ministra Wąsika do Ministra Wosia???
 
Czy ja czegoś nie zrozumiałam z tego "prostego języka"?
Czy ponownie zrobili nas w "...."
Czy to jest normalny kraj?
Niech mi ktoś napisze ludzkim językiem najlepiej po polsku, a nie po jakiemuś, co ten pan ma na myśli bo ja za głupia jestem.
Czego nie rozumiesz? Przecież to proste jak "trzy kilometry drutu w kieszeni".Jak nas dopiszą do tego projektu to dobrze , a jak nie dopiszą to jeszcze lepiej.Jednym słowem cały ten temat dotyczący art.15a i naszej służby MF-owi zwisa i powiewa!!!!
A tak na poważnie to myślę że Oni są na NIE i wcale się z tym nie kryją!!!
 
patkowski...synonim sasina - można stosować w grach.

Żołnierze zawodowi nie podlegają pod MSWiA a jednak mają być dopisani.
Herflik mógł napisać od razu - mam SCS w dupie. Pisze do Ministra MSWiA o istocie projektu - dobrze, ze przypomniał o tym autorowi... Boże widzisz a nie grzmisz. No razem z tytułem jedną stronę wypocin miał. Potem na pół strony pisał o podwyżkach które się kiedyś tam wydarzyły, a potem przerzuca problem na Zespół do spraw Programowania Prac Rządu. MON tego nie zrobiło, choć mogło podobnie w chu.... przygrać.
 
Byliśmy zawsze Dziećmi Gorszego Boga. O emerytury walczyliśmy od końca lat 90, nie uznano nam lat przed wrześniem 1999, mimo że robiliśmy dokładnie to samo (straż pożarna, marszałkowska też robiła to samo przed uchwaleniem swoich ustaw pragmatycznych). Nie otrzymujemy dodatków motywacyjnych, bo znowu DGB. Teraz może nam naliczą albo nie po 1,3 % po 25 latach.
Słusznie przyjmujcie młodych, nowych ja wypisuje się z tej karuzeli. Już nie żałuję, trudno, zbyt długo służyłem "nadziejami".
 
Cytat za patkowskim: "
Zespół do spraw Programowania Prac Rządu na posiedzeniu 5 lutego 2021 r. wyraził zgodę na
wprowadzenie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady
Ministrów. Jednocześnie Zespół postanowił o braku rozszerzenia katalogu podmiotowego
na funkcjonariuszy służb mundurowych innych niż podległych Ministrowi Spraw
Wewnętrznych i Administracji i ponad propozycję, która trafiła na ZPPR. W razie zmiany tej
decyzji MF uważa, że powinna być ona poddana zaopiniowaniu przez ZPPR."

No to ja się pytam jakim cudem Służba Więzienna (gratulacje dla ich przełożonych) ma być dopisana. patkowski nie wie o tym czy udaje, że nie wie?

Ale mi ciśnienie podnieśli robiąc z nas idiotów - takie bzdury powinien pisać do kolegów gimnazjalistów, może by łykneli....może.
 
Ludzie.
Czy naprawdę sądzicie, że tymi ciągłymi narzekaniami, wpisami, oburzeniem i nerwami da się coś zmienić?
Te mendy na górze po prostu nas zlewają i powoli rozdeptują od 2017 roku. To stanowisko jest tego jawnym i kolejnym potwierdzeniem.
'No nie mamy waszego płaszcza.... i co nam zrobicie?'

W ciągu 5 lat widzą, że nie ma realnego, rzeczywistego działania na zewnątrz, tzn. nic na granicy nie stoi, w dochodzeniowym praca (służba) wre, na lotniskach wszystko działa, kontrole tylko furczą...
W ciągu ostatnich lat nie możemy się po prostu zebrać i tyle.
Czy to był powód do odejścia wielu kolegów i koleżanek? przecież to oczywiste, zresztą ta frustracja i beznadzieja w wielu naszych komentarzach ciągle się przewija.

Żeby była jasność, wielki Szacun dla Sławka i jego dotychczasowych dokonań i ciągłych potyczek formalno-prawnych, pozwów sądowych - bez niego nie byłoby naszego ZZ.
Pomimo tego, ja jednak naiwnie sądzę i będę przy tym obstawał do końca mojego pobytu w tym całym burdlu, że bez działań zewnętrznych, a przede wszystkim policzenia się dla tych jakichkolwiek działań, to mówiąc dosadnie: dupa będzie zbita.
Buenas Noches.
 
Kolejny gość który ma w doopie Służbę Celną.
Ale czy na pewno ? Można to sprawdzić bo na pewno kiedyś będzie wyjeżdżał poza UE i wtedy będzie podlegał naszej kontroli, kontroli osobistej :cool:
Zapraszam go do mnie na granicę, najlepiej bez grzybów za to z pasztetową. Przypomnę tylko, że na dziś za próbę przemytu wyrobów objętych ograniczeniami grozi mandat karny w wysokości od 280 do 5600 zł. Z uśmiechem na ustach zaproponuję dla równego rachunku 600 zł zniżki. Bo przecież pasztetową nie tak łatwo schować...
 
Czy ja czegoś nie zrozumiałam z tego "prostego języka"?
Czy ponownie zrobili nas w "...."
Czy to jest normalny kraj?
Niech mi ktoś napisze ludzkim językiem najlepiej po polsku, a nie po jakiemuś, co ten pan ma na myśli bo ja za głupia jestem.
Mały nie wie co podpisuje. Po takim piśmie szef powinien go wywalić i tego kto mu to przygotował. Ale to w normalnym państwie. Tutaj widać, że takie było zamówienie. I co znowu sądy. Czy my o wszystko musimy się sądzić? Grusza, emerytury, odprawy, ucywilnienie, świadectwo służby, składka do ZUS od nagrody rocznej, staż przed 1999r.O czymś zapomniałem??? Tak nas państwo kocha 😉
 
Back
Do góry