Stanowisko FZZSM dot. filmu "Zielona granica"

Polecam seriale: Komisarz Alex i Ojciec Mateusz. W tym drugim to policjanci spoko i proboszcz na plebani nic nie urządza tylko pedałuje na rowerze. Czekam na potępienie Pitbulla, Drogówki i Watahy.
Wklejam z grupy z FB komentarz funkcjonariusza, który stanowi odpowiedź:
Wojtello Pol
Tyle, że tamte filmy nie były puszczane przed wyborami, mam wrażenie z intencją. Wiadomo było, że nikt nie pisał, że są oparte na faktach, jak w tym wypadku. I w sumie nie oczerniały aż tak bezpośrednio munduru. Co do Krolla, byłem w wojsku i szedłem falą. Część spraw się zgadza, część jest wyolbrzymiona i zebrana z różnych patologicznych wręcz sytuacji, które jednak mogły występować. Jednak nie występowały na raz z taką intensywnością, o czym w tamtych czasach, powszechnej zasadniczej służby wojskowej, każdy wiedział i zdawał sobie sprawę z przejaskrawienia. Psy opisywały pewien rodzaj transformacji opartej o kręgi mafijne. Problem dotyczył funkcjonariuszy z korzeniami UB. Wataha, całkiem ciekawy film i chętnie sezon oglądałem. Pozostałych już nie, więc się nie wypowiem. Jednak nikt, jak już podkreślałem, nie ośmielił się napisać, że to były filmy oparte na faktach. Ostatnio czytałem w necie, że jakaś kolejna kobieta ma informację, że migranci, bo przecież w tym wypadku nie uchodźcy, idąc naszymi lasami żywią się liśćmi z drzew. Dla mnie to tak wiarygodne, jak to, że Ibrahim zimą 5 dni płynął i tylko nocą czasem na brzeg wychodził i małe ognisko rozpalał, by się ogrzać i pozycji nie zdradzić. Skoro więc były osoby zdolne w taką bzdurę uwierzyć z zakresu Nagrody Nobla z wrodzonej odporności człowieka na zimno, to znajdą się i osoby zdolne uwierzyć, że w tym filmie przedstawiono prawdę. Chętnie bym przekleił opinię kolegi, który na tym filmie był i dał mu mocne 1/10.
 
A miało nie być polityki!
Funkcjonariusze SG poprosili ZZ zrzeszone w Federacji ZZSM o stanowisko.
Jako ZZ Celnicy PL RAZEM TRZYMAMY LINIĘ z Koleżankami i Kolegami z innych formacji.
Wewnątrz dyskutujemy na różne tematy i co normalne mamy odmienne zdania w poszczególnych kwestiach, ale na zewnątrz jesteśmy jak zaciśnięta pięść i to jest nasza siła.
Zgodnie ze złożonym ślubowaniem funkcjonariusz ma obowiązek dbać o dobre imię formacji oraz godność i honor munduru.
Jeżeli Federacja ZZSM podejmuje decyzję o pikiecie, to na niej jesteśmy.
Jeżeli Federacja ZZSM zajmuje stanowisko, to my także.
Jesteśmy mundurowi i stoimy #MuremZaPolskimMundurem
Jest oczywiście droga buntu i wyłamywania się i pokazywania, że ww. wartości i zasady, nas jako ZZ Celnicy PL nie interesują, ale to jest droga donikąd, a raczej do wyjścia z Federacji ZZSM.
 
To oczywiste, ponieważ nie sposób, gdyż nie ma w tym polityki.
Rota Ślubowania to nie jest polityka.
Art. 159. [Ślubowanie funkcjonariusza]
1. Przed podjęciem służby funkcjonariusz składa pisemne ślubowanie następującej treści:
"Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej.".
2. Do treści ślubowania, o którym mowa w ust. 1, funkcjonariusz może dodać słowa: "Tak mi dopomóż Bóg.".
 
Granica pomiędzy prawdą i kłamstwem.

Zielona - a jaki jest kolor Twojego munduru, Celniku?

Więc trzeba się określić.

Nie udawajcie, że w robocie nie zdarzyło się Wam.

W sytuacjach ekstremalnych.

W których nie z Waszej winy, nie liczyła się prawda, kłamstwo, prawo czy wartości duchowe.

Było tylko brutalne kto kogo załatwi. Czasem z pomocą prokuratora, któremu było wszystko jedno, kogo powiezie.

Oczywiście z ostrożności podkreślam, że to retoryczne pytanie .
 
Może nie kazdy wie, ale jak to się zaczęło funkchonariusze sg masowo szli na L4, aby nie jechać tam, gdzie wiedzieli co się dzieje i co ich spotka.

Prawda zawsze bedzie prawdą i sie sama obroni, może póżniej, lub jeszcze później.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Może nie kazdy wie, ale jak to się zaczęło funkchonariusze sg masowo szli na L4, aby nie jechać tam, gdzie wiedzieli co się dzieje i co ich spotka.

Prawda zawsze bedzie prawdą i sie sama obroni, może póżniej, lub jeszcze później.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Nikt z własnej woli nie chciał jechać na wojnę, na pierwszą linię, gdzie nie było jeszcze wiadome, jak to będzie eskalować. To zrozumiałe.

Nie mniej bronią nas przed zalewem nachodźców, pozwolę sobie zauważyć. Nie mniej należy się im szacunek i wsparcie państwa, bez względu na opcje polityczne u władzy.

Piszę to bez oglądania się na politykę, która sama w sobie jest nieczysta. Nie ma też potrzeby straszenia inną czy jeszcze poźniejszą prawdą.
 
Dyskusja idzie w złym kierunku.
Popieram wniosek @zolcim o wyłączenie komentarzy w tym wątku. Pewnie większość tu komentujących filmu nie widziała (ja też) i na granicy nie służyła (ja bardzo dawno temu).
Admin, wyłącz komentarze i usuń wszystkie wpisy, poza tytułowym z którym warto się zapoznać, ale trudno jest o nim dyskutować bez politykowania.
 
Prosiłem o wyłączenie komentarzy. Tak więc mój kolejny: (proszę o ban)
 

Attachments

  • IMG-20231005-WA0019.jpg
    IMG-20231005-WA0019.jpg
    41,5 KB · Wyświetleń: 149
Wstydzę się, że mamy cokolwiek wspólnego z tym komunikatem jako związek zawodowy - ten komunikat świadczy o piszących, że stracili już kontak z rzeczywistością, zresztą tak jak i Ci których tak bronią. Nikt tu munduru nie musi bronić bo nikt go w tym filmie nie obraza, jak ktoś tego nie rozumie, to należy współczuć. Współczuję kolegom z SG, ale współczuje takich przełożonych, którzy każą im takie rzeczy robić....mam nadzieje, że już niedługo Ci przełożeni upuszczą tą służbę i staną przed sądami gdzie odpowiedzą za swoje czyny i za hańbę jaką okryli polski mundur. Byłem na tym filmie, jest porażający, trudno dojść do siebie po jego zobaczeniu, ale żeby pisać taki debilizmy jak w tym komunikacie....wstyd i jeszcze raz wstyd że w tym uczestniczyliśmy jako związek....


A tu dalszy ciąg tych wypocin związkowców z federacji tym razem z policji...gdzie oni już zatracili się kompletnie, jak tak dalej pójdzie to zejdą już do najniższego poziomu, potem zostanie już im jedynie poziom pisuarskiej NSZZ Solidarność...niżej już nic nie będzie.

Policyjni związkowcy odznaczyli wicewojewodę z PiS. "Wstyd, żenada i kompromitacja"

"Służba w Policji to honor i zaszczyt. Jesteśmy dumni z polskiego munduru" - mówił wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, odbierając odznaczenie z rąk policyjnych związkowców. To właśnie ten polityk PiS-u miał naciskać na kierownictwo policji w czasie protestów w Krakowie, aby interweniowali w czasie wizyty Jarosława Kaczyńskiego. Stanowisko wówczas stracił zastępca komendanta krakowskiej policji nadkom. Paweł Jastrząb. Po odznaczeniu Małodzińskiego - swój medal oddał.

To kolejny wybryk naszych kolegów z Federacji .... tym razem policjantów....jak można się tak sprzedać...i to ludziom, którzy potem każą im bić na ulicach kobiety i dzieci....zwiazkowcy z policji -co wy wyprawiacie ???
 
Back
Do góry