• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie z Szefem KAS - 08.05.20r.

KOMUNIKAT
po spotkaniu z Szefem KAS

W dniu 08.05.20r. Związek Zawodowy Celnicy PL spotkał się z Panią Minister Magdaleną Rzeczkowską Szefem KAS. W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Związku Sławomir Siwy oraz ze strony Ministerstwa Dyrektor Departamentu Organizacji KAS Pani Ilona Kowalska oraz Pani Dyrektor Marzenna Dąbrowska.

Sprawą kluczową była kwestia regulacji płac w KAS.

W nawiązaniu do dyskusji, Pani Minister poinformowała, że podwyżki w KAS będą w 2020r. i będzie to satysfakcjonujące dla środowiska. Szczegóły wymagają jeszcze dopracowania. W przyszłym tygodniu, ZZ Celnicy PL spotka się z Panem Ministrem Tadeuszem Kościńskim, gdzie kwestie te zostaną skonkretyzowane.

Pani Minister wyraziła zrozumienie i uznanie, że Związek Zawodowy Celnicy PL zabiega o podwyżki dla całego środowiska KAS, bez podziałów.

Strona ministerialna przyznała rację, że do uruchomienia podwyżek wystarczająca jest decyzja Ministra Finansów i to jest bardzo ważny wynik tego spotkania.

Zwracam się do środowiska zawodowego, by uzbroić się w cierpliwość, te kilka dni.

Jaka to będzie propozycja i co Ministerstwo ma na myśli, mówiąc że będzie to satysfakcjonujące dla środowiska, tego wciąż w szczegółach nie wiemy. Mam nadzieję, że będzie to konkret i zrealizowany wraz z wypłatą majową.

Dlatego trwajmy w pełnej mobilizacji i wyczekujmy na to co przyniesie nam kolejny tydzień. O wynikach rozmów niezwłocznie poinformujemy.

W kwestii ustaw, tzw. tarczy antykryzysowej nie ma na dzień dzisiejszy żadnych działań/przymiarek w kierunku ewentualnych późniejszych redukcji płac, czy zatrudnienia w KAS. Pani Minister jako Szef KAS zadeklarowała, że jest przeciwko jakimkolwiek redukcjom płac i zatrudnienia w KAS.

Dziękujemy za Wasze wsparcie.

Z Pozdrowieniem:
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy54-20-komunikat ze spotkania z Szefem KAS.pdf
    165,5 KB · Wyświetleń: 1 171
Moim zdaniem nie ma czasu na kolejne wielomiesięczne negocjacje. Trzeba będzie niestety podzielić po równo i dążyć do wypłaty jak najszybciej to jest w tej chwili najważniejsze. Szybka wypłata najlepiej w maju. Bez negocjacji z DIAS z poszcz. Izb nie ma na to czasu. Kwota i podział po ròwno jak w innych służbach.
 
Takie tłumaczenie się świadczy o grze na czas. Nie wiem po co, ale jakoś mi to nie pasuje. Co tu ustalać, wszystkim po równo i jest git! Teraz pytanie , jaki ma być kompromis aby cokolwiek wypłacili?
 
Jedyne co budzi niepokój, to że nie nawiązała do warunków z porozumienia. Czytać to jako przedstawienie nowej propozycji? Lepszej, czy gorszej? A jeżeli gorszej to dlaczego i czy się na nią zgadzać?

Kilka dni rozumiem jako kilka dni max do 20 maja, żeby wypłaty majowe były tak jak być powinny.
Szacunek Panie Sławku!
 
Pani Minister poinformowała, że podwyżki w KAS będą w 2020r. kaii będzie to satysfakcjonujące dla środowiska. Szczegóły wymagają jeszcze dopracowania
Jakie szczegóły? Ile i komu mniej? w ratach? a może część? Nie ma nic o porozumieniu czyżby MF nie miał zamiaru wywiązać się z tego i zaproponować protezę? Spodziewam się czegoś w rodzaju: "wicie, rozumicie.."
 
Jedyne co budzi niepokój, to że nie nawiązała do warunków z porozumienia. Czytać to jako przedstawienie nowej propozycji? Lepszej, czy gorszej? A jeżeli gorszej to dlaczego i czy się na nią zgadzać?

Kilka dni rozumiem jako kilka dni max do 20 maja, żeby wypłaty majowe były tak jak być powinny.
Szacunek Panie Sławku!
Jaki 20 maja? W przyszłym tygodniu musi być konkret. Jak nie to zaczynamy :)
 
Jestem skarbowcem, świeżym członkiem celnicy.pl, bo tylko w Was widziałem nadzieję na lepsze jutro. Wiem, że inny jest charakter mojej pracy i waszej służby, ale wiem też, że część waszych kolegów po ucywilnieniu została moimi ;) Nie dzielmy się, musimy walczyć o to co wspólne i razem wygramy. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję, że przyłączyliście się do tej akcji ostrzegawczej. Mam nadzieję, że będziemy mogli na siebie liczyć i wspólnie pod szyldem KAS działać dla naszego dobra.
 
Jedno jest pewne 14.05 nasze stanowisko powinno być wspólne wypłatą podwyżek z wyrównaniem od stycznia plus zaległe nagrody ostateczny termin maj nie może być żadnych ustępstw jeżeli chodzi o termin wyplat nie możemy pozwolić na ponowne manipulowanie naszego środowiska. Zasady podziału uzgodnione na spotkaniu nie ma uzgodnień na poziomach izb z dyrektorami żeby nie przedłużać i bawić się w zbędne dyskusje każdy z nas otrzymuje jednakową kwotę podwyżki. Mam nadzieję że związku które będą nas reprezentowały tym razem będą mówiły jednym głosem i nie podpiszą bez przemyślenia co poniektórzy z ich przedstawicieli widząc własny interes czegoś co będzie niekorzystne dla naszego środowiska A często tak bywało. Termin jest jeden i ostateczny maj 2020.
 
Więcej pytań niż odpowiedzi. Chciałoby się zapytać, skoro zgodzili się, że tylko zgoda Ministra wystarczy i że warunki będą satysfakcjonujące, to po co te gierki? Przecież jest porozumienie (wszystko wskazuje że obowiązujące), a już przez sam fakt, że porozumienie zostało zawarte, tzn. że warunki były satysfakcjonujące. Jakie szczegóły chcą jeszcze uzgadniać, przecież już je ustalono w porozumieniu, czyżby dawali do zrozumienia, że tamto już nie obowiązuje? Jak teraz rozumieć, tę wypowiedź Szefowej? Że niby MF sam z siebie dba o Nasze interesy i czeka (choć kryzys), żeby polepszyć jeszcze zawarte porozumienie, bo z tamtego nie są zadowoleni? Bo rozumiem, że skoro warunki satysfakcjonujące, to nie gorsze od już uzgodnionych. Ale skoro tak, to na co czekają? Skąd to dotychczasowe milczenie? I najważniejsze pytanie - dlaczego? Przecież nigdy jeszcze nie bywało żeby MF dał jakąkolwiek kasę, jak się Mu nie wyrwało z gardła. A tu tak z dobrego serca. Ot chyba tak po ludzku, żal się im Nas zrobiło i pomyśleli, że ta pandemia, tu Premier zwolnieniami straszy - trzeba więc ludziom dać więcej, bo ciężkie czasy idą. Tak, to na pewno o to chodzi 🤔
 
Pamiętajmy, że my porozumieniem nie jesteśmy związani, nie musimy czekać do końca czerwca z założonymi rękami, nas odsunięto od negocjacji i porozumienia jako marginalny i roszczeniowy zz

Możemy swobodnie w zw z tym domagać się realizacji ustaleń z federacją zzsm, czyli modernizacji i podwyżek na zasadach i terminach in służb

Czekamy te kilka dni o których pisał Ślawek, zapewne nie o wszystkim może napisać na forum
 
Tak, tylko służby dostały po ok. 500 zł. A porozumienie z MF przewiduje 740 zł. Więc jest dla Nas korzystniejsze.
Poprawcie mnie, jeżeli coś mylę.

Czasowo nie jesteśmy związani, to prawda.
 
Back
Do góry