• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Spotkanie z Ministrem Finansów 21.02.24 r.

W dniu 21.02.24 r. odbyło się spotkanie z Ministrem Finansów Panem Andrzejem Domańskim, Szefem KAS Panem Marcinem Łoboda i Panem Ministrem Zbigniewem Stawickim oraz Panią Dyrektor Generalną Marta Niżałowska-Pactwa oraz Dyrektorami Departamentów MF.

Wklejamy tabelki z propozycją ministerialną dot. modernizacji jak również bardziej szczegółową notatkę dot. podziału.
Pozostałe informacje ze spotkania będą opublikowane jutro po południu.
1708549434008.jpeg


1708549417370.jpeg
 

Attachments

  • notatka ze spotkania z Szefem KAS 21.02.2024.pdf
    231,9 KB · Wyświetleń: 1 836
Myślę, że większość z nas jest za takim samym podziałem jak w roku 2023.
Oby się udało wynegocjować, chociaż nie wiadomo jak MF jest skłonne do negocjacji i rozmów..
 
Dlaczego nie dadzą takich zasad jak w roku 2023? Wg mnie było Ok
Zależy dla kogo były ok. Ja już patrzę na to z boku, ale w jaki sposób i z jakiej puli proponujesz wyrównać różnice płacowe na tych samych stanowiskach u funków wykonujących te same zadania? Właśnie (moim zdaniem) kwota z modernizacji doskonale się do tego nadaje. Podwyżki po równo już były (procentowo z kwoty bazowej).
 
Podwyżka kwoty bazowej o 20% sprawiła, że Ci z z wyższymi mnożnikami dostali wyższe podwyżki. Kominy się zwiększyły. Stąd może taka propozycja podziału modernizacyjnej. Nawet w tym kształcie nie wyrówna to różnic.
 
W ustawie budżetowej zapisane jest po około 500 zł na etat, wg tej propozycji obligatoryjne wszyscy mają otrzymać 100 zł? 350 zł (równianie do jakiś mnożników minimalnych na danym stanowisku) no i 50 zł w dyspozycji Dyrektora, tak to należy interpretować?
 
Back
Do góry