• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sławomir Siwy wezwany na KŚ ds VAT i AKCYZY

W dniu 30 maja 2019r. przed Komisją Śledczą ds. VAT i AKCYZY będzie zeznawał Przewodniczący ZZ Celnicy PL Sławomir Siwy.

Publikujemy APEL Przewodniczącego:

"Zwracam się do całego środowiska zawodowego dawnego UKS, SC i US i obecnego KAS o przekazywanie informacji o wszelkich nieprawidłowościach. Niech Polacy poznają całą prawdę o sytuacji w organach podatkowych i celnych, o powodach rozwoju szarej strefy, etc. Wzmocnijcie proszę ten przekaz. Dziękuję za już przesłane informacje. Opisy nieprawidłowości można przesyłać na maila celnicy.pl@wp.pl lub moje inne znane maile albo pocztą na adres 48-300 Nysa ul. Otmuchowska 50 adresat ZZ CELNICY PL. Udostępnij info.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący ZZ Celnicy PL"
 

Attachments

  • wezwanie.pdf
    66 KB · Wyświetleń: 756
W dniu 30 maja 2019r. przed Komisją Śledczą ds. VAT i AKCYZY będzie zeznawał Przewodniczący ZZ Celnicy PL Sławomir Siwy.

Publikujemy APEL Przewodniczącego:

"Zwracam się do całego środowiska zawodowego dawnego UKS, SC i US i obecnego KAS o przekazywanie informacji o wszelkich nieprawidłowościach. Niech Polacy poznają całą prawdę o sytuacji w organach podatkowych i celnych, o powodach rozwoju szarej strefy, etc. Wzmocnijcie proszę ten przekaz. Dziękuję za już przesłane informacje. Opisy nieprawidłowości można przesyłać na maila celnicy.pl@wp.pl lub moje inne znane maile albo pocztą na adres 48-300 Nysa ul. Otmuchowska 50 adresat ZZ CELNICY PL. Udostępnij info.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący ZZ Celnicy PL"
Powodem luki jest konstrukcja przepisów na poziomie dyrektyw. Nie byliśmy i nie jesteśmy wyjątkowi pod tym względem w UE. Takie raporty były robione co roku.
 
Powodem luki jest to, że często pozorujemy pracę i liczymy, że zrobi to za nas ktoś inny. Nie chcemy ryzykować. Boimy się, że przekroczymy uprawnienia, a nie boimy się, że nie dopełnimy obowiązków, bo te są bardzo rozmyte i kolegialne.
 
Powodem luki jest konstrukcja przepisów na poziomie dyrektyw. Nie byliśmy i nie jesteśmy wyjątkowi pod tym względem w UE. Takie raporty były robione co roku.
Państwa członkowskie nie są bezradne wobec tych przepisów. Oszuści, wykorzystując niewątpliwe przepisy UE przenoszą się i działają w państwach członkowskich, w których jest im łatwo działać. Tam, gdzie rządy na to pozwalają. Państwa mogą działać i nie muszą pozwalać na bezkarne okradanie swoich Obywateli. Oczywiście można rozłożyć ręce i zwalić na przepisy UE i nic nie robić. Kwestia wyboru.
 
Panie przewodniczący to nie tak do końca, nie raz Pan zgłaszał swój akces.
Obawiam się, ze Pana obecność zostanie wykorzystana politycznie.
Łatwo to sprawdzić. Wystarczy, że Pan Przewodniczący w zeznaniach nie ograniczy się do lat 2007-2015 ale także opowie co się działo przed jesienią 2007 r. i po ostatnich wyborach parlamentarnych ( to jest o czasach banasiowych ). Większość komisji będzie zainteresowana, znaczy może rzeczywiście chcą coś powyjaśniać, nie będzie zainteresowana - sprawa jest czysto polityczna ukierunkowana tylko i wyłącznie na dokopaniu opcji przeciwnej.
 
Łatwo to sprawdzić. Wystarczy, że Pan Przewodniczący w zeznaniach nie ograniczy się do lat 2007-2015 ale także opowie co się działo przed jesienią 2007 r. i po ostatnich wyborach parlamentarnych ( to jest o czasach banasiowych ). Większość komisji będzie zainteresowana, znaczy może rzeczywiście chcą coś powyjaśniać, nie będzie zainteresowana - sprawa jest czysto polityczna ukierunkowana tylko i wyłącznie na dokopaniu opcji przeciwnej.
Niestety Skarbowcu Nieetosowy mam nieodparte wrażenie, że komisji ( większości rządzącej) nie zależy na zadnym wyjaśnieniu a tylko na udowodnieniu dawno postawionej tezy- to jest wina Tuska.
 
Niestety Skarbowcu Nieetosowy mam nieodparte wrażenie, że komisji ( większości rządzącej) nie zależy na zadnym wyjaśnieniu a tylko na udowodnieniu dawno postawionej tezy- to jest wina Tuska.
Wrażenie mam dokładnie takie samo. Nie udało się Wassermanównie w poprzedniej komisji, to teraz swoje zadanie ( nakręcać tezę, że głównym winowajcą, za całość nieprawidłowości w p.t.u. jest D. Tusk ) dostał p. Horała.
 
Panie przewodniczący to nie tak do końca, nie raz Pan zgłaszał swój akces.
Obawiam się, ze Pana obecność zostanie wykorzystana politycznie.
Nie przypominam sobie bym zgłaszał akces. Nie mam wpływu na to jak wykorzystywane są moje wypowiedzi. Mnie interesuje prawda, od lat działam pro publico bono, za co spotykają mnie szykany. Przyzwyczaiłem się. Nie zamierzam przestać w obawie, że ktoś zechce wykorzystać w jakiś sposób moją wypowiedź. Nie wolno bać się głosić prawdy.
 
Czego nie powiedział Jacek K. podczas zeznań przed Komisją?
post nr 8
cyt "Prawdopodobnie będę zeznawał przed Komisją, bynajmniej wydaje się to naturalne :), a więc mamy szansę, aby przekazać opinii publicznej informacje jak to wszystko wyglądało i wygląda w rzeczywistości. ....."
Oczywiście nie jest to bezpośredni akces ale sygnał, który poszedł w świat.
Zakładając, że odpowiednie służby MF studiują to forum na bieżąco nie dziwi fakt wezwania.
Żeby było jasne, nie jestem przeciwny stawaniu przed komisją ale wyrażam tylko obawę aby nie wykorzystano Pana wystąpienia do celów politycznych.
 
Wolny. BŁędne wnioski wyciągasz. W tej sprawie organy zwracały się już do mnie w grudniu 2017r. Związek podejmował przecież działania i apelował o uszczelnienie systemu podatkowego. Zostałem w konsekwencji wezwany przed KŚ i muszę zeznawać. Nie mogę obawiać się, że przekazywanie wiedzy jaką posiadam na ten temat zostanie wykorzystane politycznie. To nie moja sprawa, mam mówić prawdę i to mnie tylko zajmuje. Jest też niepowtarzalna okazja, by każdy z Nas(środowisko zawodowe) podzieliło się swoją wiedzą o nieprawidłowościach. Wg mnie to bardzo duża szansa dla Polski. Takiej okazji jako środowisko nie mieliśmy nigdy w przeszłości i zapewne ponownie szybko mieć nie będziemy. Wykorzystajmy to nie martwiąc się o nic poza tym, by przekazać opinii publicznej informacje o stanie faktycznym, prawdę. Prawdy nie wolno ukrywać.
 
Ja szczerze współczuję Przewodniczącemu tego przesłuchania. Powie prawdę, bo to jest oczywiste i nie jego wina, że prawda jest niekorzystna dla poprzedniej władzy. Koszmarem jest jednak patrzenie jak co jakiś czas telewizja publiczna pokazuje Sławka wypowiedź mając wiedzę co z nim zrobiono. Wykorzystywanie tego jest skurwy.....em!!!
Powiem bardzo nieładnie i dobitnie odpierd... się od Sławka za to wezwanie!!!!!
 
Back
Do góry