• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sławomir Siwy wezwany na KŚ ds VAT i AKCYZY

W dniu 30 maja 2019r. przed Komisją Śledczą ds. VAT i AKCYZY będzie zeznawał Przewodniczący ZZ Celnicy PL Sławomir Siwy.

Publikujemy APEL Przewodniczącego:

"Zwracam się do całego środowiska zawodowego dawnego UKS, SC i US i obecnego KAS o przekazywanie informacji o wszelkich nieprawidłowościach. Niech Polacy poznają całą prawdę o sytuacji w organach podatkowych i celnych, o powodach rozwoju szarej strefy, etc. Wzmocnijcie proszę ten przekaz. Dziękuję za już przesłane informacje. Opisy nieprawidłowości można przesyłać na maila celnicy.pl@wp.pl lub moje inne znane maile albo pocztą na adres 48-300 Nysa ul. Otmuchowska 50 adresat ZZ CELNICY PL. Udostępnij info.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący ZZ Celnicy PL"
 

Attachments

  • wezwanie.pdf
    66 KB · Wyświetleń: 762
Łatwo to sprawdzić. Wystarczy, że Pan Przewodniczący w zeznaniach nie ograniczy się do lat 2007-2015 ale także opowie co się działo przed jesienią 2007 r. i po ostatnich wyborach parlamentarnych ( to jest o czasach banasiowych ). Większość komisji będzie zainteresowana, znaczy może rzeczywiście chcą coś powyjaśniać, nie będzie zainteresowana - sprawa jest czysto polityczna ukierunkowana tylko i wyłącznie na dokopaniu opcji przeciwnej.
W nazwie komisji jest określony czasookres badanych spraw, więc nie sądzę, żeby była okazja naporuszenie jakiejkolwiek sprawy spoza tego okresu. Myślę, że z formalnego punktu widzenia takie pytanie nie może paść. Żadnej władzy nie zależy, żeby badać wnikliwie nieprawidłowości powstałe za czasów ich rządów.
Pełna nazwa komisji
Komisja Śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.
 
Właśnie dlatego trzeba próbować za wszelka cenę, człowiek inteligentny ( za jakiego mam Pana Przewodniczącego ) na pewno sobie poradzi. Może ten temat podchwyci któryś z przedstawicieli opozycji i pozwoli bardziej rozwinać poszczególne wątki? A wszystko pójdzie w Polskę bo chyba jakaś relacja telewizyjna powinna zostać przedstawiona.
 
Jutro miałem zeznawać przed Komisją Śledczą ds. VAT i AKCYZY. Poprosiłem Komisję o przesunięcie terminu przesłuchania ze względu na chorobowe. Czekam na nowy termin przesłuchania.
 
Back
Do góry