• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ścieżka kariery zawodowej w SCS - projekt obywatelski

Dlaczego rezygnujemy z aktualnego zapisu odnośnie minimalnego okresu zapisanego w ustawie o KAS w stopniach od młodszego rachmistrza do starszego rachmistrza tj. 1 rok na rzecz wydłużenia tego okresu do 2 lat? Ja i moi koledzy z naboru to na dzisiaj rewidenci (III) z 5 letnim stażem. Do września tego roku mł. rewidenci. To krok wstecz i młodzi ze stażem do 3 lat po raz kolejny będą na równi z nami za rok lub dwa. Nie wierzę, że ktoś to nam zrekompensuje w jakikolwiek sposób.
 
Dlaczego rezygnujemy z aktualnego zapisu odnośnie minimalnego okresu zapisanego w ustawie o KAS w stopniach od młodszego rachmistrza do starszego rachmistrza tj. 1 rok na rzecz wydłużenia tego okresu do 2 lat? Ja i moi koledzy z naboru to na dzisiaj rewidenci (III) z 5 letnim stażem. Do września tego roku mł. rewidenci. To krok wstecz i młodzi ze stażem do 3 lat po raz kolejny będą na równi z nami za rok lub dwa. Nie wierzę, że ktoś to nam zrekompensuje w jakikolwiek sposób.
Młodzi ze stażem 3 lata? A co maja powiedzieć 16 latkowie... Jak nic się nie zmieni to za rok lub dwa to Ty będziesz na równi z nami😉... to dopiero bulwers
 
Dlaczego rezygnujemy z aktualnego zapisu odnośnie minimalnego okresu zapisanego w ustawie o KAS w stopniach od młodszego rachmistrza do starszego rachmistrza tj. 1 rok na rzecz wydłużenia tego okresu do 2 lat? Ja i moi koledzy z naboru to na dzisiaj rewidenci (III) z 5 letnim stażem. Do września tego roku mł. rewidenci. To krok wstecz i młodzi ze stażem do 3 lat po raz kolejny będą na równi z nami za rok lub dwa. Nie wierzę, że ktoś to nam zrekompensuje w jakikolwiek sposób.
Nie marudź i tak bardzo szybko awansowałeś. W takim tempie po 15 latach będziesz oficerem,a po 25 latach będziesz odchodził na emeryturę w stopniu "generała"!
 
Nie marudź i tak bardzo szybko awansowałeś. W takim tempie po 15 latach będziesz oficerem,a po 25 latach będziesz odchodził na emeryturę w stopniu "generała"!
A co ma do rzeczy jak się aktualnie awansuje funkcjonariuszy z takim stażem skoro w przeddzień zmiany korpusu w gratisie dostaniemy 3 lata na stopniach rachmistrza?
Młodzi ze stażem 3 lata? A co maja powiedzieć 16 latkowie... Jak nic się nie zmieni to za rok lub dwa to Ty będziesz na równi z nami😉... to dopiero bulwers
Ja się nie odnoszę do tych zaniedbań sprzed lat, bo nie mam osobistych doświadczeń, tylko nawiązuje do aktualnej sytuacji, która tych z 16 letnim stażem, też może dotyczyć.


Ja Wam bardzo współczuję jeśli chodzi o awanse, ale nie miejcie pretensji, że my jako nie najmłodsi ale już jednak z dozą doświadczenia chcemy aby dążyć do tego żeby było lepiej dla ludzi, którzy za 2 lata w pewnych izbach będą najstarszymi stażem.
Wolę pomarudzić teraz na temat zamiast za 10-15 lat wylewać żale na forum jak to nas pokrzywdzili, bo nikt nie zwerbalizował swoich obaw, przy okazji nie wnosząc nic do tematu. 😉
 
Ostatnia edycja:
Art.289 (wyrównanie zaległości awansowych)

1.Komendant Wojewódzki w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, mianuje na wyższe stopnie służbowe wszystkich funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wg następującego schematu:
a) młodszy rachmistrz po odbyciu 4 lat służby
b) rachmistrz po odbyciu 6 lat służby
c) starszy rachmistrz po odbyciu 8 lat służby
d) młodszy aspirant po odbyciu 10 lat służby
e) aspirant po odbyciu 13 lat służby
f) starszy aspirant po odbyciu 16 lat służby
g) podkomisarz po odbyciu 20 lat służby
h) komisarz po odbyciu 25 lat służby
 
Art.289 (wyrównanie zaległości awansowych)

1.Komendant Wojewódzki w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, mianuje na wyższe stopnie służbowe wszystkich funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wg następującego schematu:
a) młodszy rachmistrz po odbyciu 4 lat służby
b) rachmistrz po odbyciu 6 lat służby
c) starszy rachmistrz po odbyciu 8 lat służby
d) młodszy aspirant po odbyciu 10 lat służby
e) aspirant po odbyciu 13 lat służby
f) starszy aspirant po odbyciu 16 lat służby
g) podkomisarz po odbyciu 20 lat służby
h) komisarz po odbyciu 25 lat służby
Dziękuję za informację.
 
Art.289 (wyrównanie zaległości awansowych)

1.Komendant Wojewódzki w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, mianuje na wyższe stopnie służbowe wszystkich funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wg następującego schematu:
a) młodszy rachmistrz po odbyciu 4 lat służby
b) rachmistrz po odbyciu 6 lat służby
c) starszy rachmistrz po odbyciu 8 lat służby
d) młodszy aspirant po odbyciu 10 lat służby
e) aspirant po odbyciu 13 lat służby
f) starszy aspirant po odbyciu 16 lat służby
g) podkomisarz po odbyciu 20 lat służby
h) komisarz po odbyciu 25 lat służby
hmmm
wg tego schematu powinienem być aspirantem, obecnie nie jestem (rachmistrz). Wiadomym jest, że aby wejść do korpusu aspirantów, trzeba odbyć kurs. W jaki sposób będzie to rozwiązane? Będą wysyłać wszystkich ze stażem 10+ na kurs aspirancki? Czy po prostu kursów nie będzie i wskoczy się z automatu w stopień?
 
hmmm
wg tego schematu powinienem być aspirantem, obecnie nie jestem (rachmistrz). Wiadomym jest, że aby wejść do korpusu aspirantów, trzeba odbyć kurs. W jaki sposób będzie to rozwiązane? Będą wysyłać wszystkich ze stażem 10+ na kurs aspirancki? Czy po prostu kursów nie będzie i wskoczy się z automatu w stopień?

Ust. 7. to wyjaśnia.

Komendant Wojewódzki kieruje w terminie 3 miesięcy na kurs aspirancki oraz oficerski każdego funkcjonariusza, który spełnia warunek stażu służby, o którym mowa w ust. 1 pkt. d i g oraz ust.2
Kursy i egzaminy mogą odbywać się w systemie zdalnym lub hybrydowym
 
Ust. 7. to wyjaśnia.

Komendant Wojewódzki kieruje w terminie 3 miesięcy na kurs aspirancki oraz oficerski każdego funkcjonariusza, który spełnia warunek stażu służby, o którym mowa w ust. 1 pkt. d i g oraz ust.2
Kursy i egzaminy mogą odbywać się w systemie zdalnym lub hybrydowym
Czyli rozumiem że po przyjęciu Ustawy o SC-S wysyłamy 4,5 tys. f-szy (tyle mi wyszło z wyliczenia) na kursy zdalne bądź hybrydowe tylko ciekaw jestem kto wtedy będzie robił bo funk nawet na kursie zdalnym przecież na służbie się nie pokaże, pomijam oczywiście kwestie ilu prowadzących zajęcia trzeba będzie ściągnąć w końcu takich ilości naraz na kursach jeszcze nie przerabialiśmy
 
Czyli rozumiem że po przyjęciu Ustawy o SC-S wysyłamy 4,5 tys. f-szy (tyle mi wyszło z wyliczenia) na kursy zdalne bądź hybrydowe tylko ciekaw jestem kto wtedy będzie robił bo funk nawet na kursie zdalnym przecież na służbie się nie pokaże, pomijam oczywiście kwestie ilu prowadzących zajęcia trzeba będzie ściągnąć w końcu takich ilości naraz na kursach jeszcze nie przerabialiśmy
Szukacie na siłę dziury w całym czy o co chodzi? Nie wysyłają na kursy - źle. Chcą wysyłać - też źle. Jest coś co was zadowoli prócz wysokich emerytur (które i tak są za niskie)?
PS. Na kursie zdalnym da się pracować, wystarczy powiedzieć "rób to co zawsze przy odpalonym kursie".
 
Szukacie na siłę dziury w całym czy o co chodzi? Nie wysyłają na kursy - źle. Chcą wysyłać - też źle. Jest coś co was zadowoli prócz wysokich emerytur (które i tak są za niskie)?
PS. Na kursie zdalnym da się pracować, wystarczy powiedzieć "rób to co zawsze przy odpalonym kursie".
Ja tu nie mam problemu tylko wskazuję że problemy wystąpią jak zawsze przy wyrównaniu wieloletnich zaniedbań
 
Czyli rozumiem że po przyjęciu Ustawy o SC-S wysyłamy 4,5 tys. f-szy (tyle mi wyszło z wyliczenia) na kursy zdalne bądź hybrydowe tylko ciekaw jestem kto wtedy będzie robił bo funk nawet na kursie zdalnym przecież na służbie się nie pokaże, pomijam oczywiście kwestie ilu prowadzących zajęcia trzeba będzie ściągnąć w końcu takich ilości naraz na kursach jeszcze nie przerabialiśmy
jak to? To u Was nie załatwia się takich spraw w "międzyczasie"?
 
akurat ci których trzeba będzie wysyłać to szeregowi f-sze którzy rzeczywiście są na pierwszej linii, problem zaległych awansów kierowników w znakomitej większości nie dotyczy.
 
Wystarczy zrobić w Atenie ten kurs w uproszczonej formie i każdy z tych 4,5 tys funkow to zrobi. Nie wyznaczać 2 tyg tylko po jednym dwa dni na zrobienie kursu w skróconej wersji . Odpadają duże koszty organizacyjne ,ludzie nie będą odciagani na długo od pracy itp. Albo lepiej z mocy ustawy bez kursu awansować wszystkich,którzy spełniają określone warunki
 
Wystarczy zrobić w Atenie ten kurs w uproszczonej formie i każdy z tych 4,5 tys funkow to zrobi. Nie wyznaczać 2 tyg tylko po jednym dwa dni na zrobienie kursu w skróconej wersji . Odpadają duże koszty organizacyjne ,ludzie nie będą odciagani na długo od pracy itp. Albo lepiej z mocy ustawy bez kursu awansować wszystkich,którzy spełniają określone warunki
A czym w takim razie będzie się to różnić od "reformy" Kapicy z 2009 r. kiedy to tak skonstruowano nowe stopnie i proces ich przyznawania że J.K. bez żadnego kursu aspiranckiego czy oficerskiego stał się nagle nadinsp. i gros jego kolesiów którzy utworzyli nową kastę oficerów- teraz chcesz mieć kolejną powtórkę? Nie każdy niestety nadaje się na aspiranta że o komisarzu nie wspomnę- co z tymi którzy mieli zasłużenie postępowania dyscyplinarne lub negatywne oceny
 
Back
Do góry