• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w Urzędach Skarbowych!

25.04. rozpoczyna się protest w Urzędach Skarbowych polegający na wykorzystaniu 15 min przerw od pracy. Może i powinien dołączyć każdy!
Jak wiemy pracownicy KAS przeprowadzili już jakiś czas temu taki protest jednorazowy - 15 minutowe wylogowanie w jeden dzień.
Aktualnie zapowiadają, że potrwa to do 02.05.
Wówczas wylogowało się 70%.
Abstrahując od tego, że organizatorzy zapowiadają, że to jest początek i akcja będzie zaostrzana, chcę napisać od siebie, że uczestniczyłem wtedy w rozmowach w Ministerstwie Finansów i wylogowanie jednorazowe na 15 minut 70% stanu osobowego KAS spowodowało blady strach w MF.
To pokazuje bowiem determinację środowiska, jedność i gotowość do dalszych działań i każdy to rozumie, a MF już na pewno wręcz doskonale.
Mogliśmy wówczas odzyskać wszystko z zagrabianej Uchwały modernizacyjnej(byłem i widziałem strach MF w rozmowach), jednak jak wiemy jeden ZZ próbował ogłosić sukces podwyżki w wysokości wzrostu kwoty bazowej dla całej budżetówki tj. wtedy 6%. Nasz ZZ zapowiedział w reakcji na to zachowanie protest, co zostało nagłośnione przez dwie rozgłośnie o zasięgu ogólnopolskim oraz jeden dziennik ogólnopolski i znalazły się dodatkowe procenty, które zagwarantowały podwyżkę na poziomie innych służ mundurowych w tamtym roku.
Nie wracajmy już do tego. Mamy bowiem nowe otwarcie. Piszę to wyłącznie po to, by przypomnieć co po tych zaledwie 15 minutach jednorazowego wylogowania mogło być osiągnięte.
Dlatego tak bardzo ważne jest, aby działać masowo.
Chcę jeszcze raz napisać, że każda akcja często zaczyna się od mniejszych działań.
Tak samo było w 2018 roku w służbach mundurowych, tak samo było w 2016 roku u nas.
Związki SM w 2018 roku zaczynały od akcji medialnej, potem pouczenia zamiast mandatów, następnie pikieta i dopiero te wszystkie działania wcześniejsze powodują konsolidacje środowiska. Tak samo celnicy w 2016 roku. Najpierw wieszaliśmy flagi, akcja medialna, potem wychodziliśmy przed jednostki, potem dwie pikiety i dopiero potem było oddolne zaostrzenie akcji. Wtedy w SM w 2018 roku ten proces trwał długo, wiele miesięcy.

Nasz ZZ także ogłosi akcję protestacyjną, jeśli nie osiągniemy porozumienia z MF, tak jak inne formacje, o czym już informowaliśmy zaraz po tym jak nas skrzywdzili niższymi podwyżkami niż w innych służbach. Informowaliśmy, że tego nigdy nie zostawimy, jak również zagrabionych kwot z Uchwały modernizacyjnej.
Będziemy w akcji protestacyjnej wzorować się na tym co było u nas w ruchach oddolnych w 2016 oraz w 2018 roku w Policji. Miejmy świadomość, jak to wyglądało w Policji wtedy i u nas w 2016. Nie krytykujmy żadnych działań, pisząc że są za słabe i powinny być od razu mocniejsze albo, że powinni protestować przede wszystkim ci czy tamci, z tej czy innej komórki/działu albo, że to nie ma sensu, bo powinno być od razu to czy tamto albo, że teraz to już jest za późno i trzeba było te kilka lat temu, albo coś jeszcze innego.

TO SĄ KOMENTARZE PRZYCHYLNE MF! PEWNIE WIELU PISZE JE NIEŚWIADOMYCH TEGO I WBREW SWOIM PRZEKONANIOM, WOLI WALKI I DZIAŁANIA, ALE NIESTETY TAK JEST, GDYŻ ONE OSŁABIAJĄ MOŻLIWOŚCI KONSOLIDACJI ŚRODOWISKA.

Ostrzejsze działania nastąpią w stosownym czasie. Może to być długi czas i wszystko zależy od nas, naszego zaangażowania, jakie ono będzie, czy będziemy zachęcać innych, czy będziemy inspirować Koleżanki i Kolegów w naszych komórkach, itd. Także od naszych komentarzy.

MF już jest w panice, co wyraźnie okazują niektórzy NUS oraz DIAS.

Zachęcamy wszystkich do poparcia akcji organizowanej przez inne ZZ. Nasza akcja także zostanie ogłoszona jw. zostało to zasygnalizowane.
Wchodzimy w czas, w którym wszystko jest w Naszych rękach, wszystko od Nas zależy.

Ps. Jeszcze raz powtórzę. MF miał już panikę w oczach jak było jednorazowe 15 min wylogowanie. Szkoda, że potoczyło się to wtedy jw., ale już do tego nie wracajmy, bo to także pomaga MF.
Jest nowa rzeczywistość, nowe otwarcie i wszystko jest przed Nami! Wszystko możemy osiągnąć! To zależy wyłącznie od Nas samych!
Trolli działających na osłabienie jedności będzie bez liku, wyśle ich także MF, już wysłał, ale apeluję, nie wspomagajmy ich.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
mi się rzuciło, prasa pisała,m.in Rzeczypospolita, wyborcza, polityka, bankier oraz regionalna gazeta, +wywiady m.in w Tok FM, ich akcje uważam za udaną.
Ok.udana bo..... podpisane rozporzadzenie? Ja tej kwoty ktora tam jest nie uwazam za zwyciestwo natomiast akcje za udana.no co to dało? Nic podpisano to co ustalono wczesniej
 
Patrzylem patrzylem i szału nie ma.mam swoje przemyslenia i cos tam mysle.zobaczymy vo z moich dzualan wyjdzie.
moje przemyślenie jest takie że jeżeli MF nie zaproponuje realnego wzrostu równoważącego conajmniej inflację to na tych tego rocznych 1300 sienie skończy a może się nawet pogłębić. 3 z 4 scenariuszy dają emki za 6 lat lepsze przy odejściu teraz niż za 6 lat. Oczywiście jeżeli "prognozy" co do poziomu inflacji są nie przeszacowane to parcie mfu na podwyżi będizie jeszcze mniejsze ale emki odchodzących za 6 lat będą troche wkiększe niż gdyby odeszli teraz jeżeli natomiast są nie doszacowane lub takie jak podane to zależy tylko od woli MF do waloryzacji. PRzy czym im bardziej niedoszacoane tym ta waloryzacja w jakimś stopniu pewniejsza co znów może zmniejszać opłacalność wcześniejszego urwania się. Uważam że kluczowe jest stanowisko MF w okolicach października. To pozwoli jakoś pokierowac swoim losem. Wtedy też powinien być znany aktualny poziom inflacji oraz przewidywania waloryzacyjne dla emerytów.
 
moje przemyślenie jest takie że jeżeli MF nie zaproponuje realnego wzrostu równoważącego conajmniej inflację to na tych tego rocznych 1300 sienie skończy a może się nawet pogłębić. 3 z 4 scenariuszy dają emki za 6 lat lepsze przy odejściu teraz niż za 6 lat. Oczywiście jeżeli "prognozy" co do poziomu inflacji są nie przeszacowane to parcie mfu na podwyżi będizie jeszcze mniejsze ale emki odchodzących za 6 lat będą troche wkiększe niż gdyby odeszli teraz jeżeli natomiast są nie doszacowane lub takie jak podane to zależy tylko od woli MF do waloryzacji. PRzy czym im bardziej niedoszacoane tym ta waloryzacja w jakimś stopniu pewniejsza co znów może zmniejszać opłacalność wcześniejszego urwania się. Uważam że kluczowe jest stanowisko MF w okolicach października. To pozwoli jakoś pokierowac swoim losem. Wtedy też powinien być znany aktualny poziom inflacji oraz przewidywania waloryzacyjne dla emerytów.
Trzeba pamiętać, że zbliża się rok wyborczy w związku z tym bardziej będą zabiegać o emerytów niż funkcjonariuszy SCS. Nie liczyłbym na satysfakcjonujące podwyżki - dadzą ochłapy, chyba że nastąpi ogólnopolskie ruszenie, ruch jest po waszej stronie.
 
Mam nadzieję że nic. Raczej sprzyja siłę rażenia. Wyobraź sobie jak by tak oddawać krew przez 30 lat średnio 1 osoba dziennie. Cała paracw gwizdek
 
Nie widzę w tym nic śmiesznego, nie popierasz, to nie wyśmiewaj tylko pomóż potrzebującym, jeśli zdrowie na to pozwala. My też kiedyś zaczynaliśmy od akcji masowego oddawania krwi, a później brania urlopu na żądanie.
Sorry bie mogę w tym brać udziału bo krwi nie można oddawać więcej niż 6x w roku beż zachowania odstępu min 8 tyg u mężczyzn. Oddałem już dużo litrów i mam nadzieję że wiele jeszcze oddam 😁
 
Sorry bie mogę w tym brać udziału bo krwi nie można oddawać więcej niż 6x w roku beż zachowania odstępu min 8 tyg u mężczyzn. Oddałem już dużo litrów i mam nadzieję że wiele jeszcze oddam 😁
To weź wolne, idź do lekarza, nie wiem urlop na żądanie. Chodzi o to żeby nie przyjść do pracy, tak po prostu, masowo, pokazać że potrafimy. Ludzie tylko narzekacie, szukacie wymówek i nawet w tak małe, proste akcje nie wszyscy chcą się angażować, a na forum to pierwsi do krytyki. Ta społeczność jest tak dziwna, że naprawdę szkoda się z nią utożsamiać czasami.
 
Back
Do góry