• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Propozycje zmiany art. 15a wreszcie gotowe

Ale tylko w MSWiA! Czekamy jeszcze chwilę na odpowiedź Ministra Finansów, do którego zwróciliśmy się niezwłocznie po posiedzeniu Komisji ds. Petycji o uregulowanie tej sprawy w SCS.
 
Proponowane zmiany są mega niekorzystne dla nas i funkcjonariuszy innych służb. Wystarczy poczytać komentarze pod artykułem. Albo będzie tak jak było wcześniej tj. przed służbą 3lata liczone po 2,6%, plus 1,3% za każdy dodatkowy rok służby i 0,7% za studia i oczywiście wszystko to naliczane już teraz a nie po skończeniu 65 lat. I oczywiście do wywalenia warunek 25 lat - bo co z wygaszonymi lub ucywilnionymi, którzy mają 17 lat służby. Poza tym wielu z nas ma całkiem spory zwaloryzowany kapitał początkowy i jeszcze pracuje na emce. Także w buty niech se wsadzą te propozycje. Absolutnie nie możemy się na takie rozwiązania zgodzić.
 
Wyczytałem na stronie ZZ Policji / komunikat ZG / że oni zajmą stanowisko w tej sprawie na kolejnym spotkaniu z przedstawicielem MSWiA które planowane jest na listopad.Z tego wynika że ZZ Policji potrzebują ponad miesiąc żeby przeanalizować tego gniota , który jak każdy widzi jest nie do przyjęcia przez funkcjonariuszy!!!Radziłbym im poczytać komentarze policjantów do złożonej propozycji-komentarze na stronie infosecurity.
 
Te propozycje to śmiech na sali, trzeba będzie uciekać na emeryturę przed ich wprowadzeniem. Później będzie za późno, lepsza już druga emerytura z ZUS niż doliczanie do mundurowej wieku 65 lat.
 
Kolego, związkowcy wywalczyli dla siebie i innych tłustych kotów dodatki przedemerytalne to resztę mają w dupie.
Co za bzdury piszesz mam wiek emerytalny (zusowski) i muszę tyrać ponieważ mam, jak większość z nas dopiero 21 lat służby, czyli wysokośc emerytury mundurowej ok 55%.
Przed wrześniem 99 roku mam zaledwie 10 lat pracy w administracji celnej ( z marną pensją) więc z emerytura z ZUS może 400 PLN???
Zniesienie art 15a dla mnie innych starszych wiekiem i stażem funkcjonariuszy dałoby szansę na odejscia na pełną godziwą emeryturę mundurową. Nie jestem żadnym ,,tłustym kotem'.' Takich jak ja jest wiele i wielu. ,,Tłuste koty już dawno są na świetnych emeryturach mundurowych''.
 
Co za bzdury piszesz mam wiek emerytalny (zusowski) i muszę tyrać ponieważ mam, jak większość z nas dopiero 21 lat służby, czyli wysokośc emerytury mundurowej ok 55%.
Przed wrześniem 99 roku mam zaledwie 10 lat pracy w administracji celnej ( z marną pensją) więc z emerytura z ZUS może 400 PLN???
Zniesienie art 15a dla mnie innych starszych wiekiem i stażem funkcjonariuszy dałoby szansę na odejscia na pełną godziwą emeryturę mundurową. Nie jestem żadnym ,,tłustym kotem'.' Takich jak ja jest wiele i wielu. ,,Tłuste koty już dawno są na świetnych emeryturach mundurowych''.
Anastazja a Ty czytasz w ogóle ten wątek?
1. projekt MSWiA nas na razie w ogóle nie dotyczy,
2. projekt zakłada możliwość doliczenia lat z cywila dopiero po 25 latach służby
MSWIA wypluło projekt gniota, który nawet policjantów wkurza.
Jeśli masz zusowski wiek (60) to żeby skorzystać z tego gniota brakuje pełnych 4 lat...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Co za bzdury piszesz mam wiek emerytalny (zusowski) i muszę tyrać ponieważ mam, jak większość z nas dopiero 21 lat służby, czyli wysokośc emerytury mundurowej ok 55%.
Przed wrześniem 99 roku mam zaledwie 10 lat pracy w administracji celnej ( z marną pensją) więc z emerytura z ZUS może 400 PLN???
Zniesienie art 15a dla mnie innych starszych wiekiem i stażem funkcjonariuszy dałoby szansę na odejscia na pełną godziwą emeryturę mundurową. Nie jestem żadnym ,,tłustym kotem'.' Takich jak ja jest wiele i wielu. ,,Tłuste koty już dawno są na świetnych emeryturach mundurowych''.
21+10=31+(19 do 24)=(50 do 55)
co robiłaś przez 5 do 10 lat?
za te inne okresy pracy też ci przysługuje emerytura
czyli łącznie za 20 lat pracy zus i emka mund za 21 lat służby w tym te 20 jest objęte kapitałem początkowym wspartym warunkami szczególnymi (bo zdaje się mimo emmki mundurowej są one doliczane proporcionalne do tamtych lat cywilnych)
Pełnej emki mundurowej bez dopracowania nie będzie ale łączna nie powinna być zasadniczo gorsza. A jeżłi wypracujesz pełna to ochocho. jedna pełna i praktycznie połowa drugiej
 
Szanowny kolego ,,heisenberg''☹
Dla Twojej wiedzy po studiach 6 nie pracowałam, lecz wychowywałam dziecko. Niestety za te lata ZUS nie wypłaci mi emerytury :(Nie jest również prawdą, że ZUS powiększa emeryturę w sposób proporcjonalny za lata pracy w szczególnych warunkach. Być może ktoś wywalczy to w Sądziei i wówczas praktyka ZUS się zmieni.
 
Spotkałem jakiś czas temu kogoś kto powiedział że tak dostał. Z drugiej strony indywidualny interes każdego może być też różny dla Ciebie jest korzystne by skasować procent za lata cywilne dla innych być morze nawet większości by skorzystać dwóch emek. Propozycja rządaowa miejmy nadzieję że jest dopiero punktem wyjścia. Co więcej moze się zdarzyć że nas nawet nie dotyczy. Osobisice uważam że wszyscy powinni być objeci jednorodnymi zasadami a z uwagi na różnorakie okoliczności zasady te skoro już pzez władze zostały tak skomplikowane powinny przedstawiać różne warianty wyboru dotyczące wszystkich tak by nikogo nie pokrzywdzić. Ale jak mniemam to tylko taka idee fix
 
Kolego, związkowcy wywalczyli dla siebie i innych tłustych kotów dodatki przedemerytalne to resztę mają w dupie.
Coś w tym musi być. Wyszperalem w internecie że przewodniczący ZZ Policji pan Rafał Jankowski ma 29 lat stażu w policji-tak więc ma już pełną emeryturę mundurową oraz maksymalny / 2500 brutto / dodatek motywacyjny.Tak więc problem art.15a jego nie dotyczy-myślę że jest mu obojętny i nie będzie o niego walczył.Uważam że on jak i MSWiA sądzą ze dodatki przedemerytalne wyciszą sprawę art.15a i problem umrze śmiercią naturalną , ale z tego co czytam w komentarzach policjantów na stronie infosecurity mogą się bardzo ździwić.
 
Szanowny kolego ,,heisenberg''☹
Dla Twojej wiedzy po studiach 6 nie pracowałam, lecz wychowywałam dziecko. Niestety za te lata ZUS nie wypłaci mi emerytury :(Nie jest również prawdą, że ZUS powiększa emeryturę w sposób proporcjonalny za lata pracy w szczególnych warunkach. Być może ktoś wywalczy to w Sądziei i wówczas praktyka ZUS się zmieni.
ZUS podwyższa kapitał początkowy o okres opieki nad dzieckiem przy zastosowaniu przelicznika 1,3 za każdy rok. Wiem, bo tak było w przypadku osoby z mojej rodziny. Jednak sam z siebie ZUS tego nie zrobi. Trzeba złożyć wniosek o ponowne ustalenie kapitału początkowego, do którego załącza się druk oświadczenia, że sprawowało się opiekę nad dzieckiem, np. w okresie niewykonywania pracy przed podjęciem zatrudnienia lub w ramach urlopu wychowawczego/bezpłatnego. Czyli reasumując, ten okres jest liczony do emki, tak samo jak w przypadku pracy.
 
Co za bzdury piszesz mam wiek emerytalny (zusowski) i muszę tyrać ponieważ mam, jak większość z nas dopiero 21 lat służby, czyli wysokośc emerytury mundurowej ok 55%.
Przed wrześniem 99 roku mam zaledwie 10 lat pracy w administracji celnej ( z marną pensją) więc z emerytura z ZUS może 400 PLN???
Zniesienie art 15a dla mnie innych starszych wiekiem i stażem funkcjonariuszy dałoby szansę na odejscia na pełną godziwą emeryturę mundurową. Nie jestem żadnym ,,tłustym kotem'.' Takich jak ja jest wiele i wielu. ,,Tłuste koty już dawno są na świetnych emeryturach mundurowych''.
Weź się ogarnij kobieto zamiast niepotrzebnie siać ferment.
 
Witam !! Po zapoznaniu się z treścią artykułu, do którego link znajduje się na początku tego wątku, ja osobiście nie mam żadnych wątpliwości, że strona rządowa "robi co tylko może", żeby w ten czy inny sposób "zahamować" odpływ doświadczonych funkcjonariuszy z Policji i nie tylko, choć o naszej służbie w tym artykule nie ma ani słowa. Jeżeli po blisko 2 latach od podpisania wcześniejszych porozumień, byli w stanie "stworzyć" tylko takiego gniota, to znaczy to, że bardzo się nad nim "trudzili", albo że do samego końca nie wiedzieli, co właściwie mają przedstawić stronie związkowej. Dlatego też przewodniczący Jankowski, bardzo "cieszy się" z tego, że w ogóle jakikolwiek "projekt" został przedstawiony, bo przynajmniej będzie nad czym debatować. Zwykli policjanci, też są pewnie z tego powodu bardzo "zadowoleni", aczkolwiek ich najbardziej "boli" warunek sine qua non, czyli minimum 25 lat służby. Jeżeli MSWiA będzie twardo stać na tym "gruncie", a potem takim samym "rozwiązaniem" obejmie także naszą służbę, to biorąc pod uwagę nasz "początek" okresu zaliczanego do służby, czyli 15-sty września 1999 roku, to my celnicy emerytury mundurowe "zobaczymy" dopiero w roku 2024.
Niech każdy sam sobie odpowie na pytanie, czy "rzuca" papierami teraz (55,6%) i 6-cio miesięczna odprawa, czy też będzie czekał dalej i wtedy może się doczekać na raczej gorszy obrót sprawy !!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry