• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt rozp.-wielokrotność kwoty bazowej

Pan Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów


Szanowny Panie Premierze.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zainteresowanie przebiegiem prac i podpisanie projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. (...)

Więcej w załączonym piśmie
 

Attachments

  • celnicy88-20-brak rozporządzenia wielokrotność.doc
    78 KB · Wyświetleń: 1 858
Szczęście choć raz nam dopisało , jak to dobrze że rzutem na taśmę zostało podpisane i opublikowane nasze rozporządzenie / przed tym cyrkiem który może mieć miejsce-rozpad koalicji rządzącej , rząd mniejszościowy albo wcześniejsze wybory parlamentarne /. Gdyby obecny rząd podał się do dymisji to nowy rząd musiałby rozpocząć procedowanie projektu od nowa / tak jak było w 2019 roku / , a myślę że mieliby wiele ważniejszych dla nich tematów niż nasze rozporządzenie.(y);)
 
Rozporządzenie dot. 2020 roku.

Należy się zastanowić, jaki wpływ na przyszły akt prawny będzie miała sprawa masowych przyjęć do KAS.
Tym samym należy oczekiwać, że przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej może się w przyszłości niekorzystnie zmienić.
 
Rozporządzenie dot. 2020 roku.

Należy się zastanowić, jaki wpływ na przyszły akt prawny będzie miała sprawa masowych przyjęć do KAS.
Tym samym należy oczekiwać, że przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej może się w przyszłości niekorzystnie zmienić.
To tak nie działa. Dyrektorzy zostawiają sobie fundusz płac po odchodzących i albo dzielą dla wybranych albo trzymaja kasę na zabezpieczenie wakatów. Średnia w służbie nie do końca odzwierciedla rzeczywistość
 
Rozporządzenie dot. 2020 roku.

Należy się zastanowić, jaki wpływ na przyszły akt prawny będzie miała sprawa masowych przyjęć do KAS.
Tym samym należy oczekiwać, że przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej może się w przyszłości niekorzystnie zmienić.
Dobry tok myślenia. Podobny manewr zastosowano w związku z wdrożeniem KAS w 2017, pozbywając się i ucywilniając doświadczonych funkcjonariuszy SC, włączając zaś do SCS ludzi z d. UKS. We wszystkich znanych mi przypadkach po roku 2017 uposażenia funkcjonariuszy siadły w stosunku do przeciętnego uposażenia w całej służbie. Będzie to miało lub ma wpływ na wyliczenie emerytury.
 
Masz rację,
to już ma wpływ na nasze przyszłe emerytury,
od 2017r. nasze wynagrodzenia relatywnie spadają w porównaniu do średniej w scs...
kto liczył, to już o tym wie i niestety robi się porażka z wysokością naszych emerytur, oczywiście mowa o zwykłych f.
 
Dobry tok myślenia. Podobny manewr zastosowano w związku z wdrożeniem KAS w 2017, pozbywając się i ucywilniając doświadczonych funkcjonariuszy SC, włączając zaś do SCS ludzi z d. UKS. We wszystkich znanych mi przypadkach po roku 2017 uposażenia funkcjonariuszy siadły w stosunku do przeciętnego uposażenia w całej służbie. Będzie to miało lub ma wpływ na wyliczenie emerytury.
Siadły bo podniesiono wielokrotność kwoty bazowej dobrymi zarobkami byłego UKS, a nasze pensje zostały na tym samym poziomie. W 2018 natomiast obcięto nam kwotę bazową o dotychczasowe składki ZUS. A kolejne podwyżki w KAS splaszczają wynagrodzenia.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Potwierdzam. W moim przypadku przechodząc na emeryturę na początku tego roku musiałem wybrać do obliczeń lata: 2007 - 2016 bo za ten okres średnia wyniosła 121%, natomiast wskaźniki za lata kiedy powstał KAS spadły mi do 102 i 107%.
 
To tak nie działa. Dyrektorzy zostawiają sobie fundusz płac po odchodzących i albo dzielą dla wybranych albo trzymaja kasę na zabezpieczenie wakatów. Średnia w służbie nie do końca odzwierciedla rzeczywistość
Jak jest, każdy widzi...no, niektórzy nie widzą bo nie chcą...z góry widać dużo, ale niewyrażnie;),
więc dzielą wg "przygotowanego rozdzielnika\pamietnika":cool:
 
Proponuję aby Wszyscy zainteresowanie lekko podnieśli ciśnienie w ZER


1601634429578.png
 
Potwierdzam. W moim przypadku przechodząc na emeryturę na początku tego roku musiałem wybrać do obliczeń lata: 2007 - 2016 bo za ten okres średnia wyniosła 121%, natomiast wskaźniki za lata kiedy powstał KAS spadły mi do 102 i 107%.
W moim przypadku do obliczeń wybrałem lata 2008-2017. Rok 2017 był minimalnie lepszy niż rok 2007. Lata 2018-19 to zauważalny spadek poniżej 100% pomimo, że stażowe nadal rosło, dostałem niewielką podwyżkę na tzw. widełkach, zajmowałem wyższe stanowisko (mł. ekspert) niż np. w 2007 (starszy kontroler). W przypadku wielu moich znajomych nikt nie przyjmuje do obliczeń lato poza graniczny 2017.
 
Spoko Szamot. Kolega już wczoraj /01 październik/ dostał pocztą z Zespołu ZER w Częstochowie decyzję o przeliczeniu po ostatnim mnożniku i o wysokości wyrównania. Bardzo sprawnie działają trzeba to przyznać. No ale to MSWiA. Pozdrawiam
 
Back
Do góry