• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Prawo do noszenia munduru w stanie spoczynku

Pani Magdalena Rzeczkowska

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów

Szef Krajowej Administracji Skarbowej


Szanowna Pani Minister,


Związek Zawodowy Celnicy PL zwraca się z zapytaniem kiedy zostanie zrealizowana obietnica Pani Minister o prawnym uregulowaniu możliwości używania munduru w sytuacjach poza pracą przez ucywilnionych funkcjonariuszy oraz przez emerytów Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej i wszystkich funkcjonariuszy Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej pozostających w stanie spoczynku?

Czytaj więcej w załączonym piśmie.
 

Attachments

  • celnicy5-22umundurowanie.pdf
    173 KB · Wyświetleń: 477
Szefowa nie widzi problemu, bo sama nie czuje potrzeby zakładania munduru nawet podczas służby.
Biorąc pod uwagę, że były jakieś chore zarzuty w przeszłościn dobrze gdyby to było jasno uregulowane.
Ale czy jest jakiś przepis który emerytowi zabrania noszenia munduru? Np z okazji jakiegoś święta? Oczywiście kompletnego i noszonego z godnością.
 
W wojsku nie ma z tym problemu. Dla żołnierzy będących w stanie spoczynku lub w rezerwie wprowadzili znaczek noszony na pagonach
 

Attachments

  • Screenshot_20220115-115409_Google.jpg
    Screenshot_20220115-115409_Google.jpg
    325,1 KB · Wyświetleń: 166
Czy my jesteśmy konsekwentni, nie używając stopnia Pani Rzeczkowskiej, w oficjalnych pismach ? Nie chcę się pomylić, ale powinno być Pani insp. Magdalena Rzeczkowska 😉.
Kiedyś, jeśli dobrze pamiętam przy ocenie okresowej funkcjonariusza było coś takiego, jak identyfkacja ze służbą. Ciekawe, jaką ocenę można by było wystawić naszej szefowej?
 
Ostatnia edycja:
Kiedyś, jeśli dobrze pamiętam przy ocenie okresowej funkcjonariusza było coś takiego, jak identyfkacja ze służbą. Ciekawe, jaką ocenę można by było wystawić naszej szefowej?
Pani insp. Rzeczkowska całkiem dobrze prezentuje się w mundurze. Nie wiem, jaki jest u niej poziom identyfikacji ze służbą. Rozumiem natomiast, że kobieta jest między młotem a kowadłem. Na wizyty w UCS chodzi w mundurze, do US w cywilu, bo większość skarbowców ma alergie na zielony. Mogłaby usłyszeć, iż jest przebierańcem, jak moje koleżanki, które trafiły do wspólnych komórek. Abstrahując od tego, my wymagajmy od siebie więcej. Nawet nasz ZZ zapomniał, że ta pani jest funkcjonariuszką wysokiej rangi.
 
Ostatnia edycja:
Czy my jesteśmy konsekwentni, nie używając stopnia Pani Rzeczkowskiej, w oficjalnych pismach ? Nie chcę się pomylić, ale powinno być Pani insp. Magdalena Rzeczkowska 😉.
Wbrew pozorom uwaga dość słuszna, wtedy każde pismo będzie jej przypominać kim jest w tym ministerstwie (Szefem Służby Celno-Skarbowej) - może jednak trzeba Pani insp. przypominać ten fakt na każdym kroku?
 
Nieśmiało zapytam, czy dozwolone jest umieszczenie fotki w mundurze SC na nagrobku. Rodziny moich kolegów w kilku przypadkach tak postąpiło bez zgody tam spoczywających i nie występując o zgodę do władz. KAS.
 
W wojsku nie ma z tym problemu. Dla żołnierzy będących w stanie spoczynku lub w rezerwie wprowadzili znaczek noszony na pagonach
Nie do końca, będąc w rezerwie należy mieć zgodę ministra na używanie umundurowania i dostaje się ją tylko na określone okoliczności (np. udział w świętach państwowych czy prowadzenie zajęć proobronnych). "Erka" oznacza tylko tyle, ze dany żołnierz jest w rezerwie.
 
Back
Do góry