• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Powołanie przez Szefa KAS Zespołów tematycznych

Witam,

Koleżanki i koledzy,

Zarząd informuje , że Szef KAS powołał Zespoły tematyczne - Zaproszenia w załączeniu:

1. Zespół ds. polityki kadrowo-płacowej,
2. Zespół ds. polityki motywacyjno-szkoleniowej,
3. Zespół ds. systemowo- organizacyjnych ,
4. Zespół ds. zadań realizowanych w wybranych komórkach US i UCS,
5. Zespół ds. granicy.

W pracach Zespołów z ramienia ZZ CELNICY PL uczestniczyć będą osoby wskazane w piśmie nr ZZ Celnicy PL – 34 /2024 z 30.04.2024 roku.

Najważniejszym zagadnieniem jest Zespołów ds. granicy. Bardzo proszę osoby wchodzące w skład Zespołu ds. granicy o duże zaangażowanie. Mamy okazję na czynny udział w rozwiązaniu wielu problemów/spraw o których Zarząd Związku od wielu lat informuje kierownictwo MF m.in. w zakresie :

  • poprawy funkcjonowania jednostek i bezpieczeństwa podczas realizacji zadań przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej,
  • o brakach kadrowych i zwiększeniu ilości etatów,
  • opracowaniu jednolitych procedur, instrukcji i wytycznych,
  • przyznaniu dodatków granicznych.

O wynikach prac Zespołów będziemy Was na bieżąco informować.

Pozdrawiam
Za Zarząd
Przewodnicząca
Jolanta Haron
 

Attachments

Wszystko pięknie - ładnie ale ze względu na rozmiar i ilość pozwów oraz osób
zainteresowanych BAAARDZO się dziwię, że związek nie zażądał utworzenia jeszcze jednego:
- ZESPÓŁ D/S ZWOLNIONYCH I UCYWILNIONYCH W 2017 R. !!

Jest pewnym, że byłoby to korzystne dla obydwu stron ...
 
Witam,

Koleżanki i koledzy,

Zarząd informuje , że Szef KAS powołał Zespoły tematyczne - Zaproszenia w załączeniu:

1. Zespół ds. polityki kadrowo-płacowej,
2. Zespół ds. polityki motywacyjno-szkoleniowej,
3. Zespół ds. systemowo- organizacyjnych ,
4. Zespół ds. zadań realizowanych w wybranych komórkach US i UCS,
5. Zespół ds. granicy.

W pracach Zespołów z ramienia ZZ CELNICY PL uczestniczyć będą osoby wskazane w piśmie nr ZZ Celnicy PL – 34 /2024 z 30.04.2024 roku.

Najważniejszym zagadnieniem jest Zespołów ds. granicy. Bardzo proszę osoby wchodzące w skład Zespołu ds. granicy o duże zaangażowanie. Mamy okazję na czynny udział w rozwiązaniu wielu problemów/spraw o których Zarząd Związku od wielu lat informuje kierownictwo MF m.in. w zakresie :

  • poprawy funkcjonowania jednostek i bezpieczeństwa podczas realizacji zadań przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej,
  • o brakach kadrowych i zwiększeniu ilości etatów,
  • opracowaniu jednolitych procedur, instrukcji i wytycznych,
  • przyznaniu dodatków granicznych.

O wynikach prac Zespołów będziemy Was na bieżąco informować.

Pozdrawiam
Za Zarząd
Przewodnicząca
Jolanta Haron
czy w przypadku tych cyklicznych zjazdów czy zlotów będą publikowane informacje czym tam się zajmowano?
 
Wszystko pięknie - ładnie ale ze względu na rozmiar i ilość pozwów oraz osób
zainteresowanych BAAARDZO się dziwię, że związek nie zażądał utworzenia jeszcze jednego:
- ZESPÓŁ D/S ZWOLNIONYCH I UCYWILNIONYCH W 2017 R. !!

Jest pewnym, że byłoby to korzystne dla obydwu stron ...
jakby to powiedział mój promotor z UWr "to jest Historia czyli budynek B, my jesteśmy na prawie" :P
 
jakby to powiedział mój promotor z UWr "to jest Historia czyli budynek B, my jesteśmy na prawie" :p
Zapewne ów promotor, to mądry człowiek ale być może nie pamięta, że na kierunku Prawo jest sporo przedmiotów.
M.in.: Prawo konstytucyjne, Prawo pracy, Prawo cywilne, Prawo administracyjne, Prawo międzynarodowe, Konstrukcje prawne, Logika prawnicza, Historia prawa ...

ps.:
z uwagi choćby na toczące się sprawy (i nie tylko), temat nie jest historyczny, lecz absolutnie aktualny!
 
Ostatnia edycja:
Wszystko pięknie - ładnie ale ze względu na rozmiar i ilość pozwów oraz osób
zainteresowanych BAAARDZO się dziwię, że związek nie zażądał utworzenia jeszcze jednego:
- ZESPÓŁ D/S ZWOLNIONYCH I UCYWILNIONYCH W 2017 R. !!

Jest pewnym, że byłoby to korzystne dla obydwu stron ...
Zgadzam się w 100%. Ostatnio widzę że wszyscy w d...ie nas mają niestety.
 
Zgadzam się w 100%. Ostatnio widzę że wszyscy w d...ie nas mają niestety.
Dzień dobry. Szanowni Panowie, ręce opadają. W sprawie ucywilnionych wszystko wygrywamy w sądach. A Wy piszecie takie teksty? Nie macie zapewne pojęcia ile czasu i pracy poświęcono tej kwestii w okresie 7 lat. Nikt nie marzył o wygranej w sprawie przywrócenia, odprawy, pazuowania czy świadectwa pracy. Czy ktoś Wam odmówił pomocy? Proszę wskazać kto . Wszytskie pozwy złożone w sądzie do 31.12.2023 r. przez naszych członków są objęte pomocą prawną naszych prawników. Proszę napisać konkretnie, jakich działań zaniechaliśmy, kto odmówił Wam pomocy i po co zespół w MF ds. Ucywilnionych i Wygaszonych, SKORO TERAZ CHODZI TYLKO O ZMIANY LEGISLACYJNE.
 
... po co zespół w MF ds. Ucywilnionych i Wygaszonych, SKORO TERAZ CHODZI TYLKO O ZMIANY LEGISLACYJNE.

Ręce to opadają, gdy @ZOI WRO zbyt pochopnie ocenia KONSTRUKTYWNE komentarze.

Właśnie jeżeli chodzi o zmiany legislacyjne, to powołanie wspomnianego wcześniej ZESPOŁU (ministerstwo + prawnicy + związki), jest jak najbardziej na miejscu, a nawet NIEZBĘDNE !!

p.s.:
jeżeli FAKTYCZNIE ktoś nie wie "po co", to oznacza jego całkowitą indolencję względem empatii dla "wygaszonych" i "ucywilnionych" ...
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry. Szanowni Panowie, ręce opadają. W sprawie ucywilnionych wszystko wygrywamy w sądach. A Wy piszecie takie teksty? Nie macie zapewne pojęcia ile czasu i pracy poświęcono tej kwestii w okresie 7 lat. Nikt nie marzył o wygranej w sprawie przywrócenia, odprawy, pazuowania czy świadectwa pracy. Czy ktoś Wam odmówił pomocy? Proszę wskazać kto . Wszytskie pozwy złożone w sądzie do 31.12.2023 r. przez naszych członków są objęte pomocą prawną naszych prawników. Proszę napisać konkretnie, jakich działań zaniechaliśmy, kto odmówił Wam pomocy i po co zespół w MF ds. Ucywilnionych i Wygaszonych, SKORO TERAZ CHODZI TYLKO O ZMIANY LEGISLACYJNE.
Szykują się teraz zmiany legislacyjne w zakresie zaliczenia pauzowania?:)
 
p.s.:
jeżeli FAKTYCZNIE ktoś nie wie "po co", to ...
[/QUOTE]


Niepotrzebnie Lordzie Vader.
Chodzi prawdopodobnie o to że SKAS ma w d... e wszystko co związane z ucywilnieniem, wygaszeniem itd. to i zespołu nie powoła bo zespoły są z inicjatywy mf przecież. Zmiany legislacyjne mogą być dokonane również bez uczestnictwa rządu (w sejmie jest projekt Senatu dot. Snp), ale jest ekstremalnie trudne do przeprowadzenia w naszej sytuacji, i o to raczej chodziło zoi wro.
 
Dzień dobry. Szanowni Panowie, ręce opadają. W sprawie ucywilnionych wszystko wygrywamy w sądach. A Wy piszecie takie teksty? Nie macie zapewne pojęcia ile czasu i pracy poświęcono tej kwestii w okresie 7 lat. Nikt nie marzył o wygranej w sprawie przywrócenia, odprawy, pazuowania czy świadectwa pracy. Czy ktoś Wam odmówił pomocy? Proszę wskazać kto . Wszytskie pozwy złożone w sądzie do 31.12.2023 r. przez naszych członków są objęte pomocą prawną naszych prawników. Proszę napisać konkretnie, jakich działań zaniechaliśmy, kto odmówił Wam pomocy i po co zespół w MF ds. Ucywilnionych i Wygaszonych, SKORO TERAZ CHODZI TYLKO O ZMIANY LEGISLACYJNE.
Sądy, sądy, sądy. Nie poszedłem do sądu bo bałem się sporu z pracodawcą jak wielu z Nas. Zgadzam się z tym co napisane było wcześniej - co ze zmianami legislacyjnymi w tym zakresie? Snp na świeczniku - szanuję ludzi ze „szczególnego” bo stamtąd się wywodzę (przyszedłem do służby i zaczynałem ją jako funkcjonariusz tam) ale my ucywilnienieni w 2017 też czekamy na jakieś rozwiązania systemowe. Zabrano mi prawie 5 lat!!
 
Sądy, sądy, sądy. Nie poszedłem do sądu bo bałem się sporu z pracodawcą jak wielu z Nas. Zgadzam się z tym co napisane było wcześniej - co ze zmianami legislacyjnymi w tym zakresie? Snp na świeczniku - szanuję ludzi ze „szczególnego” bo stamtąd się wywodzę (przyszedłem do służby i zaczynałem ją jako funkcjonariusz tam) ale my ucywilnienieni w 2017 też czekamy na jakieś rozwiązania systemowe. Zabrano mi prawie 5 lat!!
Ja p.... to co ma zoi wro za Ciebie pójść do sądu bo ty się boisz albo co karabin przystawić posłom żeby uchwalili ustawę. Wstyd za takich funkcjonariuszy.
 
Pozwolę sobie na wtrącenie. Niezależnie od wielu błędów popełnionych w ostatnim czasie zzcpl pozostaje nadal wartością dodaną.

Nie mniej zauważyć trzeba , iż nie można go traktować jak programu Jaworowicz albo listu do gazety, najczęściej anonimowego. Do roboty samemu, z głową i nie bać się. To już nie te czasy, choć i wtedy jej się ktoś postawił, to cieniaski były mocne tylko zakulisowo, ale też nie do końca.

Krytyka jak najbardziej, to warunek prawidłowego rozwoju. Bo prawdziwa cnota krytyki się nie obawia.

Także skończyć wreszcie z kombatanctwem i zasługami, uznanymi powszechnie.

Panie i Panowie związkowcy, sami weszliście w te związkowe kamasze, to teraz zapi....ać.
 
Niepotrzebnie Lordzie Vader.
Chodzi prawdopodobnie o to że SKAS ma w d... e wszystko co związane z ucywilnieniem, wygaszeniem itd. to i zespołu nie powoła bo zespoły są z inicjatywy mf przecież. Zmiany legislacyjne mogą być dokonane również bez uczestnictwa rządu (w sejmie jest projekt Senatu dot. Snp), ale jest ekstremalnie trudne do przeprowadzenia w naszej sytuacji, i o to raczej chodziło zoi wro.
Baaardzo potrzebnie Konradzie1!

Zauważ, że nie "wyjechałem" z pretensjami do @ZOI WRO, lecz przedstawiłem przemyślaną propozycję dla zarządu związku.

Wiem gdzie SKAS "coś" ma i tego "cosia" jest dużo więcej niż sugerujesz. Znam też wektor inicjatywy powołania "Zespołów d/s", co absolutnie nie przeszkadza w złożeniu takiej inicjatywy-żądania przez ZZ.
Wiem też, że takie działania są dla zarządu ZZ ekstremalnie trudne ale KAŻDY, zgadzając się na funkcję, MUSI być SWIADOMY PRZYJĘTEGO TRUDU I ODPOWIEDZIALNOŚCI (ja tak bym to traktował, będąc funkcyjnym). To jest sednem funkcji w ZZ, nie zaś poboczne zaszczyty i co najmniej mentalne profity, a też NIKT nie może twierdzić, że będzie łatwo.

Każdy przyjmujący funkcję w ZZ musi być świadomy mnóstwa obciążeń, trudów, wrogości, krytykanctwa, niesprawiedliwej oceny i innych niemiłych skutków. M.in. tym różni się "stanowisko wśród ludu" od stanowiska w polityce. Polityka jest znacznie łatwiejsza ...

p.s.:
@ZOI WRO - nigdzie Cię nie hejtuję i nie próbuję umniejszać Twojego trudu i jego wyników. Jeżeli odbierasz moje wpisy jako atak, to racz je traktować mniej osobiście, a bardziej z perspektywy przemyślanej podpowiedzi.
 
Baaardzo potrzebnie Konradzie1!

Zauważ, że nie "wyjechałem" z pretensjami do @ZOI WRO, lecz przedstawiłem przemyślaną propozycję dla zarządu związku.

Wiem gdzie SKAS "coś" ma i tego "cosia" jest dużo więcej niż sugerujesz. Znam też wektor inicjatywy powołania "Zespołów d/s", co absolutnie nie przeszkadza w złożeniu takiej inicjatywy-żądania przez ZZ.
Wiem też, że takie działania są dla zarządu ZZ ekstremalnie trudne ale KAŻDY, zgadzając się na funkcję, MUSI być SWIADOMY PRZYJĘTEGO TRUDU I ODPOWIEDZIALNOŚCI (ja tak bym to traktował, będąc funkcyjnym). To jest sednem funkcji w ZZ, nie zaś poboczne zaszczyty i co najmniej mentalne profity, a też NIKT nie może twierdzić, że będzie łatwo.

Każdy przyjmujący funkcję w ZZ musi być świadomy mnóstwa obciążeń, trudów, wrogości, krytykanctwa, niesprawiedliwej oceny i innych niemiłych skutków. M.in. tym różni się "stanowisko wśród ludu" od stanowiska w polityce. Polityka jest znacznie łatwiejsza ...

p.s.:
@ZOI WRO - nigdzie Cię nie hejtuję i nie próbuję umniejszać Twojego trudu i jego wyników. Jeżeli odbierasz moje wpisy jako atak, to racz je traktować mniej osobiście, a bardziej z perspektywy przemyślanej podpowiedzi.
jedna techniczna uwaga. Jeśli się coś lub kogos krytykuje, nawet z dobrymi intencjami trzeba bardzo uważac na formę. Wszyscy jestesmy ludźmi i każdy ma emocje. Stwierdzenie typu ja krytykuję ale ty nie bierz tego do siebie jest tak samo skuteczne jak stwierdzenie "nie bój sie" do skaczacego ze spadochronem. Forma to podstawa gdyż wtedy krytyka będzie konstruktywna, w przeciwnym razie nic nie da lub tylko zrazi osobę, do której się zwracamy.
 
jedna techniczna uwaga. Jeśli się coś lub kogos krytykuje, nawet z dobrymi intencjami trzeba bardzo uważac na formę. Wszyscy jestesmy ludźmi i każdy ma emocje. Stwierdzenie typu ja krytykuję ale ty nie bierz tego do siebie jest tak samo skuteczne jak stwierdzenie "nie bój sie" do skaczacego ze spadochronem. Forma to podstawa gdyż wtedy krytyka będzie konstruktywna, w przeciwnym razie nic nie da lub tylko zrazi osobę, do której się zwracamy.
Uważam, iż już wystarczająco jasno wyraziłem swoje intencje, nie używając prostego "nie bój się". Jeśli nadal ktoś uważa moją wypowiedź jako czystą, niekonstruktywną krytykę, to być może ma problem z poczuciem własnej wartości (której ja w niczym nie umniejszam).
Zatem wciąż mam nadzieję, że dobrze zostałem zrozumiany przez adresata
 
Back
Do góry