• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

POROZUMIENIE W SPRAWIE MODERNIZACJI 2023-2025

1663766033139.png

1663766063334.png

1663766094112.png

1663766113288.png

1663766346852.png
 
Fajnie by było jakby w IZBACH każdemu rąk samo dzielili z modernizacji za 2023 rok. Kolejne lata to moze być niewiadoma u może nam się przytrafić coś na wzór z 2021 roku, że było i ni ma 😅
Gratulacje dla związku za wypracowanie lepszego porozumienia niż to co pierwotnie przedstawił SKAS/MF 😀😀😀
 
czyli do podwyżki (średniej) nie będzie liczona 13tka i 3procentowka oraz wzrost dodatku za stopień. Podział odbędzie się niestety po uzgodnieniach w izbach ze wszystkimi zz. Z tego, co zrozumiałem Solidarność chce żeby 70% podwyżek była dla wszystkich po równo reszta do uzgodnień, może my też to poprzemy?
ps
czy potrzebne są te drobne prezenty z okazji święta KAS, nie szkoda kasy?
ps2
faajnie, że wszyscy wiedzą jak założyć sznur do munduru, może jakieś szkolenie w Atenie...
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem czy to jest do końca normalne. Byśmy cieszyli się że oddadzą nam 200 zł z poprzedniej modernizacji a my się z tego cieszymy. Ale to Sławek ma podgląd całości nie ja. Więc Panie Sławku gratulacje. Czy należne okaże się. 👍
 
Nie wiem czy to jest do końca normalne. Byśmy cieszyli się że oddadzą nam 200 zł z poprzedniej modernizacji a my się z tego cieszymy. Ale to Sławek ma podgląd całości nie ja. Więc Panie Sławku gratulacje. Czy należne okaże się. 👍
Niby fajnie...ale. Podwyżka w okresie 3-letnim "gwarantowana" tylko w pierwszym roku i zamknięta furtka na lata następne ??? Generalnie lepszy wróbel w garści. No i wątpliwości, brak zawitego terminu i czyżby MF miała moc stłumienia inflacji ? Może coś źle zrozumiałem :sleep:?
 
@Krisk Dzięki za gratulacje. Specjalnie dla Ciebie rozwinę wątek.
Na sprawę trzeba spojrzeć nieco szerzej, nie tylko przez pryzmat sloganów pochodzących od tych, którzy sieją ferment.
Już samo ukazanie się modernizacji jest sukcesem Związku i jestem z tego bardzo zadowolony.
Warto przypomnieć, że w maju nikt jeszcze nie marzył o modernizacji.
Jeżeli ktoś myśli, że modernizację MF zaproponował sam z siebie, to się myli.
Nie bądźmy naiwni. Nigdy nikomu nic nie daje Rząd sam z siebie, jeżeli chodzi o płace w budżetówce!
Postulowaliśmy o przedstawienie modernizacji na lata 2023-2025 w ramach sporów zbiorowych prowadzonych w całej Polsce informując o konieczności ogłoszenia protestu w razie niezrealizowania tego i mamy to! Już samo to jest sukcesem!
Dodatkowo udało się zwiększyć kwotę w pierwszym roku,
choć już na pierwszym spotkaniu SKAS zapowiedział, że kwoty są ostateczne i niezmienne. One same w sobie były już dobre, bo brały pod uwagę to o co wnioskowaliśmy, aby uwzględniały to co zabrano i w jakiejś mierze odpowiadały na ten postulat także, choć oczywiście idąc za ciosem oczekiwaliśmy więcej. Postulowaliśmy także o zwiększenie w latach kolejnych, ale to się nie udało, głównie dlatego, że rozjechały się żądania ZZ. Niektórzy o nic nie wnioskowali, inni o jakieś jednorazowe premie, inni od początku byli przeciwko porozumieniu i nie zgłaszali żadnych postulatów, czyli nie dążyli do kompromisu i zakończenia negocjacji porozumieniem. Zależało im wyłącznie na volcie i jest to podyktowane w mojej ocenie wyłącznie interpersonalnymi animozjami wobec kierownictwa KAS, zamiast kierowania się interesem środowiska.
W takich warunkach kwestia jakże ważna, że dodatkowo udało nam się uwzględnić wiele naszych uwag do Porozumienia, jest kolejnym powodem do satysfakcji.

Jak ktoś czyta spokojnie Porozumienie ze zrozumieniem, a nie w emocjach i pod wpływem sloganów pochodzących od trolli wewnątrz KAS(przenosze te myśli z FB, bo tutaj ich nie ma), którym zależy tylko na tym, by modernizacja nam się nie udała, to widzi, że nawet jak będzie np. pikieta budżetówki o zwiększenie tych 7,8% to możemy protestować.
Możemy też zawnioskować do SKAS, gdy np. inflacja sięgnie 20% o zwiększenie środków i jeśli MF nie podejmie rozmów, możemy wypowiedzieć Porozumienie i przystąpić do protestu, itd. Wiele innych zapisów dla nas korzystnych, jak choćby ten, że SKAS nie będzie, tak jak w poprzednich latach mógł wnioskować o obniżenie kwot, jedynie o ich wzrost.

Ps. Skupmy się teraz zatem na tym i róbmy wszystko, aby modernizacja została wdrożona.
Nie pomagajmy osobom z wewnątrz środowiska niestety, którym zależy głównie na tym, aby modernizacja nie została zrealizowana, albo żeby została uszczuplona. Robią to tylko po to, aby mogli mówić, a "nie mówiłem, mieliśmy rację". To są przedstawiciele innych ZZ, tych którzy teraz zachowują się jak Rejtan, a trzeba pamiętać, że wcześniej współpracowali razem z MF, by środki z Uchwały poprzedniej zabrać. Dopiero po czasie zmienili front i nie sami z siebie, ale to środowisko ich do tego zmusiło. Oni od początku prowadzą obstrukcję w tym kierunku, dlatego będzie nam dość trudno, gdyż mamy przeciwników wewnątrz środowiska i dlatego musimy wspólnie i mocno tym destrukcyjnym działaniom się przeciwstawić.
 
Proszę podać na jaką kwotę netto podwyżki może liczyć przecięty funkcjonariusz,który nie dostanie dodatku stołecznego i dodatki mentorskiego w 2023 roku.Taką kwotę mniej więcej!
 
We wcześniejszym zapisie było 699 brutto + 7,8 % inflacja czego nie widzę w aktualnym ?????. Sławku mam pytanie czy to prawda, że ma od nowego roku wejść nowa siatka płac na stanowiskach oraz stopniach, ( z góry ustalone mnożniki dla np. mł.spec czy spec ?)
 
Najpierw walczy się o kwoty. Te są satysfakcjonujące i mamy to. Teraz nastąpi kolejny krok.
Mamy zapisane w Porozumieniu, że ogólny kierunek podziału zostanie uzgodniony ze stroną społeczną na szczeblu centralnym.
To też jest zmiana do pierwotnej wersji Porozumienia i kolejny powód do zadowolenia, bo wszyscy mamy wpływ.
A zatem będą dopiero spotkania z MF w tej kwestii. Co nieco wiemy, bo MF już przedstawiał siatkę płąc, ale to był mocno wstępny etap. Wiemy też, że mają jakieś trzy podobno propozycje, ale szczegółów nie znamy.
A zatem ogólny kierunek podziału zostanie ustalony na szczeblu centralnym.
Później musi to, zgodnie z prawem, pójść do IAS w celu uzgodnień.
Ale jeśli uda nam wspólnie ustalić coś konkretnie na szczeblu centralnym, to w IAS-ach pójdzie łatwo, zakładając, że nie będzie celowej obstrukcji ze strony ZZ, tych co marzą o tym, by modernizacja nie została wdrożona. Są niestety takie.
Jeśli nie ustalimy, to MF i tak prześle zalecenia po cichu do IAS, tak jak robio to już wielokrotnie wczesniej czy to za JK czy później.
Mamy w Porozumieniu zapisane, że SKAS i ZZ będą współpracowały w kierunku realizacji Porozumienia.
Już są odpowiednie wnioski o zmianę budżetu(pytałem MF na spotkaniu 21.09.) i jeśli obstrukcja innych nam nie przeszkodzi, pójdzie dobrze.
Mam nadzieję wspólnie będziemy wypracowywać zasady, gdy zobaczymy propozycje MF.
Na pewno wewnątrz ZZ Celnicy PL będą takie możliwości realne i większe. Zachęcam, WSTĄP DO NAS! Deklaracja do pobrania na głównej!
 
We wcześniejszym zapisie było 699 brutto + 7,8 % inflacja czego nie widzę w aktualnym ?????. Sławku mam pytanie czy to prawda, że ma od nowego roku wejść nowa siatka płac na stanowiskach oraz stopniach, ( z góry ustalone mnożniki dla np. mł.spec czy spec ?)
Piszesz o prezentacji, nie o wcześniejszym projekcie Porozumienia. W prezentacji na slajdach było, ale nie w projekcie Porozumienia.
Zadbaliśmy o to i wprowadziliśmy zmiany. To kolejna kwestia, którą po naszych uwagach uwzględniło MF. Jest par.2 ust.3.
 
Za wcześnie na porozumienia. Służby mundurowe jak straż pożarna , straż graniczna, policja dopiero przystępują do walki o podwyżki i pewnie wywalczą dużo więcej niż będzie wynosić waloryzacja emerytur.
 
Za wcześnie na porozumienia. Służby mundurowe jak straż pożarna , straż graniczna, policja dopiero przystępują do walki o podwyżki i pewnie wywalczą dużo więcej niż będzie wynosić waloryzacja emerytur.
Gdybyśmy czekali, to podwyżek nie byłoby w przyszłym roku. To nie mogło być brane pod uwagę jako argument za czekaniem, gdyż po prostu przepadłby nam przyszły rok. Natomiast o tym też rozmawialiśmy podczas negocjacji i jest to ujęte, ale oczywiście co naturalne nie wprost. Jeżeli nastąpi wzrost w innych formacjach w ich modernizacjach, SKAS zawnioskuje o odpowiedni adekwatny wzrost w naszej modernizacji. Mamy to uzgodnione i zapisane w stosowny sposób.
 
Back
Do góry