• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Poprawka zaliczająca pracę w wywiadzie, realizacji i dla inspektorów UKS

Informacja o przyjęciu poprawki

W związku z licznymi pytaniami odnośnie poprawki jaką w dniu 10.05.22 r. przyjęła Komisja Administracji Spraw Wewnętrznych i Obrony Narodowej dot. zaliczenia lat pracy dla wywiadu, realizacji i inspektorów UKS i Inspekcji Celnej po 2,6% do wysługi emerytury mundurowej informujemy, że poprawka pojawiła się już w Sejmie podczas pierwszych prac nad ustawą o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji ... Poprawka została odrzucona przez Sejm podczas pierwotnych prac. Ustawa trafiła do Senatu i tam poprawka ta została zgłoszona ponownie. Senat przyjął tę poprawkę i skierował ustawę do Sejmu. W dniu 10.05.2022 r. ww. Komisje rozpatrując Uchwałę Senatu przyjęły tą poprawkę z przewagą jednego głosu. Zaznaczyć należy, że Pan Min. M.Wąsik jako reprezentant rządu był przeciwko tej poprawce dot. wywiadu UKS i poprawka przeszła 31 ZA do 30 PRZECIW, przy 2 głosach WSTRZYMUJĄCYCH SIĘ. Ten wynik głosowania oznacza, że Komisja rekomenduje Sejmowi przyjęcie tej poprawki.
Związek Zawodowy Celnicy PL nie zgłaszał tej poprawki i informował w Parlamencie, że jest to poprawka, która zawiera słuszny kierunek, jednak pamiętać należy, że sytuacja o podobnym charakterze dotyczy także innych grup w SCS, czyli funkcjonariuszy Administracji Celnej i lat przed 99 rokiem oraz Kol. z UKS, którzy zostali przeniesieni do Służby Celnej w 2003 roku. Zadania o charakterze policyjnym były wykonywane także przez innych obecnych funkcjonariuszy SCS, w okresie wcześniejszej pracy.
Podobnie wszystkie ZZ Służb Mundurowych optowały, aby Parlament zaliczył wszystkim funkcjonariuszom pracę w cywilu po 2,6%, a nie 1,3% tak jak to zaproponował rząd - chodziło o art.15a. Nie znalazło to jednak uznania, wśród głosujących Posłów - jedynie opozycja głosowała za.

Obecnie będzie to głosowane przez cały Sejm.
Jeżeli poprawka zostanie przyjęta i zmiana ta wejdzie w życie Związek podejmie działania na szeroką skalę, aby zaliczyć na analogicznych zasadach wcześniejszą pracę wszystkim funkcjonariuszom, którzy wyrażają taką wolę. Będziemy w dużo lepszej sytuacji prawnej, gdyż otrzymamy bardzo mocny dodatkowy argument. O działaniach tych będziemy informować na bieżąco.
Poprawki w załączeniu. Komisje zawnioskowały o przyjęcie pkt.3, pkt.5, pkt.7 i pkt.8.

Pozdrawiam:
SŁAWOMIR SIWY
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • 2219-uchwała-1.docx
    35,8 KB · Wyświetleń: 583
Ostatnia edycja:
Po wielkich bólach ustaliłem, że komisja rekomendującą Sejmowi przyjęcie poprawek Senatu podzieliła te poprawki na 3 grupy. 2 grupy zarekomendowała do odrzucenia - Sejm był za czyli odrzucił, a 1 żeby przyjąć - tam było to o czym dyskutujemy. Ta grupa poprawek przeszła jednym głosem, widocznie ktoś z PIS się zagapił, wyszedł do toalety, bądź okazał się niekumaty z innego powodu. Zorientowali się jednak, dali cynk na salę i ta poprawka została odrzucona bo zagłosowano wbrew rekomendacji komisji czyli przeciw. Rozbawiło mnie jak chłopaki z opozycji podchodzą do pracy. Odruchowo głosują wszystko przeciw i tak zrobili tym razem choć akurat powinni być "za", stąd wynik 452 za, 0 przeciw. Tak mi to wychodzi, jednak nie mam się za alfę i amebę i być może się mylę.
czyli dalej logika gimbazy - jak stosujesz przepisy na służbie, straszne to i tragiczne, nie zrozumieć prostego systemu legislacyjnego i prostego głosowania 🤦‍♂️
 
Pani Agato. Szczerze gratuluję. Uważam iż ta poprawka jest ze wszechmiar słuszna. Serio.
I ja gratuluję mnie ta poprawka cieszy jeszcze z jednego powodu. Nareszcie "inspektor" vel "radny" z zaprzyjaźnionego forum doczekał się mundurowej emerytury... I może wreszcie przestanie na nas szczuć. Bo mnie osobiście wali co Pani Halinka z US myśli o celnikach, ale może nie myślałaby tak źle, gdyby nie systemowe pisie szczucie przewodniczącego panny S. Teraz się może zamknie. Z resztą znamienne, że na tamtym forum o tej ważnej poprawce do ustawy ani mru mru
Więc szczerze gratuluję

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
I ja gratuluję mnie ta poprawka cieszy jeszcze z jednego powodu. Nareszcie "inspektor" vel "radny" z zaprzyjaźnionego forum doczekał się mundurowej emerytury... I może wreszcie przestanie na nas szczuć. Bo mnie osobiście wali co Pani Halinka z US myśli o celnikach, ale może nie myślałaby tak źle, gdyby nie systemowe pisie szczucie przewodniczącego panny S. Teraz się może zamknie. Z resztą znamienne, że na tamtym forum o tej ważnej poprawce do ustawy ani mru mru
Więc szczerze gratuluję

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
tamte forum jest martwe, Halinki boją się nawet pisać, teraz były ważne dla nich 2 godziny dla rodziny - to im do szczęścia wystarczy.
 
Back
Do góry