• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pismo Szefa KAS do funkcjonariuszy SCS

W związku z pojawiającym się wśród funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej niepokojem związanym ze zmianą przepisów ustawy ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, ...
Czytaj więcej w zał. piśmie
 

Attachments

  • 20200305_komunikat_szef_kas.pdf
    182,3 KB · Wyświetleń: 3 050
Nie maja takiego prawa ( kto odszedł na emeryturę w 2018-2020 ) - lub zawieszenie całkowite emki !!!!
Myślisz fc ucywilnionych z fc którzy w KAS pozostali w mundurze. Ci pierwsi o ile spełniali warunek 5 lat mają emke i nie musieli się zwalniać i emeryturę mają obniżoną. Ci drudzy jeśli otrzymają propozycje cywilną w KAS muszą emke zawiesić. Jeśli natomiast odejdą ze służby na emke to mogą się zatrudnić u kogokolwiek i wtedy emka też może być obniżona. Zależy to od wynagrodzenia w cywilu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
ok. niech to ktoś rozjaśni ? czyli najlepiej na reformie kas wyszli ci którzy porzucili mundur na rzecz sweterka i teraz grają pierwsze skrzypce jako znawcy cła, a reszta ma do wyboru alternatywę - tylko praca w kas, tylko służba, obniżona emerytura + dodatkowa praca & tylko emerytura ?
wszyscy mieliśmy takie możliwości mając 5 lat / wg uznania mf-u / ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
ok. niech to ktoś rozjaśni ? czyli najlepiej na reformie kas wyszli ci którzy porzucili mundur na rzecz sweterka i teraz grają pierwsze skrzypce jako znawcy cła, a reszta ma do wyboru alternatywę - tylko praca w kas, tylko służba, obniżona emerytura + dodatkowa praca & tylko emerytura ?
wszyscy mieliśmy takie możliwości mając 5 lat / wg uznania mf-u / ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
Wielu a być może żaden nie chciał być ucywilniony. Znam takich którzy będąc na mundurowej emce wrócili by do służby gdyby ktoś ich chciał wysłuchać. Właśnie naplułeś w twarz setkom lub nawet tysiącom osób, siłowo ucywilinionych lub zwolnionych z pracy przez nie danie im jakiej kol wiek oferty. Jeśli nosisz ten mundur to właśnie go zhańbiłeś.
 
Ostatnia edycja:
mylisz się kolego, znam osoby które ucywilniły się dobrowolnie, złożyły taką deklarację i poszły do cywila w kas na etapie propozycji. tego dotyczy moje pytanie !
żadnego na siłę ucywilnionego ten scenariusz nie dotyczył, nikogo nie zamierzam hańbić ani obrażać. wiem co to była za "operacja".
czytaj ze zrozumieniem przed wyciąganiem wniosków, napisałem o tych którzy "porzucili mundur" !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Ostatnia edycja:
mylisz się kolego, znam osoby które ucywilniły się dobrowolnie, złożyły taką deklarację i poszły do cywila w kas na etapie propozycji. tego dotyczy moje pytanie !
żadnego na siłę ucywilnionego ten scenariusz nie dotyczył, nikogo nie zamierzam hańbić ani obrażać. wiem co to była za "operacja".
czytaj ze zrozumieniem przed wyciąganiem wniosków, napisałem o tych którzy "porzucili mundur" !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
to w takim razie był ich wybór ty też mogłeś
 
Ucywilnienie było siłowe, wielu to poważnie odczuło na zdrowiu, jednak z perspektywy trzech lat wszyscy ucywilnieni pobierający emki są obecnie w o wiele lepszych nastrojach niż funkcjonariusze. Najgorzej mają natomiast ucywilnieni bez prawa do emki, pomiatani w USach, walczący o powrót do munduru i prawo do uznania ich służby za służbę. Miejsca służby nie wybieraliśmy.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Ucywilnienie było siłowe, wielu to poważnie odczuło na zdrowiu, jednak z perspektywy trzech lat wszyscy ucywilnieni pobierający emki są obecnie w o wiele lepszych nastrojach niż funkcjonariusze. Najgorzej mają natomiast ucywilnieni bez prawa do emki, pomiatani w USach, walczący o powrót do munduru i prawo do uznania ich służby za służbę. Miejsca służby nie wybieraliśmy.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie tak...
@aquirre wybacz szczerość, ale z tej strony Ciebie nie znałam...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Nowa „szefowa” KAS wywodzi się z naszego środowiska i jest bardzo merytoryczna. Dobrze zna naszą problematykę z 2016 r. oraz związaną z wdrożeniem KAS. Coś się jednak stało, że brakuje woli do zakończenia sporów w najprostszy sposób, poprzez powroty do służby zwolnionych i siłowo ucywilnionych funkcjonariuszy. Już nawet dzisiejsza sytuacja pokazuje, że potrzebujemy tych ludzi w służbie, ich siłę i motywacje do działania, a nie pochowanych „szaraków” w skarbowych gabinetach. Ta sytuacja jest nie do zaakceptowania, mija trzeci rok, a w kuluarach , w pokojach dalej rozmawia się o bezprawnych działaniach byłego operatywnego "przywódcy", o dyskryminacji wobec tych, co otrzymali propozycję służby w maju 2017 r, tych co zostali przywracani do służby oraz tych, co z niecierpliwością czekają na powrót do służby . Na co szefowa czeka ? Widać gołym okiem, że ucywilnieni nie mają motywacji i wykonują swoje zadania byle jak byle od siebie. MF na pewno widzi to po swych wybujałych statystykach. Jeżeli tego nie widzą, to nawet ze statystyk nie wyciągną żadnych wniosków.

Dopiero teraz zagląda strach w oczy, gdy funkcjonariusze odchodzą ze służby z uwagi na braki organizacyjne i pozostawienie służby samej sobie przez DIASów, którym cło pęta się koło nóg, bez zrozumienia rangi i szybkości działania. Nowa struktura, zbudowana na bazie wybujałej biurokracji doprowadziła do degrengolady działań, z jakich można teraz chwalić SC. Na nic pozorne zachęty finansowe, szastanie kwotami w fikcyjnych regulacjach , które okażą się złudne tak samo jak pamiętne podwyżki, poprzez stosowanie współczynników krojących je do minimum. w Zatem zachęcam do przemyśleń i podjęcia konstruktywnych prac, zaczynając od gaszenia małych ognisk, które skutecznie spowalniają pozytywne efekty.
Zwróć uwagę, że kobita jest na stanowisku niespełna 3 tygodnie, a początek jej dowodzenia to rozwój poważnego bardzo zawirowania gospodarczego wywołanego epidemią... A Ty już zauważasz brak działań....

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Zwróć uwagę, że kobita jest na stanowisku niespełna 3 tygodnie, a początek jej dowodzenia to rozwój poważnego bardzo zawirowania gospodarczego wywołanego epidemią... A Ty już zauważasz brak działań....

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

reforma w wersji naczelnego kontrolera wykastrowała potencjał służby celnej.
z resztek tego, co jeszcze można było nazwać jajami, że tak obrazowo rzecz ujmę.
sprawę sensu łączenie trzech struktur w jedną pozostawiam poza dyskusją.
na ten temat nie ma sensu się wypowiadać.
tak jak na temat zakupu f35 za sztukę po cenie o 9 mld wyższej.
niż płacą za to sami amerykanie oraz inni nabywcy, np. izrael.
podobno 5 mld to jest haracz dla rządu usa, a 4 mld to korekta inflacyjna.

może tą kwestię "nasz" naczelny kontroler kraju weźmie pod lupę :mad:?

kwestia naszej damy od listów do samej siebie?
- spadaj, maleńka i nie wq....aj .... przestrzeni medialnej.
tego potworka to tylko udusić można.
co widać, słychać i czuć.
 
Back
Do góry