• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Odpowiedź ZUS w sprawie składek od nagrody rocznej

Publikujemy pismo ZUS, które stanowi odpowiedź na nasz wniosek o odstępowanie od zasądzania kosztów sądowych w sprawie składek od nagrody rocznej z 2017 roku pobranej w 2018 roku.
 

Attachments

  • nsmail-6.pdf
    496,1 KB · Wyświetleń: 1 641
  • Przewodniczący Związek Zawodowy Celnicy PL pismo z dnia 21.09.2021 r..pdf
    616,1 KB · Wyświetleń: 1 601
U mojego ziomka koszty zastępstwa procesowego sięgają już nawet 900 zł !!! Czy to jest normalne, że walczyło się o 1200 zł, a ZUS teraz woła takie kwoty ??? Ludzie czy to jest normalne ???
 
Publikujemy pismo ZUS, które stanowi odpowiedź na nasz wniosek o odstępowanie od zasądzania kosztów sądowych w sprawie składek od nagrody rocznej z 2017 roku pobranej w 2018 roku.
Mój ZUS (Rzeszów) własnie pokazał jaka jest intencja i dobra wola zakładu ubezpieczeń w tej kwestii. SO w Rzeszowie umorzył moje postępowanie w sprawie składki od nagrody rocznej oraz zdecydował o nie obciążaniu mnie kosztami zastępstwa procesowego na rzecz ZUS (pomimo ich wniosku) , notabene w większości znanych mi przypadków ZUS o te koszty nie występował (widac ja miałem takiego pecha). Dziś dostałem z SO w Rzeszowie odpis zażalenia ZUS na postanowienie SO w części dotyczącej obciążenia kosztami zastępstwa procesowego. Nadmieniam że żadna rozprawa się nie odbyła a radcy prawni reprezentujący ZUS są ich pracownikami. Mam pytanie do Pana przewodniczącego czy jeszcze pisać coś do SO czy już zdać się na ich wyrok (jestem członkiem ZZ Celnicy.PL) . Można by przytoczyć ich odpowiedź na pismo (prośbę) ZZ o odstąpienie od obciążania tymi kosztami. Widać na moim przykładzie że ZUS nie ma żadnych dobrych intencji ani nie zamierza zostawić rozstrzygnięcia w tej kwestii SO o czym piszą w swojej odpowiedzi. Proszę o ewentualnie o jakieś info na priv.
 
Dzisiaj odebrałem pismo z sądu.
Sąd Okręgowy postaniwił na niejawnym posiedzeniu:
1. Podjąć zawieszone postępowanie
2. Umorzyć postępowanie
3. Nie obciążać mnie kosztami 😀

Odwołując się od decyzji ZUS nie przypuszczałem, że będę się cieszył z zakończenia sprawy innego niż zwrot składek.
 
nie ma się jeszcze co cieszyć bo ZUS prawdopodobnie złoży zażalenie w kwestii nie obciążania kosztami zastępstwa procesowego tak jak to zrobili w moim przypadku. Tak więc to prawdopodobnie jeszcze nie koniec.
 
mimo że radcy prawni są na etatach ZUS i tak mają prawo do żądania uregulowania kosztów zastępstwa procesowego. Miałem już postanowienie SO ale ZUS złożył zażalenie. Pisałem moje stanowisko do SO zobaczymy czy sąd oddali zażalenie czy też zmieni swoje pierwotne postanowienie.
 
W tej sytuacji składka zdrowotna za grudzień powinna zostać zapłacona w grudniu. Może należy napisać taki wniosek do zakładu pracy z żądaniem zapłacenia tej składki w grudniu, chyba jest to możliwe. W przeciwnym razie drugi raz nas oszukają. Pierwszy raz jak zabrali nam składki na ZUS od trzynastki a teraz przy składkach zdrowotnych.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry