• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Odpowiedź ZUS-nagroda roczna 2017

Publikujemy odpowiedź ZUS w sprawie niesłusznie pobranych składek od nagrody rocznej wypłaconej w 2018r.
Niebawem informacja na temat dalszych kroków.
Na ten moment związek rekomendował składanie wniosków do ZUS. Apelujemy, by każdy taki wniosek miał już złożony. Na dniach opublikujemy cd. działań.
 

Attachments

  • ZUS odpowiedź.pdf
    724,2 KB · Wyświetleń: 1 814
  • celnicy84-20-Prezes ZUS.pdf
    204,6 KB · Wyświetleń: 876
Bardzo dobre pismo ZZ Celnicy.pl . Widzimy jak to w naszym piḱnym kraju respektowane są wyroki Sądu . Ważniejsza jest interpretacja , nadinterpretacje albo wydłubane z nosa odpowiedzi niż wyrok w konkretnej sprawie . Patologia .
 
Bardzo dobre pismo ZZ Celnicy.pl . Widzimy jak to w naszym piḱnym kraju respektowane są wyroki Sądu . Ważniejsza jest interpretacja , nadinterpretacje albo wydłubane z nosa odpowiedzi niż wyrok w konkretnej sprawie . Patologia .

Wyrok jak wyrok..

W indywidualnej sprawie...

Ważne jest uzasadnienie, w którym sędzia wyjaśnia zusowi, jak krowie na rowie, co i dlaczego...

I dotyczy to w ogóle naliczania i odprowadzania składek w 2018 za 2017, a ten wykład dotyczy już sytuacji każdego z nas, a nie indywidualnej sprawy...

A zus nam dalej swoje...

Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz?
 
Pisałem już dawno, że w tej sprawie bez sądu nic się nie da zrobić. To jest tylko pismo z ZUS. Ja mam już decyzję i to jest dopiero kuriozum! A że składki były jak najbardziej należne, a że płatnik prawidłowo naliczył i odprowadził składki, a że moje żądanie jest bezzasadne i sprzeczne z obowiązującymi przepisami a w ogóle to nie jestem uprawniony do żądania zwrotu wpłaconych składek (sic!) czyli nie jestem stroną w postępowaniu! Zwróćcie uwagę na to sobie cwanie wymyślili: Dyro nie będzie z nami gadał, bo mu się nie chce a ZUS bo jesteśmy nieuprawnieni. No to do kogo? Na szczęście jeszcze są sądy. Jak dostałem tę odpowiedź z ZUS a potem decyzję to przypomniała mi się osławiona "grusza". Najpierw napisaliśmy do dyra żeby wypłacił nam należne pieniądze. Otrzymaliśmy odpowiedź sugerującą nam wręcz dokształcenie się w umiejętności czytania ze zrozumieniem. No to my do sądu i każdy wie jak to się skończyło. Mam nadzieję, że i w tym przypadku rozstrzygnięcia sądu będą dla nas korzystne. Daleki jestem jednak od potępiania pracowników ZUS piszących te "decyzje". Na palcach jednej ręki jestem w stanie policzyć osoby, które w naszej dawnej IC odmówiłyby napisania decyzji zgodnej z "linią kierownictwa" mimo braku ku temu merytorycznych przesłanek.
 
A może ktoś ma na wzór odwołanie, które było złożone w sprawie szczecieńskiej? Ja właśnie dostałam negatywną odpowiedź z ZUS, stwierdzającą że składki zostały pobrane prawidłowo.
 
Mnie pani z ZUS wprost powiedziała, że dostała takie polecenie i musi mi odmówić zwrotu składek, chociaż prywatnie się ze mną zgadza.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
ZUS skubnął funkcjonariuszy na 10 milionów złotych ręką DIAS , a teraz nie chcą z nami rozmawiać . Poproszę o wzory pozwów do Sądu Przecież Sędziowie już się w tej sprawie wypowiedzieli .
 
Mam odpowiedź DIAS , że nie wystąpi do ZUS jako płatnik składek o ich zwrot , dopóki zus nie stwierdzi faktu nienależnie wpłaconych składek .
Czekamy na takie potwierdzenie, ale naprawdę zus nie respektuje wyroku sądu .
 
Witam wszystkich
Czy jest gdzieś dostępny wzór odwołania/skargi do sądu na decyzję ZUS? Otrzymałem już zawiadomienie o siedmiodniowym terminie do wypowiedzenia się, lada dzień powinna przyjść decyzja
Pozdrawiam K.
 
Back
Do góry