• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Odpowiedź MF od kiedy liczymy 5 lat tzw. zadań policyjnych?

Publikujemy pismo MF zawierające odpowiedź na zapytanie ZZ Celnicy PL w sprawie liczenia okresu 5 lat tzw. zadań policyjnych po nowelizacji.
 

Attachments

  • celnicy71-19-5 lat w kontekście zmian.doc
    79 KB · Wyświetleń: 1 311
  • odpowiedź MF-od kiedy liczyć 5 lat.pdf
    216 KB · Wyświetleń: 3 115
Tak naprawdę wyraźnej odpowiedzi nie ma. Nie pojawia się tam nawet zwrot nieszczęsnych 5 lat.
Tak, zgadza się - pismo zagmatwane tak jak te 5 lat tzw. "Zadań policyjnych". Nie mniej jednak mowa w tym piśmie jest o "zadaniach przewidzianych dla Służby Celnej", w tym tzw. zadaniach policyjnych (mój dopisek). Dla mnie jest oczywiste, że liczyć winno się od 15.09.2009 r. Kto z nas nabywa uprawnienia? Mówi o tym np. art. 12 ust. 3 "ustawy emerytalnej" cyt.: "Funkcjonariusz Służby Celnej lub funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, który w dniu zwolnienia ze służby, przekształcenia albo wygaśnięcia stosunku służbowego osiągnął staż służby 15 lat, w tym co najmniej 5 lat, o których mowa w ust. 2, (....) " - w tym 5 lat policyjnych!!! Jeśli ZER zacznie liczyć staż od 15.09.2019 - wg mnie po noweli musi - to komisje w IAS-ach powinny liczyć staż od 15.09.2009 r. Nad czym tu dyskutować ? Czy w naszym kraju zawsze trzeba gnoić ludzi, wprowadzać w niepewność? Czy naprawdę tego chciał ustawodawca? Nie sądzę. Idą wybory .... "Mądrej głowie dość dwie słowie". Pozdrawiam.
 
Jeśli ktoś od 15.09.1999 do momentu mianowania wykonywał czynności policyjne, będzie miał je doliczone, jeśli siedział w biurze, nie. Dość proste.
proste? no nie bardzo. przekonamy się kiedy fc, któremu dziś brakuje kilka miesięcy do tych 5 lat dostanie info od DIAS. nie sądzę żeby pierwsze odpowiedzi były przed 13 X. A moim zdaniem gdyby dyskutowany przepis był w art.12 a nie w art. 13 to nie mielibyśmy wątpliwości. A pismo MF (jego forma) to klasyka!
 
Jeśli ktoś od 15.09.1999 do momentu mianowania wykonywał czynności policyjne, będzie miał je doliczone, jeśli siedział w biurze, nie. Dość proste.
A jak siedział w biurze do roku 2002 i później zaczął wykonywać zadania policyjne, ma spełnione 5/15, to mu nie zaliczą tych miesięcy z lat 1999-2000? A na podstawie jakiego przepisu, jeśli to jest takie proste?
 
A jak siedział w biurze do roku 2002 i później zaczął wykonywać zadania policyjne, ma spełnione 5/15, to mu nie zaliczą tych miesięcy z lat 1999-2000? A na podstawie jakiego przepisu, jeśli to jest takie proste?
Jeśli siedział w biurze w mundurze, to do wysługi emerytalnej mu doliczą.
Ja mówiłem o sytuacji związanej z doliczeniem okresu siedzenia w biurze w mundurze i zaliczeniu tego kresu do ''zadań policyjnych'', a nie wysługi emerytalnej.
 
Zastanawiałam się kiedy i czy ktokolwiek napisze tutaj Slawkowi proste słowo 'dziękuję' za to wystąpienie do MF i do ZER...
Wszak zarówno ministerstwo jak i diasy mają te rzeczy głęboko w d...
Że nie wspomnę o innych związkach.
Nie dosyć że nikomu to do głowy nie przyszło, to od razu badacze pisma zaczęli się doktoryzować komu się należy, a komu nie. Zupełnie przy tym pomijając przytoczone w piśmie MF przepisy przejściowe uosc oraz zdanie, że nowela emerytalna ureguluje sytuację fc, którzy nie mieli wpływu na datę mianowania do służby, a wykonywali zadania SC (w domyśle również policyjne).
Slawku w swoim imieniu dziękuję.
 
Zastanawiałam się kiedy i czy ktokolwiek napisze tutaj Slawkowi proste słowo 'dziękuję' za to wystąpienie do MF i do ZER...
Wszak zarówno ministerstwo jak i diasy mają te rzeczy głęboko w d...
Że nie wspomnę o innych związkach.
Nie dosyć że nikomu to do głowy nie przyszło, to od razu badacze pisma zaczęli się doktoryzować komu się należy, a komu nie. Zupełnie przy tym pomijając przytoczone w piśmie MF przepisy przejściowe uosc oraz zdanie, że nowela emerytalna ureguluje sytuację fc, którzy nie mieli wpływu na datę mianowania do służby, a wykonywali zadania SC (w domyśle również policyjne).
Slawku w swoim imieniu dziękuję.

Witaj Magdo : )))
Jak zwykle się z Tobą w pełni zgadzam... i podpisuję pod Twoimi podziękowaniami dla Naszego Sławka.
Pozdrawiam
 
Miłe słowo jest miłe

Ale ważniejsze jest wsparcie na codzień

Fajnie że jesteśmy największym zz w kas

Ale to nadal 5000 ludków...

A reszta?

Czynny udział w akcjach i wspieranie inicjatyw i działań Sławka i naszego zz to również regularne płacenie składek i sam akces do zz, dający Sławkowi coraz mocniejszą legitymację do reprezentacji i pozycję negocjacyjną oraz siłę nacisku
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry