• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ODEZWA, W IMIĘ SOLIDARNOŚCI SŁUŻB MUNDUROWYCH

ODEZWA

ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO CELNICY PL


DOT. WSPARCIA I WYRAZÓW UZNANIA

DLA KOLEŻANEK I KOLEGÓW ZE STRAŻY GRANICZNEJ I POLICJI,

A TAKŻE DLA ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO​



Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL, solidaryzuje się z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji oraz z żołnierzami Wojska Polskiego, którzy zostali skierowani do ochrony tzw. zielonej granicy – wschodniej granicy RP, stanowiącej jednocześnie zewnętrzną granicę UE. W szczególności funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy tak jak ślubowali, stale strzegą nienaruszalności tej granicy, nawet z narażeniem życia.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, Policji i Straży Granicznej pełnią służbę ramię w ramię, nie tylko na przejściach granicznych, ale także często we wspólnych patrolach wewnątrz kraju, na misjach zagranicznych oraz wspólnie rozpracowują zorganizowane grupy przestępcze. Służby mundurowe stale współpracują i uzupełniają się.

Funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych dobrze wiedzą co to znaczy służba.

Wiemy i rozumiemy co ślubowaliśmy! Mamy obowiązek dbania o interes Rzeczypospolitej Polskiej i służyć Obywatelom RP, dbać o bezpieczeństwo Rodaków.

Niektórzy nasi Obywatele niestety tego nie rozumieją, albo nie chcą rozumieć.

Mamy obowiązek także strzec dobrego imienia służby oraz godności i honoru funkcjonariuszy.

Solidaryzujemy się z Wami i wspieramy w ww. działaniach służbowych.



Z MUNDUROWYM POZDROWIENIEM!



W imieniu Zarządu Głównego

ZZ CELNICY PL

Przewodniczący

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • ODEZWA POPARCIE SG i POLICJI.jpg
    ODEZWA POPARCIE SG i POLICJI.jpg
    284,6 KB · Wyświetleń: 314
  • Odezwa ZZ CELNICY PL wsparcie dla SG, Policji i WP.pdf
    468,4 KB · Wyświetleń: 267
@Fori Ponieważ nie masz żadnych argumentów i już nic nie wnosisz do dyskusji i kolejny post z rzędu jedynie obrażasz swoich adwersarzy powinieneś ochłonąć (drugi post w temacie "uchodźcy na granicy" na forum IAS Białystok). Zlecam odpoczynek na trzy tygodnie.
 
Przejrzałem kilka grup służb mundurowych i emerytów SM, na które wrzuciłem wczoraj ODEZWĘ. Komentarzy nie przeglądałem, a tylko emotikony. Same lajki, tylko łapki w górę. (y)(y)(y)
U nas też bdb odebrana przez ogół, ale wyjątki u nas jednak pojawiły się. Wprawdzie nieliczne, ale jednak. W innych formacjach i wśród emerytów innych formacji nie zauważyłem ani jednej, na tych grupach, gdzie to zamieściłem.
Bez urazy, ale naprawdę dziwię się, że są funkcjonariusze nasi, którzy nie zrozumieli odezwy.
No nie zrozumieli. I co z tym zrobimy ?!
 
Nie dotarło jeszcze, że to celowe działanie Łukaszenki. Jeżeli nie to szkoda ciebie człowieku.
Mnie nie żaluj, mam co jeść i pić. W domu ciepło. Trzykrotnie zatrzymałem nielegalnych migrantów. Dwóch jechało w chł odni z towarem. Jak myślisz dostali coś ciepłego do picia od funkcjonariuszy SG czy ode mnie? Popatrzyłeś im w oczy?
Mnie nie żałuj obrońco, nie wiem czego kogo.
 
@arvo Zachowałeś się jak powinien zachować się każdy funkcjonariusz w takiej sytuacji. W tym aspekcie byłeś ok.
Ale wciąż atakujesz funkcjonariuszy innych służb.
Czy obejrzałeś filmik wyżej?
Przecież widzisz, że ci ludzie, nie są głodni, mają wsparcie służb białoruskich, wymieniają tam mężczyzn. Na marginesie, to mowa jest o tym od początku.
Przecież widzisz czarno na białym na filmie, że to jest rozgrywka wyreżyserowana przez Łukaszenkę.
Nosisz orła na czapce i ślubowałeś wiernie służyć RP. Odpowiedz, dlaczego wbrew dowodom wierzysz wciąż propagandzie obcego państwa i pomagasz mu uderzając wciąż w funkcjonariuszy innych służb RP?
 
@arvo Zachowałeś się jak powinien zachować się każdy funkcjonariusz w takiej sytuacji. W tym aspekcie byłeś ok.
Ale wciąż atakujesz funkcjonariuszy innych służb.
Czy obejrzałeś filmik wyżej?
Przecież widzisz, że ci ludzie, nie są głodni, mają wsparcie służb białoruskich, wymieniają tam mężczyzn. Na marginesie, to mowa jest o tym od początku.
Przecież widzisz czarno na białym na filmie, że to jest rozgrywka wyreżyserowana przez Łukaszenkę.
Nosisz orła na czapce i ślubowałeś wiernie służyć RP. Odpowiedz, dlaczego wbrew dowodom wierzysz wciąż propagandzie obcego państwa i pomagasz mu uderzając wciąż w funkcjonariuszy innych służb RP?
Ja nikogo nie atakuje, wyrażam swoje zdanie na ten temat. Atakowany to chyba jestem ja. Możliwe, że jest to związane z wpływem kinomatografii na poglądy i reakcje widza. Każdy ma prawo do własnego zdania. Szkoda tylko, że za tym zdaniem idą nieodwracalne w skutkach uczynki. To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie.
Życzę wszystkim zdrowia i pomyślności.
 
@arvo Nie odpowiedziałeś na pytanie.
Każdy może mieć i wyrażać swoje zdanie.
Warto jednak też mieć refleksję - komu służy moje zdanie i czy jest oparte na faktach?
Twoje zdanie jest takie samo jak zdanie Łukaszenki, uderzające w polskich funkcjonariuszy, jako pozbawionych ludzkich odruchów, gdyż nie chcą nakarmić głodnych. Wyraźnie to sugerujesz.
A to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo migranci tam nie głodują, gdyż służby białoruskie dostarczają im pożywienie, o czym zresztą jest mowa od samego początku.
Chcę tylko Tobie uświadomić, nie pozbawiając Ciebie prawa do pozostania przy swoim zdaniu, choć mnie zdumiewa, że to samo co Ty myślisz i wyrażasz na temat polskich funkcjonariuszy, mówią o Nich w TV BELARUS i to powinno dać Tobie do myślenia, jako polskiemu funkcjonariuszowi.
 
Ja nikogo nie atakuje, wyrażam swoje zdanie na ten temat. Atakowany to chyba jestem ja. Możliwe, że jest to związane z wpływem kinomatografii na poglądy i reakcje widza. Każdy ma prawo do własnego zdania. Szkoda tylko, że za tym zdaniem idą nieodwracalne w skutkach uczynki. To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie.
Życzę wszystkim zdrowia i pomyślności.
zastanawiałem się nad tą kwestią. Czy wiesz może kto konkretnie ma w swoich uprawnieniach możliwość wydania zgody na przekroczenie granicy w niedozwolonym miejscu?
 
@arvo Nie odpowiedziałeś na pytanie.
Każdy może mieć i wyrażać swoje zdanie.
Warto jednak też mieć refleksję - komu służy moje zdanie i czy jest oparte na faktach?
Twoje zdanie jest takie samo jak zdanie Łukaszenki, uderzające w polskich funkcjonariuszy, jako pozbawionych ludzkich odruchów, gdyż nie chcą nakarmić głodnych. Wyraźnie to sugerujesz.
A to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo migranci tam nie głodują, gdyż służby białoruskie dostarczają im pożywienie, o czym zresztą jest mowa od samego początku.
Chcę tylko Tobie uświadomić, nie pozbawiając Ciebie prawa do pozostania przy swoim zdaniu, choć mnie zdumiewa, że to samo co Ty myślisz i wyrażasz na temat polskich funkcjonariuszy, mówią o Nich w TV BELARUS i to powinno dać Tobie do myślenia, jako polskiemu funkcjonariuszowi.
Czyli co ja myślę na temat polskich funkcjonariuszy? Łukaszenko bierze pieniądze za przemyt ludzi to migrantów gonimy. Co innego jeżeli pieniądze za przemyt bierze mafioso. Wtedy mamy dobrego emigranta. Emigrant ten sam tylko biedak nie wiedział komu ma zapłacić. Trzeba im to wyjaśnić wtedy zawrócą do domu, zapłacą innym i przyjdą omijając Białoruś. Przegonimy ich wtedy bo to nieroby, terroryści i muzułmanie. Istnieje też możliwość, że Łukaszenko przyzna im obywatelstwo i przyjmiemy ich jak przyjeliśmy tysiące innych białorusinów. Przecież oni wszyscy są uciskani i nie wśród nich V kolumny.
Głodnego nakarm, spragnionego napój.
A jak ktoś pisze o
przejściu pieszo z dowolnego kraju bliskiego wschodu lub azji bez opłacenia się przemytnikom to gratuluję mu gigantycznego zasobu głupoty.
 
Czyli co ja myślę na temat polskich funkcjonariuszy? Łukaszenko bierze pieniądze za przemyt ludzi to migrantów gonimy. Co innego jeżeli pieniądze za przemyt bierze mafioso. Wtedy mamy dobrego emigranta. Emigrant ten sam tylko biedak nie wiedział komu ma zapłacić. Trzeba im to wyjaśnić wtedy zawrócą do domu, zapłacą innym i przyjdą omijając Białoruś. Przegonimy ich wtedy bo to nieroby, terroryści i muzułmanie. Istnieje też możliwość, że Łukaszenko przyzna im obywatelstwo i przyjmiemy ich jak przyjeliśmy tysiące innych białorusinów. Przecież oni wszyscy są uciskani i nie wśród nich V kolumny.
Głodnego nakarm, spragnionego napój.
A jak ktoś pisze o
przejściu pieszo z dowolnego kraju bliskiego wschodu lub azji bez opłacenia się przemytnikom to gratuluję mu gigantycznego zasobu głupoty.
Myślę, że Twoje poglądy są naiwne i dziecinne ponieważ nie bierzesz pod uwagę realiów. Oczywiście każdy ma prawo być dziecinny i naiwny.
 
Myślę, że Twoje poglądy są naiwne i dziecinne ponieważ nie bierzesz pod uwagę realiów. Oczywiście każdy ma prawo być dziecinny i naiwny.
A jakie to realia? film, obejrzyj wizytę naszego premiera w gospodarstwie rolnym. Piękny park maszynowy na całe 3 godziny. Jeżeli dla Ciebie naiwnością jest pomoc to ja mogę być naiwny i dziecinny. Jednak wyrażając swoje zdanie nie obrażam i staram się nikogo nie ośmieszać. Mam takie dziecięce nawyki szanowni obrońcy granic.
 
A jakie to realia? film, obejrzyj wizytę naszego premiera w gospodarstwie rolnym. Piękny park maszynowy na całe 3 godziny. Jeżeli dla Ciebie naiwnością jest pomoc to ja mogę być naiwny i dziecinny. Jednak wyrażając swoje zdanie nie obrażam i staram się nikogo nie ośmieszać. Mam takie dziecięce nawyki szanowni obrońcy granic.
SG działa zgodnie z obowiązującym prawem.
Człowieku! Jakie dokarmianie uchodźców i jaka pomoc?????? To nie szeng-en że mogę sobie iść dzisiaj i przeskoczyć Piotrówkę w dowolnym miejscu i już jestem w Czechach. To zewnętrzna granica Polski a zarazem Unii, tutaj obowiązują umowy międzynarodowe, przekraczanie granicy "zielonej granicy" jest niedozwolone w obie strony, przejście do uchodźców jest NIELEGALNYM PRZEKROCZENIEM GRANICY (możliwe w przypadku wyrażenia zgody przez obie strony), a uchodźcy są po Białoruskiej stronie. Granicę z Białorusią można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach a SG ma tego właśnie pilnować. Włazicie i próbujecie przekraczać granicę w niedozwolonym miejscu, utrudniacie prace fankom SG, łamiecie w ten sposób prawo i jeszcze obrażacie funkcjonariuszy. Powinniście im dziękować że was tam nie wpuścili, bo Białorusin może was zastrzelić i co wtedy?????????????????????????? Też funkcjonariusz SG będzie niedobry?????






ps. posłali pomoc dla uchodźców na legalne przejście to Łukaszenko do dziś nie wpuścił konwoju.
 
Ostatnia edycja:
Z czystej ciekawości zapytam - czy pan poseł Sterczewski tak samo chętnie z pomocą humanitarną będzie biegał na granicy z Koreą Północną gdzie zapewne ludzi oczekujących pomocy humanitarnej są dziesiątki tysięcy.
ps. konieczności pomocy nie neguję.
 
Back
Do góry