• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ODEZWA, W IMIĘ SOLIDARNOŚCI SŁUŻB MUNDUROWYCH

ODEZWA

ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO CELNICY PL


DOT. WSPARCIA I WYRAZÓW UZNANIA

DLA KOLEŻANEK I KOLEGÓW ZE STRAŻY GRANICZNEJ I POLICJI,

A TAKŻE DLA ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO​



Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL, solidaryzuje się z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji oraz z żołnierzami Wojska Polskiego, którzy zostali skierowani do ochrony tzw. zielonej granicy – wschodniej granicy RP, stanowiącej jednocześnie zewnętrzną granicę UE. W szczególności funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy tak jak ślubowali, stale strzegą nienaruszalności tej granicy, nawet z narażeniem życia.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, Policji i Straży Granicznej pełnią służbę ramię w ramię, nie tylko na przejściach granicznych, ale także często we wspólnych patrolach wewnątrz kraju, na misjach zagranicznych oraz wspólnie rozpracowują zorganizowane grupy przestępcze. Służby mundurowe stale współpracują i uzupełniają się.

Funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych dobrze wiedzą co to znaczy służba.

Wiemy i rozumiemy co ślubowaliśmy! Mamy obowiązek dbania o interes Rzeczypospolitej Polskiej i służyć Obywatelom RP, dbać o bezpieczeństwo Rodaków.

Niektórzy nasi Obywatele niestety tego nie rozumieją, albo nie chcą rozumieć.

Mamy obowiązek także strzec dobrego imienia służby oraz godności i honoru funkcjonariuszy.

Solidaryzujemy się z Wami i wspieramy w ww. działaniach służbowych.



Z MUNDUROWYM POZDROWIENIEM!



W imieniu Zarządu Głównego

ZZ CELNICY PL

Przewodniczący

Sławomir Siwy
 

Attachments

  • ODEZWA POPARCIE SG i POLICJI.jpg
    ODEZWA POPARCIE SG i POLICJI.jpg
    284,6 KB · Wyświetleń: 314
  • Odezwa ZZ CELNICY PL wsparcie dla SG, Policji i WP.pdf
    468,4 KB · Wyświetleń: 267
Wy tak serio?
1. Urzędujący poseł RP podejmuje próbę nielegalnego przekroczenia granicy. Po udanej próbie byłby całkowicie pod jurysdykcją Białorusi i Jego powrót na stronę polską mógłby trwać baaardzo długo. Tam nie działa jego immunitet. Afera murowana.

2. Na terytorium RP próbuje nielegalnie wtargnąć grupa osób, która legalnie wjechała na Białoruś. Czy jest różnica 30, 100, 1000 czy 10.000 osób?

3. Granica państwa rozdziela dwa obszary polityczne. Jej przekraczanie i przewóz towarów jest dopuszczalny WYŁĄCZNIE przez wyznaczone w umowach międzynarodowych miejsca .

4. Polska powołała dwie służby do ochrony granicy: SG, która zapewnia legalność przekraczania granicy przez osoby i SC (SCS), która zapewnia legalność przewozu towarów.

Funkcjonariusze, którzy wykonują obowiązki zgodnie z prawem są wyzywani i lżeni. I wśród celników są osoby, które te obelgi uznają za uprawnione?

Funkcjonariusz ma wykonywać prawo ustanowione przez organ ustawodawczy. Jego osobiste poglądy ani ocena owych przepisów nie mogą wpływać bezpośrednio na sposób wykonywania prawa.

Zarówno posłowie jak i inne osoby mogą wyjechać legalnie przez przejście graniczne i od strony białoruskiej udzielić pomocy imigrantom. Z jakichś powodów tego nie robią.

Chyba nie macie też wątpliwości, że o czynnościach tam wykonywanych decyduje "góra".

Po co tysiące celników i funkcjonariuszy SG w świątek, piątek, w upale i mrozie, w nocy chroni tej granicy, skoro każdy może sobie ją byle gdzie przejść i cokolwiek przenieść? Nieraz wykonywaliśmy przepisy, z którymi się nie zgadzaliśmy, byliśmy wobec nich krytyczni, ale musieliśmy je wykonać jak długo obowiązywały. Inną sprawą jest podejmowanie różnych inicjatyw, by złe prawo zostało zmienione.

Dziwny ten Naród. Najpierw szydzi z Policjanta, pluje na Niego, a gdy potrzebuje ratunku to woła Go na pomoc.
 
Przejrzałem kilka grup służb mundurowych i emerytów SM, na które wrzuciłem wczoraj ODEZWĘ. Komentarzy nie przeglądałem, a tylko emotikony. Same lajki, tylko łapki w górę. (y)(y)(y)
U nas też bdb odebrana przez ogół, ale wyjątki u nas jednak pojawiły się. Wprawdzie nieliczne, ale jednak. W innych formacjach i wśród emerytów innych formacji nie zauważyłem ani jednej, na tych grupach, gdzie to zamieściłem.
Bez urazy, ale naprawdę dziwię się, że są funkcjonariusze nasi, którzy nie zrozumieli odezwy.
 
Również wyrażam szacunek i wsparcie dla kolegów i koleżanek z SG.

Ps. Poseł który biegał z tobołkiem próbując przekroczyć granicę podjął próbę narażenia naszego kraju na bardzo poważny konflikt, ponieważ gdyby mu się to udało, to w ustach Łukaszenki pojawiłby się atak Polski na Białoruś.
Granica państwa rozdziela dwa obszary. Jej przekraczanie i przewóz towarów jest dopuszczalny WYŁĄCZNIE przez wyznaczone w umowach międzynarodowych miejsca, szkoda że tego posła nie skuli i zamknęli za nielegalną próbę przekroczenia granicy.
Czy immunitet poselski chroni od wszystkiego????? Następnym razem dźgnie kogoś nożem i będzie zasłaniał się immunitetem ?????? :mad::mad::mad:
 
Ostatnia edycja:
ODEZWA

ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO CELNICY PL


DOT. WSPARCIA I WYRAZÓW UZNANIA

DLA KOLEŻANEK I KOLEGÓW ZE STRAŻY GRANICZNEJ I POLICJI,

A TAKŻE DLA ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO​



Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL, solidaryzuje się z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji oraz z żołnierzami Wojska Polskiego, którzy zostali skierowani do ochrony tzw. zielonej granicy – wschodniej granicy RP, stanowiącej jednocześnie zewnętrzną granicę UE. W szczególności funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy tak jak ślubowali, stale strzegą nienaruszalności tej granicy, nawet z narażeniem życia.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, Policji i Straży Granicznej pełnią służbę ramię w ramię, nie tylko na przejściach granicznych, ale także często we wspólnych patrolach wewnątrz kraju, na misjach zagranicznych oraz wspólnie rozpracowują zorganizowane grupy przestępcze. Służby mundurowe stale współpracują i uzupełniają się.

Funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych dobrze wiedzą co to znaczy służba.

Wiemy i rozumiemy co ślubowaliśmy! Mamy obowiązek dbania o interes Rzeczypospolitej Polskiej i służyć Obywatelom RP, dbać o bezpieczeństwo Rodaków.

Niektórzy nasi Obywatele niestety tego nie rozumieją, albo nie chcą rozumieć.

Mamy obowiązek także strzec dobrego imienia służby oraz godności i honoru funkcjonariuszy.

Solidaryzujemy się z Wami i wspieramy w ww. działaniach służbowych.



Z MUNDUROWYM POZDROWIENIEM!



W imieniu Zarządu Głównego

ZZ CELNICY PL

Przewodniczący

Sławomir Siwy
Brawo Sławku!

Odezwa o czasie i właściwej treści. Wszystkie służby i cała administracja państwowa powinny - co oczywiste - działać zgodnie z prawem. Wyrażone wsparcie jest w tej sytuacji bardzo ważne, bo szydzenie i lżenie SG z wielu stron jest przerażające.
Nie potrafię pojąć tych komentujących, którzy dają dowód swojej ignorancji oraz jak szanują prawo. Skoro namawiają fc SG do jego łamania strach pomyśleć jak wykonują swoje obowiązki fc SC-S. To nie jest nawet hańba, to przerażający obraz utraty szacunku dla munduru i prawa.
Daleki jestem od nazwania fc SG oraz Policji, WP bohaterami i obdzielanie ich premiami specjalnymi - po prostu wykonują swoje obowiązki i nic więcej, i zapewne tak chcieliby być traktowani. Jednak wobec tej fali nienawiści oraz namawiania do łamania prawa, ich nieugięta i godna postawa jest warta wszelkich nagród.

Cześć i chwała bohaterom!
 
Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego , że jest to zorganizowana przez Łukaszenkę akcja służąca destabilizacji i wprowadzeniu chaosu .

W ramach akcji "ŚLUZA" wykorzystuje się służby specjalne (rosyjskie i białoruskie) celem przemytu ludzi . Dla nich jest to intratny biznes .
Nie mam pretensji , że mogą niektórzy mieć inne podejście do tej sprawy , ale nie oceniajcie Służb na miejscu, ponieważ oni wykonują rozkazy i operacyjnie posiadają informacje , które nie mogą być rozpowszechniane .

Trzeba pamiętać , że od wschodu mamy potężnego wroga , który będzie co raz próbował (...). Najlepszym przykładem jest Ukraina . Nie zapomnijcie o tym osądzając tych co na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo .

Dzisiaj będą emigranci w różnych zakątkach lasów od strony zielonej granicy , jutro tzw. "zielone ludziki" z uzbrojeniem kupionym na targu typu zaawansowana technologia przeciwlotnicza .​
 
Ostatnia edycja:
Z przykrością czytam te HANIEBNE wpisy co niektórych forumowiczów. Sami się ośmieszją. Emerytury Policyjne a mentalność urzędasów. My osobiście jest WSTYD za te wpisy. WSTYD. Dlatego nieustannie powtarzam że każdy celnik musi mieć roczną praktykę na Wschodzie. Po takiej praktyce nie pisaliby głupot na forum i nie przynosiliby WSTYDU NASZEJ FORMACJI. BO TO WSTYD I HAŃBA POTĘPIAJĄC CZY TO KOLEGÓW ZE STRAŻY GRANICZNEJ CZY Z POLICJI CZY WOJSKA. WSTYD WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD. Bujajcie się moi krytycy mam to gdzieś ale jeżeli ktoś ww funkcjonariuszy i żołnierzy obrazi to dla mnie nie istniejecie. A politycy ? Są kumaci i są debile. Ja już wiem którzy są propaństwowcami a którzy są debilami. Jeden bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Właściwie to trzech. Jednak jest nadzieja.. Ogólnie odnoszę wrażenie że tak w sumie wszyscy polityczni przywódcy polityczni popierają działania. A wysoki pojedyńczych pajaców chcących zaistnieć w swoim niebycie są torpedowane. Kto wie może się zjednoczomy ??? Tego sobie i nam wszystkim życzę. Falcon.
Nie interesują mn ie politycy, nie interesuje parodia płotu, który runął po paru godzinach. SG niech sobie stoi ile czasu chce. Ale jeżeli można przywieźć z Afganistanu kilkaset osób to można nakarmić 30.
 
Jestem zawiedziony tą odezwą. Jak można popierać ludzi, którzy w oczywisty sposób i nie budzący żadnych wątpliwości zachowują się okropnie. Nikt mi nie powie, że podanie wody, jedzenia, lekarstw i koca ludziom, którzy od 2 tygodni koczują na granicy jest złamaniem jakiś przepisów! A nawet jak by tak było, to co jest ważniejsze? Przepisy czy ludzkie życie? Nie czynienie tego jest formą niepotrzebnego bestialstwa. Tu nie chodzi o "brudną politykę". Tu chodzi o zwykły ludzki odruch. W latach 80, cała Europa pomagała Polakom wyjeżdżającym z Polski, a my robimy problem z powodu 30 imigrantów? Ale widzę ,że propaganda q...wizji robi swoje.
Zmień leki albo lekarza.
 
Nie interesują mn ie politycy, nie interesuje parodia płotu, który runął po paru godzinach. SG niech sobie stoi ile czasu chce. Ale jeżeli można przywieźć z Afganistanu kilkaset osób to można nakarmić 30.
 
Back
Do góry