• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowy organ skarbówki. Ministerstwo Finansów ujawnia plany

Jeżeli MF ma w planach wyodrębnienie SCS ze struktur KAS, utworzenie Komendy Głównej SCS oraz wprowadzenie ustawy o SCS to byłoby to z korzyścią dla samego KAS i przede wszystkim działanie w interesie publicznym, co szeroko zostało uzasadnione w procesie obywatelskim, który niedawno prowadził ZZ Celnicy PL.
Skończyłyby się także wtedy absurdalna zawiść i podziały oraz animozje kreowane przez niektórych tzw. partnerów społecznych działających w KAS.
Oby tak było i jeżeli MF idzie w tym kierunku, to tylko należy przyklasnąć.
ZZ Celnicy PL będzie reprezentował wtedy swoich członków w obu organach.
Jeżeli jednak MF ma inne plany i jest to innego rodzaju podział KAS planowany, to taki temat powinien zostać szeroko skonsultowany, gdyż w mojej ocenie może nie być działaniem korzystnym dla skutecznego zwalczania zorganizowanej przestępczości i lepszej obsługi uczciwych podatników.
Osobiście uważam, że struktura taka jak SCS, która ma w swoim zakresie wszystkie podatki i cło jest dobrym rozwiązaniem i SCS trzeba wzmacniać w tym właśnie kierunku, dać samodzielność, w pełni wyodrębnić ustawowo, skoordynować i ujednolicić zadania i działania poprzez wprowadzenia KG.
Po prostu organ na wzór Guardia di Finanza, oczywiście z odmiennościami charakterystycznymi dla naszej sytuacji geopolitycznej i pozycji geograficznej.
Mam jednak obawy czy MF przyświecają takie same cele jak nam.
Pozdrawiam
Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 
Ostatnia edycja:
Cyt. frag "Jeżeli jednak MF ma inne plany i jest to innego rodzaju podział KAS planowany, to taki temat powinien zostać szeroko skonsultowany, gdyż w mojej ocenie może nie być działaniem korzystnym dla skutecznego zwalczania zorganizowanej przestępczości i lepszej obsługi uczciwych podatników."

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie miałem i nie pokładał bym nadziei na transparentność i jakiekolwiek uczciwe konsultacje MF ze stroną związkową.
To kolejna próba quazi-reformy w oparciu o zgniłe fundamenty- struktury kadrowe , których celem jest tylko i wyłącznie wieczne trwanie na wysokich stanowiskach, żerujac na coraz ciężej pracujących podatnikach a w gruncie rzeczy nie mających żadnego pomysły na uzdrowienie KAS. Pisałem i krytykowałem wcześniej bo znając przebiegłość i podłość prawdziwych inicjatorów owych pseudo- zmian , którzy wiedząc, że upływ czasu jest nieuchronny chcą zapewnić swoim protegowanym kolejne sute stanowiska .Mydlą oczy jakimiś sankcjami wobec Rosji ,z którą zachodnie kraje już się dogadują itd.robiac interesy.
Ale nie jestem aż takim pesymistą bo znając to , że natura upomina się o swoje mam niekiedy nadzieję , że odchodząca sfora bestii w białych kołnierzykach, różnej maści władców i decydentów pozostawi i przekażę mniejszą liczbę złych cech swoim potomnym, którzy bez wątpienia już przymierzają się do owych stanowisk.
Sławek, niestety Ty niezmiennie wierzysz w dobro , rozpoczynasz nowy etap działalności ale wiedz jedno , że tam gdzie zacząłeś swoja pracę jest jeszcze bardziej zepsute środowisko.Tam dopiero jest walka o byt.
Budując dom, trzeba przyjrzeć się cegłom, a budując na starym fundamencie trzeba stare cegły odrzucić( to z autopsji).
 
Ostatnia edycja:
Od czasu tego artykułu pojawiło się kilka publikacji prasowych, w których MF stwierdza, że podziału KAS i wydzielania służb nie będzie. Czeka nas spłaszczenie struktury, wymiana kierownictwa na niższych szczeblach. Będziemy się skupiać na uszczelnianiu granicy, akcyzy i Vatu. Na Guardie di Finanze nie ma szans, bo to twór, który wynika z zupełnie innego modelu, filozofii i teorii państwa. Guardia di Finanza to formacja wchodząca w skład włoskiej armii, podlegająca strukturalnie pod MON, ale oddelegowana do wspierania Służby Cywilnej, w tym wypadku MF. Włosi mają kilka takich tworów. Ostatnio powstała u Nich Guardia di Alimentarri, która ma wspomagać sanepid w kontroli żywności.
 
Od czasu tego artykułu pojawiło się kilka publikacji prasowych, w których MF stwierdza, że podziału KAS i wydzielania służb nie będzie. Czeka nas spłaszczenie struktury, wymiana kierownictwa na niższych szczeblach. Będziemy się skupiać na uszczelnianiu granicy, akcyzy i Vatu. Na Guardie di Finanze nie ma szans, bo to twór, który wynika z zupełnie innego modelu, filozofii i teorii państwa. Guardia di Finanza to formacja wchodząca w skład włoskiej armii, podlegająca strukturalnie pod MON, ale oddelegowana do wspierania Służby Cywilnej, w tym wypadku MF. Włosi mają kilka takich tworów. Ostatnio powstała u Nich Guardia di Alimentarri, która ma wspomagać sanepid w kontroli żywności.
Dokładnie to właśnie robi MF, rzuca temat i czeka ale w gruncie rzeczy utrwala władctwo kolejnych " Cosca" w swoich strukturach co w największym wynaturzeniu wyszło w KAS.

Pytanie do Ciebie jako przedstawiciela UKS/US , czy dawniej było lub jest i obecnie w strukturze US samodzielne lub już nie stanowisko ds.zwolnień podatkowych podmiotów z danego terenu.
Przyznam się szczerze , że bardzo mnie to ciekawi...Bo to musi być bardzo intratne stanowisko.
Jak to się w neomowie US może teraz nazywać .
 
Dokładnie to właśnie robi MF, rzuca temat i czeka ale w gruncie rzeczy utrwala władctwo kolejnych " Cosca" w swoich strukturach co w największym wynaturzeniu wyszło w KAS.

Pytanie do Ciebie jako przedstawiciela UKS/US , czy dawniej było lub jest i obecnie w strukturze US samodzielne lub już nie stanowisko ds.zwolnień podatkowych podmiotów z danego terenu.
Przyznam się szczerze , że bardzo mnie to ciekawi...Bo to musi być bardzo intratne stanowisko.
Jak to się w neomowie US może teraz nazywać .
Szczerze mówiąc to nie wiem. Przed KAS pracowałem w UKS i szczerze mówiąc, to mieliśmy z US w zasadzie tyle wspólnego, co i Wy. Podobna była jedynie nazwa. Podlegaliśmy pod inne departamenty w MF i mieliśmy inne zadania. Różnica między US a UKS była taka jak między nieboszczką RiC a UC.
Musisz zapytać kogoś z US.
Szczerze mówiąc, chociaż od 2017 roku robimy pod jedną firmą KAS, to niewiele wiem o pracy ludzi z US. Podobnie jak i nie wiele wiem o pracy celników z odpraw.
To chyba tylko kolejny dowód tego, że KAS to fikcja.
 
O ile mnie pamięć nie myli to tak naprawdę chodziło o jakąś instytucję która wewnątrz KAS miała się zajmować szeroko pojętą tematyka sankcji gospodarczych a nie wydzielenie jakiejś służby wewnątrz KAS. Czyli wyciągamy działy analizy ryzyka dorzucamy tam część cwaniaków z departamentu ceł (tych którzy tworzą kretyńskie zalecenia przy odprawach które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z uszczelnianiem systemu sankcji a służą tylko i wyłącznie pozorowaniu działań) dajemy im status podobny do BIW i trach! mamy np. Biuro(Urząd, Agencja, Izba) ds. Ochrony Interesów Gospodarczych albo Biuro(Urząd, Agencja, Izba) ds. Ochrony Wymiany Handlowej- może zostanę tam szefem, potrafię nawet na poczekaniu wymyśleć ich nazwy!
 
O ile mnie pamięć nie myli to tak naprawdę chodziło o jakąś instytucję która wewnątrz KAS miała się zajmować szeroko pojętą tematyka sankcji gospodarczych a nie wydzielenie jakiejś służby wewnątrz KAS. Czyli wyciągamy działy analizy ryzyka dorzucamy tam część cwaniaków z departamentu ceł (tych którzy tworzą kretyńskie zalecenia przy odprawach które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z uszczelnianiem systemu sankcji a służą tylko i wyłącznie pozorowaniu działań) dajemy im status podobny do BIW i trach! mamy np. Biuro(Urząd, Agencja, Izba) ds. Ochrony Interesów Gospodarczych albo Biuro(Urząd, Agencja, Izba) ds. Ochrony Wymiany Handlowej- może zostanę tam szefem, potrafię nawet na poczekaniu wymyśleć ich nazwy!
Widzę, że pojmujesz co pozoruje od lat MF.
Bicie piany to pikuś bo to nie przynosi realnych apanaży i korzyści wąskiej grupie tuczących się od lat kacyków. Popatrzcie na stanowiska Attache . Kazachstan, Ukraina, Mołdawia , UE, przecież to upychanie swojaków, dawno skompromitowanych ale dalej czekającch na kolejne rozdanie kart.
Czyż nie oni m.in mieliby zostać Komendantami Wojewódzkimi S-CS lub Głównym i -zastępcami. ? Bo kto jak nie zasłużeni i doświadczeni w walce z ...no właśnie czym.

A co do pomniejszych stanowisk w strukturach podległych MF to wcale nie muszą
oznaczać niżsżych apanaży. Koryto co prawda węższe ale pomysłowość reformatorów nie zna granic.
 
Tworzy się działy i wydziały aby chamy nie wiedziały gdzie się pieniądze podziały..

Ja bym użył kultowego już sformułowania "piniądze" 🙂. Mój Boże, jak to pasuje do naszych elit, nawet z tytułami profesorskim ....

Podobno dopiero w trzecim pokoleniu wykształcają się odpowiednio kubki smakowe czy powonienie ...

Wcześniej to zwykle głąby. Tzw. plebs w ich rozumieniu ma więcej poczucia rozsądku i przyzwoitości.
 
Ja bym użył kultowego już sformułowania "piniądze" 🙂. Mój Boże, jak to pasuje do naszych elit, nawet z tytułami profesorskim ....

Podobno dopiero w trzecim pokoleniu wykształcają się odpowiednio kubki smakowe czy powonienie ...

Wcześniej to zwykle głąby. Tzw. plebs w ich rozumieniu ma więcej poczucia rozsądku i przyzwoitości.
Cyt "
Podobno dopiero w trzecim pokoleniu wykształcają się odpowiednio kubki smakowe czy powonienie ...

Wcześniej to zwykle głąby. Tzw. plebs w ich rozumieniu ma więcej poczucia rozsądku i przyzwoitości."

Bardzo interesujaca teoria ale myślę, że kapitał ekonomiczny nie idzie w parze z kapitałem kulturowym( choć jest to możliwe) .
Co nakradziono za dziadka lub przez tatę i mamę to w trzecim pokoleniu może być szybko konsumowane.

"Tym chata bogata czym ukradł tata" tak kiedyś usłyszałem od przedstawiciela pierwszego pokolenia a wg mojej teorii w KAS zaczyna dominować dopiero drugie pokolenie .

Drugie jeszcze kumuluje .
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry