• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka ze spotkania z Szefem KAS

"Z informacji przekazanych przez Panią Magdalenę Rzeczkowską wg stanu na dzień 24.09.2020 r. jednostki terenowe KAS, ZUS, KRUS nie zostaną objęte redukcją zatrudnienia. Szef KAS poinformowała, że przeprowadzono analizy zatrudnienia pod kątem ubytku pracowników/funkcjonariuszy od roku 2017, struktury wiekowej, stażu zatrudnienia, skali zadań do realizacji ilości wakatów. Redukcją maja być objęte jednostki centralne - KPRM oraz Ministerstwa. ..."

Druga transza podwyżek także nie jest zagrożona.

Czytaj więcej w zał notatce
 

Attachments

  • Notatka ze spotkania z Szefem KAS.docx
    16,9 KB · Wyświetleń: 3 506
Ostatnia edycja:
Może, żeby jednak było lepiej, godniej...po ludzku:unsure:
Nie będzie lepiej, ani godniej, jak również po ludzku. Szczytem możliwości jaki udało się zrobić było dopisanie scs do ustawy zaopatrzeniowej , osobiście uważam, że na bardzo złych warunkach i w przypadku niektórych osób ustawa w ogóle nie powinna ich brać pod uwagę. Cała reszta działań to pozory, przedłużanie żywotności czegoś co i tak niedługo przestanie istnieć w takiej formie jakiej jest dotychczas.
 
Skoro SKAS twierdzi, że redukcja nie dotyczy KAS to po co Kowalska wypowiedziała się w sprawie wysokości odpraw emerytalnych stwiedzając " że do uzyskania odprawy emerytalnej muszą być spełnione kryteria ustawowe, i nie będzie łączenia wynikającego z ustawy kodeksu pracy i z ustawy o COVID-19. zatrudnienia
 
Skoro SKAS twierdzi, że redukcja nie dotyczy KAS to po co Kowalska wypowiedziała się w sprawie wysokości odpraw emerytalnych stwiedzając " że do uzyskania odprawy emerytalnej muszą być spełnione kryteria ustawowe, i nie będzie łączenia wynikającego z ustawy kodeksu pracy i z ustawy o COVID-19. zatrudnienia
"obniżyli" odprawy w ministerstwach ????o_O
 
Kobita ewidentnie gra na czas, w innych służbach dostali uzgodnioną podwyżkę w pełnej kwocie pół roku temu a u nas to prawdopodobnie będzie na św. Dygdy. Zaraz powie, że niestety - wicie, rozumicie, covid, sytuacja gospodarcza, geopolityczna, a może kosmiczna czy tam inna i niestety, w tym roku nie uda się przesunąć jej środków z konta X do Y (to już nie ma innych wymówek?), spróbujemy je uruchomić za rok. Zastanawia mnie czemu tylko służbom podległym MF, wiatr i szefostwo wiecznie wieją w oczy, inni bez jakichkolwiek batalii, protestów, rocznych narad i spotkań dostali więcej...
 
Kobita ewidentnie gra na czas, w innych służbach dostali uzgodnioną podwyżkę w pełnej kwocie pół roku temu a u nas to prawdopodobnie będzie na św. Dygdy. Zaraz powie, że niestety - wicie, rozumicie, covid, sytuacja gospodarcza, geopolityczna, a może kosmiczna czy tam inna i niestety, w tym roku nie uda się przesunąć jej środków z konta X do Y (to już nie ma innych wymówek?), spróbujemy je uruchomić za rok. Zastanawia mnie czemu tylko służbom podległym MF, wiatr i szefostwo wiecznie wieją w oczy, inni bez jakichkolwiek batalii, protestów, rocznych narad i spotkań dostali więcej...
BO o nich w prasie cicho....a my KULA u nogi MF...tylko wydatki i podwyżki ;)
 
Ej, ale ja kto urzędy skarbowe nie zostaną objęte redukcją? Jako obywatel, protestuję. Przecież to jedyna szansa, żeby ten nowotwór wypalić. W Polsce aparat skarbowy jest chyba najdroższy na świecie. A przy okazji niech zobaczą jak to jest jak, celników wywalali i ucywilniali. Np ludwinskiego powinni wywalić na zbity pysk. W dniu 30 września będę protestował przeciwko tej błędnej polityce rządu. Nie mam już ochoty utrzymywać babć i dziadków z US. Może być to pierwsza redukcja w historii RP po 89 r... mamy 500000 nikomu nie potrzebnych urzędników. To projekt niemalże cywilizacyjny. Zwalniać i nie pytać.
 
Ostatnia edycja:
Kobita ewidentnie gra na czas, w innych służbach dostali uzgodnioną podwyżkę w pełnej kwocie pół roku temu a u nas to prawdopodobnie będzie na św. Dygdy. Zaraz powie, że niestety - wicie, rozumicie, covid, sytuacja gospodarcza, geopolityczna, a może kosmiczna czy tam inna i niestety, w tym roku nie uda się przesunąć jej środków z konta X do Y (to już nie ma innych wymówek?), spróbujemy je uruchomić za rok. Zastanawia mnie czemu tylko służbom podległym MF, wiatr i szefostwo wiecznie wieją w oczy, inni bez jakichkolwiek batalii, protestów, rocznych narad i spotkań dostali więcej...
Fakt, może przygotowują "nowelizację porozumienia",
a "wycofanie" uchwały modernizacyjnej to wybieg i gra na zwłokę...nowy rząd ,nowe negocjacje???
 
Ej, ale ja kto urzędy skarbowe nie zostaną objęte redukcją? Jako obywatel, protestuję. Przecież to jedyna szansa, żeby ten nowotwór wypalić. W Polsce aparat skarbowy jest chyba najdroższy na świecie. A przy okazji niech zobaczą jak to jest jak, celników wywalali i ucywilniali. Np ludwinskiego powinni wywalić na zbity pysk. W dniu 30 września będę protestował przeciwko tej błędnej polityce rządu. Nie mam już ochoty utrzymywać babć i dziadków z US. Może być to pierwsza redukcja w historii RP po 89 r... mamy 500000 nikomu nie potrzebnych urzędników. To projekt niemalże cywilizacyjny. Zwalniać i nie pytać.
Chyba, czyni wiele niedomówień..prawie, fakt, dobrze nie jest, ale może "tanio" nie znaczy dobrze...
"TANIOŚĆ" zależy od jakości przepisów prawa i mądrości w ich stosowaniu...
poczytaj wątek o "emeryturach" ...nic dodać nic ująć:cry:
 
Skoro tanio nie czyni dobrze, to lepiej jest drogo i źle xD? Większej durnoty dawno nie czytałem. Podobnie jest np z ZUS. Czy wiecie, że wypłata 1 zł świadczenia jest w Polsce najdroższa na świecie? Naprzód rząd zacznijcie wreszcie wywalać i redukować przerosty. Po wój mam utrzymywać 50000 nierobów z ZUS, gdyby ich wywalili znalazły by się pieniążki i dla Policji i Straży Pożarnej(szacunek dla strażaków, bo to najprawdziwsza że służb) i Służby Celno-Skarbowej.
 
Ostatnia edycja:
Masz rację. Zlikwidujmy skarbówkę, ZUS, KRUS, szkolnictwo zlikwidujmy, górnictwo. Zlikwidujmy wszystko, żeby nie było niczego. Wtedy będą pieniążki i dla policji i dla Straży i dla Służby Celno-Skarbowej. A jak zlikwidujemy Policję i Straż to dla SCS będzie jeszcze więcej.
No i wreszcie prawdziwy liberał się odezwał brawo za odwagę. To taki żart, twój wpis jednoznacznie określa cię jako bolszewika- marksistę. Nie rozumiesz czym jest liberalizm i wolność. Nigdy nie zrozumiesz, że im mniej państwa tym lepiej. Że ludzie będąc wolnymi, najlepiej się rozwijają, nie potrzebują niczyjej pomocy. Tylko bolszewicy, uważają, że komuś jest potrzebny ZUS czy krus i ścisła kontrola. Bo komuniści jak ty uważają, że Polacy są zbyt głupi by żyć samodzielne, i muszą być przez setki tysięcy urzędników kontrolowani. A ja uważam inaczej. BTW oczywiście, że szkolnictwo powinno być prywatne, niby czemu miałbym płacić za wykształcenie cudzych dzieci?? Górnictwo zadam panu pytanie dlaczego węgiel z Rosji kosztuje 170 zł za tonę, a Polski 270 ??? I mamy już polskiego 18 mln ton na hałdach. Towarzyszu zbrojecki czy wy wiecie o czym bajdurzycie?
 
Ostatnia edycja:
Masz rację. Zlikwidujmy też Służbę Celno-Skarbową :)

Merytorycznie jak zawsze😵 co ten człowiek w naszym związku robi??? Na tego Pana składek płacić nie chce.

Człek wychowany w marksistowskiej niewoli, nigdy nie zrozumie liberalnych ideałów. Ja tłumaczył nie będę już. Próbowałem... Reasumując likwidować ZUS krus i NFZ, skarbówkę zwalniać ile wlezie. W zamian ciężko pracującym, budującym PKB przedsiębiorcom, obniżyć podatki.
 
Ostatnia edycja:
Zanim będziesz chciał zlikwidować służbę zdrowia udaj się do lekarza, niech ci zmniejszy dawkę lub zapisze coś innego. Przecież i tak Polacy leczą się u doktora Google. Nie czekaj do poniedziałku :)
Internet zlikwiduj na końcu.
P.S Nie pochodzisz przypadkiem z Kraśnika?
 
Zanim będziesz chciał zlikwidować służbę zdrowia udaj się do lekarza, niech ci zmniejszy dawkę lub zapisze coś innego. Przecież i tak Polacy leczą się u doktora Google. Nie czekaj do poniedziałku :)
Internet zlikwiduj na końcu.
P.S Nie pochodzisz przypadkiem z Kraśnika?
To fakt, opresyjne państwo zmusza mnie do płacenia składek zdrowotnych, mimo że jakość tych usług jest katastrofalna i spora część obywateli jest ubezpieczona gdzie indziej np. Ja. Niestety moja niechęć do socjalistów i neomarksistów jest nieuleczalna. Podtrzymuję tezę, że redukcje jak najbardziej powinny objąć urzędy skarbowe, obawiam się jednak, że te zapowiedzi rządu o odchudzaniu dramatycznie przerośniętej administracji to tylko takie gadanie do wyborców. Ps Jeżeli postulat obniżania podatków i redukcji bądz likwidacji niektórych, zbędnych instytucji oznacza chorobę psychiczną dla ciebie, to sam powinieneś swoje zdrowie skonsultować z lekarzem. Tylko prywatnie, bo na pañstwową - socjalistyczną wizytę kilka lat poczekasz xd
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry