• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

LIST OTWARTY PRACOWNIKA US!

Publikujemy LIST OTWARTY wieloletniej pracownicy US, sali obsługi bezpośredniej.
Zachęcamy wszystkich do aktywności. Ona może być wyrażana w różny sposób. Forma listu otwrtego to jeden z przykładów.
Bardzo dziękuję za akapit na końcu w mojej sprawie(wklejam poniżej). To miłe i budujące.
RAZEM ZWYCIĘŻYMY!

Pozdrawiam
SŁAWOMIR SIWY

"Na koniec jeszcze jedna nieprzyjemna sprawa. Kategorycznie domagam się natychmiastowego przywrócenia do służby Pana Przewodniczącego Związku Zawodowego CELNICY PL – Sławomira Siwego. Decyzją Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu został wydalony ze służby Celno – Skarbowej. Panie Ministrze, Pani Minister proszę przyjrzeć się tej sprawie, przeanalizować zgodność decyzji Pani Dyrektor z obowiązującym prawem oraz osobistym stosunkiem Pani Dyrektor wyrażonym w przedmiotowej decyzji w stosunku do osoby Pana Sławomira Siwego."
 

Attachments

  • LIST OTWARTY.doc
    52,5 KB · Wyświetleń: 1 783
Ciekawostka...

Znikające posty i zero skruchy z tytułu opublikowania przyciętego tekstu listu...

Żeby nie użyć innych słów...

Screenshot_20200517-223955_Lite.jpg
 
Ten sam list publikują też celnicy - no prawie ten sam...

@inspektor

Wiesz coś nt ostatniego akapitu? Wyciąłeś go bo dotyczył Siwego? Czy też celnicyPL sobie nieco udoskonalili list? Ktoś to kogoś robi w ...kapicę.
Taki wpis opublikował dziś mròwkazz na skarbowcy.pl
Tamci admini czerpią pełnymi garściami z tradycji, komunistycznej cenzury, konserwatyści tacy xd.
 
Zapraszam autora listu na celnicy.pl do sprostowania i ucięcia spekulacji na ten temat.:)
Ponieważ wyczuwam że trolling się rozwija :unsure:
Myślę, że "wyczucie" masz prawidłowe, gdyż otrzymałem właśnie informację od osoby, której nie mam powodu
nie wierzyć, iż list został przekazany w dwóch wersjach, by uniknąć czegoś, co akurat zostało sprowokowane.

Póki więc autor się nie wypowie, proponuję zawiesić zarzuty o cenzurę. W wypadku potwierdzenia powyższego,
godnymi będą przeprosiny za pochopne słowa ...
 
inspektor14-05-2020 (15:00)
List przekazałem Ministrowi FInansów i Szefowi KAS - do rąk własnych z prośbą o znalezienie czasu na przeczytanie... no właśnie, czyli w formie bez ostatniego, najistotniejszego dla nas akapitu. Ja w przypadki nie wierzę, jak również w dwie wersje listu
 
inspektor14-05-2020 (15:00)
List przekazałem Ministrowi FInansów i Szefowi KAS - do rąk własnych z prośbą o znalezienie czasu na przeczytanie... no właśnie, czyli w formie bez ostatniego, najistotniejszego dla nas akapitu. Ja w przypadki nie wierzę, jak również w dwie wersje listu
Ja też nie wierzę w dwie wersje listu, tylko zrobiono zamieszanie i ludzie nie będą wiedzieli która wersja jest prawdziwa, więc proszę jeszcze raz autora o wypowiedzenie się w tej sprawie. :unsure:
 
Myślę, że nie tylko podwyżki są ważne. Jak widać nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i nie wszystkie reformy są potrzebne i trafione, a tym bardziej udane. Reforma KAS została totalnie spieprzona przez krakowiaka
 
Ostatnia edycja:
Myślę, że nie tylko podwyżki są ważne. Jak widać nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i nie wszystkie reformy są potrzebne i trafione, a tym bardziej udane. Reforma KAS została totalnie spieprzona przez krakowskiego sutenera i MF powinno się do tego wreszcie przyznać.

Umożliwiła ona dokonanie swoistych „czystek” osobowych poprzez zwolnienia oraz „przerobienia” funkcjonariuszy, co doprowadziło do opłakanych skutków. Teraz tzw „spec ustawa” umożliwi dias–om dokonanie kolejnych czystek w izbach. Sama „spec ustawa” już narobiła wiele szkód szerząc postrach w szeregach cywilnych pracowników. Wielu doświadczonych i przydatnych ludzi w wieku emerytalnych odchodzi na emeryturę, gdyż wolą dostać pełną odprawę, a nie 3-miesięczną wynikającą z tej ustawy. Na ich miejsce, z taką wiedzą nie ma nikogo. Kuriozalne jest to, że w MSWiA będą płacić by fachowcy nie odchodzili na emerytury, a w KAS na fachowców zrobią nagonkę do zwolnienia w imię sprawiedliwości społecznej, komuś tu brakuje klepki brzozowej. Można tylko pogratulować takiego posunięcia i pokrętnych analiz. Widać że w MF są jeszcze ludzie, których błędy niczego nie nauczyły tzw. twardogłowi, a mówią, że człowiek na błędach się uczy, tym bardziej w dobie obecnego kryzysu, gdy niebawem wszystko ruszy pełną parą i będzie brakować rąk do pracy.

Kontynuując wątek bezmyślnie przeprowadzonej reformy…, tak jak premier Miller (SLD) odszedł w niełasce, ale dopiero po 1 maja 2004 r. by się zapisać w historii jako premier który wprowadził Polskę do Unii, tak Banaś chciał się tylko zapisać w historii jako reformator skarbowości. A że założenia tak ogromnej i ważnej reformy zostały określone chyba w miesiąc na kolanie, bez jakichkolwiek analiz i przemyśleń to już nie ważne. Był… i dokonał największego szamba. Powiem ironicznie… żal mi MF… Banaś narobił takiego bagna, że zachodzą teraz w głowę jak z tego idiotyzmu wyjść. Funkcjonariusze masowo odchodzą na emki, ucywilnieni są coraz bardziej skuteczni w walce o przyznanie emerytury – można gratulować sukcesu banasiowej reformy w imię Boga, ojczyzny i jego honoru. Mniej fachowych rąk do pracy, większy odpływ kasy z budżetu.

W wyniku reformy kontrola postimportowa została zaorana, kuleje do dziś dnia, a za kontrolą konsekwentnie padła reszta cła. Cło zostało zmarginalizowane przez skarbowych dyrektorów. Wyspecjalizowana instytucja jaką była Służba Celna zaczyna się staczać. Jeśli dyrektorzy lub ich skarbowi zastępcy bezmyślnie podpisują wszystko co się im przedłoży, wskutek nieznajomości tematu, to przestajemy się starać i czynimy to najmniejszym wysiłkiem, taka jest natura człowieka. Tym samym specjalistyczna wiedza i fachowość zanika. Nikt nie będzie robił na cześć i chwałę tych, którzy nas skrzywdzili.

Dalej gdy „skarbowa” władza nie przykłada wagi do cła to UCSy też jakoś wegetują. Tylko czekać na skrupulatną kontrolę unijną, która ujawni prawdę o reformie. Niech wreszcie MF wykaże te ogromne korzyści wynikające z reformy, a nie tylko urojone sukcesy w TVP. Nie widzę przyszłości KAS w takiej konfiguracji. Cło musi się wyłączyć spod skarbowości z uwagi na różnicę zdań i odmienną pragmatykę.

Nie jest przypadkiem, że kolejnym Szefem KAS jest osoba związana z celnictwem, więc należy wreszcie naprawić to co zostało spieprzone, przywrócić do służby zwolnionych, przywrócić ucywilnionych funkcjonariuszy, którzy jeszcze chcą powrotu do służby i wspólnie zabrać się do ciężkiej pracy. Zakończmy wreszcie trzyletnią walkę, w wyniku której tracimy wszyscy.
Nie wiem Co może Pani Minister w stadzie hien i szakali, ale daje pozytywne sygnały do zakończenia sporów dla dobra cła.
Niby merytorycznie, ale cały tekst to przedmowa do ostatniego zdania !!! Namnożyło się ostatnio obrońców zgniłego paktu hańby !!!!
 
@agava Gdzie te pozytywne sygnały? Wszystko co w komunikatach, to trzeba było wcześniej stoczyć bój, np. dodatki jak w MSWiA. Tam wchodzi od lipca, a ja wciąż słyszę tylko deklaracje, gdy pytam. Gdzie równe traktowanie, zniesienie 5 lat, podwyżki? Gdzie wydzielenie SCS? Gdzie minimum uznania dla pierwszej linii w dobie pandemii? Gdzie płatności za nadgodziny jak w innych służbach?
To co piszesz o postimportowej kontroli to prawda. To samo z akcyzą.
Szef KAS może dużo. Obejmując stanowisko przychodzi się z konkretnym programem naprawczym. Brak jego realizacji, bo jak piszesz otoczenie w MF nie pozwala, to jest tylko jedno wyjście dla ludzi honorowych.
 
retronix wychodzi że jesteś młodszym pokoleniem słuchaczy 🤘 a ja dinozaur 🥴 ale pamięc jeszcze nie najgorsza.
Włączcie listę dzisiaj. Nikt nie zdecydował się poprowadzić programu za Niedźwiedzia. Puszczają stare piosenki buntu bez komentarza. Znowu okazało się, że można być niby zarżniętym i wygrać. Pociągi jak muszą, to niech jadą, w biegu nie wskakiwać. Warto być przyzwoitym i jak powszechnie wiadomo wskakiwanie do pociągu w biegu jest sprzeczne z przepisami BHP.
 
Włączcie listę dzisiaj. Nikt nie zdecydował się poprowadzić programu za Niedźwiedzia. Puszczają stare piosenki buntu bez komentarza. Znowu okazało się, że można być niby zarżniętym i wygrać. Pociągi jak muszą, to niech jadą, w biegu nie wskakiwać. Warto być przyzwoitym i jak powszechnie wiadomo wskakiwanie do pociągu w biegu jest sprzeczne z przepisami BHP.
Zdecydowanie więcej dzieje się p r z e d budynkiem przy Myśliwieckiej 3/5/7
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry