Kto zostanie nowym Ministrem Finansów?

Z rządu odejdzie także Teresa Czerwińska, która miała podjąć wspomnianą decyzję już kilka tygodni temu, jednak ogłoszono ją dopiero po wyborach. Nowym szefem resortu finansów może zostać Jacek Sasin. Możliwe również, że na stanowisko powróci premier Mateusz Morawiecki, którego w pełnieniu obowiązków będzie wspierał obecny wiceminister Leszek Skiba.
 

Komentarze

Dotychczasowy przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin ma zostać wicepremierem odpowiedzialnym za współpracę resortów i uszczuplenie legislacji. Ministrem finansów będzie Marian Banaś szef Krajowej Administracji Skarbowej – to tylko niektóre ze szczegółów rekonstrukcji rządu, o jakich nieoficjalnie dowiedział się portal tvp.info.


Marian Banaś, dotychczasowy wiceminister, zastąpi Teresę Czerwińską na stanowisku ministra finansów. Posiadacz czarnego pasa w karate nie chodzi na kompromisy i obce są mu półśrodki.


Jacek Sasin zostanie wicepremierem i szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów, szefem Komitetu Społecznego Rady Ministrów - obecny wicepremier Piotr Gliński, Marian Banaś - ministrem finansów, Elżbieta Witek - szefem MSWiA - podaje portal wPolityce.pl.

 
Pierwszy wywiad nowego MinFin, oczywiście w zaprzyjaźnionym radio. Jak najwięcej w mediach pana ministra, jak najwięcej.
W KAS tak samo dobrze jak w pozostałej części słuzby cywilnej ( w tym np. Inspekcji Weterynaryjnej ), szkolnictwie, służbie zdrowia, szeroko rozumianej branży produkcji żywnościowej, kulturze ( tej za którą odpowiada Gliński ), wojskowości ( w tym także przemyśle obronnym ), policji, energetyce, sądownictwie, ŚRODOWISKU ( ze sztandarowymi wycinkami w Puszczy Białowieskiej i Puszczy Karpackiej ), wszelkiego rodzaju bardziej i mniej tajnych służbach o pozycji polskiej dyplomacji w Europie nie wspominając...

Nowa miotła, czy kolejny roztropny który uznał że ten eksperyment nie może się udać?
Za dobrze uszczelniał czy może wręcz przeciwnie?
 
To będzie jedna z krótszych karier ministra finansów. "Pancerny Marian" wkrótce odejdzie
 
Reformę przeprowadził w mig, w imię wielu ludzkich dramatów i złamanych karier, SC zlikwidował, usunął sygnalistów - a teraz czas na spokojna posadke ;-)
 
Do góry