• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Komunikat Szefa KAS

Komunikat Szefa KAS nt. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej



Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej,



W związku z pojawiającym się informacjami dotyczącymi prac nad zmianą przepisów ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2019 r. poz. 288, z późn. zm.) w zakresie zabezpieczenia emerytalnego funkcjonariuszy objętych tą ustawą potwierdzam istnienie takich działań. Działania te zostały podjęte z inicjatywy innych służb, których również dotyczy ustawa. Żadna kwestia nie dotyka i nie zmienia obecnych regulacji dotyczących funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Jeszcze raz zapewniam Państwa, że obecnie nie są procedowane żadne zmiany, które miałyby niekorzystny wpływ na zabezpieczenie interesów funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.



Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Magdalena Rzeczkowska
 
Czego oczekiwaliście, przecież w jednym z komunikatów kierownictwo KAS zapewniając, że nie toczą się zadne prace dotyczące emerytur mundurowych stwierdziło, że w ich ocenie obecny stan prawny "naszych emek" jest jak najbardziej optymalny. Tak więc nie liczyłbym ani na inicjatywę SKAS w zakresie likwidacji art. 15 a czy też zaliczenia pracy w administracji celnej jako lata służby. Smutne ale prawdziwe.
 
@wolny Nie można wprowadzać prawa, którego nie da się wytłumaczyć merytorycznie i logicznie. Dlatego proponuję przyjąć zupełnie odwrotne podejście środowiska.
Nie ma opcji, by nie zostało to samo zaliczone wszystkim, nie ma opcji, by ludzie zostali potraktowani odmiennie w identycznych sytuacjach faktycznych.
To wywołałby trudny do wyobrażenia konflikt formalnoprawny i faktyczny, max demotywację tysięcy.
A zatem proszę wszystkich funkcjonariuszy, by każdy przyjął taką właśnie postawę.
 
@wolny Nie można wprowadzać prawa, którego nie da się wytłumaczyć merytorycznie i logicznie. Dlatego proponuję przyjąć zupełnie odwrotne podejście środowiska.
Nie ma opcji, by nie zostało to samo zaliczone wszystkim, nie ma opcji, by ludzie zostali potraktowani odmiennie w identycznych sytuacjach faktycznych.
To wywołałby trudny do wyobrażenia konflikt formalnoprawny i faktyczny, max demotywację tysięcy.
A zatem proszę wszystkich funkcjonariuszy, by każdy przyjął taką właśnie postawę.
Już Wąsik mówił, że to będą testy, a Nam się poda placebo.
 
@wolny Nie można wprowadzać prawa, którego nie da się wytłumaczyć merytorycznie i logicznie. Dlatego proponuję przyjąć zupełnie odwrotne podejście środowiska.
Nie ma opcji, by nie zostało to samo zaliczone wszystkim, nie ma opcji, by ludzie zostali potraktowani odmiennie w identycznych sytuacjach faktycznych.
To wywołałby trudny do wyobrażenia konflikt formalnoprawny i faktyczny, max demotywację tysięcy.
A zatem proszę wszystkich funkcjonariuszy, by każdy przyjął taką właśnie postawę.
Niestety ale nie mogę się z panem zgodzić. Już nie raz władza, szczególnie ta władza pokazała nam gdzie jest nasze miejsce. Chyba nie muszę przypominać chociażby obietnicy SKAS co do zniesienia udokumentowania 5 lat zadań policyjnych. Jeszcze raz chcę zwrócić uwagę na stwierdzenie SKAS, że dla niej ustawa zaopatrzeniowa w stosunku do fc jest jak najbardziej optymalna.
Czy komuś z władzy ustawodawczej przeszkadzało potraktowanie straży marszałkowskiej inaczej niż nas? Czy ktoś przejmuje się jakimś konfliktem formalnoprawnym który by powstał. Panie Przewodniczacy, moim zdaniem nie tędy droga. Albo pokażemy pazurki albo po nas.
 
Niestety ale nie mogę się z panem zgodzić. Już nie raz władza, szczególnie ta władza pokazała nam gdzie jest nasze miejsce. Chyba nie muszę przypominać chociażby obietnicy SKAS co do zniesienia udokumentowania 5 lat zadań policyjnych. Jeszcze raz chcę zwrócić uwagę na stwierdzenie SKAS, że dla niej ustawa zaopatrzeniowa w stosunku do fc jest jak najbardziej optymalna.
Czy komuś z władzy ustawodawczej przeszkadzało potraktowanie straży marszałkowskiej inaczej niż nas? Czy ktoś przejmuje się jakimś konfliktem formalnoprawnym który by powstał. Panie Przewodniczacy, moim zdaniem nie tędy droga. Albo pokażemy pazurki albo po nas.
Jak pisze "cat", co się dzieje....list był 20.10.2020 i "ostro" skomentowany, temat powraca....mocno "złagodzony",
wniosek może być tylko jeden, "pazurki zostały", ale "zęby" raczej braci celnej "wyrwano" i niestety mocno "krwawi",
kolejny raz, aczkolwiek niechętnie podziwiam spryt i "zdolność przewidywania" doradców MF..
Zawodowcy niestety "górą", tak się kończy brak zdecydowania i jedności w działaniach.
 
Ostatnia edycja:
Drogie koleżanki i koledzy nie szukajcie drugiego dna w "komunikacie" szefowej KAS
Komunikat został wydany w związku z nagłym i gwałtownym wysypem wniosków o przejście na emeryturę funkcjonariuszy , w ciągu jednego tygodnia w moim UCS złożono kilkadziesiąt wniosków (w tym i mój) . Odejścia związane są właśnie z zawansowanymi pracami nad zniesieniem art.15a.
Dla funkcjonariuszy ze stażem kilkudziesięciu lat pracy opłaca się przejść na podwójną emeryturę (ZUS/ZER) i to właśnie dotarło do "szefowej "
 
Drogie koleżanki i koledzy nie szukajcie drugiego dna w "komunikacie" szefowej KAS
Komunikat został wydany w związku z nagłym i gwałtownym wysypem wniosków o przejście na emeryturę funkcjonariuszy , w ciągu jednego tygodnia w moim UCS złożono kilkadziesiąt wniosków (w tym i mój) . Odejścia związane są właśnie z zawansowanymi pracami nad zniesieniem art.15a.
Dla funkcjonariuszy ze stażem kilkudziesięciu lat pracy opłaca się przejść na podwójną emeryturę (ZUS/ZER) i to właśnie dotarło do "szefowej "
AAAA to "zaufani" doradcy Szefowej....na kwarantannie od "kwietnia"....akurat w tej kwestiii...bomba tygodnia.
Czekamy na kolejne "olśnienia"...
 
Drogie koleżanki i koledzy nie szukajcie drugiego dna w "komunikacie" szefowej KAS
Komunikat został wydany w związku z nagłym i gwałtownym wysypem wniosków o przejście na emeryturę funkcjonariuszy , w ciągu jednego tygodnia w moim UCS złożono kilkadziesiąt wniosków (w tym i mój) . Odejścia związane są właśnie z zawansowanymi pracami nad zniesieniem art.15a.
Dla funkcjonariuszy ze stażem kilkudziesięciu lat pracy opłaca się przejść na podwójną emeryturę (ZUS/ZER) i to właśnie dotarło do "szefowej "
A kiedy do niej dotrze, że w tej instytucji już jej nikt nie ufa i powinna niezwłocznie zrezygnować ze stanowiska dla dobra formacji?

Podajcie mi choć jeden przykład, gdzie wniosła coś dobrego do SCS jako SKAS?
Ja mam problem.
 
@wolny Nie można wprowadzać prawa, którego nie da się wytłumaczyć merytorycznie i logicznie. Dlatego proponuję przyjąć zupełnie odwrotne podejście środowiska.
Nie ma opcji, by nie zostało to samo zaliczone wszystkim, nie ma opcji, by ludzie zostali potraktowani odmiennie w identycznych sytuacjach faktycznych.
To wywołałby trudny do wyobrażenia konflikt formalnoprawny i faktyczny, max demotywację tysięcy.
A zatem proszę wszystkich funkcjonariuszy, by każdy przyjął taką właśnie postawę.
W państwie pis wszystko można , można zlikwidować sprawną i nowoczesna służbę i wrzucić do burdelu o nazwie kas, można ucywilnić wbrew ich woli funkcjonariuszy a po trzech latach proponować powrót do służby bo nie ma komu pracować, a w temacie demotywacji to ona już ma miejsce od dawna a efektem tego są masowe odejścia na emerytury.
Dla mnie słowa Sławka to pobożne życzenia niestety.
 
W państwie pis wszystko można , można zlikwidować sprawną i nowoczesna służbę i wrzucić do burdelu o nazwie kas, można ucywilnić wbrew ich woli funkcjonariuszy a po trzech latach proponować powrót do służby bo nie ma komu pracować, a w temacie demotywacji to ona już ma miejsce od dawna a efektem tego są masowe odejścia na emerytury.
Dla mnie słowa Sławka to pobożne życzenia niestety.
Strach pomyśleć, jak będzie za rok, dwa wyglądać szkolenie "nowych",....
Tak wg MF i SKAS wygląda obecnie "projekt" następstwa pokoleń...szkolenia z podręczników...historii,
no i ewentualnie filmy, "tylko nie te reklamujące KAS".
 
Nie zrozumieliśmy się.
Chodzi mi o nastawienie, postawę jaką powinieneś przyjąć.
Nie tak jak @wolny napisałeś, że "smutne ale prawdziwe", że nas pominą.
Nie przyjmujesz do wiadomości, oznacza, że jak w konsultacjach społecznych ukaże się projekt, który pomija tysiące funkcjonariuszy, to wywoła to piekło.
Taki sygnał środowisko powinno przekazać, taką postawę przyjąć, a nie "smutne ale prawdziwe".
Nie przyjmujemy do wiadomości, ze może być inaczej. Teraz rozumiesz?
 
Back
Do góry