• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Komunikat Szefa KAS

Komunikat Szefa KAS nt. zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej



Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej,



W związku z pojawiającym się informacjami dotyczącymi prac nad zmianą przepisów ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2019 r. poz. 288, z późn. zm.) w zakresie zabezpieczenia emerytalnego funkcjonariuszy objętych tą ustawą potwierdzam istnienie takich działań. Działania te zostały podjęte z inicjatywy innych służb, których również dotyczy ustawa. Żadna kwestia nie dotyka i nie zmienia obecnych regulacji dotyczących funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Jeszcze raz zapewniam Państwa, że obecnie nie są procedowane żadne zmiany, które miałyby niekorzystny wpływ na zabezpieczenie interesów funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.



Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Magdalena Rzeczkowska
 
A kiedy do niej dotrze, że w tej instytucji już jej nikt nie ufa i powinna niezwłocznie zrezygnować ze stanowiska dla dobra formacji?

Podajcie mi choć jeden przykład, gdzie wniosła coś dobrego do SCS jako SKAS?
Ja mam problem.
Też nie mogę sobie przypomnieć co dobrego zrobiła.
Ale widzę co dobrego chce zrobić, niestety głównie dla siebie. Mam na myśli zaliczenie urlopu bezpłatnego do wysługi emerytalnej. (mundurowej!)
Pani Szefowo, oczekuję jasnej odpowiedzi. Czy przed ponownym ubraniem się w mundur była Pani na urlopie bezpłatnym.? Ile takich osób było i jakie zajmują dzisiaj stanowiska?
 
Też nie mogę sobie przypomnieć co dobrego zrobiła.
Ale widzę co dobrego chce zrobić, niestety głównie dla siebie. Mam na myśli zaliczenie urlopu bezpłatnego do wysługi emerytalnej. (mundurowej!)
Pani Szefowo, oczekuję jasnej odpowiedzi. Czy przed ponownym ubraniem się w mundur była Pani na urlopie bezpłatnym.? Ile takich osób było i jakie zajmują dzisiaj stanowiska?
Wydaje mi się, że można o "to" zapytać Szefową w trybie informacji publicznej....może zbierze się
w sobie i odpowie...????, zanim wdrożą kolejną "dobrą zmianę" ?
 
Zaliczenie urlopu bezpłatnego do wysługi emerytalnej? Na ile to jest prawdziwa informacja? Bo nie chce mi się wierzyć.
To ludzie po chamsku rozmudurowani przez lata pracowali realizując te same zadania i w służbie i w kapeluszu żeby teraz usłyszeć że to się nie liczy? A ci co byli na bezpłatnym mają mieć zaliczone?
To jakiś żart.
Daliśmy sobie już nas*ać na głowę. Teraz nam rozmazują. 😠
 
Drogie koleżanki i koledzy nie szukajcie drugiego dna w "komunikacie" szefowej KAS
Komunikat został wydany w związku z nagłym i gwałtownym wysypem wniosków o przejście na emeryturę funkcjonariuszy , w ciągu jednego tygodnia w moim UCS złożono kilkadziesiąt wniosków (w tym i mój) . Odejścia związane są właśnie z zawansowanymi pracami nad zniesieniem art.15a.
Dla funkcjonariuszy ze stażem kilkudziesięciu lat pracy opłaca się przejść na podwójną emeryturę (ZUS/ZER) i to właśnie dotarło do "szefowej "
To prawda, że wielu ludzi woli dwie emki i obawia się wejścia art.15a, niemniej to nie jest powodem ukazania się tego komunikatu.
Do związku wpływa bardzo dużo głosów w sprawie art.15a, są też głosy, że nie chcą tego. To zależy od tego kto jest na jakim etapie służby, jaki staż, jaki kapitał początkowy, i innych czynników, których nie będę tutaj analizował.
Więcej zdecydowanie jest głosów za zniesieniem art.15a, bynajmniej ja takich zdecydowanie więcej odbieram.
Dlatego proponujemy, by w przepisach przejściowych wprowadzić prawo wyboru.
Ostatnio odżył wątek zaliczenia lat pracy przed 99r. bezpośrednio, jako tożsamych ze służbą.
Uważam, że tak samo wówczas należy zagwarantować ochronę i wprowadzić przepis gwarantujący prawo wyboru systemu.
 
Ostatnia edycja:
Magdalena Rzeczkowska napisała, że: Jeszcze raz zapewniam Państwa, że obecnie nie są procedowane żadne zmiany, które miałyby niekorzystny wpływ na zabezpieczenie interesów funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Zapewne nie mija się z prawdą, bo..................nie są procedowane żadne zmiany !! Czyli z jednej strony niby nic się nie dzieje, a z drugiej poprzez "kuchenne drzwi" chcą wprowadzić okres równorzędny ze służbą, dla tych co dopiero od 3 lat są w mundurze, natomiast moje i nie tylko moje lata przepracowane przed 15-tym września 1999 roku, są nie do uznania choćby jako okres równorzędny ze służbą !! Po prostu zajebiście !! Nie wiem jak Wam, ale mnie się wydaje, że jest to "przejrzyste", "zgodne z prawem" i przede wszystkim "transparentne" !!
 
Ostatnia edycja:
I kto będzie o to walczył? Na kogo Pan liczy?
Spokojnie. To nie musi być walka o jakiej myślisz. Walka może ograniczyć się do tego co pisze @Janek_T

Nie można kpić z ludzi w nieskończoność.

Ktoś ostatnio przypomniał mi cytat:

"Można oszukiwać wszystkich jakiś czas, a nawet niektórych cały czas, ale nie można oszukiwać wszystkich cały czas". Lincoln

Ten czas bez najmniejszych wątpliwości się kończy.

Ty @Lama wniosku nie złożysz, ale możesz przyłączyć się w inny sposób, wszak sprawa dotyczy także Ciebie (mówiłem ostatnio o tym kilka razy na Komisjach sejmowych).
 
To prawda, że wielu ludzi woli dwie emki i obawia się wejścia art.15a, niemniej to nie jest powodem ukazania się tego komunikatu.
Do związku wpływa bardzo dużo głosów w sprawie art.15a, są też głosy, że nie chcą tego. To zależy od tego kto jest na jakim etapie służby, jaki staż, jaki kapitał początkowy, i innych czynników, których nie będę tutaj analizował.
Więcej zdecydowanie jest głosów za zniesieniem art.15a, bynajmniej ja takich zdecydowanie więcej odbieram.
Dlatego proponujemy, by w przepisach przejściowych wprowadzić prawo wyboru.
Ostatnio odżył wątek zaliczenia lat pracy przed 99r. bezpośrednio, jako tożsamych ze służbą.
Uważam, że tak samo wówczas należy zagwarantować ochronę i wprowadzić przepis gwarantujący prawo wyboru systemu.

Proponuję aby w wyraźny sposób dać kartę przetargową do rozmów z Panią Rzeczkowską dla ZZ .

Osobiście wyrażam swoje stanowisko , iż na obecną chwilę nic się nie zapowiada abym nadal pełnił służbę również w 2021 r. w strukturach Służby Celno -Skarbowej .

Wynika to choćby z faktu niedotrzymywania umów przez kierownictwo ze stroną społeczną (funkcjonariuszy) dot. porozumień jak również nierówne traktowanie w stosunku do służb wykonujących zadania tożsame , czyli np. Policji , Straży Granicznej . Jest to proces , który jest kontynuowany przez lata zaniedbań i braku skutecznego reprezentowania naszej formacji przez "przypadkowe kierownictwo" (w żaden sposób nie utożsamiające się z funkcjonariuszami) w szczególności Szefów SCS jak również DIAS .

Jeżeli ktoś popiera moje stanowisko oraz sposób odbioru tego co się dzieje od dłuższego czasu w naszej formacji , proszę o "rączkę poparcia"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To prawda, że wielu ludzi woli dwie emki i obawia się wejścia art.15a, niemniej to nie jest powodem ukazania się tego komunikatu.
Do związku wpływa bardzo dużo głosów w sprawie art.15a, są też głosy, że nie chcą tego. To zależy od tego kto jest na jakim etapie służby, jaki staż, jaki kapitał początkowy, i innych czynników, których nie będę tutaj analizował.
Więcej zdecydowanie jest głosów za zniesieniem art.15a, bynajmniej ja takich zdecydowanie więcej odbieram.
Dlatego proponujemy, by w przepisach przejściowych wprowadzić prawo wyboru.
Ostatnio odżył wątek zaliczenia lat pracy przed 99r. bezpośrednio, jako tożsamych ze służbą.
Uważam, że tak samo wówczas należy zagwarantować ochronę i wprowadzić przepis gwarantujący prawo wyboru systemu.
Panie Sławku trzeba robić wszystko by wątek zaliczenia lat pracy przed 99 rokiem jako tożsamych ze służbą został pozytywnie dla nas załatwiony , według mnie teraz jest najlepszy czas żeby nie odpuszczać tego tematu i zmusić ich do zaliczenia nam tych lat do służby
 
Spokojnie. To nie musi być walka o jakiej myślisz. Walka może ograniczyć się do tego co pisze @Janek_T

Nie można kpić z ludzi w nieskończoność.

Ktoś ostatnio przypomniał mi cytat:

"Można oszukiwać wszystkich jakiś czas, a nawet niektórych cały czas, ale nie można oszukiwać wszystkich cały czas". Lincoln

Ten czas bez najmniejszych wątpliwości się kończy.

Ty @Lama wniosku nie złożysz, ale możesz przyłączyć się w inny sposób, wszak sprawa dotyczy także Ciebie (mówiłem ostatnio o tym kilka razy na Komisjach sejmowych).
Chodzi mi o to Panie Sławku, że MSWiA ani MS za Nas nie będzie walczył. W MF-ie ewidentnie zaczęła się akcja "ostatni gasi światło".
Nie widzę żadnej chęci pomocy z ich strony. Przede wszystkim, to oni przy tym majstruja i maja bezpośredni wpływ. Jak widać jedynie o czym teraz myślą, to wypracowanie jak najlepszych rozwiązań dla SIEBIE!
Polecam jeszcze raz sobie obejrzeć moment jak zaczyna Pan mówić na komisji - a w szczególności reakcję i śmiechy dziedzica na Pana słowa.
Mowa ciała mówi wszystko.
 
A czy nie obawiacie się , że obecne propozycje zmiany art . 15a spowodują konieczność przepracowania przez każdego z nas pełnych 25 lat liczonych od 1999 roku (warunek zawarty w projekcie zmian ).
To spowoduje siłowe zatrzymanie większości z nas jeszcze przez ponad trzy lata , a takie niebezpieczeństwo istnieje.
 
Bacand napisał:
A czy nie obawiacie się, że obecne propozycje zmiany art .15a spowodują konieczność przepracowania przez każdego z nas pełnych 25 lat liczonych od 1999 roku (warunek zawarty w projekcie zmian ).
To spowoduje siłowe zatrzymanie większości z nas jeszcze przez ponad trzy lata, a takie niebezpieczeństwo istnieje.

Obyś nie powiedział w tzw. "złą godzinę", bo rzeczywiście propozycje "płynące" ze strony MSWiA mają taki właśnie "wydźwięk" !! Co prawda NSZZ Policjantów, jest temu przeciwny, ale biorąc pod uwagę większość sejmową, to nie można niczego wykluczyć i to pomimo tego, że w tym "projekcie" nie ma o naszej służbie mowy w ogóle !!
 
A czy nie obawiacie się , że obecne propozycje zmiany art . 15a spowodują konieczność przepracowania przez każdego z nas pełnych 25 lat liczonych od 1999 roku (warunek zawarty w projekcie zmian ).
To spowoduje siłowe zatrzymanie większości z nas jeszcze przez ponad trzy lata , a takie niebezpieczeństwo istnieje.
Tak to wygląda, ale ma swoje konsekwencje.
Zahamuje odpływ funków ale też zahamuje uwalnianie etatów a to znaczy możliwość systematycznego pozyskiwania nowych kadr. Za kilka lat te możliwości się otworzą i będą dwie drogi:
1 jeśli oblig 25 lat będzie również oznaczał koniec 2 emek -będzie to oznaczało exodus większości tych którzy w wyniku 25 lat służby i posiadanych lat cywilnych nabędą prawo do pełnej emerytury. Zysku z dodatkowych lat pracy cywilnej nie będzie ani ze służby. Czyli odejście z dniem 15.09.2024r jakichś 60% stanu. Jeśli z kolei będzie wybór 2 czy 1 emka to będzie należało sobie odpowiedzieć sobie na pytanie czy nie opłaca się jeszcze popracować 3,5 roku. i tu szacuję że 40% stanu dopracuje te lata. czyli z dniem 01.03.2028 odejdzie właśnie 40%. To nadal dużo. Władza wprowadziła takie zamieszanie, i okazała tyle braku zrozumienia i przychylności, że jak mi się wydaje, Ani niema już dobrych rozwiązań ani też nie może liczyć krztę zaufania a to oznacza na zrozumienie i współpracę ponad polecenie i obowiązek. Nawet nie na poczucie obowiązku.
 
Bacand napisał:
A czy nie obawiacie się, że obecne propozycje zmiany art .15a spowodują konieczność przepracowania przez każdego z nas pełnych 25 lat liczonych od 1999 roku (warunek zawarty w projekcie zmian ).
To spowoduje siłowe zatrzymanie większości z nas jeszcze przez ponad trzy lata, a takie niebezpieczeństwo istnieje.

Obyś nie powiedział w tzw. "złą godzinę", bo rzeczywiście propozycje "płynące" ze strony MSWiA mają taki właśnie "wydźwięk" !! Co prawda NSZZ Policjantów, jest temu przeciwny, ale biorąc pod uwagę większość sejmową, to nie można niczego wykluczyć i to pomimo tego, że w tym "projekcie" nie ma o naszej służbie mowy w ogóle !!
Dlatego tak istotne jest zaliczenie naszych lat przed 1999 rokiem, jako tożsamych ze służbą. Obyśmy nie przespali wchodzących zmian, bo może się okazać, że zostaniemy z ręką w nocniku.
 
Chodzi mi o to Panie Sławku, że MSWiA ani MS za Nas nie będzie walczył. W MF-ie ewidentnie zaczęła się akcja "ostatni gasi światło".
Nie widzę żadnej chęci pomocy z ich strony. Przede wszystkim, to oni przy tym majstruja i maja bezpośredni wpływ. Jak widać jedynie o czym teraz myślą, to wypracowanie jak najlepszych rozwiązań dla SIEBIE!
Polecam jeszcze raz sobie obejrzeć moment jak zaczyna Pan mówić na komisji - a w szczególności reakcję i śmiechy dziedzica na Pana słowa.
Mowa ciała mówi wszystko.
Pan Dziedzic mówi, że przywykli do oskarżeń o niehonorowe postępowanie.
Ja przywykłem do uśmieszków słuchaczy, gdy coś mówię. Robił to Kapica, Banaś, robili inni, w tym liczni politycy i związkowcy i robią obecnie. Ja natomiast zawsze robię swoje i mnie w ogóle nie zajmuje mowa ciała innych. Widzę to oczywiście, ale to mnie absolutnie nie rusza. To jest słabość z ich strony.
 
Tak to wygląda, ale ma swoje konsekwencje.
Zahamuje odpływ funków ale też zahamuje uwalnianie etatów a to znaczy możliwość systematycznego pozyskiwania nowych kadr. Za kilka lat te możliwości się otworzą i będą dwie drogi:
1 jeśli oblig 25 lat będzie również oznaczał koniec 2 emek -będzie to oznaczało exodus większości tych którzy w wyniku 25 lat służby i posiadanych lat cywilnych nabędą prawo do pełnej emerytury. Zysku z dodatkowych lat pracy cywilnej nie będzie ani ze służby. Czyli odejście z dniem 15.09.2024r jakichś 60% stanu. Jeśli z kolei będzie wybór 2 czy 1 emka to będzie należało sobie odpowiedzieć sobie na pytanie czy nie opłaca się jeszcze popracować 3,5 roku. i tu szacuję że 40% stanu dopracuje te lata. czyli z dniem 01.03.2028 odejdzie właśnie 40%. To nadal dużo. Władza wprowadziła takie zamieszanie, i okazała tyle braku zrozumienia i przychylności, że jak mi się wydaje, Ani niema już dobrych rozwiązań ani też nie może liczyć krztę zaufania a to oznacza na zrozumienie i współpracę ponad polecenie i obowiązek. Nawet nie na poczucie obowiązku.
Chyba, że ktoś nie myśli co będzie dalej tylko tu i teraz.
 
A czy nie obawiacie się , że obecne propozycje zmiany art . 15a spowodują konieczność przepracowania przez każdego z nas pełnych 25 lat liczonych od 1999 roku (warunek zawarty w projekcie zmian ).
To spowoduje siłowe zatrzymanie większości z nas jeszcze przez ponad trzy lata , a takie niebezpieczeństwo istnieje.
Ja to rozumię w ten sposób.
jeśli odsłużysz 25 lat będziesz mógł odejść z art 15, jeśli mniej to z art 15a. Przecież nie zmienia się minimalny staż dla tych co rozpoczęli służbę przed 2012.

No i jeszcze jedna ważna sprawa. Nas jeszcze nie ma w projekcie złagodzenia art 15a
 
Nie zrozumieliśmy się.
Chodzi mi o nastawienie, postawę jaką powinieneś przyjąć.
Nie tak jak @wolny napisałeś, że "smutne ale prawdziwe", że nas pominą.
Nie przyjmujesz do wiadomości, oznacza, że jak w konsultacjach społecznych ukaże się projekt, który pomija tysiące funkcjonariuszy, to wywoła to piekło.
Taki sygnał środowisko powinno przekazać, taką postawę przyjąć, a nie "smutne ale prawdziwe".
Nie przyjmujemy do wiadomości, ze może być inaczej. Teraz rozumiesz?
No faktycznie chyba nie zrozumieliśmy się. w żadnym moim poście nie napisałem, że trzeba podkulić ogon i czekać czy coś spadnie z pańskiego stołu. Wręcz przeciwnie, uważam, że powinniśmy dać jasno do zrozumienia, że nie odpuścimy. To jest moim zdaniem jedyna droga. Warunki brzegowe które określi środowisko powinno być przedyskutowane już dziś.
 
Pytanie: jeżeli p.Rzeczkowska zapewnia, że w sprawie ustawy emerytalnej nic nie jest procedowane na niekorzyść funkcjonariuszy to czy może zapewnić to samo odnośnie ustawy o KAS? że nie ma działań co do zmniejszenia wysokości odprawy z 6 mies. na 3 mies.? To sa niezależne od siebie ustawy.
 
Back
Do góry