• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KOMUNIKAT-SPOTKANIE W MF 30.01.20r.

KOMUNIKAT

ZE SPOTKANIA Z SZEFEM KAS W DNIU 30.01.2020r.​

Na spotkaniu w dniu 30.01.20r. Ministerstwo Finansów poinformowało, że w kwoty podwyżek 820zł brutto miesięcznie przeciętnie na etat dla pracowników Korpusu Służby Cywilnej i 729zł brutto miesięcznie przeciętnie na etat dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wchodzą dodatki kontrolerskie.

W lutym dodatki kontrolerskie będą finansowane ze środków własnych DIAS. Niestety, wzrost dodatku w kolejnym etapie MF planował sfinansować z części ww. środków na podwyżki, kosztem wzrostu uposażenia/wynagrodzenia zasadniczego. Związek otrzymał informacje z niektórych Izb granicznych, że DIAS proponowali już pełne finansowanie podwyżki w dodatku kontrolerskim, więc sprawa jest bardzo poważna.

Dodatek kontrolerski jest przyznawany okresowo i odnotowywaliśmy już wielokrotnie sytuacje, gdzie był znacząco obniżany, względnie całkowicie odbierany z chwilą przeniesienia.

To oznacza, że sygnatariusze porozumienia „zapomnieli” o 20% funkcjonariuszy i pracowników, którzy otrzymują dodatki kontrolerskie.

Stanowczo sprzeciwiamy się takiej postawie. Do ZZ Celnicy PL docierają wyłącznie krytyczne głosy w ww. zakresie i brak zgody na takie finansowanie podwyżek. Będziemy stanowczo zabiegać, by finalnie cała podwyżka wchodziła do uposażenia/wynagrodzenia zasadniczego. Na tym etapie jest to jeden z priorytetów przy rozdysponowaniu podwyżek.

Apelujemy do wszystkich z całego pionu kontrolnego o pełną mobilizację i aktywność. Dzięki jednoznacznemu przedstawieniu sprawy jw. przez nasz związek, MF nieco się wycofał i wciąż nie zajął ostatecznego stanowiska, ale w dalszej batalii będziemy potrzebowali wsparcia całej granicy, SENT, CKR, GM, OC i wszystkich, którzy otrzymują dodatki.

Jednocześnie raz jeszcze zaapelowaliśmy o pilne przystąpienie do ustalenia zasad podziału środków na podwyżki w MF i we wszystkich IAS, KIS i KSS.

Na spotkaniu poruszono także inne zagadnienia. Napiszemy o tym w osobnym komunikacie.

Pozdrawiam:

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

SŁAWOMIR SIWY
 

Attachments

  • celnicy11-20-KOMUNIKAT PODWYŻKI 2020.pdf
    163,1 KB · Wyświetleń: 2 298
1. Przenoszą Cię Digital do np. karnego - dodatek zero.
2. Mają taką fantazję i zmniejszają Ci dodatek do minimum.
3. Jesteś na chorobowym, czego Ci nie życzę, dodatek wynosi zero.
Od zasadniczej masz na chorobowym przynajmniej 80%
Gratuluję logiki.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
Jestem na chorobowym idę już za trzy cztery miesiące na emeryturę,zależy mi na jak najszybszym przyznaniu podwyżki,kontrolerski nie ma znaczenia-dodatek o charakterze stałym i szybkim wydaniu rozporządzenia o przeciętnym wynagrodzeniu.Zapewniam ze takich jak ja na wschodzie w takiej sytuacji jest wielu z wzp włącznie.Dla mnie twoje argumenty są nieistotne . Na pewno wymyślili taka strukturę podwyżki aby motywować ludzi do roboty i dlatego taka propozycja i nie pozbawiona racji.Nie jest wcale 100 % że podwyżka od stycznia 2020 a rozporzadzenie mieliście przykład w zeszłym roku.
 
Jestem na chorobowym idę już za trzy cztery miesiące na emeryturę,zależy mi na jak najszybszym przyznaniu podwyżki i szybkim wydaniu rozporządzenia o przeciętnym wynagrodzeniu.Zapewniam ze takich jak ja na wschodzie w takiej sytuacji jest wielu z wzp włącznie.Dla mnie twoje argumenty są nieistotne . Na pewno wymyślili taka strukturę podwyżki aby motywować ludzi do roboty i dlatego taka propozycja i nie pozbawiona racji.
Dramat, z drugiej strony każdy może napisać co kogo obchodzi Twoje chorobowe i emerytura. Trochę wyczucia.
 
Jestem na chorobowym idę już za trzy cztery miesiące na emeryturę,zależy mi na jak najszybszym przyznaniu podwyżki,kontrolerski nie ma znaczenia-dodatek o charakterze stałym i szybkim wydaniu rozporządzenia o przeciętnym wynagrodzeniu.Zapewniam ze takich jak ja na wschodzie w takiej sytuacji jest wielu z wzp włącznie.Dla mnie twoje argumenty są nieistotne . Na pewno wymyślili taka strukturę podwyżki aby motywować ludzi do roboty i dlatego taka propozycja i nie pozbawiona racji.Nie jest wcale 100 % że podwyżka od stycznia 2020 a rozporzadzenie mieliście przykład w zeszłym roku.
Cytując klasyka - "Nie chce mi się z tobą gadać"
ps. nawet Angela się drożej sprzedała.
 
Mnie też interesuje jak oni to chcą motywowac? Wszyscy dostaną do podstawy A oddziały inaczej? Przecież to zwykła dyskryminacja. Powiem szczerze, że po ciężkim dniu w pracy i takich wiadomościach na wieczór to naprawdę odechciewa się wszystkiego
 
Jestem na chorobowym idę już za trzy cztery miesiące na emeryturę,zależy mi na jak najszybszym przyznaniu podwyżki,kontrolerski nie ma znaczenia-dodatek o charakterze stałym i szybkim wydaniu rozporządzenia o przeciętnym wynagrodzeniu.Zapewniam ze takich jak ja na wschodzie w takiej sytuacji jest wielu z wzp włącznie.Dla mnie twoje argumenty są nieistotne . Na pewno wymyślili taka strukturę podwyżki aby motywować ludzi do roboty i dlatego taka propozycja i nie pozbawiona racji.Nie jest wcale 100 % że podwyżka od stycznia 2020 a rozporzadzenie mieliście przykład w zeszłym roku.
Jestem w komórce kontrolnej, na emeryturę przejdę za lat kilka albo za kilka miesięcy, w zależności od tego, co się będzie działo, jednak patrzę trochę dalej niż koniec własnego nosa i wiem, że dla każdego funka podwyżka w zasadniczej jest bezpieczniejsza. A jak długo chorujesz, to jesteś pewien, że tak od razu dostaniesz dodatek???

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Nie sadze, żeby zrobili tak, ze kontrolnym dadzą podwyżki w dodatku a pozostałym do zasadniczego. To poprostu jest nielogiczne. Myśle ze mogą dać wszystkim po równo do zasadniczej np 500 zł brutto a te 229 przeznacza na podniesienie dodatków kontrolnych.
 
No dobra ale dla celnika na granicy czy wzp co to zmienia czy do zasadniczej czy kontrolerski,jest to dodatek o charakterze stałym,kasa na rękę pasuje kogo to boli,no i kto będzie czekał na pieprzenie się związku z MF miesiącami,ludzie czekają na kasę na rękę już a nie ciągłe mamranie.
Jest różnica, bowiem mają straszne braki i tyły w komórkach karnych i tam z polecenia przesuwa się funkcjonariuszy, a tam już nie każdy ma dodatek kontrolerski !
 
Panie Walczak i Kosciński, chcecie nam dodatki kontrolerskie zwiększyć, kosztem uposażenia/wynagrodzenia zasadniczego?

Nie radzimy takiego posunięcia - będą pozwy o dyskryminację płacową! Jednym chcecie dać do podstawy wszystko, a innym w dodatku kontrolerskim? Przy czym jednemu w trakcie choroby będzie naliczane 80% od całości uposażenia, a kontrolerom będzie uwalane? Sławku, jesteśmy z Tobą! Panie Ministrze i Wiceministrze, szanujmy się, podwyżki mają iść do podstawy, a dodatkowy zysk powinien płynąć z dodatkow stażowych, bo ludzie latami na ten dodatek sobje pracują! Z kolei dodatek kontrolerski jest dodatkowym skladnikiem, za wykonywanie kontroli i nie powinien on być brany pod uwgae, do jakichkolwiek powszechnych podwyżek! Składnik ten powinien być finansowany ze środków własnych DIAS obecnie i w przyszłości. A wszelkie przyszłe podwyżki, tylko do zasadniczej! I będzie po problemie w końcu.

Ja to w ogóle nie rozumiem, dlaczego pracownicy nie merytoryczni mają otrzymać 16% wzrostu wynagrodzenia, a pozostali ok. 12%. Ludzie, gdzie my pracujemy. To KAS to jakaś farsa! Mieliśmy być jednością, a są gorsze podziały jak przed reformą! Gdzie te super systemy, gdzie? Gdzie fachowcy? Powstała KSS - gdzie te szkolenia kadr?!
 
Panie Walczak i Kosciński, chcecie nam dodatki kontrolerskie zwiększyć, kosztem uposażenia/wynagrodzenia zasadniczego?

Nie radzimy takiego posunięcia - będą pozwy o dyskryminację płacową! Jednym chcecie dać do podstawy wszystko, a innym w dodatku kontrolerskim? Przy czym jednemu w trakcie choroby będzie naliczane 80% od całości uposażenia, a kontrolerom będzie uwalane? Sławku, jesteśmy z Tobą! Panie Ministrze i Wiceministrze, szanujmy się, podwyżki mają iść do podstawy, a dodatkowy zysk powinien płynąć z dodatkow stażowych, bo ludzie latami na ten dodatek sobje pracują! Z kolei dodatek kontrolerski jest dodatkowym skladnikiem, za wykonywanie kontroli i nie powinien on być brany pod uwgae, do jakichkolwiek powszechnych podwyżek! Składnik ten powinien być finansowany ze środków własnych DIAS obecnie i w przyszłości. A wszelkie przyszłe podwyżki, tylko do zasadniczej! I będzie po problemie w końcu.

Ja to w ogóle nie rozumiem, dlaczego pracownicy nie merytoryczni mają otrzymać 16% wzrostu wynagrodzenia, a pozostali ok. 12%. Ludzie, gdzie my pracujemy. To KAS to jakaś farsa! Mieliśmy być jednością, a są gorsze podziały jak przed reformą! Gdzie te super systemy, gdzie? Gdzie fachowcy? Powstała KSS - gdzie te szkolenia kadr?!
Zgadza się ! Nie mogą różnicować podwyżek. Skoro teraz są dodatki kwotowe, a nie procentowe, to zwiększenie zasadniczego nie ma wpływu jakiegokolwiek na wzrost kontrolerskiego, więc po co oni chcą mieszać ?!!! Chyba, że chcą później straszyć ludzi służbowym poleceniem przeniesienia do karnych lub sent-u gdzie nie każdy ma dodatek lub liczą, że dzięki chorobowym funkcjonariuszy zaoszczędzą kasę !!! JAK BYK SIĘ KŁANIA DYSKRYMINACJA W PODWYŻKACH !
 
Zgadza się ! Nie mogą różnicować podwyżek. Skoro teraz są dodatki kwotowe, a nie procentowe, to zwiększenie zasadniczego nie ma wpływu jakiegokolwiek na wzrost kontrolerskiego, więc po co oni chcą mieszać ?!!! Chyba, że chcą później straszyć ludzi służbowym poleceniem przeniesienia do karnych lub sent-u gdzie nie każdy ma dodatek lub liczą, że dzięki chorobowym funkcjonariuszy zaoszczędzą kasę !!! JAK BYK SIĘ KŁANIA DYSKRYMINACJA W PODWYŻKACH !

Chcą dać podwyżkę w dodatku kontrolerskim, by później przy pierwszej lepszej okazji ją obcinać - proste.
 

"Wiadomo, że 6% jest na podniesienie mnożnika." To chyba autor artykułu jest idiotą, bo podniesienie wysokości kwoty bazowej o 6%, nie wymaga zmiany mnożnika.

"Nie jest także w praktyce możliwe, aby cała podwyżka weszła do wynagrodzenia zasadniczego". To wyobraź sobie Panie Szanowny Autorze artykułu, że są osoby bez dodatku stażowego i kontrolerskiego np w analizach, dziale ogólnym, statystykach. Oni właśnie otrzymają całość podwyżki do zasadniczej.

"właśnie weszło w życie nowe rozporządzenie, które ma za zadanie obniżyć dodatki". Bzdura, kto miał dodatek większy, aniżeli 2.000 zł? Chyba nikt i nikomu dodatku przez to nowe rozporządzenie nie obniżą, bo właśnie z jego treści wynika, że max dodatek to właśnie 2.000 zł.
 
No dobra ale dla celnika na granicy czy wzp co to zmienia czy do zasadniczej czy kontrolerski,jest to dodatek o charakterze stałym,kasa na rękę pasuje kogo to boli,no i kto będzie czekał na pieprzenie się związku z MF miesiącami,ludzie czekają na kasę na rękę już a nie ciągłe mamranie.
A różnica taka....że dziś tu pracujesz, jutro tam...a tam może nie być dodatków kontrolerskich, wiec podwyżke dali i zabrali
Pasuje Ci takie coś?
Mi NIE
 
Panie Walczak i Kosciński, chcecie nam dodatki kontrolerskie zwiększyć, kosztem uposażenia/wynagrodzenia zasadniczego?

Nie radzimy takiego posunięcia - będą pozwy o dyskryminację płacową! Jednym chcecie dać do podstawy wszystko, a innym w dodatku kontrolerskim? Przy czym jednemu w trakcie choroby będzie naliczane 80% od całości uposażenia, a kontrolerom będzie uwalane? Sławku, jesteśmy z Tobą! Panie Ministrze i Wiceministrze, szanujmy się, podwyżki mają iść do podstawy, a dodatkowy zysk powinien płynąć z dodatkow stażowych, bo ludzie latami na ten dodatek sobje pracują! Z kolei dodatek kontrolerski jest dodatkowym skladnikiem, za wykonywanie kontroli i nie powinien on być brany pod uwgae, do jakichkolwiek powszechnych podwyżek! Składnik ten powinien być finansowany ze środków własnych DIAS obecnie i w przyszłości. A wszelkie przyszłe podwyżki, tylko do zasadniczej! I będzie po problemie w końcu.

Ja to w ogóle nie rozumiem, dlaczego pracownicy nie merytoryczni mają otrzymać 16% wzrostu wynagrodzenia, a pozostali ok. 12%. Ludzie, gdzie my pracujemy. To KAS to jakaś farsa! Mieliśmy być jednością, a są gorsze podziały jak przed reformą! Gdzie te super systemy, gdzie? Gdzie fachowcy? Powstała KSS - gdzie te szkolenia kadr?!

Panowie Ministrowie, proszę się nie obawiać, że podwyżka poszłaby do podstawy, przecież pozostałe składniki wynagrodzenia (z wyjątkiem stażowego) nie poszłyby w górę, bo kontrolerskie są kwotowe, a za stopień naliczane są od zasadniczej.

Reasumując, Sławku, trzeba walczyć o to, żeby nie ruszali dodatków kontrolerskich przy tych podwyżkach i koniec. A ostatecznie, niech tak wyliczą tę podwyżkę, żeby te ok. 700 zł było razem z dodatkiem za stopień, podwyżką kwoty bazowej, DWR (nie ruszać kontrolerskich).
 
Panowie Ministrowie, proszę się nie obawiać, że podwyżka poszłaby do podstawy, przecież pozostałe składniki wynagrodzenia (z wyjątkiem stażowego) nie poszłyby w górę, bo kontrolerskie są kwotowe, a za stopień naliczane są od zasadniczej.

Reasumując, Sławku, trzeba walczyć o to, żeby nie ruszali dodatków kontrolerskich przy tych podwyżkach i koniec. A ostatecznie, niech tak wyliczą tę podwyżkę, żeby te ok. 700 zł było razem z dodatkiem za stopień, podwyżką kwoty bazowej, DWR (nie ruszać kontrolerskich).

Dokładnie o to chodzi, dodatki kontrolerskie muszą być finansowane ze środków własnych DIAS. Dodatki kontrolerskie nie mogą być finansowane ze środków na podwyżki z uchwały, będzie to bardzo niesprawiedliwe i dyskryminujące w stosunku do osób, nieotrzymujących d. kontrolerskiego.
 
Back
Do góry