• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Komunikat dot. Uchwały SN w sprawie składek ZUS od nagrody rocznej

Koleżanki i Koledzy!

Publikujemy KOMUNIKAT w związku z Uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 26 sierpnia 2021 r. sygn.. III UZP 1/21 , w której SN stwierdził, że​

nagroda roczna za 2017 r. wypłacona funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej w 2018 r., po ustaniu tytułu obowiązkowego ubezpieczenia społecznego, stanowi podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne (art. 242 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, jednolity tekst: Dz.U. z 2021 r., poz. 422 w związku z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, jednolity tekst: Dz.U. z 2021 r., poz. 423).


Pozdrawiam

Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy52-21-Komunika przegrana SN składki nagroda roczna.pdf
    215,4 KB · Wyświetleń: 1 657
  • załącznik nr 1 wzór cofnięcia odwołania w SO vs ZUS trzynastka.doc
    13,5 KB · Wyświetleń: 1 396
  • załącznik nr 2 wzór cofnięcia pozwu vs IAS trzynastka.doc
    12 KB · Wyświetleń: 1 427
  • załącznik nr 3 wzór cofniecia apelacji przeciw ZUS.doc
    13,5 KB · Wyświetleń: 786
  • załącznik nr 4 wzor cofnieca apelacji przeciw IAS trzynastka.doc
    13,5 KB · Wyświetleń: 758
Witam. Panie Sławku a jak sprawa wygląda w przypadku wydanych postanowień o zawieszeniu postępowania. Takie zawieszenie było rekomendowane przez związek.
 
Witam .Mam pytanie
W Sądzie Okregowym mam sprawę wygraną, czyli na moją korzyść.
ZUS I IAS złożyło apelację. Sprawa jest juz w Sądzie Apelacyjnym .
Czy w takiej sytuacji mogę wnosić o umorzenie postępowania przez Sąd Apejacyjny?
Czy muszę czekać na decyzję Sądu?
Proszę o podpowiedź.
 
Pytanie: Czy w takim wypadku można zostąć obciażonym kosztami procesu, zastępstwa procesowego ?

Stan faktyczny:

  • Termin rozprawy nie został jeszcze ustalony
  • Sąd sam zawiesił sprawę
  • Brak odpowiedzi na pozew z ZUS ( sąd nie przesłał opdowiedzi ZUS do powoda )
  • Wycofano pozew
 
Ostatnia edycja:
W odpowiedzi na apelację przychyliłam sie do wniosku IAS o zawieszeniu postępowania, ale do tej pory nie mam informacji czy sąd zawiesił postepowanie.
Nie mam ustalonego terminu rozprawy, ale posiadam informację, iż Sąd drugiej instancji może rozpoznać sprawę na posiedzeniu niejawnym , jeżeli przeprowadzenie rozprawy nie jest konieczne.
 
Wystąpiłem w marcu br. z wnioskiem o zawieszenie postępowania w związku z oczekiwaniem na orzeczenie SN i do tej pory zero odpowiedzi z sądu na ten wniosek. W międzyczasie IAS złożył wniosek o odrzucenie mojego pozwu a sąd go odrzucił. Zgromadziłem w tej sprawie niemałą teczkę korespondencji z sądem, IAS i ZUS i wydałem trochę grosza na opłaty pocztowe. Nie jestem zaskoczony orzeczeniem SN. Jeśli dostanę wezwanie do zapłaty kosztów postępowania to im to osobiście zaniosę, niech się udławi niezależny polski sąd!
 
U mnie pojawiła się jedna jaskółka, SO sam z siebie odstąpił od obciążania kosztami zastępstwa procesowego funkcjonariusza pozywającego ZUS. Jak widać są jeszcze sędziowie, którzy potrafią zachować twarz.
Zobaczymy, czy to będzie jednolita linia postępowania sądów.
 
U mnie pojawiła się jedna jaskółka, SO sam z siebie odstąpił od obciążania kosztami zastępstwa procesowego funkcjonariusza pozywającego ZUS. Jak widać są jeszcze sędziowie, którzy potrafią zachować twarz.
Zobaczymy, czy to będzie jednolita linia postępowania sądów.
Ja też dostałem z SO odstąpienia od obciążenia kosztami zastępstwa procesowego pomimo, iż ZUS chciał abym płacił.
 
Od mojej ostatniej korespondencji z sądem minęło 7 miesięcy przez które nic się nie działo.
Wczoraj dostałem pismo z zapytaniem, czy w związku z uchwałą SN nadal chcę w to brnąć (tak w skrócie).
SN, odebrał mi wiarę w wymiar sprawiedliwości, nie przypuszczałem, że będę musiał się poddać. Szanse, że Sąd Okręgowy orzeknie wbrew uchwale SN są baaardzo znikome
 
Dzień dobry,
w Katowicach Sąd Rejonowy odstąpił od obciążania funkcjonariuszy kosztami ale od tego odwołał się DIAS, który chce zwrotu kosztów pracy radców od nas, właśnie wszyscy dostają takie informacje z Sądu Okręgowego... czy w gdzieś w Polsce też ma miejsce taka sytuacja? Czy ktoś może zapłacił już DIAS-owi?
 
Sąd Okręgowy w Szczecinie obciążył mnie kosztami na rzecz ZUS.Nie będę dalej w to brnął.Jak zwykle jednostka jest na pozycji przegranej w stosunku do kasty.
 
Potwierdzam. SR Katowice-Zachód zasądził ode mnie kwotę 202,50 pln tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego pozwanego Dyrektora IAS. Resztę przemilczę. Termin zapłaty: 14 dni
 
Back
Do góry