• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kolejny sukces ZZ Celnicy PL!

1674595062459.png
KOLEJNY WIELKI SUKCES!

Działania, jakie prowadziliśmy na wielką skalę w ZZ CELNICY PL od Soboty, przyniosły oczekiwany skutek. Komisje sejmowe przyjęły poprawki włączające FSCS także do świadczeń motywacyjnych po 25 i 28.5 latach służby.
A zatem oba świadczenia mamy dzięki ZZ Celnicy PL i funkcjonariuszom, którzy odpowiedzieli na apel o udział w manifestacji i apel o działania w Parlamencie, w którym wsparli FSCS także pracownicy KAS członkowie Związku!
Pierwszy dodatek po 15 latach 5% i wzrost do 15% dzięki petycji zgłoszonej na pikiecie do Premiera i dzisiaj drugie świadczenie wywalczone na połączonych Komisjach. Drugi wielki sukces ZZ CELNICY PL!
MAMY TO! DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA DZIAŁANIA I WSPARCIE!
Nie odpoczywamy ani chwili. Na dniach kolejna wielka inicjatywa ZZ Celnicy PL dla pracowników KAS.

Pozdrawiam

Przewodniczący
ZZ CELNICY PL
Sławomir Siwy
 
Napisałem to. Dla pierwszych świadczeń NIE, dla drugich TAK.
Nie chodzi mi o każdą pracę tylko pracę w administracji celnej. Wprowadzając nas do emerytur mundurowych wyraźnie zastrzegli sobie że pracę administracji celnej nie zalicza się jako służbę pomimo artykułu 94 Ustawy o Służbie Celnej. Tu tego zastrzeżenia nie ma więc logicznie ten rodzaj pracy powinno się uznać jako służbę.
 
Moim zdaniem wojsko nie będzie zaliczane do dodatku motywacyjnego, gdyż nigdzie nie widzę takiego zapisu. Większość służb jest wpisana ale wojska nie widzę. Może się mylę
Taki wytrawny detektyw "Columbo" i nie widział tego zapisu w Poprawkach do projektu??? No Ja Ciebie proszę! A Swoją drogą WIELKIE wyrazy uznania dla Sławka i całego ZZ CELNICY.PL za determinacje w dążeniu do osiągnięcia celu!!! I tylko największy dyletant może uwierzyć, że jest to zasługa kogoś innego!
Zapis o ZSW.png
 
Czy do okresu służby w Służbie Selnej będą zaliczane okresy pracy administracji celnej? Zgodnie z art.94 ust.1,2 Ustawy o Służbie Celnej : 1. W przypadku gdy przepisy prawa uzależniają stopień lub stanowisko służbowe, a także prawo doświadczenia lub jego wymiar od okresu pełnienia służby, pracownicy, którzy stali się funkcjonariuszami celnymi ,zachowują ciągłość służby z zaliczeniem dotychczasowego okresu pracy 2. Dotychczasowe okresy zatrudnienia w administracji celnej traktowane są jako pełnienie służby w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy.
Dzień dobry,
Inspektorom kontroli skarbowej okres pracy w UKS-e liczy się do służby a nam okres w administracji celnej nie (a wykonywaliśmy identyczne czynności przed i po 1999, osobiście od 1993 do 2004 roku na przejściu granicznym). To jest skandal, którego wszystkim związkom zawodowym wybaczyć nie można.
Pozdrawiam
 
To ja rozumiem. Tylko mi chodzi o to jeśli mam 12 lat służby i do tego mam zaliczone 5 lat z świadczenia pracy w innej firmie czyli wyslugi mam 17 %. Czy juz będzie wyplacany ten dodatek 5%? Czy muszę mieć 15 lat SAMEJ służby?
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, przecież Sławek wszystko napisał jasno. Dodatek 25/28 tylko SLUZBA. Dodatek 5-15 tak samo będzie liczony jak dodatek stażowy, czyli liczy się SŁUŻBA I KAŻDA WCZEŚNIEJSZA PRACA
 
Back
Do góry