• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kolejny sukces ZZ Celnicy PL!

1674595062459.png
KOLEJNY WIELKI SUKCES!

Działania, jakie prowadziliśmy na wielką skalę w ZZ CELNICY PL od Soboty, przyniosły oczekiwany skutek. Komisje sejmowe przyjęły poprawki włączające FSCS także do świadczeń motywacyjnych po 25 i 28.5 latach służby.
A zatem oba świadczenia mamy dzięki ZZ Celnicy PL i funkcjonariuszom, którzy odpowiedzieli na apel o udział w manifestacji i apel o działania w Parlamencie, w którym wsparli FSCS także pracownicy KAS członkowie Związku!
Pierwszy dodatek po 15 latach 5% i wzrost do 15% dzięki petycji zgłoszonej na pikiecie do Premiera i dzisiaj drugie świadczenie wywalczone na połączonych Komisjach. Drugi wielki sukces ZZ CELNICY PL!
MAMY TO! DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA DZIAŁANIA I WSPARCIE!
Nie odpoczywamy ani chwili. Na dniach kolejna wielka inicjatywa ZZ Celnicy PL dla pracowników KAS.

Pozdrawiam

Przewodniczący
ZZ CELNICY PL
Sławomir Siwy
 
Tak jest masz rację, SNP też powinien być uznany za okres równoważny że służbą. Czas naprawić to co kiedyś zaniedbano.To jest o wiele ważniejsze niż nowe byty typu korpus urzędników KAS. Najprościej powiedzieć że próbowaliśmy wprowadzić wliczenie pracy ale wtedy nas wyrzucili z ustawy. Ale to nie chodzi o pracę w piekarni czy kiosku Ruchu ani nawet w banku PKO tylko o pracę w administracji celnej która była SŁUŻBĄ w mundurze, z pragmatyką służbową itd. Koledzy z SG za slużbę na granicy ,służbę wspólnie z nami celnikami mieli nawet liczone 1,5 roku za 1 rok służby. A my co? To jest poniżające dla Nas. Jest nas jeszcze trochę przyjętych przed '99 plus emeryci którzy też mogą skorzystać plus koledzy z SNP wcieleni w 2003 musimy powalczyć. Ale się rozpisałem 😀Pozdrawiam.w SNP
od 1993 r. w SNP. 3-zmianowa robota, często na wysokości, decyzje dotyczące towaru podejmowane na na bieżąco. Podbijaliśmy dokumenty MY, nie kierownik czy naczelnik. To była codzienność. I co, mam być zakwalifikowany jak Pani przy biurku, gdzie jest czas na analizę dokumentów i przemyślenie decyzji na jutro? nie zgadzam się. Moja służba, choć cywilna, nie pasowała do pracy urzędniczej, nie z naszej winy była wtłoczona instytucje UKS. Nie pasowaliśmy tam.
 
Ale ja nie powiedziałem że od 2003 ma być liczone tylko,że Was wcielili w 2003. To jest niewielka grupa i niestety nikt się o nią nie ma zamiaru upomnieć - pomad 100 tyś urzędników ze skarbówek to jest target dla związków, masam nowych wpłacaczy składek teraz się pisze projekty pod nich chociaż i tak sa z góry sakzane na niepowodzenie. porzed kampanią wyborczą będą super porównania - Pani urzędniczka z skarbówki z przywilejami urzedniak KAS i Pani pielegniarka ze szpitala kto ma cięższą pracę i komu przywileje bardziej się należą.
 
Back
Do góry