• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KAS "to moloch na glinianych nogach". Siwy: musimy jak najszybciej wyodrębnić Służbę Celno-Skarbową

"Musimy jak najszybciej precyzyjnie i zdecydowanie wyodrębnić Służbę Celno-Skarbową. Szef Służby Celno-Skarbowej musi stać się kimś na wzór komendanta głównego policji. (...) Musimy stworzyć komendę główną SCS" - mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl Sławomir Siwy, przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy.pl. Jak dodaje, "jeszcze jakiś czas temu, za czasów ministra Walczaka, wydawało się, że jest to dla wszystkich jasne, że KAS nie funkcjonuje dobrze w tej wersji i sprawa wyodrębnienia SCS jest oczywista. (...) To się jednak nie stało i temat zniknął. Ktoś widocznie uznał, że nie czas na takie zmiany".
 
Słuszny kierunek działań .

Sławek na czele ZZCelnicy potwierdza po raz kolejny , że nie stoi w miejscu bezradnie wskazując "NIC NIE MOGĘ" . Rozwiązanie jak widać jest możliwe i trzeba pomóc w doprecyzowaniu tematu . Trzeba wierzyć w zmiany .
Razem możemy więcej .
Zmiany są potrzebne i bardzo oczywiste .
 
Słuszny kierunek działań .

Sławek na czele ZZCelnicy potwierdza po raz kolejny , że nie stoi w miejscu bezradnie wskazując "NIC NIE MOGĘ" . Rozwiązanie jak widać jest możliwe i trzeba pomóc w doprecyzowaniu tematu . Trzeba wierzyć w zmiany .
Razem możemy więcej .
Zmiany są potrzebne i bardzo oczywiste .
Powiedziałbym, że trzeba wymusić te zmiany. Słowo ,,prosimy" w tej firmie nie działa. :D
 
Jestem cywilem i chyba zakończę swoją krótką przygodę w tym związku. Niestety. Oczywiście mam świadomość, że Solidarność w obecnej wersji to dno i przybudówka władzy, jednak za każdym razem gdy przewodniczący związku, do którego należę, publicznie zajmuje stanowisko, słyszę, że trzeba nas oddzielić. A to niestety odbieram jako brak zainteresowania losem pracowników, do których czasami się zwraca by się przyłączyli do celnicy.pl. Z jednej strony rozumiem Was i na prawdę nic do Was nie mam, jednak przykro się czyta, że jesteśmy dla Was kulą u nogi, jednocześnie gdy próbujecie zabiegać o nasze względy, chociażby w członkostwie. Jakaś schizofrenia?
 
Również mam obawy o których @Teofil napisał.
Związek powinien się określić co z cywilami będącymi członkami związku się stanie, gdyby faktycznie udało się oddzielić SCS całkowicie od KAS (czego wam serdecznie życzę)?
Ciężko uwierzyć w to, że związek walczyłby skutecznie na 2 fronty w kompletnie oddzielnych formacjach.

Oczywiście widzę, że teraz związek dba również o pracowników (status urzednika KAS), jednakże czy po rozłączeniu, takie wsparcie stopniowo by nie zanikało, aż całkowicie by się skupiło na funkcjonariuszach?
 
Panowie, ale o co chodzi?

Rozdzielenie jest korzystne dla SCS, a właściwie dla SC...

Jeśli w końcu do tego dojdzie, to jaki problem żeby cywile w kas stali się po reorganizacji związku Skarbowcami.pl, i wraz z Celnikami.pl wspólnie stworzyli federację czy zrzeszenie zz prac i funk mf?

Razem można być w wielu kwestiach skuteczniejszymi

Nie szukajcie problemów tam, gdzie ich nie ma...
 
@Teofil
Wyodrębnienie SCS to postulat ZZ Celnicy PL powtarzany od samego początku po wejściu KAS. Postulaty są publiczne od ich sformułowania i są rozpowszechniane. To jest nawet postulat postawiony w sporze zbiorowym. To nic nowego zatem, więc nie rozumiem Ciebie.
Ps. Pracownicy dla mnie i naszego ZZ nie są, jak to nieopatrznie ująłeś, kulą u nogi, a przeciwnie, bardzo są cenieni. Przeszkadzają niektórzy decydenci. Niezrozumiałeś co powiedziałem w wywiadzie. Zresztą pracownicy od początku powstania Związku są w ZZ Celnicy PL.
@Dragnor
Obecnie zajmujemy się zarówno sprawami funkcjonariuszy, jak i pracowników. Zresztą od początku powstania Związku. Tak samo po utworzeniu Komendy Głównej dla SCS nic się nie zmieni.
KAS dla rządzących jest sukcesem, dlatego wyodrębnienie wyobrażam sobie w ramach MF, bo patrzę realnie na to co się dzieje i nie widzę żadnego problemu, by reprezentować pracowników po takim czy innym wyodrębnieniu.
Dzisiaj zresztą też jest zapis, że "wyodrębnia się SCS", ale nie o takie fikcyjne wyodrębnienie tutaj chodzi. a takie jak powiedziałem redaktorowi.
 
Jestem cywilem i chyba zakończę swoją krótką przygodę w tym związku. Niestety. Oczywiście mam świadomość, że Solidarność w obecnej wersji to dno i przybudówka władzy, jednak za każdym razem gdy przewodniczący związku, do którego należę, publicznie zajmuje stanowisko, słyszę, że trzeba nas oddzielić. A to niestety odbieram jako brak zainteresowania losem pracowników, do których czasami się zwraca by się przyłączyli do celnicy.pl. Z jednej strony rozumiem Was i na prawdę nic do Was nie mam, jednak przykro się czyta, że jesteśmy dla Was kulą u nogi, jednocześnie gdy próbujecie zabiegać o nasze względy, chociażby w członkostwie. Jakaś schizofrenia?

Konieczność rozdzielenia to nie brak zainteresowania cywilami - vide działania związku, ale świadomość, że bez wyodrębnienia na wzòr każdej in służby, wzbudzamy śmiech i niektóre działania na rzecz funków są utrudnione

Nie ma tu szkody cywili, nie będzie to przecież ich kosztem

Powtórzę, dla mnie pracownicy kas powinni zarabiać 10 000

Bez sarkazmu
 
@slawomir.siwy świetny wywiad! Bardzo trafnie Pan wszystko opisał :)
Ten wywiad powinien trafić do wszystkich posłów i senatorów, tak jak robiliśmy akcję e-mailową.

Z całym szacunkiem dla portalu infosecurity24, ale pewnie nie ma za dużo czytelników z poza branży. Szkoda by było, żeby wywiad przeszedł bez echa.
 
Jestem cywilem i chyba zakończę swoją krótką przygodę w tym związku. Niestety. Oczywiście mam świadomość, że Solidarność w obecnej wersji to dno i przybudówka władzy, jednak za każdym razem gdy przewodniczący związku, do którego należę, publicznie zajmuje stanowisko, słyszę, że trzeba nas oddzielić. A to niestety odbieram jako brak zainteresowania losem pracowników, do których czasami się zwraca by się przyłączyli do celnicy.pl. Z jednej strony rozumiem Was i na prawdę nic do Was nie mam, jednak przykro się czyta, że jesteśmy dla Was kulą u nogi, jednocześnie gdy próbujecie zabiegać o nasze względy, chociażby w członkostwie. Jakaś schizofrenia?
Związek Celnicy PL zrzesza jako jednolita organizacja największą ilość członków w KAS. Tylko przeważająca liczebność pod wspólnym przewodnictwem mogą w tej organizacji coś zdziałać zarówno dla cywili jak i dla funkcjonariuszy. I dopóki KAS ma taką formułę jaką to jest niezła droga. Natomiast gdy uda się doprowadzić do zreformowania KAS i wydzielenia organizacyjnego obok KAS lub w ramach KAS Służby Celno Skarbowej (usprawniając jej działanie w ten sposób) dalsze współistnienie związku w takim kształcie być może nie ma sensu co nie znaczy że nie mogło by się z niego wydzielić części cywilne i mundurowe być może nadal wspólnie współpracujące lub wzajemnie się wspierające. Nawet jeśłi nie wspierające czy też nie współpracujące z uwagi na dystans przedmiotowy i podmiotowy to wartością dla świata cywili KAS było by powstanie cywilnego związku najliczniej i jednorodnie reprezentowanego w środowisku cywilnym KAS. W każdym przypadku wszyscy są wygrani. A deal na którym wszyscy korzystają to dobry deal.
 
@Motywacja wydaje mi się, że kierunek jest jak najbardziej słuszny ale jak to zwykle bywa diabeł tkwi w szczegółach. Nie wiem jak miałaby wyglądać struktura wyodrębnionej służby. W których komórkach organizacyjnych pełnili by służbę funkcjonariusze a w których cywile. Nie wyobrażam sobie komórek mieszanych (tak jak dzisiaj, jedni nabywają uprawnienia do emek mundurowych a inni czyli cywile nie). Czy tak wyodrębniona służbę będzie wskazana w przepisach jako organ podatkowy, jeżeli tak to w jakim zakresie itp, itd.
 
Nie wiem jak miałaby wyglądać struktura wyodrębnionej służby. W których komórkach organizacyjnych pełnili by służbę funkcjonariusze a w których cywile. Nie wyobrażam sobie komórek mieszanych (tak jak dzisiaj, jedni nabywają uprawnienia do emek mundurowych a inni czyli cywile nie). .
To proste. Cywile wykonujący dzisiaj zadania, takie jak funkcjonariusze na oddziałach = np. postępowania celne, SENT itp. przechodzą do komórek kadrowych, finansowych, logistycznych, sekretariatów itd, gdzie dzisiaj pełnią służbę funkcjonariusze:D:D:D
 
To proste. Cywile wykonujący dzisiaj zadania, takie jak funkcjonariusze na oddziałach = np. postępowania celne, SENT itp. przechodzą do komórek kadrowych, finansowych, logistycznych, sekretariatów itd, gdzie dzisiaj pełnią służbę funkcjonariusze:D:D:D
To o czym piszesz powinno stać się z dniem powtórnego przyjęcia przez ucywilnionych mundurów. Pomijam fakt, że nasi koledzy i koleżanki którzy tak bardzo chcieli powrotu do munduru jakoś go nie zakładają. W starej służbie celnej niezależnie w której z komórek pełniło się służbę obowiązywało umundurowanie. To se ne vrati.
 
No to chyba włożyłem kij w mrowisko. Sławek doskonale rozumiem o co Ci chodzi i jakim jesteśmy balastem w celu dojścia do realizacji Waszych postulatów. To widać chociażby po komentarzach wyżej. Zawsze uważałem, że w jedności siła i że pomimo różnic powinniśmy dążyć do wspólnego działania dla dobra ogółu. Od kilku dni można przeczytać, że nas także mają dotknąć redukcje zatrudnienia. Tu na forum jest wyrobiona opinia, że mundurowych to nie dotknie, zatem tematu jakby nie ma. Nie żebym się specjalnie przejmował utratą pracy, bo takie rozwiązanie traktuję jako motywację do działania i oderwanie się od tego "dziwnego" pracodawcy, ale martwi mnie i zastanawia, że w chwili realnego zagrożenia redukcji 20% Celnicy.pl milczą lub koncentrują się wyłącznie na podwyżkach i wyodrębnieniu. Nawet jeśli tak jest, to słowo na zakończenie wywiadu, że nie zgadzamy się na redukcję zatrudnienia w KAS i podejmiemy wszelkie kroki, jako że to my wszyscy tworzymy budżet na pewno by nie zaszkodziło. Tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawiam
 
No to chyba włożyłem kij w mrowisko. Sławek doskonale rozumiem o co Ci chodzi i jakim jesteśmy balastem w celu dojścia do realizacji Waszych postulatów. To widać chociażby po komentarzach wyżej. Zawsze uważałem, że w jedności siła i że pomimo różnic powinniśmy dążyć do wspólnego działania dla dobra ogółu. Od kilku dni można przeczytać, że nas także mają dotknąć redukcje zatrudnienia. Tu na forum jest wyrobiona opinia, że mundurowych to nie dotknie, zatem tematu jakby nie ma. Nie żebym się specjalnie przejmował utratą pracy, bo takie rozwiązanie traktuję jako motywację do działania i oderwanie się od tego "dziwnego" pracodawcy, ale martwi mnie i zastanawia, że w chwili realnego zagrożenia redukcji 20% Celnicy.pl milczą lub koncentrują się wyłącznie na podwyżkach i wyodrębnieniu. Nawet jeśli tak jest, to słowo na zakończenie wywiadu, że nie zgadzamy się na redukcję zatrudnienia w KAS i podejmiemy wszelkie kroki, jako że to my wszyscy tworzymy budżet na pewno by nie zaszkodziło. Tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawiam

Nie wyrabiaj osądu na podstawie oceny kilku postòw 3 userów

To margines 5000 członków celnicy.pl

I, jak napisał Sławek, stanowisko Związku jest jasne
 
@Teofil To jest wywiad dla portalu mundurowego, stąd brak pytań o kwestie dotyczące pracowników. W KAS w Służbie Cywilnej są wakaty. Tylko szaleniec robiłby redukcję w KAS. Po co miałbym w wywiadzie wywoływać "wilka z lasu"? Jednak przyzwyczajeni jesteśmy na przestrzeni lat, że nierozważnych działań nie brakuje, stąd zapewniam, że mamy też na uwadze tę kwestię. Na dzień dzisiejszy nie ma zapowiedzi zwolnień pracowników w KAS. Gdyby ktoś chciał jednak pogorszyć ściągalność wpływów budżetowych będziemy bronić członków związku w sprawach indywidualnych. W sprawach ogółu sprzeciwiamy się redukcji co już było wyrażane w korespondencji do MF, w komunikatach i podczas spotkań z Ministrem Finansów i kierownictwem KAS.
 
Back
Do góry