• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kalkulator emerytalny - wersja październik 2020

Kalkulator nie ma wpisanej formuły w kolumnie 12 i pytanie - jak poprawnie liczyć rok 2017 bo nawet uzupełniając formułę ze starszego kalkulatora rok 2017 jest liczony moim zdaniem źle.
 
Kalkulator nie ma wpisanej formuły w kolumnie 12 i pytanie - jak poprawnie liczyć rok 2017 bo nawet uzupełniając formułę ze starszego kalkulatora rok 2017 jest liczony moim zdaniem źle.
Kolumny w excelu oznacza się literami więc z pewnością nie ma takiego czegoś jak "kolumna 12".
Poza tym nie bardzo wiem o co Ci się rozchodzi tym wpisywaniem formuł?
W poszczególne pola masz wpisać swoje dochody, żadnych formuł nie wpisujesz.
Jedyne co można poprawić (delikatny błąd w formule) opisałem w poniższym wątku.
 
exelowska kolumna L zawiera za równo opis, jak i numer kolumny tabeli, jak i pola aktywne. Kolumna (12) samej tabeli kalkulatora zawiera błędną formułę. Jest np: =F11 przez co kopiuje wartość a nie liczy współczynnik. Winno być =F11*100/J11. To powinno być wpisane na stałe - o to mi się rozchodzi z tymi formułami.
 
exelowska kolumna L zawiera za równo opis, jak i numer kolumny tabeli, jak i pola aktywne. Kolumna (12) samej tabeli kalkulatora zawiera błędną formułę. Jest np: =F11 przez co kopiuje wartość a nie liczy współczynnik. Winno być =F11*100/J11. To powinno być wpisane na stałe - o to mi się rozchodzi z tymi formułami.
Najlepiej napisać do Pani przewodniczącej Marii Mrugały to zdaje się Ona zamieszczała kalkulator
 
exelowska kolumna L zawiera za równo opis, jak i numer kolumny tabeli, jak i pola aktywne. Kolumna (12) samej tabeli kalkulatora zawiera błędną formułę. Jest np: =F11 przez co kopiuje wartość a nie liczy współczynnik. Winno być =F11*100/J11. To powinno być wpisane na stałe - o to mi się rozchodzi z tymi formułami.
Timki, może chodzi Ci o wiersz 12, bo kolumny 12 na pewno nie ma, chyba że liczysz ja "z palca"?
Naprawdę wiele osób liczyło już swoją emkę za pomocą kalkulatora i wszystko działa.
Jedyne co można zmienić to w pozycji K36 (ustalenie podstawy wymiaru) jest formuła SUMA(L11:L34)/10 a winna być formuła SUMA(K11:K34)/10. Wtedy dopiero otrzymamy średnia arytmetyczną w %.
Pozdrawiam.
 
Czy kadry lub finanse mają obowiązek obliczenia indywidualnych mnożników do emerytury za stare lata np. od 2006 r. zanim złożę wniosek o emeryturę ?
Jeżeli tak, to czy jest odpowiedni wzór? Wzór zaświadczenia jest, ale czy mogę złożyć taki wniosek zanim złożę wniosek o emeryturę.
Bo nie wiem, czy spierać się z nimi, czy odpuścić?
 
Ostatnia edycja:
Czy kadry lub finanse mają obowiązek obliczenia indywidualnych mnożników do emerytury za stare lata np. od 2006 r. zanim złożę wniosek o emeryturę ?
Jeżeli tak, to czy jest odpowiedni wzór? Wzór zaświadczenia jest, ale czy mogę złożyć taki wniosek zanim złożę wniosek o emeryturę.
Bo nie wiem, czy spierać się z nimi, czy odpuścić?
W IAS Lublin kiedyś wystawiali każdemu zainteresowanemu. Od jakiegoś czasu jak się ma np: rok do emki to nie wystawiają, odmawiają. Nie wiem dlaczego, przecież i tak nic się już nie zmieni za lata poprzednie a człowiek miałby jakąś orientację.
A może właśnie dlatego?
 
Czy kadry lub finanse mają obowiązek obliczenia indywidualnych mnożników do emerytury za stare lata np. od 2006 r. zanim złożę wniosek o emeryturę ?
Jeżeli tak, to czy jest odpowiedni wzór? Wzór zaświadczenia jest, ale czy mogę złożyć taki wniosek zanim złożę wniosek o emeryturę.
Bo nie wiem, czy spierać się z nimi, czy odpuścić?
Kadry nie wystawiają indywidualnych mnożników do emerytury tylko wystawiają zaświadczenie o twoich rocznych zarobkach/ zasadnicza + dodatki o charakterze stałym + nagroda roczna/ za każdy rok służby po 1999 roku. Później musisz sama otrzymane dane wrzucić do kalkulatora emerytalnego i wybrać 10 kolejnych najlepszych lat służby. Tak było w IAS Wrocław gdy odchodziłem na emkę.
 
Kadry nie wystawiają indywidualnych mnożników do emerytury tylko wystawiają zaświadczenie o twoich rocznych zarobkach/ zasadnicza + dodatki o charakterze stałym + nagroda roczna/ za każdy rok służby po 1999 roku. Później musisz sama otrzymane dane wrzucić do kalkulatora emerytalnego i wybrać 10 kolejnych najlepszych lat służby. Tak było w IAS Wrocław gdy odchodziłem na emkę.
Czyli mogę wystąpić o zaświadczenie o zarobkach np. od 1999 r., no może później, np od 2006 r.?
Czy tak?
Pytam, bo do Izby mam prawie 90 km, troszkę daleko i szkoda czasu, wolę wystąpić na piśmie.
Fakt, jak będę miała te roczne zarobki, to sama dalej policzę...
 
Czyli mogę wystąpić o zaświadczenie o zarobkach np. od 1999 r., no może później, np od 2006 r.?
Czy tak?
Pytam, bo do Izby mam prawie 90 km, troszkę daleko i szkoda czasu, wolę wystąpić na piśmie.
Fakt, jak będę miała te roczne zarobki, to sama dalej policzę...
Musisz wystąpić pisemnie ,do DIAS o zaświadczenie, najlepiej tak jak to jest w ustawie: "proszę o wystawienie zaświadczenia o ....., dla celów emerytalnych....". W każdej izbie podobno są"zespoły emerytalne" i miłe panie na pewno chętnie ci odpiszą. Z tego co piszesz wnioskuję, że masz już prawa emerytalne, więc raczej nie będzie odmowy. I najlepiej brać za wszystkie lata, bo można się zdziwić pozytywnie. Nie zawsze największy wskaźnik będzie kiedy się w swoim przekonaniu najwięcej zarabiało.
 
W każdym momencie możesz wystąpić do działu finansowego
o informację o uposazeniach /nawet i do celów emerytalnych/. Mają to wpisane w kartach zakresów i obowiązków .
Najlepiej wystąpić drogą email . W ciągu kilku dni
otrzymasz taką informację .
Druga część pytania dot. zaświadczenia dla ZER .
Zaswiadczenie o uposażeniach dla celów emerytalnych
wybranych lat, dyrektor IAS ma obowiązek przekazać
do ZER za funkcjonariusza , który złożył wniosek
o emeryturę . Także kadry mają troszeczke racji ,
ze takie zaświadczenie wydają dopiero po złożeniu
wniosku o emeryturę i przesyłają do ZER /specjalny wzór / .
Mamy tutaj "grę słów" . Informacja o uposażeniach i
zaświadczenie do celów emerytalno rentowych.
No i na koniec jak można złożyć wniosek o emeryturę , nie wiedząc jakie lata wybierasz , jaka będzie wysokość emerytury ?
 
W każdym momencie możesz wystąpić do działu finansowego
o informację o uposazeniach /nawet i do celów emerytalnych/. Mają to wpisane w kartach zakresów i obowiązków .
Najlepiej wystąpić drogą email .
Ja osobiście składałem wniosek do DIASa. Różne wydziały może i mają coś w zakresie obowiązków ale tylko na polecenie przełożonego a nie na widzimisię każdego funka. Ja i moi znajomi pisaliśmy do DIAS, który zapewne dekretował sprawę do odpowiedniej komórki.
I tylko pisemnie, tzn. papierowo.
 
Musisz wystąpić pisemnie ,do DIAS o zaświadczenie, najlepiej tak jak to jest w ustawie: "proszę o wystawienie zaświadczenia o ....., dla celów emerytalnych....".
Poprawie się! Faktycznie jak pisała Zuziacoll zaświadczenie o dochodach dla funkcjonariusza nie będzie można nazwać "do celów emerytalnych", ponieważ takowe DIAS wysyła na odpowiednim druku do ZER.
 
Back
Do góry