Kalkulator emerytalny - wersja październik 2020

Na prośbę wielu funkcjonariuszy publikujemy zaktualizowany kalkulator emerytalny w wersji poprawionej i aktualnej na październik 2020r.

Attachments

• Kalkulator_ustalenie emerytury art. 18f_2020_12_wskaźnik 3,65.xls
    51 KB · Wyświetleń: 1 889
Kalkulator nie ma wpisanej formuły w kolumnie 12 i pytanie - jak poprawnie liczyć rok 2017 bo nawet uzupełniając formułę ze starszego kalkulatora rok 2017 jest liczony moim zdaniem źle.

Kalkulator nie ma wpisanej formuły w kolumnie 12 i pytanie - jak poprawnie liczyć rok 2017 bo nawet uzupełniając formułę ze starszego kalkulatora rok 2017 jest liczony moim zdaniem źle.
Kolumny w excelu oznacza się literami więc z pewnością nie ma takiego czegoś jak "kolumna 12".
Poza tym nie bardzo wiem o co Ci się rozchodzi tym wpisywaniem formuł?
W poszczególne pola masz wpisać swoje dochody, żadnych formuł nie wpisujesz.
Jedyne co można poprawić (delikatny błąd w formule) opisałem w poniższym wątku.

exelowska kolumna L zawiera za równo opis, jak i numer kolumny tabeli, jak i pola aktywne. Kolumna (12) samej tabeli kalkulatora zawiera błędną formułę. Jest np: =F11 przez co kopiuje wartość a nie liczy współczynnik. Winno być =F11*100/J11. To powinno być wpisane na stałe - o to mi się rozchodzi z tymi formułami.

exelowska kolumna L zawiera za równo opis, jak i numer kolumny tabeli, jak i pola aktywne. Kolumna (12) samej tabeli kalkulatora zawiera błędną formułę. Jest np: =F11 przez co kopiuje wartość a nie liczy współczynnik. Winno być =F11*100/J11. To powinno być wpisane na stałe - o to mi się rozchodzi z tymi formułami.
Najlepiej napisać do Pani przewodniczącej Marii Mrugały to zdaje się Ona zamieszczała kalkulator

Timki, może chodzi Ci o wiersz 12, bo kolumny 12 na pewno nie ma, chyba że liczysz ja "z palca"?
Naprawdę wiele osób liczyło już swoją emkę za pomocą kalkulatora i wszystko działa.
Jedyne co można zmienić to w pozycji K36 (ustalenie podstawy wymiaru) jest formuła SUMA(L11:L34)/10 a winna być formuła SUMA(K11:K34)/10. Wtedy dopiero otrzymamy średnia arytmetyczną w %.
Pozdrawiam.

Do góry